Jump to content

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Pa to imaš i na onom snimku koji je postavila Eva iz emisije Dok andjeli spavaju. Pop tu kaže da i sin to radi, "nek se uči zanatu"...

Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Onda malo stavite prst na čelo i zapitajte se, ali onako baš analitički, odakle vam ti porivi???
nemaju svi porivi dubinske uzroke, zasićenost zap. kulture psihoanalitikom nas je naučila da u svemu tražimo dublji razlog, traumatično, potisnuto, latentno, itd. a sva ta pusta analitika i pamet zaboravlja ono najbanalinije oduvek prisutno u čoveku a to je zlo. vam konteksta, predistorije, uslovljenosti, svi ponekad imamo poriv da činimo zlo sebi/drugima prosto zato što želimo i možemo. i za to nema leka, nema terapije pojedinačne ili grupne, nikakva farmako revolucija tu ne može pomoći. može samo evolucija, a za to dragi dare ima se načekaš dok se svi mi sadisti/mazohisti napijemo kafe čemeruše. naravno, uvek ti ostaje mogućnost da u tome voajerski uživaš, što tebi i ne bi teško palo jel da?
Link to comment
nemaju svi porivi dubinske uzroke, zasićenost zap. kulture psihoanalitikom nas je naučila da u svemu tražimo dublji razlog, traumatično, potisnuto, latentno, itd. a sva ta pusta analitika i pamet zaboravlja ono najbanalinije oduvek prisutno u čoveku a to je zlo. vam konteksta, predistorije, uslovljenosti, svi ponekad imamo poriv da činimo zlo sebi/drugima prosto zato što želimo i možemo. i za to nema leka, nema terapije pojedinačne ili grupne, nikakva farmako revolucija tu ne može pomoći. može samo evolucija, a za to dragi dare ima se načekaš dok se svi mi sadisti/mazohisti napijemo kafe čemeruše. naravno, uvek ti ostaje mogućnost da u tome voajerski uživaš, što tebi i ne bi teško palo jel da?
mozda bi pomoglo da ti flegma obogati kafu? mislim, onda bi mozda bila brza ta evolucija.
Link to comment
Tako je Aleksandra, politika ispred strucnosti. Iako je izbecena dama klinicki psiholog u skupstini je izjavljivala da je homoseksualnost bolest a prebijanje zavisnika je "indvidualna terapija", sve u skladu sa narodnjacko-hriscanskim pogledom na svet. Serem joj se na strucnost, a bogami i na pogled. Nije mi jasno kako se sada ovi skotovi pozicioniraju u sukobu izmedju Arterija™ i Sinoda?
Koliko vidim, ne zarezuju Sinod 2%. Razumljivo, pošto su konačno dobili identifikaciju famoznog Svetosavlja u metodama prote Baneta.
Link to comment
mozda bi pomoglo da ti flegma obogati kafu? mislim, onda bi mozda bila brza ta evolucija.
o, doktore, i ti znaš da ga zavučeš onako, doktorski. ako ako neka nam i tebe, valja braco i ti da se umrsneš pa presiječeš ljutu.al šta ću ti ja doktore mili, vidiš i sam kad su u pitanju ti banalni fenomeni bez korena i uzroka, svetlo tama dobro zlo, ispade da si đabe škole tolke učio. jebiga, svi pokušavamo da osmislimo svoje vreme najbolje što znamo. nije ni tebi lako, kad to sve gledaš a nemoćan, kao lekar. a voli insan naškodit i sebi i drugome, pa se sve stane jarcati i u svom blatu valjati. nema, to t' se tako rodi i nikako drugačije... Edited by Glen Livet
Link to comment
Koliko vidim, ne zarezuju Sinod 2%. Razumljivo, pošto su konačno dobili identifikaciju famoznog Svetosavlja u metodama prote Baneta.
Eto sta nam je Bajden doneo: nove podele u Srbstvu. :ph34r: Znam da im je Arterije™ na srcu ali Sinod=SPC. Ako raspope Arterija, sta ce da rade? Da se digne kuka i lopata?(Ovo je malo off, ali su teme usko povezane) Edited by Zmitjkoe
Link to comment
nemaju svi porivi dubinske uzroke, zasićenost zap. kulture psihoanalitikom nas je naučila da u svemu tražimo dublji razlog, traumatično, potisnuto, latentno, itd. a sva ta pusta analitika i pamet zaboravlja ono najbanalinije oduvek prisutno u čoveku a to je zlo. vam konteksta, predistorije, uslovljenosti, svi ponekad imamo poriv da činimo zlo sebi/drugima prosto zato što želimo i možemo. i za to nema leka, nema terapije pojedinačne ili grupne, nikakva farmako revolucija tu ne može pomoći. može samo evolucija, a za to dragi dare ima se načekaš dok se svi mi sadisti/mazohisti napijemo kafe čemeruše. naravno, uvek ti ostaje mogućnost da u tome voajerski uživaš, što tebi i ne bi teško palo jel da?
