Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Znaci, i dalje si za streljanje onih koji unesu dop u centar?
nisam za streljanje, ali dugogodišnja stroga zatvorska kazna sa društveno korisnim radom, (npr. najprljaviji poslovi od kojih svako beži), uz konfiskaciju imovine bi po meni bila primerena.uneti dop među one koji pokušavaju da se leče je težak zločin (krhka volja, malena snaga). to sa činjenicom da su u takvim centrima uglavnom oni od kojih je porodice digla ruke i poslali ih tamo da ih ne gledaju, nema nikakve veze.divljačke i nedelotvorne metode lečenja koje se u centrima tipa crna reka primenjuju nema potrebe da komentarišem, već je sve rečeno.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

@ IndyI da dodam da je manji problem ostaviti dop od problema "a sta posle".Da citiram pokojnog brata od tetke sa kojim sam ziveo u istom stanu do moje 12-13 godine - Moze se ostaviti dop, ali ja ujutru kad se probudim, ne znam zasto sam se probudio.@MTSGledas na bolesnika kao na kriminalca.

Edited by ficfiric
Link to comment
A znaš, naravno, da je to što nudiš na avataru, kada se zloupotrebljava (što nije nikakva retkost, dapače), veći društveni problem od heroina?
На одређени начин си у праву и вероватно бих мање благонаклоно гледао на ракију да сам имао алкохоличаре у непосредном окружењу, али замисли Србију у којој се ради доп онолико колико се пије па ми реци шта је право зло, алкохол или хероин. Свака употреба хероина је злоупотреба, а алкохол у одређеном проценту - шокантно високом, признајем - склизне у злоупотребу.
prasline, problem je naravno u tome sto je otac branimir cinio savrsen par sa tom bolescu. on je sadista koji je u uslovima potpune drustvene deregulacije ovog problema nasao svoje besmrtno telo nad kojim je mogao vecno da se izivljava. koliko god da ih pretuce uvek ce ih biti jos par koji ce se vracati ili neki novi.drugim recima, njemu zapravo i nije odgovaralo da se ovo ikada zavrsi i da vise ne bude narkomana.
Тачно. За све вас што пљујете СПЦ једна информација: након скандала са батинањем СПЦ је Бранимира Петровића рашчинила. Ускоро након тога манастир Црна река је распуштен, а игуман Црне реке и већина монаха, ако не и сви, отишли су за Артемијем.
Link to comment
Gledas na bolesnika kao na kriminalca.
mislim da bi trebalo da napravis razliku izmedju dilera i zavisnika. znam da se da se to cesto (da ne kazem skoro uvek) preplice, ali keva prica o dilerima
Link to comment
@ IndyI da dodam da je manji problem ostaviti dop od problema "a sta posle".Da citiram pokojnog brata od tetke sa kojim sam ziveo u istom stanu do moje 12-13 godine - Moze se ostaviti dop, ali ja ujutru kad se probudim, ne znam zasto sam se probudio.@MTSGledas na bolesnika kao na kriminalca.
ne gledam na bolesnika kao kriminalca, mada među bolesnicima ima kriminalaca, a među onima koji su zagazili u kriminal puno onih koji to ne bi učinili da nisu bolesni.bolest zavisnosti je veoma teška bolest, odmah posle raka, a lečenje je neizvesno kao i kod raka. zahteva veliki trud, posvećenost i strpljenje porodice zavisnika uz adekvatnu medicinsku pomoć.
Link to comment
mislim da bi trebalo da napravis razliku izmedju dilera i zavisnika. znam da se da se to cesto (da ne kazem skoro uvek) preplice, ali keva prica o dilerima
"Sticenici" centra o kojima se prica, nisu bili dileri sa ulice nego zavisnici koje je onaj ludak sumnjicio da unose dop. Zato ih je i mlatio lopatama, sipkama... Sigurno je da je bilo slucajeva da zavisnik unese dop i proda ostalima. Neko misli da takve treba streljati a ja se ne slazem sa tim.
Link to comment
ne gledam na bolesnika kao kriminalca, mada među bolesnicima ima kriminalaca, a među onima koji su zagazili u kriminal puno onih koji to ne bi učinili da nisu bolesni.bolest zavisnosti je veoma teška bolest, odmah posle raka, a lečenje je neizvesno kao i kod raka. zahteva veliki trud, posvećenost i strpljenje porodice zavisnika uz adekvatnu medicinsku pomoć.
Razumem sentiment... međutim, mislim da je u najmanju ruku diskutabilno da li čvrstorukaški tretman dilera droge ima željeni efekt na narkomaniju kao problem.
