Jump to content

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

ako narkoman pristaje na par masnica i bubotaka da bi se izlecio od zavisnosti onda ja tu ne vidim nista lose.
Polako, još nije utvrđeno da par masnica i bubotaka imaju lekovito dejstvo. Kao i bilo šta drugo, uostalom.A oni su spremni na bilo šta da bi došli do supstance, tako da verujem da su spremni i da pristanu na bilo šta u onim trenucima kada im neko ponudi izlečenje. Ne mogu da verujem da uzimate za ozbiljno taj njihov pristanak. Ili, još gore, tuđi pristanak da ih neko mlati. Samo kad zasluže, doduše. <_< A to da su zaslužili, procenjuje ko? Videli smo.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

zanci oni su neuracunljivi i kad nisu drogiranI?
Ne radi se samo o uračunljivosti,radi se o suštinskom nepoznavanju problema.
govorimo o konretnom slucaju, ovaj alanfordovski pop i svojoj klinci Schwartzwald je ocigledno neke izlecio, jebiga sto je preterivao sa batinama je druga stvar. mozda uopste i nije trebalo da ih bije ali nisam siguran ni da je vezivanje za krevet mnogo naprednija i hriscanskija metoda.
Ko ti kaže da su izlečeni?
Link to comment
sta je tacno lose u mlacenju narkomana koji na to pristaju posto smatraju da je to jedini nacin da se skinu?
kako znas da pristaju? mislis to sto nisu u gardu ili si imao uvida u neki potpisani ugovor?
Link to comment
kako znas da pristaju? mislis to sto nisu u gardu ili si imao uvida u neki potpisani ugovor?
polazna pretpostavka je da pristaju, ocekujes od mene da sad intervjuisem sve koji su bili u Schwartzwaldu kod popa?
Link to comment

Ako otvori žensko odeljenje neka stavi da mogu biti povremeno silovane. Ta vrsta iživljavanja je verovatno podjednako učinkovita kao i lopatanje. Sve je u redu, pristali su na to.

Link to comment

Kazu batina je iz raja izisla.Onako narodski.I u jednom nesrecnom drustvu,frustriranom na sve moguce nacine kao sto je srpsko,prebijanjem ovisnika,jer oni nisu ljudi naravno,cinimo dobro svakom i svacemu.Tako uci gosn Makijaveli npr.Necu pricati o tudjoj empiriji jer je neljudski govoriti o tome. Davljenik se i za slamku hvata.Premlacivanjem ne verujem da ce se dobiti resocijalizovan narkoman.Uz sve zamerke oficijalnom zdravstvu i metodu cini mi se nije resenje u lopati.Ovde me rasprava podseca na pijacnu anketu ili talk show tipa Olivera Kovacevic.

Link to comment

mora da je mnogo lepo u nebeskim visinama, dragi humanisti. pored zakona protiv prebijanja, kojeg ste toliko cesto pominjali, postoji jos jedan, nepisani, a to je zakon ponude i potraznje. iz izjava lecenihu crnoj reci i njihove rodbine videli smo da potraznja postoji. sto ce reci, nici ce bar jedna, a s obzirom na publicitet, verovatno nekoliko novih "ustanova". pazice da se ne unose kamere i mobilni telefoni da bi se obezbedili od novinara, eventualno ce fizicko kaznjavanje bolje kontrolisati dok se stvari malo ne slegnu.niko nije odgovorio na pitanje, a bas bih voleo, da li biste dozvolili dobrovoljno lecenje lopatom obolelih od raka, ako su sve ostala dostupne konvencionalne metode iscrpljene bez uspeha, a procenat onih koji se osecaju bolje posle tretmana lopatom je 30%? ja bih dozvolio. prebijanje nije nista vise nasilno od hirurskog secenja, cupanja klestima iz usta, kojekakvog zracenja i lekova koji lece jedno a ostecuju drugo. u pitanju je samo nase tumacenje. pa nek batinasima obuku bele mantile ako je potrebno da nam se umiri savest. banalizujem naravno.

Link to comment
mora da je mnogo lepo u nebeskim visinama, dragi humanisti. pored zakona protiv prebijanja, kojeg ste toliko cesto pominjali, postoji jos jedan, nepisani, a to je zakon ponude i potraznje. iz izjava lecenihu crnoj reci i njihove rodbine videli smo da potraznja postoji. sto ce reci, nici ce bar jedna, a s obzirom na publicitet, verovatno nekoliko novih "ustanova". pazice da se ne unose kamere i mobilni telefoni da bi se obezbedili od novinara, eventualno ce fizicko kaznjavanje bolje kontrolisati dok se stvari malo ne slegnu.niko nije odgovorio na pitanje, a bas bih voleo, da li biste dozvolili dobrovoljno lecenje lopatom obolelih od raka, ako su sve ostala dostupne konvencionalne metode iscrpljene bez uspeha, a procenat onih koji se osecaju bolje posle tretmana lopatom je 30%? ja bih dozvolio. prebijanje nije nista vise nasilno od hirurskog secenja, cupanja klestima iz usta, kojekakvog zracenja i lekova koji lece jedno a ostecuju drugo. u pitanju je samo nase tumacenje. pa nek batinasima obuku bele mantile ako je potrebno da nam se umiri savest. banalizujem naravno.
da li je naucno potvrdjeno da sutiranje u glavu ima isceljujuca svojstva?ako jeste, nemam nista protiv.psi televizor ume ponekad proradi ako mu se udeli dobro odmerena cuska,ali sumnjam da bi iko normalan hitao kod majstora koji sokocala opravljaju saketanjem i bubanjem.
Link to comment
da li je naucno potvrdjeno da sutiranje u glavu ima isceljujuca svojstva?
Zavisi od bolesti. Npr, ako je neko oboleo od sadizma, to je pozeljna "metoda" za odvikavanje.
Link to comment
da li je naucno potvrdjeno da sutiranje u glavu ima isceljujuca svojstva?ako jeste, nemam nista protiv.psi televizor ume ponekad proradi ako mu se udeli dobro odmerena cuska,ali sumnjam da bi iko normalan hitao kod majstora koji sokocala opravljaju saketanjem i bubanjem.
Kako ne, sećaš se da imaju zvanične potvrde o izlečenju. Pisalo u novinama.Moji televizori su svi radili 30% bolje i imali 34% više programa posle svakog udarca, nema razloga da se sumnja u delotvornost lečenja narkomanije lopatom.
Link to comment

ponovo menjate teze. pitanje sam postavio onako kako sam postavio, kako biste odgovorili na njega?da li je neko testirao lecenje lopatom u laboratorijskim uslovima pa je dokazano da je neucinkovito?ne znam da li ste svesni, ali vi imate takav stav da ispada da znate bolje o lecenju narkomanije i od onih koji to lece sa odredjenim uspehom (bajker), i samih narkomana, i njihovih najblizih. ako znate bolje od svih njih sta je za narkomane dobro, pa hajde, ucinite nesto konkretno, spasite svet posasti.i, to oko iluzije izlecenja, mislim da je bolje nekom zivot produziti za tih godinu-dve, nego da odapne sutra. i produzetak zivota je poboljsavanje stanja bolesnika.

Link to comment
Ako je ucinkovito, to s lopatom, zasto to ne radi niko osim (nekih) Srba?
Ne odajemo mi tako lako naše tajne...Zašto da se tuđini leče...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...