Jump to content

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Pa ne znam niti mogu da znam, i baš zato što je jasno da, kad vidiš ovakvo mesto, tu mora biti svega, onda treba reagovati odmah, da se vidi da li stvar bar donekle funkcioniše, i poslati par obučenih ljudi tamo kao pomoć ali i kontrolu, jer to je jeftinije od otvaranja potpuno nove klinike pa ih zato i ne otvaramo. Ovako mi ne reagujemo uopšte, iako smo svi videli da mesto postoji i da tu nisu čista posla, dok se ne pojavi nešto što nas natera da reagujemo, onda ćemo mesto zatvoriti (pri tom se obavezno zgroziti, ali zaboga nismo znali) a porodice narkomana ostavićemo da se sami snalaze kao i do sad (samo sad bez tog kokretno mesta). Jer u Srbiji, kaže i gospođa iz Drajzerove, nema dovoljno mesta i opcija za tretman uopšte za narkomane. Ma nećemo ništa, očigledno. Baš ako izađe neki snimak hapsićemo, svi će se zgroziti sem mene (al zaključismo već na nekoj od prethodnih strana da sam glupa i zlonamerna, pa to objašnjava moju različitost) i to je to.
Isuse...Vilotićka vrati se, sve ti je oprošteno...
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Ovo bi trebalo ili da argumentuješ ili da prestaneš da ponavljaš. Argument nije "moja mama je jednom videla".
Naravno da nije argument. Nije argument ni ostalo što su mi roditelji pričali o ostalim institucijama tog tipa, dok su ih redom obilazili jedno vreme. Argument je samo video snimak.
I moj tata je jednom nakon operacije kada je bio nakljukan lekovima i još uvek pod dejstvom anestezije video vojnike kako istovaruju sanduke sa municijom u sobu, pa to ne znači da vojska stvarno drži municiju po bolnicama.
Za ovo mi molim te objasni šta si tačno mislio. Nije da nemam ideju, ali da ti ne odgovorim dok ne budem sigurna.
Isuse...Vilotićka vrati se, sve ti je oprošteno...
Ako se komentar odnosi na broj postova, znam da sam preterala pa evo neću više. Odavno sam rekla šta sam imala. Edited by Evi
Link to comment
Naravno da nije argument. Nije argument ni ostalo što su mi roditelji pričali o ostalim institucijama tog tipa, dok su ih redom obilazili jedno vreme. Argument je samo video snimak.
Naravno da nije argument da ti ovde napišeš "taj i taj mi je rekao to i to", u tom slučaju ja mogu da argumentujem sutrašnji smak sveta na isti način. Pazi, je ne sporim da su tvoji roditelji nešto videli i tebi ispričali, samo reagujem na to da tvrdiš da je "u državnim klinikama svrha batina...", iz razloga što su batine u državnim klinikama zabranjene, odnosno nemaju svrhu. Sa druge strane, ne znam koje su ustanove i kada tvoji roditelji obilazili, čak i da je u nekom trenutku nad nekim problematičnim pacijentom vršeno nasilje, zaključak nikako ne može biti da je "u državnim klinikama svrha nasilja...".
Za ovo mi molim te objasni šta si tačno mislio. Nije da nemam ideju, ali da ti ne odgovorim dok ne budem sigurna.
Ništa, zaboravi.
Link to comment
sta je tacno lose u mlacenju narkomana koji na to pristaju posto smatraju da je to jedini nacin da se skinu?
ne verujem da je veliki broj njih uopste pristao da ih onako (i bilo kako) mlate.
Link to comment

sem mogucnih povreda koje umeju nastati prilikom sutiranja uglavu, bas nista.jebo potres mozga kad je vec braindead. a i onaj debeli se dobro ispraznio, sace miran kuci da voli zenu na nas stari, patrijarhalni, bogougodni nacin. jos ako je platio gazdi koji dinar za rekreaciju, svi srecni!a posto je narkoman, ko takav, sam po sebi, vec najnizi oblik zivota - nema tu ponizavanja.jebemu misa, kogod poznaje i jednog pravog dzankija, dobro zna da na njih batine deluju taman koliko i pogled popreko ili ostra rec. a ako neko veruje da se dodatnim ponizavanjem i ubijanjem volje za zivotom nesto pozitivno moze uciniti, jebiga, aj rest maj kejs.

