Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

On je bio narkoman. I da je uneo dop, to opet ne menja njegov status bolesnog coveka. Bolest se ne leci batinama.Sto se tice dugmeta koje ubija dilere, ono se nalazi u skupstini. Legalizacijom i nekakvom kontrolisanom distribucijom (preko bolnica i sl...) dileri bi izgubili posao. Kao sto vidimo, ovakva dosadasnja politika nije dala rezultat nigde u svetu. Vreme je da se razmislja o novom nacinu borbe

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

SPC usavrsila odvikavanje od svega. Totalna kura, sto b' se reklo.Ovaj manijak je imao sipku u ruci samo zato sto su mu ova usrana crkva i ova usrana drzava to dozvolile.

Link to comment

nema tu nikakve spc omladine, ti plusici i minusici su odraz onoga sto vecina misli. nismo mi po tome nikakav izuzetak, problem je sto u ovoj zemlji demokratiju dozivljavaju kao tiraniju vecine nad manjinom.

Link to comment
Prasline, odakle ideja da je ovaj nesrecnik bio diler? To sto je osvedoceni batinas pretpostavio da je ovaj uneo drogu u kamp, pa jos ucitao da je uneo sa namerom da je preprodaje?
Васа је цитирао мој пост од пре три године као коментар данашње вести. Ја објашњавам став који сам изнео у том посту и признајем да га нисам променио ни за зеру.
Link to comment
Нема везе што је од пре три године, ваља се подсетити са времена на време да се све што кажемо и урадимо памти и негде уписује и да ће пре или касније доћи наплата рачуна. Васо, хвала на поуци.
Nista, nista, kome je do citanja gluposti moze i da procita moj prvi post na ovoj temi.
Link to comment
То је мој очај и моја немоћ.
A znaš, naravno, da je to što nudiš na avataru, kada se zloupotrebljava (što nije nikakva retkost, dapače), veći društveni problem od heroina? Edited by Indy
Link to comment
A znaš, naravno, da je to što nudiš na avataru, kada se zloupotrebljava (što nije nikakva retkost, dapače), veći društveni problem od heroina?
Bold je kljucan. U alkoholu se moze uzivati umereno, i to je nesto sto vecina ljudi moze. Moze se redovno konzumirati alkohol bez da postanes alkoholicar. Ja jos nisam cuo za nekoga da redovno konzumira heroin umereno, tj. da se bocne onako jedanput nedeljno uz rucak sa drustvom. Tu si ili zavisnik (sa sve negativnim posledicama) ili nisi.Takodje, alkohol je veci drustveni problem kada se zloupotrebljava jer je svima lako dostupan. Da heroin mozes da kupis na trafici, mozda bi to bio veci drustveni problem.
Link to comment
Da heroin mozes da kupis na trafici, mozda bi to bio veci drustveni problem.
Ne mozes da ga kupis na svakoj trafici ali mozes pored svake trafike
Link to comment
I meni se čini da su takvi komentari vrlo retki. Izgleda im došlo iz d..a u glavu.
Nikad ništa ljudima koji komentarišu ne dolazi iz dupeta u glavu. Oni formiraju stav kao besna rulja. Ako se novinar ustremi na nešto oni to prate bez imalo kritičke svesti. Isto tako će već sutra isti ljudi uzdizati Peranovića u nebesa samo ako je tekst iole afirmativan.A što se tiče podrške roditelja:Otac Branislav kaže da je suđenje protiv njega završeno i da je imao ogromnu podršku svojih štićenika, njihovih roditelja i šire javnosti. On očekuje da će sud presuditi u njegovu korist
Link to comment

prasline, problem je naravno u tome sto je otac branimir cinio savrsen par sa tom bolescu. on je sadista koji je u uslovima potpune drustvene deregulacije ovog problema nasao svoje besmrtno telo nad kojim je mogao vecno da se izivljava. koliko god da ih pretuce uvek ce ih biti jos par koji ce se vracati ili neki novi.drugim recima, njemu zapravo i nije odgovaralo da se ovo ikada zavrsi i da vise ne bude narkomana.

Link to comment
Нема везе што је од пре три године, ваља се подсетити са времена на време да се све што кажемо и урадимо памти и негде уписује и да ће пре или касније доћи наплата рачуна. Васо, хвала на поуци.Имао сам наркомане у својој непосредној близини. Нисам једини, има нас на форуму који смо та генерација, сигуран сам да знате о чему причам. После свега што сам доживео током бар двадесет година акања са наркоманима и дилерима не могу хероин да посматрам као друштвени феномен. Дилере хероина бих убијао, да могу. Знам да то није исправан став и лоше ми је од када сам прочитао вест, све замишљам овог са крвавом шипком и оног другог са располућеном лобањом, али да неко постави дугме пред мене и каже "притисни га и сви садашњи и будући дилери допа ће да умру" ја бих га и данас притиснуо. Изврнуло би се и пар мојих бивших пријатеља и бар један садашњи (када је стрејт), али притиснуо бих. И није, Симе, то никакав фашизам. То је мој очај и моја немоћ.
Ne, upravo to je fašizam - želja da se sopstvena nemoć razreši izlivima redemptive violence-a Dirty Harry style. Krik svakog potencijalnog fašiste - ne lidera, ideologa, nego malog čoveka, sledbenika - počistite šljam sa ulica. Travis Bickle.Pritom, nemoj pogrešno da me razumeš - potpuno razumem ne samo tvoju, nego nemoć svih nas u suretu sa problemom o kome je reč. I poptuno mi je jasno zašto ti to tako teško pada. Moja poenta je sledeća - prvom impulsu treba odoleti, prvi impuls vodi u fašizam. Ono što meni smeta u tvojoj reakciji nije to što je imaš - pa narano da je imaš, ona je ljudska, odveć ljudska - nego što si spreman da je reflektivno potvrdiš, da staneš iza nje i kažeš, kao što si sada rekao - nisam je ni za zeru promenio. To je spremnost da stanemo na stranu onog najgoreg u nama - resantimana, manihejske podele na dobro i zlo (koje se onda može "dugmetom" izbrisati), želje za osvetom, itd.
Link to comment
Ja jos nisam cuo za nekoga da redovno konzumira heroin umereno...
Ja sam čuo, sto ne znači da to preporučujem. Ne bih da hajdžekujem ovu temu za neke druge polemike, ali mislim da grešiš, problem sa drogama (generalno, a važi i za heroin) je pre svega kriminogeni element od koga u postojećoj situaciji gde je to strogo kažnjivo ne mogu da se odvoje. Metodološki je praktično nemoguće razdvojiti negativni efekt droga (koji sigurno ne negiram) od kriminala koji s drogama dolazi (i takođe bih dodao, menja same droge - da je tržište droga manje kriminalizovano, hemijski drugačije/kvalitetnije/ droge bi se više koristile).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...