Jump to content

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

ja sam u fazonu da su mu zahvalni sto im je skinuo teret sa vrata.
mislim da bi oni bili zahvalni bilo kojoj vishoj sili, sad chudesnom izlechenju ili rajskoj batini, svejedno. takve stvari po pravilu predugo traju, ljudi se iscrpljuju, defakto prepushteni sami sebi i svakom lokalnom mambodzambo efektu koji im se predochi da se proba. interesantno je da su jednom izopshteni chinjenichnim stanjem, da im je dete nepopravljivi narkoman, a sada se sami izopshtavaju drushtveno neprihvatljivom izjavom.to je sve mnogo veliko sranje.edip. uostalom kao i kod svake teshke (i neizlechive) bolesti koja dugo traje, a sistem ne daje nikakav odziv. Edited by thermal bug
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

da vidimo sta sam rekao
da vidimo:
sama cinjenica da svakodnevno unosis neku supstancu ne cini te izvitoperenim, vec to sto si osudjen da tu supstancu nabavljas na ilegalnom trzistu, za novac koji nemas.
jos jednom, to nije istina.
Sto se metadonske terapije tice, njom se malo saniraju posledice ali se bolest ne leci
+1
Ja i nemam resenje...
kapiram da niko nema
Link to comment
da vidimo:jos jednom, to nije istina.
dobro, nije.ne moras da argumentujes, prihvaticu autoritet sam po sebi. nisam znao da heroin sam po sebi cini ljude neodgovornim i kriminogenim, potrazicu izvore pa cu se uputiti u materiju. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

laicko pitanje...sta bi se desilo kada bi se heroinski zavisnik fizicki izolovao tako da ne moze da uzima heroin i da ne moze da se samopovredi, uz konstantan lekarski nadzor za slucaj da mu kriziranje ugrozi zivot?da li bi posle izvesnog vremena (mesec, dva, godinu...) zavisnost nestala?

Link to comment
potrazicu izvore pa cu se uputiti u materiju.
Ima drugacijih misljenja, da. Citao, koekude. Nisam dovoljno motivisan da guglam i da to linkujem. Kao sto sam naglasio, medjutim, nestrucnjak sam i ovde samo cakulam. Ni pod koju cenu ne dodje u obzir da se frkam s bilo kime (cak ni Praslinetom). Barem ne oko ove teme.
Link to comment
dobro, nije.ne moras da argumentujes, prihvaticu autoritet sam po sebi. nisam znao da heroin sam po sebi cini ljude neodgovornim i kriminogenim, potrazicu izvore pa cu se uputiti u materiju.
nemoj bezveze da gubis vreme. heroin sam po sebi razvaljuje ljude. nema mnogo razlike po tom pitanju izmedju heroinomanije i psihoze.
Link to comment
Ni pod koju cenu ne dodje u obzir da se frkam s bilo kime (cak ni Praslinetom). Barem ne oko ove teme.
upravo tako. i opet, jebe me licno iskustvo. ono sto opazam je da narkomani postaju krimosi i barabe iz razloga psihosocijalne dinamike. realno ne znam kako se ponasa narkoman koji ima na raspolaganju kvalitetan heroin i ne mora da prodaje stvari iz gajbe da bi ga kupio. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ma bi fizicka, naravno, ali model ponasanja bi ostao isti, lako bi se vratio drozi po izlasku.problem je ukljuciti ga u normalne tokove zivota i izolovati od pogubnih uticaja, stare ekipe i sl.

Link to comment
laicko pitanje...sta bi se desilo kada bi se heroinski zavisnik fizicki izolovao tako da ne moze da uzima heroin i da ne moze da se samopovredi, uz konstantan lekarski nadzor za slucaj da mu kriziranje ugrozi zivot?da li bi posle izvesnog vremena (mesec, dva, godinu...) zavisnost nestala?
laicki odgovor: dogodi mu se cold turkey, prezivi pakao, i vise nije zavistan, barem ne fizioloski. i to traje mnogo krace, tipa nekoliko nedelja. no, sve ono sto ga je uguralo u narkomansku pricu i dalje je tu. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
laicko pitanje...sta bi se desilo kada bi se heroinski zavisnik fizicki izolovao tako da ne moze da uzima heroin i da ne moze da se samopovredi, uz konstantan lekarski nadzor za slucaj da mu kriziranje ugrozi zivot?da li bi posle izvesnog vremena (mesec, dva, godinu...) zavisnost nestala?
Pa, ako ne bi umro za vreme krize (što se dešava), najverovatnije bi, ako bi skidanje bilo izvedeno mimo njegove volje, odmah na slobodi našao drogu (fizička zavisnost nestala, ostaje psihička). Čak i ako bi se uspešno skinuo, potrebno je jako dugo vreme, više godina je u pitanju, da nestane mogućnost da se u trenucima neke emotivne slabosti vrati heroinu.
Link to comment

dakle, i bez uplitanja tih meta kategorija, heroin jeste loš. jebiga, loš je.zanemarivati fiziološke posledice znači zanemariti realne i primarne tegobe zavisnika. to ti je ta generalna javnost koja ne želi da gleda take stvari, ružne su im, kvare nedeljno popodne. smatrati da je loš zato što sjebava moral trasira put ka duhovno-rehabilitacionom centru. naravno, jasno mi je da to nisi ni hteo da kažeš, niti da to misliš, ovo mi je samo palo na pamet kao dodatak, nebitan

Link to comment
laicko pitanje...sta bi se desilo kada bi se heroinski zavisnik fizicki izolovao tako da ne moze da uzima heroin i da ne moze da se samopovredi, uz konstantan lekarski nadzor za slucaj da mu kriziranje ugrozi zivot?da li bi posle izvesnog vremena (mesec, dva, godinu...) zavisnost nestala?
Bolje je pitanje sta bi se desilo kada bi izasao iz izolacije
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...