Jump to content

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

ponovo menjate teze. pitanje sam postavio onako kako sam postavio, kako biste odgovorili na njega?da li je neko testirao lecenje lopatom u laboratorijskim uslovima pa je dokazano da je neucinkovito?ne znam da li ste svesni, ali vi imate takav stav da ispada da znate bolje o lecenju narkomanije i od onih koji to lece sa odredjenim uspehom (bajker), i samih narkomana, i njihovih najblizih. ako znate bolje od svih njih sta je za narkomane dobro, pa hajde, ucinite nesto konkretno, spasite svet posasti.i, to oko iluzije izlecenja, mislim da je bolje nekom zivot produziti za tih godinu-dve, nego da odapne sutra. i produzetak zivota je poboljsavanje stanja bolesnika.
Dokazivanje obicno ide obrnutim putem. Mislim da je na tebi (i bajkeru) da dokazete da lopatanje dovodi do izlecenja. Bajker svoj centar naziva lecilistem, svoju aktivnost lecenjem, a efekat svog rada izlecenjem. Ono, cenim da je, ako vec pozivas u pomoc nauku (tj naucni metod), mnogo vise fer da zahtevas dokaze od doticnog bajkera, a ne od izazivaca. Podseticu te - metod lecenja u Crnoj reci nije javan i dostupan javnosti i zainteresovanima. Informacije o terapijama se ne mogu bas tako lako otkriti, osim onih opstih mesta tipa "u molitvi je spas" i malo preciznijih "pazi mu jaja".
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Ako je ucinkovito, to s lopatom, zasto to ne radi niko osim (nekih) Srba?
mozda su se srbi prvi setili? :s_w: mozda ne znamo da postoje?mozda imaju kvalitetnije zvanicno zdravstvo pa nema potrebe za alternativama?dobro ste zakljucili da crna reka daje ljudima nadu. znaci ima neku korist, bez obzira da li leci ili ne.edit: dodao quote. Edited by bup
Link to comment
ponovo menjate teze. pitanje sam postavio onako kako sam postavio, kako biste odgovorili na njega?da li je neko testirao lecenje lopatom u laboratorijskim uslovima pa je dokazano da je neucinkovito?ne znam da li ste svesni, ali vi imate takav stav da ispada da znate bolje o lecenju narkomanije i od onih koji to lece sa odredjenim uspehom (bajker), i samih narkomana, i njihovih najblizih. ako znate bolje od svih njih sta je za narkomane dobro, pa hajde, ucinite nesto konkretno, spasite svet posasti.i, to oko iluzije izlecenja, mislim da je bolje nekom zivot produziti za tih godinu-dve, nego da odapne sutra. i produzetak zivota je poboljsavanje stanja bolesnika.
ali zato tebe nista ne sprecava da tvrdis da jeste ucinkovito.zanimljivo...mozda bi bilo dobro da se uvede i preventivno sutiranje u glavu,da se krene s tim jos od skolskih klupa:dobar dan deco, ja sam otac branislav i dosao sam da vas, po odobrenju vasih roditelja, spasem od droge.stanite u red, a ja cu svakog od vas da sutnem u glavu,a ako budete dobri, mozda cu vam pokazati i svoj novi motor.narkomanija je pakao, i bilo bi potpuno opravdano.kao vakcinisanje ili licna higijena.
Link to comment
ali zato tebe nista ne sprecava da tvrdis da jeste ucinkovito.
ne tvrdim, nego kazem da bi trebalo ispitati. i da se to ne radi na forumu i tv studiju, nego naucnim metodama. vi kazete da ne treba.
Link to comment

jasno. uvesti poseban predmet na medicinskom fakultetu - lopatologija.u hemofarmu otvoriti poseban pogon, gde bi se u sterilnim uslovima pravile lopate.potom apoteke snabdeti.hirurske lopate, lopate za jednokratnu upotrebu, lopate obogacene mineralima i vitaminima,lopate za svinjski grip, lopate za lecenje bubuljica, lopate za kasalj, lopatice za sitna oboljenja, i lopatine za ozbiljnija, pozlacene za imucnije, plasticne za sirotinju, eko lopate od drveta, itd, itd.

Link to comment
ne tvrdim, nego kazem da bi trebalo ispitati. i da se to ne radi na forumu i tv studiju, nego naucnim metodama. vi kazete da ne treba.
Cenim da je primena naučnog metoda umnogome doprinela pevazilaženju lopate u tu i slične svrhe.
Link to comment

