Jump to content

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

a za nase narkomane ja ne znam sta da kazem osim da nema nacina da im se pomogne. drustvo nije spremno da im pomaze, porodica ih odbacuje, zdravstvo kurcem ne mrda za njih, ne znam sta drugo da kazem osim da im zelim cisto i lako overavanje, kad su vec osudjeni na smrt.
Ovo je, nažalost, potpuno tačno. Ovakva problemčina se jedino može rešiti sistemski, nikako stihijski. Dakle, u Srbiji nikako. S jedne strane imamo pajdo za 800 dindži, s druge lečenje štanglom. Država je samo tu da pokupi pare.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Ajde, ajde sta ste se skupili. Nastavite dalje, nema ovde sta da se vidi.Porodica je rekla svoje i gotovo.Cestiti otac da se pusti i da se finansira od strane drzave. Po mogucstvu da mu se kupe jos dva-tri harlija pa da njime cereci ostale "sticenike"
bolje bi bilo da cute. oni sami ne shvataju da nikada i nikom nece moci da objasne te svoje zivote :(
Link to comment
vaso daso, pa eto, ti tvoj stav potkrepljujes argumentom da to moze u vankuveru, ja svoj idejom da je narkomanija zlo i da ne bi trebalo da postoji.iz pozicije stanovnika beograda, oba su potpuno naivna.
da li mozes da pojmis da neko razmislja o nekom problemu uzimajuci u obzir i cinjenicu da postoje i druge zemlje na svetu, i da mi je do nepoznatog narkomana u Beogradu stalo isto kao i do nepoznatog narkomana u Debrecenu u Madjarskoj? znas sta znaci nacelan razgovor?
Link to comment
jeste pogrešan, zato što heroin (i druge stvar) sjebava mozak i telo 'per se', bez da postoji društveni kontekst, moral itedevaso, nije to rešenje, to je fantazija
Ne znam za sta je Vasa, ali ljudi se trude da ako ne dekriminalizuju, ono barem donekle civilziju neke aspekte fiksanja. Sigurno da steti per se, ali vise kontrole bi bilo bolje nego manje kotnrole, a ratni odnosi drzava vs. droge ("war on drugs") dakle prakticno onemogucavaju bilo kakvu kontrolu, nadzor, pomoc, zovi ga kako hoces.
Link to comment
Ne znam za sta je Vasa, ali ljudi se trude da ako ne dekriminalizuju, ono barem donekle civilziju neke aspekte fiksanja. Sigurno da steti per se, ali vise kontrole bi bilo bolje nego manje kotnrole, a ratni odnosi drzava vs. droge ("war on drugs") dakle prakticno onemogucavaju bilo kakvu kontrolu, nadzor, pomoc, zovi ga kako hoces.
pa ja to pricam sve vreme a ovi mi pricaju da to 'ne moze kod nas'. ko da smo mi jedini na svetu jbt
Link to comment
da li mozes da pojmis da neko razmislja o nekom problemu uzimajuci u obzir i cinjenicu da postoje i druge zemlje na svetu, i da mi je do nepoznatog narkomana u Beogradu stalo isto kao i do nepoznatog narkomana u Debrecenu u Madjarskoj? znas sta znaci nacelan razgovor?
:Dajde, ne vadi se
Link to comment
ima ona neka mudrost narodna 'ja napravio, ja cu i ubiti'. to je veoma napredno shvatanje privatne svojine
ja sam u fazonu da su mu zahvalni sto im je skinuo teret sa vrata.
Link to comment
:Dajde, ne vadi se
uopste mi nije jasno sta pokusavas da dokazes i iskreno ne zelim da ti dajem jos materijala za besmisleno podjebavanje. zaista nisam mislio na resavanje problema u Srbiji, posto vrlo dobro znam lokalna ogranicenja. ako ne verujes, ne moras da mi verujes, ali te drugarski molim da prestanes da me podjebavas. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Ne znam za sta je Vasa, ali ljudi se trude da ako ne dekriminalizuju, ono barem donekle civilziju neke aspekte fiksanja. Sigurno da steti per se, ali vise kontrole bi bilo bolje nego manje kotnrole, a ratni odnosi drzava vs. droge ("war on drugs") dakle prakticno onemogucavaju bilo kakvu kontrolu, nadzor, pomoc, zovi ga kako hoces.
to je tacno, ali nije dovoljno. samim tim nije resenje.
pa ja to pricam sve vreme a ovi mi pricaju da to 'ne moze kod nas'. ko da smo mi jedini na svetu jbt
ne pricas sve vreme, rekao si da te ne cini konzumacija izvitoperenim (kapiram da je termin namerno preteran), ali to nije istinito
Link to comment

pa otkrio si ameriku podatkom da to moze u kanadi ili svajcarskoj, i da se na taj nacin umanjuje kriminogena komponenta, samo mi nije jasno zasto to ponavljas.kao sto rekoh, iz perspektive nekog ko zivi u bg, a smem valda iz takve perspektive da pisem, podjednako mi je znacajna istina da bi bilo jos bolje da droga ne postoji.

Link to comment
to je tacno, ali nije dovoljno. samim tim nije resenje.
Ja i nemam resenje... samo zelim da unesem sumnju u redove onih koji misle da su drakonske kazne solucija. :)
Link to comment
to je tacno, ali nije dovoljno. samim tim nije resenje.ne pricas sve vreme, rekao si da te ne cini konzumacija izvitoperenim (kapiram da je termin namerno preteran), ali to nije istinito
da vidimo sta sam rekao
sama cinjenica da svakodnevno unosis neku supstancu ne cini te izvitoperenim, vec to sto si osudjen da tu supstancu nabavljas na ilegalnom trzistu, za novac koji nemas. Tu dolazi do izvitoperavanja morala, posto je covek stavljen pred izbor: ili ces upastu u apstinentsku krizu, ili ces varati ljude, pozajmljivaces pa neces vracati, krasces, lagaces...
dakle nisam govorio o fizioloskim promenama, vec o novim i malignim psihosocijalnim obrascima koji su posledica cinjenice da ti apsolutno treba puno novca svakog dana inace slede mucnina i fizicki bol, a ne mozes ga zaraditi na legalan nacin.
Link to comment

Sto se metadonske terapije tice, njom se malo saniraju posledice ali se bolest ne leci. Oni i dalje ostaju odbaceni od drustva, ne mogu naci posao, itd... Nije njihov problem ostavljanje narkotika vec ukljucivanje u normalan zivot. Uz to, pokojni brat i ortak iz detinjstva su imali iskustva sa metadonskom terapijom i kazu skidanje sa metadona je teze nego sa dopa. Metadonska terapija je zamena za eutanaziju.

Link to comment
pa otkrio si ameriku podatkom da to moze u kanadi ili svajcarskoj, i da se na taj nacin umanjuje kriminogena komponenta, samo mi nije jasno zasto to ponavljas.kao sto rekoh, iz perspektive nekog ko zivi u bg, a smem valda iz takve perspektive da pisem, podjednako mi je znacajna istina da bi bilo jos bolje da droga ne postoji.
i slazem se sa time ali medju pametnim ljudima ovo se valjda podrazumeva i ne moram da to posebno isticem.e mrzi me da objasnjavam svaku svoju rec, neka tumaci ko kako hoce Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...