Edited by ToniAdams
Link to comment
sta je tacno lose u mlacenju narkomana koji na to pristaju posto smatraju da je to jedini nacin da se skinu?
šta je tačno loše u prodaji heroina narkomanima koji na to pristaju pošto smatraju da je to jedini način da se "dignu"?Upitna je uračunljivost ljudi koji na to pristaju, kao i to da li su dovedeni u zabludu da se batinama zaista može izlečiti od zavisnosti. Možeš ti nekog ubediti da treba da popije čašu mišomora da bi izlečio rak, to te ne oslobađa odgovornosti od navođenja na samoubistvo. Isto kao što ti ubeđivanje očajnih ljudi da će se skinuti sa dopa uz pomoć mavaši gerija u glavu ne daje pravo da ih koristiš za trening umesto vreće što je onaj bolesnik sa snimka očigledno radio sa zadovoljstvom. Mislim da se niko ovde ne bi bunio da su ih terali da kleče na kukuruzu.
Link to comment
sta je tacno lose u mlacenju narkomana koji na to pristaju posto smatraju da je to jedini nacin da se skinu?
Ja se ne bi baš uzdala u logiku narkomana i to šta oni smatraju koji je najbolji način da se skinu.
Link to comment
šta je tačno loše u prodaji heroina narkomanima koji na to pristaju pošto smatraju da je to jedini način da se "dignu"?Upitna je uračunljivost ljudi koji na to pristaju, kao i to da li su dovedeni u zabludu da se batinama zaista može izlečiti od zavisnosti. Možeš ti nekog ubediti da treba da popije čašu mišomora da bi izlečio rak, to te ne oslobađa odgovornosti od navođenja na samoubistvo. Isto kao što ti ubeđivanje očajnih ljudi da će se skinuti sa dopa uz pomoć mavaši gerija u glavu ne daje pravo da ih koristiš za trening umesto vreće što je onaj bolesnik sa snimka očigledno radio sa zadovoljstvom. Mislim da se niko ovde ne bi bunio da su ih terali da kleče na kukuruzu.
totalno glupa kontra analogija, mislim da ti to ne treba objasnjavati.ako narkoman pristaje na par masnica i bubotaka da bi se izlecio od zavisnosti onda ja tu ne vidim nista lose.problem je sto ovde ima vise duzebriznika - zastitnika nekog hriscanskog jebenog morala od samih popova.
Link to comment
Ja se ne bi baš uzdala u logiku narkomana i to šta oni smatraju koji je najbolji način da se skinu.
zanci oni su neuracunljivi i kad nisu drogiranI?
Link to comment
totalno glupa kontra analogija, mislim da ti to ne treba objasnjavati.ako narkoman pristaje na par masnica i bubotaka da bi se izlecio od zavisnosti onda ja tu ne vidim nista lose.problem je sto ovde ima vise duzebriznika - zastitnika nekog hriscanskog jebenog morala od samih popova.
Onda će umesto narkomana biti premlaćen narkoman.Hipotetički kada bi smo svi izgoreli po glavi i batinjanje uveli kao vid terapije bilo čega,da li možeš da zamisliš dalje implikacije?
Link to comment
cekbre, 3orge, iskreno, jel verujes da ce tih par bubotaka promeniti djankijev stave glede smisla zivota?iskreno?
ko je to uopste pominjao?govorimo o konretnom slucaju, ovaj alanfordovski pop i svojoj klinci Schwartzwald je ocigledno neke izlecio, jebiga sto je preterivao sa batinama je druga stvar. mozda uopste i nije trebalo da ih bije ali nisam siguran ni da je vezivanje za krevet mnogo naprednija i hriscanskija metoda.
Link to comment

u pravu je 3opge, to sto im uvlace nogavice u carape da im ne bi ispale fekalije dok ih tuku* je za njihovo dobro. * - po svedocenju novinara koji je bio u poligrafu

Edited by kojot
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...