U pravu si dragi Glene, sva ta sado/mazo dešavanja našijeh mračnih strana lakše je gledati sa distance. Voajerski bez emotivnog uplitanja, komplikacija i sličnih stvari... Mada ja nikada nisam bežao od ručnog rada... Ako se baš mora... ;)
Link to comment
ako je kazna u pitanju, postoji bezbroj drugih, boljih, nacina od navlacenja lobanje na koleno.ako je pak telesni bol vid kazne, zasto ne radi po 100 sklekova ili trci 10km uz planinu s rancem od 20kg?em boli, em zdravo!
odlicno, napisi im mail i daj svoj doprinos u vidu konstruktivnih predloga. ja nisam sudila da li je to dobar ili los vid kaznjavanja, samo ukazala da to nije vid lecenja, vec kaznjavanja za prekrsaje i da se u diskusiji masi poenta raspravom da li batina leci, naravno da ne leci.
Koliko vidim roditelji tučenog podnose krivične prijave... Doduše tek onda kada su komšije i familija videle kako su im dete pobožno tretirali lopatom... Srpska posla...Uzgred budi rečeno, postoji vaspitavanje kažnjavanjem i vaspitavanje uvidom. Ukratko, oba su OK. i imaju svoje slabosti i mane...
koliko sam ja cula i procitala roditelji kad dovedu svoje dete potpisuju ugovor gde pristaju na odredjene uslove u kojima je navedeno da se kao kaznena mera koristi batinjanje. prema tome ne vidim koga tuze, sebe? nisu znali, mrzelo ih da citaju...i opet se menjaju teze, ti pricas o vaspitavanju, ja o kaznjavanju prekrsaja. evo da probam da nacrtam. narkoman dolazi u odredjenu socijalnu sredinu i kontekst gde su radi ocuvanja reda i mira i dobrog funkcionisanja jasno postavljena neka stroga pravila tipa: nema kradje, nema unosenja droge u rehabilitacioni centar...ako prekrsis pravilo sledi kazna. jedan od vidova kaznjavanja za teze prekrsaje su batine. punoletna osoba i njeni najblizi potpisuju da se slazu sa tim. onda narkoman svestan mogucnosti kazne napravi neki prekrsaj. bude kaznjen. tacka. da li ja mislim da je kaznjavanje ovakvih prestupa u ovakvim institucijama neohodno? mislim. da li su batine neophodan i efikasan vid kaznjavanja, da li postoje konstruktivnije i manje radikalne,a delotvorne metode, da li je bas neophodno udariti samar ne znam jer nemam u svojoj kuci dvesta narkomana, lopova, prestupnika i ljudi spremnih na razne stvari. meni je dovoljno sto taj centar podrzavaju sticenici i njihovi najblizi, znaci da nesto tu ipak neki ljudi rade dobro. sad, da li cete vi iz udobnih fotelja i bez narkomana u okolini osuditi te ljude koji u svojoj muci pristaju da budu kaznjeni batinama ako prekrse pravilo i proglasiti ih za budale i ludake mene bas briga. ja mislim da oni imaju pravo na izbor metode svog lecenja. takodje mislim da su ti narkomani koji potpisuju svesno taj ugovor u kom pristaju da budu kaznjavani ako prekrse pravilo prilicno svesni svog problema, bolesti i stanja u kom se nalaze i da bas zbog toga sto znaju sta sve u trenucima krize i ocaja mogu da urade pristaju na to i ja im se negde i divim na hrabrosti i samosvesti. da li cete i mene osuditi zbog toga mene bas briga. ovde ionako nema ozbiljne diskusije na datu temu
Link to comment
odlicno, napisi im mail i daj svoj doprinos u vidu konstruktivnih predloga. ja nisam sudila da li je to dobar ili los vid kaznjavanja, samo ukazala da to nije vid lecenja, vec kaznjavanja za prekrsaje i da se u diskusiji masi poenta raspravom da li batina leci, naravno da ne leci.
ako je pak telesni bol vid kazne, zasto ne radi po 100 sklekova ili trci 10km uz planinu s rancem od 20kg?em boli, em zdravo!
Link to comment
meni je dovoljno sto taj centar podrzavaju sticenici i njihovi najblizi, znaci da nesto tu ipak neki ljudi rade dobro.
Jedan od jačih argumenata na temi, ovo je sjajno.Tom logikom, sigurno ima koječega dobrog u Milanu Tarotu, vidovitim babama, čang šlangu, likovima koji leče sve od neplodnosti preko kurjeg oka do raka. Sudeći po popularnosti i broju klijenata.Ovo već postaje ultra smešno, a tema nije takva.
Link to comment
da li ja mislim da je kaznjavanje ovakvih prestupa u ovakvim institucijama neohodno? mislim. da li su batine neophodan i efikasan vid kaznjavanja, da li postoje konstruktivnije i manje radikalne,a delotvorne metode, da li je bas neophodno udariti samar ne znam jer nemam u svojoj kuci dvesta narkomana, lopova, prestupnika i ljudi spremnih na razne stvari.
