Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Koga boli pistaljka za te ljude... Neka idu kod roditelja pa nek oni lome vrat sa njima. To bi bilo dve muve jednim udarcem: prvo da roditelji (vala majci) dobiju nazad svoju decu koju su smestili kod batinasa, a onda da se ovi ponovo vrate drogi i da se predoziraju. I problem resen i roditelji kaznjeni. Sta ces lepse.
To si ti rekla. Ja nisam videla da bilo ko ovde sugeriše tako nešto. Mi u ovoj diskusiji do tog pitanja ne možemo ni da dođemo od tvog spamovanja. Jer ti još nisi razrešila dilemu da li je tortura (ne)dozvoljen metod u lečenju zavisnika. Ja, eto, spadam u one čitaoce koji tvoje postove ne razumeju. S tim u vezi, ja mogu samo da citiram Turgenjeva: "Neshvaćeni ostaju samo oni ljudi koji ili sami ne znaju šta hoće, ili nisu vredni* da budu shvaćeni".*ovde se misli na to da nečije reči/misli nisu vredne, a ne da je neko kao ličnost bezvredan - da se ovo ne shvati kao ad hominem. Edited by Luka
Link to comment
Cemu tako agresivan nastup ?
Centar se ne smije zatvoriti ni po koju cijenu. Pustiti 200 narkomana na ulicu je katastrofa. Neko ce platiti glavom, onda ce biti price o golim otocima itdVideo je inace jako cudan, "zrtva" se ne buni, pazi se na jaja, i poslije toga ono saketanje nekako amaterski. Sve u svemu nikakve batine, lopata je velike povrsine i ima sigurno veci vizuelni efekat nego konkretan. Bolnije je kad roditelji tuku djecu sipkom, sto se niko ne buni.Kod nas se od svega pravi cirkus i samo trazi nesto da se iskopa za kavgu.
Link to comment
Nije nikakva novina da se neodgovornim roditeljima ogranicava ili uskracuje pravo na upravljanje sudbinom svoje dece. Sa tom logikom koju sam opisao "ja sam ga rodio ja cu i da ga ubijem" rascisceno je odavno kada je principijelni odnos u pitanju. To sto se krsenje tog principa jos uvek desava je ili posledica nerazvijenog drustva ili se adekvatno sankcionise u razvijenim drustvima. Ja bih voleo da ne postoje neodgovorni roditelji ali to ne znaci da im odricem pravo da postoje.
Sve ovo stoji. Samo sto u ovoj prici kad kazu da je "otac batinao decu" tu se misli na popa koga jos zovu i "otac", ne na bioloskog roditelja.Inace, ne znam o kakvom roditeljskom batinanju pricas u ovom kontekstu.
Tvoj obrnuti smer razmisljanja osim sto je leksicki sarmantan nema nikakav drugi vidljivi znacaj za diskusiju.
Obrnuti smer razmisljanja je KLJLUCAN za diskusiju koju vodim od pocetka. Ne cudi me da ne razumes. Sta da mu radis, takav je zivot.
Link to comment
Bold 1: kako bi bilo da se informises malo pre diskutovanja?Crna Reka je takodje i manastir i ljudi tamo ostaju i svojom voljom, godinama.
Čekaj, pošto vidim da si informisana - gde su stacionirani narkomani, u manastiru ili u odeljku sa lopatama? To su fizički razdvojeni objekti ili možeš i ovamo i onamo, ako su te roditelji poslali?
Bold 2: informisanje o narkomanskoj zavisnosti takodje bi bila dobra ideja jer u jednom postu pravis magarca od sebe dva puta.imas fizicku zavisnost od koje je zivot u opasnosti i psihicku, kada te droga vuce nazad.povratak starom drustvu je povratak starim navikama.
Voleo bih da mi malo elaboriraš ovo boldovano, pošto sam i sam imao dosta iskustva (ličnog, u smislu da sam koristio) sa pomenutom drogom, a kao što sam već napomenuo, dva dobra prijatelja su mi pokojna od toga, a sa gomilu poznanika ne znam šta se dešava. Hajde, doktorko i osobo sa iskustvom, objasni mi kako funkcioniše heroinska zavisnost.
