Jump to content

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

batine u ovom slucaju nisu metod LECENJA vec KAZNJAVANJA odredjenih tezih prekrsaja i svako ko je tamo zna i unapred pristaje na to. zasto se decko na snimku ne brani? zasto ne zavali on samarcinu ovome ko ga bije? zasto ne bezi? zato sto je pristao na taj vid KAZNJAVANJA. da li mu treba lobotomija zbog toga? o da, hajde da ga lincujemo sto je dobrovoljno pristao na kaznu ako prekrsi neko smisleno pravilo unapred propisano u datoj socijalnoj sredini, ko bolje od nas zna sta je dobro za nekog coveka, ko bilo kojoj osobi ili njegovim najblizima uopste daje to pravo da odlucuje o svom zivotu, o tome sta zele, sta je dobro za njih, sta je dobro uopste, to je nase pravo da mislimo za njih i prevaspitamo ih ako su u zabludi i misle drugacije od nas, ko su bre ti neki tamo ljudi koji hoce da odlucuju za sebe kad mi znamo bolje sta je dobro sta nije, kakva bre sloboda odlucivanja, treba ih sve prebiti.
Koliko vidim roditelji tučenog podnose krivične prijave... Doduše tek onda kada su komšije i familija videle kako su im dete pobožno tretirali lopatom... Srpska posla...Uzgred budi rečeno, postoji vaspitavanje kažnjavanjem i vaspitavanje uvidom. Ukratko, oba su OK. i imaju svoje slabosti i mane... Vaspitavanje uvidom je dugotrajno i teže, jer nametnuti uvid ne postoji i ne vrši posao, već štićenik sam mora vremenom doći do uvida i zaključaka i sam doneti ispravne odluke kako će se ponašati... Vaspitač samo vodi... Naravno sve to važi pod uslovom da i vaspitač i štićenik imaju kapaciteta da taj uvid štićenika ostvare...Vaspitavanje kažnjavanjem je brže i efikasnije. Ali ima i svojih mana. Represija mora biti stalna i principijelna, jer ako nije cela stvar propada i prestaje onoga trenutka kad štićenik sazna da kazne neće biti...E sada bilo bi mnogo lepše da recimo moje kučence stekne uvid, da nije dobro da zapišava stan u kojem svi mi boravimo, spavamo i jedemo... Ali kučence jednostavno nema kapaciteta i tu ja moram da ga ćušnem, viknem i gurnem njuškicu u mokraću, a onda se još pola dana pravim ljut i ignorišem ga. Ono nema kapaciteta za svoj uvid i mora znati da ga prilikom svakog tog postupka (zapišavanja) uvek čeka kazna, ne bi li se odučilo od pišanja po kući...Znači oba metoda vaspitavanja su sasvim OK. štos je samo u kapacitetima vaspitača i štićenika... Strpljenju u jednom, a principijelnosti u drugom slučaju...
bravo, Rea, napisala si najrazumiji komentar na ovom masivnom topiku, jako fino sagledala situaciju. ideš na minijature za ovo, čestitam curo! ako mogu bilo šta da učinim za tebe, kako god da te uslužim, tu sam.
Vidim ja, da imaš poseban šmek za devojke sklone KAžNJAVANJU i fizičkoj sili... :D A inače na ovom topiku ispisah uglavnom što sam znao iz prve, druge ili treće ruke... I nemam više šta da kažem, osim da primetim, da svi ovi što se ovde protive batinama, očigledno nisu dovoljno biveni, dok su bili mali... Da su dobili na vreme 5-6 po turu, ne bi sigurno sada ovako pametovali, nego bi slušali šta im se kaže...Da su i te narkomane roditelji na vreme mlatili, ne bi im na pamet palo da tu drogu uzmu u ruke... Bačili bi tu drogu odma`, đavoli je popili... A batina je bre iz raja izašla... Samo lemati i da vidiš kako će da te slušaju... A od malo batina, nijednom detetu nije kruna sa glave pala... Nego šta... Kako inače ljudi da postanu...Smejte se, smejte, vi nedovoljno biveni... Drugu pesmu bi vi cvrkutali posle lopatoterapije... ;) A sad ozbiljno, fizička sila, nasilje i bes, su obično reakcije na neposrednu ugroženost, strah od nepoznatog, nemoć i frustracije... Ako osećate potrebu da generalno izmlatite narkomane, homoseksualce, alkoholičare, cigane... Onda malo stavite prst na čelo i zapitajte se, ali onako baš analitički, odakle vam ti porivi???

Kako beše onaj vic... Grupa skinsa ugleda grupu pedera i jedan reče: "E eno pederi, ajde da ih prebijemo..." A drugi odgovara: "Nego šta, prvo da ih prebijemo, a onda da ih jebemo..."

Edited by dare...
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Evo Aleksandra Janković u Skupštini sumnja da je snimak originalan. Iako i "da su koristili metode (lopatanje, kikove u bradu), to ne bi bilo strašno, jer se radi o individualnoj terapiji."

