Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Mašiš poentu... U svim tim slučajevima, nasilje prija onome ko trpi...
to sto njemu prija je irelevantno, drustvo valjda zna da su svi ti slucajevi stetni i nasilni prema organizmuedit:dopuna Edited by ruskabajka
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

to sto njemu prija je irelevantno, drustvo valjda zna da su svi ti slucajevi stetni
Društvo zna™ da je štetno, ono što trpitelju nasilja ne prija... Zato društvo ograničava tebe da mlatiš tvoju ženu ako joj ne prija, zato društvo smatra nekulturnim ako pušač, na zahtev nepušača u zatvorenoj prostoriji, ne ugasi cigaru...Da li ti je lopatani™ momak ili kolenovani™ mladić izgledao sretno ? Meni nije...A zato što nije sretan, to nije društveno poželjno ponašanje... Neznam kako drugačije da ti to objasnim... A kontam ja da ti razumeš, samo ti je dosadno, pa podjebavaš... Edited by radisa
Link to comment
Videh, nažalost. Ne razumem gde vidiš nedoslednost. Svi korisnici koji su protiv nasilja u Crnoj Reci su uvek protiv nasilja. Gde je tu nedoslednost? I šta ti hoćeš zapravo? Da zaviriš u XII v. u kome je jedino postojala takva dilema: da li je nasilje dobro ili ne?
Joj, nažalost takva dilema u ovom društvu i te kako postoji, štaviše rekao bih da je i suština cele stvari u tome - mi kao društvo ne da nismo raskrstili sa batinama kao sredstvom za rešavanje svega, nego nam je to i najčešće jedino sredstvo - počev od političara, vidimo sveštenih lica, preko pandura, pa do intelektualaca. Ovaj lik je više puta javno, sa puno samouverenosti rekao da oni tamo batinaju, on čovek veruje da to tako treba. Likovi kao Velja Ilić ne napadaju novinare zato što su impulsivni, već zato što znaju da će im to doneti političke poene - prejaka je još vera u ovom društvu u lupanje pesnicom o sto, u stomak, rebra, glavu.... I imaš takve likove u svim strankama, u nekim manje, u nekim više. Jbt. direktor televizije ulazi direktno u program i ubija muvu šakom o sto...Daleko od toga da hoću da relativizujem ovaj slučaj, ali da li ima neko u ovoj zemlji ko ne zna, npr., da panduri po stanicama odvaljuju od batina, po potrebi. Mi sa tim saznanjem živimo najnormalnije, daleko je borba da se to prekine od ozbiljne. Ovaj slučaj je samo jedna, doduše radikalna manifestacija toga.Možda sam malo dalje otišao od direktnog odgovora tebi tićeru, nemoj pogrešno da me shvatiš.
Link to comment
eh, sad sa ovim "da li je nasilje dobro ili ne?" me odvlacis na drugu temu o kojoj ne bih.elem, nedoslednost je u tome da to famozno "drustvo" tolerise nasilje u mnogim oblastima, cak ga i ne konstatuje kao nasilje. ako je argument da primalac nasilja nije relevantan da prosudjuje validan, onda bih voleo da vidim odgovor zasto drustvo tolerise pusenje, alkohol, boks... pusenje i alkohol predstavljaju nasilje prema organizmu, a cinjenica da covek sam prema sebi sprovodi nasilje je i otezavajuca okolnost, jer osim sto je zrtva, jos je i nasilnik pride.ili recimo sado-mazo seksualni odnos, zar nije i to nasilje? jedno dosledno drustvo bi trebalo da se zalaze za kriminalizaciju takvog seksa, jer je rec o nasilju, a saglasnost je irelevantna kao sto smo zakljucili.
:lol: :lol: jes da nema veze sa temom, bitno je samo da se diskutujemislim da je topić spreman za 1 ključ
Link to comment
Društvo zna da je štetno, ono što trpitelju nasilja ne prija... Zato društvo ograničava tebe da mlatiš tvoju ženu ako joj ne prija, zato društvo smatra nekulturnim ako pušač, na zahtev nepušača u zatvorenoj prostoriji, ne ugasi cigaru...Da li ti je lopatani momak ili kolenovani mladić izgledao sretno ? Meni nije...A zato što nije sretan, to nije društveno poželjno ponašanje... Neznam kako drugačije da ti to objasnim... A kontam ja da ti razumeš, samo ti je dosadno, pa podjebavaš...
pa kako je sad odjednom postala vazna sreca trpitelja ? ceo topik citam da je trpiteljev stav nevazan zato sto drustvo ne moze da tolerise nasilje. (ok, mozda nisi ti zastupao taj stav, pa onda ni primedba nije za tebe)
Link to comment

Ruskabajko, hajde malo podrobnije objasni vezu između ubijanja boga u bolesnim ljudima i boksa/pušenja/alkohola ili polako digni ruke od teme. Nema smisla da nas zamlaćuješ tim budalaštinama, realno.