Da li si SAM smislio bar 3 razloga zasto roditelj misli da je detetu bolje u Crnoj Reci nego kod kuce?
Harper je lepo naveo razloge u nekom postu gore, ali nije zgoreg da ti se ponovi - primitivizam u sprezi sa patrijarhalnim vaspitanjem i pranjem savesti. Zašto bih ga ja držao u izolaciji, gledao ga svaki dan, i rizikovao da pukne bruka u komšiluku, a i nikog ne bi smeo da pustim u kuću od sramote. Batina je iz raja izašla, ali bolje neko drugi da prlja ruke, makar ja ne video svoje dete mesecima, a pokušao sam sve što se može pokušati (= 350 evra). Verujem da ti je sve ovo poznato, razmišljanje sredovečne patrijarhalno vaspitane žene, kojoj ni godine života u zapadnoj civilizaciji ne mogu da sakriju srednjovekovna načela. Edited by henrik larsson
Link to comment
Mi u ovoj diskusiji do tog pitanja ne možemo ni da dođemo od tvog spamovanja.
Sta je "spamovanje"?
Jer ti još nisi razrešila dilemu da li je tortura (ne)dozvoljen metod u lečenju zavisnika.
To sto stvari ne vidim na tvoj nacin ne mora da bude lose. Crno-belo nikada nije bila moja kombinacija...
Ja, eto, spadam u one čitaoce koji tvoje postove ne razumeju. S tim u vezi, ja mogu samo da citiram Turgenjeva: "Neshvaćeni ostaju samo oni ljudi koji ili sami ne znaju šta hoće, ili nisu vredni* da budu shvaćeni".
Ne shvatam sta je Turgenjev hteo da kaze.
Link to comment
Vjerujem da si nekada pogledao na tv neki boks mec, gdje su posljedice tuce mnogo vidljivije. Puknete arkade, otoci, zatvorene oci, nesvjest.
Naravno da sam pogledao. U tim mečevima u 100% slučajeva boksuju profesionalci, ljudi koji su naučili i da se odbrane i da prime udarac, okruženi su, takođe profesionalcima, koji su spremni da im ukažu pomoć - ukoliko bude neophodno. Dalje, to su tuče za koje postoji priprema, kako fizička tako i psihička, te su posledice psihičkog nasilja praktično zanemarljive, bar u odnosu na DRC, itd. itd. Dakle, boks je dovoljno kontrolisan da ne preraste u zverstvo, složićeš se?! Ne vidim da se išta od toga dešava u DRcu?! A posledice se mogu videti na Vasiću starijem.
Link to comment
pošto sam i sam imao dosta iskustva (ličnog, u smislu da sam koristio)
Hoces da kazes da si i sam koristio neke od teskih droga?
Harper je lepo naveo razloge u nekom postu gore, ali nije zgoreg da ti se ponovi - primitivizam u sprezi sa patrijarhalnim vaspitanjem i pranjem savesti. Zašto bih ga ja držao u izolaciji, gledao ga svaki dan, i rizikovao da pukne bruka u komšiluku, a i nikog ne bi smeo da pustim u kuću od sramote. Batina je iz raja izašla, ali bolje neko drugi da prlja ruke, makar ja ne video svoje dete mesecima, a pokušao sam sve što se može pokušati (= 350 evra).
OK, ovo je moja greska, nisam postavila pitanje precizno. Kada sam pitala za 3 razloga zasto roditelj misli da je detetu bolje u Crnoj Reci nego kod kuce, imala sam na umu POZITIVNE razloge, ne gorcinu i cinizam.Ti ocigledno ne verujes u najbolje namere roditelja, pitam se da li bi imao protiv da te pitam za razlog?
Link to comment
Obrnuti smer razmisljanja je KLJLUCAN za diskusiju koju vodim od pocetka. Ne cudi me da ne razumes. Sta da mu radis, takav je zivot.