batine u ovom slucaju nisu metod LECENJA vec KAZNJAVANJA odredjenih tezih prekrsaja i svako ko je tamo zna i unapred pristaje na to. zasto se decko na snimku ne brani? zasto ne zavali on samarcinu ovome ko ga bije? zasto ne bezi? zato sto je pristao na taj vid KAZNJAVANJA. da li mu treba lobotomija zbog toga? o da, hajde da ga lincujemo sto je dobrovoljno pristao na kaznu ako prekrsi neko smisleno pravilo unapred propisano u datoj socijalnoj sredini, ko bolje od nas zna sta je dobro za nekog coveka, ko bilo kojoj osobi ili njegovim najblizima uopste daje to pravo da odlucuje o svom zivotu, o tome sta zele, sta je dobro za njih, sta je dobro uopste, to je nase pravo da mislimo za njih i prevaspitamo ih ako su u zabludi i misle drugacije od nas, ko su bre ti neki tamo ljudi koji hoce da odlucuju za sebe kad mi znamo bolje sta je dobro sta nije, kakva bre sloboda odlucivanja, treba ih sve prebiti.da li je neophodno? ne znam, ne mogu ni da zamislim kako izgleda pokusavati da pomognes gomili od 200 narkomana, od kojih su poneki i tezi kriminalci. da li je lepo? nije. da li je po zakonu reci ce sudovi, ljudi su tuzeni i zakon ima priliku da kaze sta ima na tu temu.

Link to comment
batine u ovom slucaju nisu metod LECENJA vec KAZNJAVANJA odredjenih tezih prekrsaja i svako ko je tamo zna i unapred pristaje na to. zasto se decko na snimku ne brani? zasto ne zavali on samarcinu ovome ko ga bije? zasto ne bezi? zato sto je pristao na taj vid KAZNJAVANJA. da li mu treba lobotomija zbog toga? o da, hajde da ga lincujemo sto je dobrovoljno pristao na kaznu ako prekrsi neko smisleno pravilo unapred propisano u datoj socijalnoj sredini, ko bolje od nas zna sta je dobro za nekog coveka, ko bilo kojoj osobi ili njegovim najblizima uopste daje to pravo da odlucuje o svom zivotu, o tome sta zele, sta je dobro za njih, sta je dobro uopste, to je nase pravo da mislimo za njih i prevaspitamo ih ako su u zabludi i misle drugacije od nas, ko su bre ti neki tamo ljudi koji hoce da odlucuju za sebe kad mi znamo bolje sta je dobro sta nije, kakva bre sloboda odlucivanja, treba ih sve prebiti.da li je neophodno? ne znam, ne mogu ni da zamislim kako izgleda pokusavati da pomognes gomili od 200 narkomana, od kojih su poneki i tezi kriminalci. da li je lepo? nije. da li je po zakonu reci ce sudovi, ljudi su tuzeni i zakon ima priliku da kaze sta ima na tu temu.
bravo, Rea, napisala si najrazumiji komentar na ovom masivnom topiku, jako fino sagledala situaciju. ideš na minijature za ovo, čestitam curo! ako mogu bilo šta da učinim za tebe, kako god da te uslužim, tu sam.
Link to comment

sa sajta crne reke:

Сутра, 25.05. предвиђено је окупљање родитеља, штићеника, пријатеља, сродника и свих других који ће пружити подршку о. Браниславу Перановићу.15.30 испред зграде Б92 предвиђено је окупљање. О. Бранислав је позван да гостује на телевизији Б92 у емисији Стање нацијеу 16.30.
Link to comment
zasto se decko na snimku ne brani? zasto ne zavali on samarcinu ovome ko ga bije? zasto ne bezi?
zato sto se plasi da ce dobiti jos gore batine? zato sto nema snage da podigne ruke, niti da bezi, jer se plasi da ce ponovo dobiti batine?ako je kazna u pitanju, postoji bezbroj drugih, boljih, nacina od navlacenja lobanje na koleno.ako je pak telesni bol vid kazne, zasto ne radi po 100 sklekova ili trci 10km uz planinu s rancem od 20kg?em boli, em zdravo!
Link to comment
batine u ovom slucaju nisu metod LECENJA vec KAZNJAVANJA odredjenih tezih prekrsaja i svako ko je tamo zna i unapred pristaje na to. zasto se decko na snimku ne brani? zasto ne zavali on samarcinu ovome ko ga bije? zasto ne bezi? zato sto je pristao na taj vid KAZNJAVANJA. da li mu treba lobotomija zbog toga? o da, hajde da ga lincujemo sto je dobrovoljno pristao na kaznu ako prekrsi neko smisleno pravilo unapred propisano u datoj socijalnoj sredini, ko bolje od nas zna sta je dobro za nekog coveka, ko bilo kojoj osobi ili njegovim najblizima uopste daje to pravo da odlucuje o svom zivotu, o tome sta zele, sta je dobro za njih, sta je dobro uopste, to je nase pravo da mislimo za njih i prevaspitamo ih ako su u zabludi i misle drugacije od nas, ko su bre ti neki tamo ljudi koji hoce da odlucuju za sebe kad mi znamo bolje sta je dobro sta nije, kakva bre sloboda odlucivanja, treba ih sve prebiti.da li je neophodno? ne znam, ne mogu ni da zamislim kako izgleda pokusavati da pomognes gomili od 200 narkomana, od kojih su poneki i tezi kriminalci. da li je lepo? nije. da li je po zakonu reci ce sudovi, ljudi su tuzeni i zakon ima priliku da kaze sta ima na tu temu.
majku mu... pa ovo je odlicno!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...