Link to comment
pa kako je sad odjednom postala vazna sreca trpitelja ? ceo topik citam da je trpiteljev stav nevazan zato sto drustvo ne moze da tolerise nasilje. (ok, mozda nisi ti zastupao taj stav, pa onda ni primedba nije za tebe)
Da li ti uopšte znaš šta je nasilje ?Nasilje nije ako žena i ja volimo sado-mazo varijantu... Nasilje jeste ako je ja mlatim, a ona pokušava da utekne... Nasilje nije ako ja pušim sam u nekom prostoru... Nasilje jeste ako me ti zamoliš da ugasim cigaru, jer ti smeta, a ja nastavim da džamim...Nasilje je svako neželjeno trpljenje neke radnje... Trpljenje neke radnje koje objekat ne čini zadovoljnim, srećnim... Jebem li ga, da li ti je sad jasno ?Zato, mlaćenje čoveka koji to ne želi, jeste nasilje... Edited by radisa
Link to comment

U ovome što piše ruskabajka ima jedna zanimljiva stvar, a to je alkohol koji svakako izaziva nasilje kod mnogih ljudi. I to uopšte nije retka pojava, štaviše, kada bi mogli da dođemo do stvarnih informacija o nasilju u porodici, mnogo bi bilo jasnije kolika je neman u pitanju. Osim toga, čak i prisustvo pijanog čoveka koji se malo agresivnije ponaša, ili čak samo grli i ljubi treznog čoveka koji to ne želi je u određenoj meri nasilje. Pa ipak alkohol je svuda prihvaćen.troll off.

Link to comment

Onima koji uvazavaju pristanak zrtve kao relevantan i upuceni su u "proceduru" (ako ima takvih, naravno): Nisam upucen u sve detalje "negovanja" u Crnoj Reci pa se pitam moze li onaj ko je, hajde pretpostavimo "slobodnom voljom" pristao na batine, da pre nego sto ga lopata, koleno, pesnica pogodi u glavu da za svoje pare povuce pristanak?Da kaze, Neka hvala, promenio sam misljenje, sada bih umesto lopate i kolena u glavu radije da idem, a vi zadrzite pare...? Ili je "pristao" i da ne moze da se predomisli?Upravnik i drugovi sa snimka mi deluju zaista kao ljudi sa kojima bi se moglo dogovoriti oko raskida saradnje.Ukratko, upravnika i ostalu sadisticku bagru treba pod hitno pohapsiti i ekspresno osuditi!!!

Edited by Nesh
Link to comment
Samo kod neljudi. Ljudi pisu pesme kad se napiju.
Hehe, slažem se, al opet o neljudima je i sav ovaj topik, mislim, o Peranoviću i njemu sličnima - kako ih zaustaviti. Inače, šalu na stranu, nagledao sam se u životu mnogo vrlo pitomih ljudi koji postaju zveri posle neke količine votke/vinjaka/rakije, uglavnom je o žestini reč, vino ne bih rekao da izaziva nasilje kod bilo koga.
Link to comment
U ovome što piše ruskabajka ima jedna zanimljiva stvar, a to je alkohol koji svakako izaziva nasilje kod mnogih ljudi. I to uopšte nije retka pojava, štaviše, kada bi mogli da dođemo do stvarnih informacija o nasilju u porodici, mnogo bi bilo jasnije kolika je neman u pitanju. Osim toga, čak i prisustvo pijanog čoveka koji se malo agresivnije ponaša, ili čak samo grli i ljubi treznog čoveka koji to ne želi je u određenoj meri nasilje. Pa ipak alkohol je svuda prihvaćen.troll off.
Alkohol moze da izazove nasilje kod inace potencijalno nasilnih ljudi kojima alkohol pokvari kocnicu ali ne mora. +Alkohol moze da isprovocira nasilje ali nije nasilje sam po sebi. +Nasilje koje nastane nakon upotrebe alkohola se kaznjava i na sve druge nacine tretira kao neprihvatljivo ponasanje. =Paralela sa temom nije dobra.I stres cesto izaziva nasilje kod mnogih ljudi pa niko ne razmislja o tome da ga zabrani. Prosto zato sto ne moze. Nasilno ponasanje je uobicajeni deo ljudskog ponasanja otkad covek postoji ali to ne znaci da ga treba ohrabrivati i tolerisati ili nalaziti opravdanje za njega. Naprotiv.
Link to comment
Piše na sajtu CR da je Artemije smenio Peranovića...
A u tv programu piše da Peranović večeras gostuje kod Olivere Kovačević na RTS-u.
Link to comment
Alkohol moze da izazove nasilje kod inace potencijalno nasilnih ljudi kojima alkohol pokvari kocnicu ali ne mora. +Alkohol moze da isprovocira nasilje ali nije nasilje sam po sebi. +Nasilje koje nastane nakon upotrebe alkohola se kaznjava i na sve druge nacine tretira kao neprihvatljivo ponasanje. =Paralela sa temom nije dobra.I stres cesto izaziva nasilje kod mnogih ljudi pa niko ne razmislja o tome da ga zabrani. Prosto zato sto ne moze. Nasilno ponasanje je uobicajeni deo ljudskog ponasanja otkad covek postoji ali to ne znaci da ga treba ohrabrivati i tolerisati ili nalaziti opravdanje za njega. Naprotiv.
Dobro, ti sada govoriš o zakonskoj regulativi. Čovek se napije u kafani pa ode kući i redovno bije ženu, ok, njega u aps, pa na sud i nadajmo se u zatvor. Drugo je pitanje da li bi bilo bolje da se unapred proverava nasilnički potencijal ljudi pri konzumiranju alkohola (što je i na ovom niskom stupnju razvoja psihologije moguće), pa da se izdaju isprave za kupovinu alkohola i da se njihova upotreba obezbedi žestokim sankcijama prema ugostiteljima i prodavcima alkohola. Ali to nikome ne bi odgovaralo ekonomski, a i zdravice i dobra kapljica su već deo svačije tradicije, pa to niko ne osporava. Međutim, ako gledamo stvari sa aspekta sprečavanja nasilja, verovatno da bi prevencija za neke ljude bila bolja.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...