Bojim se da ovaj "argument" kojim si pocastila prakticno svakog od sagovornika koji se ne slazu sa tobom nece dobiti nimalo na uverljivosti, bez obzira na to koliko ga puta budes upotrebila. Ja bih na tvom mestu pokusao sa necim drugim, zato sto smatram da, kad sam u drustvu pismenih i obavestenih ljudi a niko me ne razume, obicno problem bude u onome sto pisem/govorim a ne u auditorijumu.
Link to comment
Hoces da kazes da si i sam koristio neke od teskih droga?
Da, hoću da kažem da sam i sam koristio neke od teških droga, posebice heroin, pošto je on bitan za ovu raspravu. Ne par puta, nego više puta tokom određenog vremenskog perioda, usput se družeći sa ljudima koji su radili to isto, što sam i napomenuo više puta na temi. Dakle, iskustvo iz prve ruke, ne znam kako jasnije mogu da ti nacrtam.
OK, ovo je moja greska, nisam postavila pitanje precizno. Kada sam pitala za 3 razloga zasto roditelj misli da je detetu bolje u Crnoj Reci nego kod kuce, imala sam na umu POZITIVNE razloge, ne gorcinu i cinizam.Ti ocigledno ne verujes u najbolje namere roditelja, pitam se da li bi imao protiv da te pitam za razlog?
Najbolja namera je ujedno i jedina - želja da im se dete skine sa dopa. Međutim, kada se toj nameri suprotstave sujeta, nedostatak rešenosti da se do kraja lično uhvate ukoštac sa problemom, kao i stid od okoline ukombinovan sa patrijarhalnim vaspitanjem, onda dobijemo ovo o čemu pričamo.Da, vrlo je bitno ukloniti dotičnu osobu iz starog miljea i prekinuti joj svaku komunikaciju sa starom ekipom koja je u pajdo fazonu. Zmitjkoe je par strana ranije sasvim lepo opisao kako ide teoretski savršeno skidanje (kombinacija terapija u vidu smanjujućih količina metadona/heptanona, uz izolaciju i non-stop bavljenje dotičnom osobom, što podrazumeva dosta pažnje, zaokupljivanja misli raznim aktivnostima i postepenom socijalizacijom). Naravno, pošto je to samo teorija, a heroinska zavisnost je vrlo ozbiljan problem, i procenat trajnih skidanja je mali. što ne znači da na tome ne treba istrajati do kraja, i na sve načine, a ne umirivati savest svakom novom metodom koju je smislio pop sadista željan brze i lake zarade.Uostalom, na heroin se navlače ljudi sa problemima, to mogu da tvrdim. Od ljudi koje znam i koje sam pominjao, svaki je imao probleme koje je potiskivao na razne načine, od pripadnosti navijačkim grupama radi osećaja sigurnosti u masi, do ispoljavanja kompleksa na neki drugi način. Neko je bio mali, mršav i iskompleksiran zbog toga, neko je bio predebeo, ali svako od njih je na taj način pokušao da pobegne od svojih problema. Meni se posle određenog vremena upalila lampica i shvatio sam da treba da pobegnem od toga, njima nije, pošto im je bilo lepo i osećali su se moćno i zadovoljno. I zbog toga je heroinskog zavisnika vrlo teško hendlovati, pošto nikavu volju ni odlučnost nije posedovao ni ranije, a kamoli sad. Ali u svakom slučaju, prvi korak je njegov - on mora da se odluči na to, i da izdrži tih par nedelja skidanja sa fizičke, i godine skidanja sa psihičke zavisnosti. Bez toga nema ni uspešnog skidanja.
Link to comment
Da, hoću da kažem da sam i sam koristio neke od teških droga, posebice heroin, pošto je on bitan za ovu raspravu. Ne par puta, nego više puta tokom određenog vremenskog perioda, usput se družeći sa ljudima koji su radili to isto, što sam i napomenuo više puta na temi. Dakle, iskustvo iz prve ruke, ne znam kako jasnije mogu da ti nacrtam.
pa tebe treba lopatom!:o
Link to comment
pa tebe treba lopatom!:o
Ako si dovoljno očajan i imaš najbolje namere, rado ću ti se staviti na raspolaganje. Sve dok mi ne dokažeš da je lopatanje štetno po mene, ja ću biti zadovoljan.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...