Link to comment
Ja sam čuo, sto ne znači da to preporučujem. Ne bih da hajdžekujem ovu temu za neke druge polemike, ali mislim da grešiš, problem sa drogama (generalno, a važi i za heroin) je pre svega kriminogeni element od koga u postojećoj situaciji gde je to strogo kažnjivo ne mogu da se odvoje. Metodološki je praktično nemoguće razdvojiti negativni efekt droga (koji sigurno ne negiram) od kriminala koji s drogama dolazi (i takođe bih dodao, menja same droge - da je tržište droga manje kriminalizovano, hemijski drugačije/kvalitetnije/ droge bi se više koristile).
Ako ci cuo, OK, ali ipak je to redak slucaj. Evo, mozemo da uporedimo i legalno drogiranje meni mrsko (cigarete) sa heroinom.Imao sam razne pusace oko sebe. Znali su da budu vrlo nervozni i neprijatni kada im zafali cigara, da upropaste vece ako shvate da nisu kupili cigare a da sada nemaju gde, i tako dalje. No, i ako mi je to islo zesce na zivce i ako me je ponekad pomalo plasila transformacija licnosti koju sam gledao, to nije bilo toliko strasno i moglo se trpeti.S druge strane, jedan moj drugar iz kraja postao je zavisnik teskih droga (ne znam ni sam sta je sve konzumirao...). Taj covek je postao potpuno izmenjena licnost, postao je patoloski lazov koji je od svojih prijatelja izvlacio lovu da moze da se ufiksa. Bio je nepodnosljiv. Nisi mogao da ga prepoznas. I to tako nonstop, mozda bi samo na trenutke izbijao onaj stari on. I sada, kada se skinuo sa teskih droga, i dalje vidis koliko je ostecen nakon tih par godina teskog drogiranja. Da li bi bilo drugacije sa boljim, nekriminalizovanim, kvalitetnijim drogama? Sumnjam. Jednostavno ima nesto i do gradacije opojnih sredstava, nisu isto ni alkohol ni duvan ni marihuana ni heroin ni kokain ni LSD. Neke su stvari zajebanije i opasnije pa samim tim i opravdano treba da budu zabranjene. Marihuana mozda i ne treba, jer realno jedinu sustinsku razliku koju ja vidim izmedju marihuane i duvana (i alkohola) je to da je duvan odavno drustveno prihvacen a marihuana nije. S druge strane, razlika izmedju duvana (i alkohola) i heroina nije samo drustvena prihvacenost.Da je npr. heroin legalan, ti si u pravu da bi bilo manje kriminala vezanog sa isti i manje tih negativnih posledica (vezanih za sto sitni, sto krupni, sto organizovani kriminal) ali nesto ne verujem da bi bilo bolje zavisnicima. Uostalom pitanje je sta znaci "kvalitetnija" droga? Pa proizvodjaci cigareta su svojevremeno dodavali raznorazne hemikalije u svoje proizvode da te jos brze i jos vise navuku, da brze i zesce postanes zavisnik nego da pusis cist duvan. Mislis da legalni proizvodjaci legalnog heroina ne bi radili nesto slicno?
Link to comment
Razumem sentiment... međutim, mislim da je u najmanju ruku diskutabilno da li čvrstorukaški tretman dilera droge ima željeni efekt na narkomaniju kao problem.
s druge strane, uticaj dekriminalizacije pravljenja i prodaje heroina na narkomaniju kao problem dobro je dokumentovan?imas li neku datu, ozbiljno pitam(zapazi da nisam pomenula dekriminalizaciju posedovanja za licnu upotrebu - posedovanje i upotreba i ne treba da budu krivicno sankcionisani)
Link to comment
Uostalom pitanje je sta znaci "kvalitetnija" droga?
kvalitetno - to znaci da znas koliki je odnos aktivne supstance i vezivne mase, kako bi mogao da kontrolises kolicinu unosa. tako se sprecava iznenadna smrt od predoziranja.sta mislis, kako je Barouz doziveo 83 godine? uzimao je samo kvalitetan pajdo.
Link to comment
Da li bi bilo drugacije sa boljim, nekriminalizovanim, kvalitetnijim drogama?
Sa pristupačnim (ali, kontrolisanim! - kao što su to i ozbiljni medikamenti) drogama, moje kume sin ne bi izvršio tešku provalnu krađu u stan svoje rođene babe, sa ortacima. I potom dopanuo robije. I dalje je živ, i dalje se nije skinuo sa ne znam čim se već radi (mislim da je koka).Ozbiljna i teška tema, a još i malo off topic... Možda da se prebacimo na onu temu tome posvećenu ("Dekriminalizacija"), premda ja nisam nikakav stručnjak i imam samo jedno mišljenje srpskog vola na ovu temu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...