Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Ruskabajko, hajde malo podrobnije objasni vezu između ubijanja boga u bolesnim ljudima i boksa/pušenja/alkohola ili polako digni ruke od teme. Nema smisla da nas zamlaćuješ tim budalaštinama, realno.
kako ne vidis vezu? to je sve nasilje prema organizmu, u nekom slucaju prema tudjem, u nekom prema svom. da li gresim u ovoj tvrdnji ?
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Dobro, ti sada govoriš o zakonskoj regulativi. Čovek se napije u kafani pa ode kući i redovno bije ženu, ok, njega u aps, pa na sud i nadajmo se u zatvor. Drugo je pitanje da li bi bilo bolje da se unapred proverava nasilnički potencijal ljudi pri konzumiranju alkohola (što je i na ovom niskom stupnju razvoja psihologije moguće), pa da se izdaju isprave za kupovinu alkohola i da se njihova upotreba obezbedi žestokim sankcijama prema ugostiteljima i prodavcima alkohola. Ali to nikome ne bi odgovaralo ekonomski, a i zdravice i dobra kapljica su već deo svačije tradicije, pa to niko ne osporava. Međutim, ako gledamo stvari sa aspekta sprečavanja nasilja, verovatno da bi prevencija za neke ljude bila bolja.
Pazi kad ja uopste ne znam kakva je zakonska regulativa po ovom pitanju. Nisam pravnik. Jedino ono trece moze, i to vrlo uslovno, da se umetne u pricu o zakonima, ove prve dve su stvar elementarne logike.Sto se tice ove vrste preventive koju si predlozio mislim da ona nije moguca osim u slucaju onih koji su se vec pojavili na radaru kao prestupnici pa im se u okviru kazne moze propisati i psiholoska ili psihijatrijska evaluacija, a zatim i odredjena ogranicenja u skladu sa rezultatima te evaluacije. To bi teoretski moglo da se izvede ali je mogucnost izvrdavanja tolika da tesko da bi vredelo truda. Mislim da bi odgovarajuca kombinacija farmakoloske i psiho terapije (valjda se to tako zove, nemojte psiholozi da skacete odmah :lol: ) kod takvih slucaja proizvela bolje rezultate.
Link to comment
kako ne vidis vezu? to je sve nasilje prema organizmu, u nekom slucaju prema tudjem, u nekom prema svom. da li gresim u ovoj tvrdnji ?
Pa što se onda u teoriji zadrža na alkoholu i pušenju? što ne nastavi po toj logici i glukozom, fruktozom, prevoznim sredstvima (koje sprečava da čovek sam pešači i drži liniju), štampanjem svakakvih gluposti po knjigama, crvenim mesom...?
Link to comment
Pa što se onda u teoriji zadrža na alkoholu i pušenju? Što ne nastavi po toj logici i glukozom, fruktozom, prevoznim sredstvima (koje sprečava da čovek sam pešači i drži liniju), štampanjem svakakvih gluposti po knjigama, crvenim mesom...?
potpuno si u pravu, samo ne bih da se previse rasplinjujem
Link to comment

Dovoljno si rasplinula temu, ne verujem da će crveno meso i beli šećer moći značajnije da joj naude.Druga stvar, opet se ponavlja idiotska teza da "ako postoji ono, zašto bismo zabranjivali ovo". Dakle, logika neutemeljena u razumu, bolje dva zla nego jedno, pošto time zadržavamo doslednost.

Link to comment

zavisnosti ima raznih.da je reci o zavisnosti od cokolade i o duhovno-rehabilitacinom (ili bilo kakvom drugom centru),lecenje osobe lopatoterapijom i masazom lica kolenima, bi jednako bilo neprihvaljivo i suludo.

Link to comment

Ima ljudi zavisnih od gluposti, pa nista. I stalno perpetuiraju opstanak gluposti u svetu, toliku stetu nanose (neuporedivu sa heroinom), pa ih niko ne bije.

Link to comment

Imate na sajtu RTS/a jos svedocena roditelja. Jedna majka prica kako je sin molio da ga vodi kuci zbog tih batina. Toliko o `pristanku` na asove i pesnice..

Link to comment
Bravo...Dosegla si dno, ali očekujem da se ne zaustaviš na pola puta.
Ja sam na forumu sreo razne ljude, ali ovo bice zaista ne zasluzuje mesto na PPP. Ili ga ne zasluzujemo svi mi. Molim da se razmisli o tome. Ovo postaje uvredljivo za ljudsku vrstu.
Link to comment
zavisnosti ima raznih.da je reci o zavisnosti od cokolade i o duhovno-rehabilitacinom (ili bilo kakvom drugom centru),lecenje osobe lopatoterapijom i masazom lica kolenima, bi jednako bilo neprihvaljivo i suludo.
pa mozda ne bas. naime, mislim da ljudi osudjuju narkomaniju, pa otud i 'lagano' odobravanje.
Imate na sajtu RTS/a jos svedocena roditelja. Jedna majka prica kako je sin molio da ga vodi kuci zbog tih batina. Toliko o `pristanku` na asove i pesnice..
ma i to o pristanku je imbecilarija. i deca 'pristaju' da budu seksualno zlostavljana, kao i zlostavljane zene.
Link to comment
Jes vala, bolje ziva budala nego pametan mrtvac. Da, oni su zivi, sto moze da bude uteha za njihove bliznje, ali odlazak u monahe je jedna vrsta samoubistva. Iz moje vizure, provesti zivot iza manastirskih zidina, klanjajuci se po (vas)celi dan nekakvom mitskom "bicu" je jedan oblik smrti (licnosti)i. I da, ne ubija heroin, vec odsustvo predostroznosti. Poznajem osobu koja je vec vise od 25 godina na heroinu. I kuhinjska so, ako pojedete vise od 6 grama, ubija.
Odakle mu lova ?
Link to comment
Odakle mu lova ?
To (uglavnom) ne kosta nista. Svaki narkoman je ujedno i mali, sitni diler, recimo kupi 3 grama od svog dilera a kroz sitnu preprodaju ispadne da je prodao 4 grama, 1 gram ostaje njemu. Ima dosta ljudi koji vole da tu-i-tamo uzivaju u heroinu ("vikendasi"), ali im ne pada na pamet da postanu zavisni. Istina, vreme heroina je izgleda proslo, broj dzankija (koji drogu izumaju intravenozno) je na istorjiskom minimumu. Heroin se danas uglavnom smrce kao i kokain, koji je sada posta fancy droga No. 1. Nema zurke gde se ne izvlace bele linije. ;)
Link to comment
Heroin se danas uglavnom smrce kao i kokain, koji je sada posta fancy droga No. 1. Nema zurke gde se ne izvlace bele linije. ;)
"To je nama nasa borba dala..."Od kada je Regan krenuo u war on drugs, kokain je pojeftinio 5x a i kvalitet se znatno poboljsao.
Link to comment

To je nama naša borba dala...Od kada je Bush krenuo u War on Terrorism i skenjao talibane, Avganistan je ponovo postao opijumski proizvođač No 1.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...