Pretpostavljam da smatraš da se i u zatvorima zatvorenici kada naprave prekršaj trebaju kažnjavati batinama? Tamo ih ima na stotine "lopova, prestupnika i ljudi spremnih na razne stvari"?U školama nisu lopovi i prestupnici, ali bi i tu moglo batinama da se preventivno rešava... šta misliš, dokle da idemo sa tim?
Link to comment
punoletna osoba i njeni najblizi potpisuju da se slazu sa tim.
punoletna osoba i njeni najbliži mogu da potpišu i da se slažu da p.osoba skoči sa beograđanke ako zasluži kaznu, ali su punoletna država sa pripadajućim društvom dužni da onemogućavaju takva kreativna rešenjanaravno, ukoliko se drže onog civilizacijskog kruga u kom je postignut konsenzus da batine nisu prihvatljiv metod kažanjavanja. ima država u kojima se za preljubu kamenuje na smrt a za krađu odsecaju nosevi.savladati nekog silom dok je u prekršaju nema veze sa iživljavanjem sa snimka. kogod da je potpisao pristanakedit,
... i da se u diskusiji masi poenta raspravom da li batina leci, naravno da ne leci.... ja mislim da oni imaju pravo na izbor metode svog lecenja.
+ niko nikog ne može da spreči da leči kancer kod seoskog travara, ali bi njega valjalo sprečiti Edited by mioba
Link to comment
Jedan od jačih argumenata na temi, ovo je sjajno.Tom logikom, sigurno ima koječega dobrog u Milanu Tarotu, vidovitim babama, čang šlangu, likovima koji leče sve od neplodnosti preko kurjeg oka do raka. Sudeći po popularnosti i broju klijenata.Ovo već postaje ultra smešno, a tema nije takva.
Realno, svaka sekta je onda u stvari vrlo korisno udruženje građana.
Link to comment

Mene dodatno zanima i to da li je broj ljudi, štićenika i familije koji će podržati popa bajkera veći od broja ljudi koji su protestovali protiv Karadžićevog hapšenja. Ako bude tu negde, osnovano možemo sumnjati da je država učinila veliku grešku deportovanjem Raše.

Link to comment
batine u ovom slucaju nisu metod LECENJA vec KAZNJAVANJA odredjenih tezih prekrsaja i svako ko je tamo zna i unapred pristaje na to. zasto se decko na snimku ne brani? zasto ne zavali on samarcinu ovome ko ga bije? zasto ne bezi? zato sto je pristao na taj vid KAZNJAVANJA.
Vidis, Rea, ovo nije bas svima jasno.Karikiranje je krenulo sa "lecenjem" i sad stvarno ispade lecenje. Ma nema sta da se kaze, 100 puta izgovorena laz postaje - ...Ljudi kad ne razumeju oni se ili opiru iz peta ili karikiraju u besmisao. Ovde su zastupljene obe metode. Tu se na kraju nikada ne radi o samoj temi nego o tome ko ce koga da nadvuce i cija ce da ostane poslednja. Sto ce reci koja god tema da izadje na videlo "borimo se" medjusobno onim istim isukanim patkama kojima smo se borili na prethodnoj temi, a koje cemo, kad ih obrisemo o zavesu, upotrebiti i na sledecoj temi.Ne radi se ovde uopste o batinama, o nasim licnim patkama se radi ;)
o da, hajde da ga lincujemo sto je dobrovoljno pristao na kaznu ako prekrsi neko smisleno pravilo unapred propisano u datoj socijalnoj sredini, ko bolje od nas zna sta je dobro za nekog coveka
Problem sa ovim metodom je sto je protiv zakona. Bilo ko da dozvoli tako nesto dozvolio bi krsenje zakona. Slicno kao eutanazija, protiv zakona je da ubijes coveka, a opet za neke duse je vreme da se puste da idu svojim putem. Ko je pametan da odluci? Ja odgovorno tvrdim da ni jedan jedini odgovor dat ovde od ljudi koji nisu bili u toj situaciji qrcu ne vredi. "Ja bi iskljucio", "ja ne bi" - sve je to gola keeta kad ti nisi bio u kozi onoga koji meri mucenje bolesnika i svoju licnu patnju, moralne norme i religijska ubedjenja.Covek jednostavno ne moze da bude siguran dok se ne nadje u datoj situaciji. Tako i ovi mucenici sto su dusu prodali narkomanskom djavolu. Kako mogu ja da znam sta se desava u njegovom sprzenom mozgu? Kako je njegovim roditeljima pa su ga ostavili tamo?Ja mogu da vidim zasto bi neko pokusao batinama da kaznjava a opet batinanje je protiv zakona iz sasvim opravdanog razloga.
ne znam, ne mogu ni da zamislim kako izgleda pokusavati da pomognes gomili od 200 narkomana, od kojih su poneki i tezi kriminalci.
Jos jedna tako sustinska stvar a tako malom broju ljudi jasna.Svaka cast, Rea. Tvoja pamet nije za dve noge :PNe, bez zeze. Svaka cast.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...