Link to comment
Evo Aleksandra Janković u Skupštini sumnja da je snimak originalan. Iako i "da su koristili metode (lopatanje, kikove u bradu), to ne bi bilo strašno, jer se radi o individualnoj terapiji."
Ako je u pitanju "individualna terapija", ako to kaže Aleksandra Janković i ako to kaže na 1 takvom mestu kao što je 1 Srpski Parlament... Onda je to sigurno u redu...Večeras okrećem drugi list... Lemam decu pre spavanja... Preventivno terapijski... A onda posle 1 fina hrišćanska molitvica da anđeli lakše spavaju...Mog`o bi i ženu da izlemam... Da se ne oseti zapostavljenom...
Link to comment

a i ako je montiran, a jeste, i ako se to radi, a ne radi se, snimak je iz 2003.sve je to napad na spc.cak su i sveti sinod izmanipulisali.

Link to comment
Čovek da ne poveruje da će jednom da se pojavi lakmus tema gde nepogrešivo vidiš ko je kakav.
Najbolje opažanje do sada,čitam neke postove i ne verujem šta čitam.Aj na stranu ne poznavanje suštinskog problema bolesti zavisnosti,nego,došli smo do toga da treba da razmatramo da lopatanje treba uvesti u naučana istraživanja valjda zato što još uvek nisu otkrivena sva blagotvorna dejstva kad lopatom udariš nekoga u bubrege ili zašto dramiti zbog cele situacije kad su narkomani i njihove porodice dali saglasnost i plaćaju ovaj vid kažnjavanja - ''izlečenja''.Nego šta da radimo onda ako pop ustanovi da bi izlečenje bilo brže i efikasnije sa recimo sakaćenjem i za to krene da dobija saglasnost i šta već drugo...Ipak,o ovim i sličnim stavovima mislim da su izneti u zajebanciji i da oni koji su ih napisali nešto tako zaista ne misle i čekam kad će da povuku ručnu i uozbilje postove.
Evo Aleksandra Janković u Skupštini sumnja da je snimak originalan. Iako i "da su koristili metode (lopatanje, kikove u bradu), to ne bi bilo strašno, jer se radi o individualnoj terapiji."
A ta žena je psiholog...sunce ti poljubim!
Link to comment
Ako je u pitanju "individualna terapija", ako to kaže Aleksandra Janković i ako to kaže na 1 takvom mestu kao što je 1 Srpski Parlament... Onda je to sigurno u redu...Večeras okrećem drugi list... Lemam decu pre spavanja... Preventivno terapijski... A onda posle 1 fina hrišćanska molitvica da anđeli lakše spavaju...Mog`o bi i ženu da izlemam... Da se ne oseti zapostavljenom...
Izlemaj ih obavezno. Ne samo da im time želiš dobro, već nijedno naučno istraživanje ne dokazuje da mlaćenje štetno. Mislim da smo se batine prerano rešili u procesu obrazovanja. Batine, što neko reče, ubrzavaju proces učenja i vaspitanja, pa bi naše osnovno obrazovanje mogli da skratimo sa obaveznih 8 na recimo 6. Tako bi naši mali građani bili u prednosti nad vršnjacima iz drugih zemalja i to bi bio početak vaspostavljanja Srbije kao lidera na Starom kontinentu.
Link to comment
prvi smo jeli viljuskomi lecili lopatom!
Viš ti to. A na prvi pogled bi rekao da je bilo potpuno obrnuto. Edited by M16
Link to comment

Sad sam se čula sa 1 drugom, ex-narkomanom, i baš ga pitam šta misli o ovom slučaju. Kaže da su to gluposti, da nema pojma da će batine nekoga naterati da se skine, da one samo mogu da ga nateraju na beg sa te planinčine i na to da, čim se nađe napolju ponovo potraži dop. Takođe mi kaže da ovakvi centri postoje i u Brajkovcu, Kovilju i na Avali, ali da u njima nema batina, i da se tu insistira na redovnim nedeljnim dolascima porodice. On misli da "posebnosti" ovog centra proizlaze iz njegove udaljenosti od civilizacije, i iz toga što roditelji nemaju obavezu da dolaze, naprotiv.. Kaže da se, na neki način, time što pristaju na sve, roditelji oslobađaju odgovornosti..Za popa Branislava taj moj ortak kaže da se priča da uopšte nije pop, nego da je u "prethodnom životu" bio kriminalac. Kaže i da odnekud zna 1 batinaša koji, kad siđe u civilizaciju, završava sebi "kombinacije", a navodno se skinuo i "pomaže" ostalima...Ja se sada bojim da je ovaj snimak ipak samo mali deo horora koji se odvija na toj planini ...

Link to comment

Tako je Aleksandra, politika ispred strucnosti. Iako je izbecena dama klinicki psiholog u skupstini je izjavljivala da je homoseksualnost bolest a prebijanje zavisnika je "indvidualna terapija", sve u skladu sa narodnjacko-hriscanskim pogledom na svet. Serem joj se na strucnost, a bogami i na pogled. Nije mi jasno kako se sada ovi skotovi pozicioniraju u sukobu izmedju Arterija i Sinoda?

Link to comment

Još ako to kaže jedan Teacher, mora biti da je u pravu. Onda odo' ja i ćaleta da krenem da lemam, da ga dobro pripremim za lapot. Uostalom, lapot, lopata, kao da je neka razlika. <_<

Link to comment

niisam cuo da se u nekim medijima pominje da i sin ovog popa tuce narkomane. sam klinac se pohvalio u nekoj emisiji pre nekolio godina da mu "tata ponekad dozvoljava da tuce narkomane".

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...