Jump to content

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

da, kada bi samo postojao neki nacin da se legalno sintetizuju aktivne supstance...ja ne zivim u diznilendu nego iznosim jedno od mogucih resenja heroinske zavisnosti, koje ukljucuje realne faktore resocijalizacije (prestanak potrebe za nabavljanjem velikih kolicina novca svakog dana). metadonska terapija je vrlo bliska ovome sto pricam. sad ako drustvo nije spremno na to, OK
iznosis ideju bez mogucnosti za realizaciju. jebote, pa kod nas se na crno trguje zavojima po bolnicama, ti ko da nisi iso klekaru u zivotu.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Pa nije kriv mehanizam distribucije, o tome pricam. Mehanizam distribucije moze da pogorsa stvar, ili da je olaksa. Mehanizam distribucije je zapravo sporedna stvar (samo sto je ono sto se najvise manifestuje nama pred ocima). Opet, alkoholicari umeju da se ponasaju vrlo slicno heroinskim zavisnicima i ako je mehanizam distribucije za alkohol odlican.Mislim, kada bi se bavili analogijama, to je kao kada bi rekli - nije problem sto je meni busan krov, nego sto mi komsija ne da da spavam kod njega u kuci kada pada kisa. Mislim, da, onda ne bi bio mokar, ali ti je kuca i dalje poplavljena.

Link to comment
Pa nije kriv mehanizam distribucije, o tome pricam. Mehanizam distribucije moze da pogorsa stvar, ili da je olaksa. Mehanizam distribucije je zapravo sporedna stvar (samo sto je ono sto se najvise manifestuje nama pred ocima). Opet, alkoholicari umeju da se ponasaju vrlo slicno heroinskim zavisnicima i ako je mehanizam distribucije za alkohol odlican.
+100000
Link to comment
iznosis ideju bez mogucnosti za realizaciju. jebote, pa kod nas se na crno trguje zavojima po bolnicama, ti ko da nisi iso klekaru u zivotu.
odakle ti ideja da sam se ogranicio na nasu zemlju? razgovaram o narkomaniji nacelno, ne iznosim konkretan predlog "aj sad da to uradimo" koji ce nekoga obavezati a akciju. mislim i metadonska terapija je nastala od necije ideje. uopste mi nije jasno sta zelis od mene, da odstupim od nacelnog stava koji vazi za sve dzankije na svetu - zato sto je danas lose stanje u zdravstvu u Srbiji?
Link to comment
Pa nije kriv mehanizam distribucije, o tome pricam. Mehanizam distribucije moze da pogorsa stvar, ili da je olaksa. Mehanizam distribucije je zapravo sporedna stvar (samo sto je ono sto se najvise manifestuje nama pred ocima). Opet, alkoholicari umeju da se ponasaju vrlo slicno heroinskim zavisnicima i ako je mehanizam distribucije za alkohol odlican.Mislim, kada bi se bavili analogijama, to je kao kada bi rekli - nije problem sto je meni busan krov, nego sto mi komsija ne da da spavam kod njega u kuci kada pada kisa. Mislim, da, onda ne bi bio mokar, ali ti je kuca i dalje poplavljena.
I dalje pricamo o istoj stvari :)aj nema veze, ne razumemo se i kraj@toni: e pa necu da odstupim.a za nase narkomane ja ne znam sta da kazem osim da nema nacina da im se pomogne. drustvo nije spremno da im pomaze, porodica ih odbacuje, zdravstvo kurcem ne mrda za njih, ne znam sta drugo da kazem osim da im zelim cisto i lako overavanje, kad su vec osudjeni na smrt. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
I dalje pricamo o istoj stvari :)aj nema veze, ne razumemo se i kraj
Nije kraj :DTi i ja se ja mislim skroz slazemo po pitanju trenutih zavisnika (npr. ta metadonska terapija) i naravno ako im omogucis nekako pristup drogi smanjices njihovo krimogeno ponasanje.Medjutim ja sam sa Indyijem pricao vise uopsteno. Recimo da to mozemo ukratko da kazemo ovako: mozda bi bilo OK dekriminalizovati drogu za vec postojece zavisnike, ali nikako ne bi bilo dobro dekriminalizovati je uopste. Ja verujem da zabrana teskih droga cini da zavisnika bude manje, a manje zavisnika treba da nam bude, jelte, cilj.
Link to comment
ja sam za to da uopste nema narkomanije :)u svetu!
zajunio si i uzasno masis poentu. Toni, razgovor o nekom problemu vodi se tako sto covek da ideju kako da se on resi. onda dodje drugi covek i kaze "e, ovo ti je nerealno, ne moze da se heroin proizvodi legalno". onda neko drugi kaze "dobro ali moze se dekriminalizovati licna upotreba, uz otvaranje centara gde imas ciste spriceve i uslove za bezbedno ubrizgavanje, to je neki mali doprinos resocijalizaciji". onda neko drugi kaze "ih, gde to ima". pa neko kaze "ima u Vankuveru". pa onda ti pitas "da li je to smanjilo broj smrti", pa neko izvadi podatke i pokaze da jeste...i sve tako, dok se ne formira svest medju ovako malo obrazovanijim ljudima da postoje alternative trenutnom stanju.
Link to comment
Medjutim ja sam sa Indyijem pricao vise uopsteno. Recimo da to mozemo ukratko da kazemo ovako: mozda bi bilo OK dekriminalizovati drogu za vec postojece zavisnike, ali nikako ne bi bilo dobro dekriminalizovati je uopste. Ja verujem da zabrana teskih droga cini da zavisnika bude manje, a manje zavisnika treba da nam bude, jelte, cilj.
Pa i sa time se slazem :0
Link to comment
Ja mislim da je upravo bold pogresan.
jeste pogrešan, zato što heroin (i druge stvar) sjebava mozak i telo 'per se', bez da postoji društveni kontekst, moral itedevaso, nije to rešenje, to je fantazija
Link to comment

Ajde, ajde sta ste se skupili. Nastavite dalje, nema ovde sta da se vidi.Porodica je rekla svoje i gotovo.Cestiti otac da se pusti i da se finansira od strane drzave. Po mogucstvu da mu se kupe jos dva-tri harlija pa da njime cereci ostale "sticenike"

Link to comment

vaso daso, pa eto, ti tvoj stav potkrepljujes argumentom da to moze u vankuveru, ja svoj idejom da je narkomanija zlo i da ne bi trebalo da postoji.iz pozicije stanovnika beograda, oba su potpuno naivna.

Link to comment
Ajde, ajde sta ste se skupili. Nastavite dalje, nema ovde sta da se vidi.Porodica je rekla svoje i gotovo.Cestiti otac da se pusti i da se finansira od strane drzave. Po mogucstvu da mu se kupe jos dva-tri harlija pa da njime cereci ostale "sticenike"
Imali smo u kući jednu fotelju od punog drveta, jako skupu. Nebojša je insistirao da je poklonimo ocu Branislavu zbog svega što je za njega uradio – iskren je Zarubac.
Super su se slagali. :puke:
- Nešto se moralo dogoditi, ne znam šta, pa da on to uradi. U svakom slučaju, mi njega ne krivimo ni za šta. On nas nije terao da dođemo tamo, nego smo mi jurili njega – kaže Miloš Zarubac za naš portal.
Ja ovo nič ne razumem. Ko je ko u ovoj priči?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...