Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

Ma da, pis of kejk. šta kažeš, 10 dana metadona i to je to? Metadon je zajebana stvar, ne treba ga tek tako reklamirati.
Reklamirati? Otkud znas? Si cito u novinama? Da li si cuo da je na tzv. Zapadu to uobicajena terapija za skidanje sa heroina? Metadon je takodje teska droga ali se zbog duzine delovanja (jedna doza je dovoljna za 24 sata, dok bi se heroinski narkoman za isto vreme morao ubosti nekoliko puta) koristi za spustanje i to tako sto se svakodnevno doza smanjuje za jednu tabletu dok se dodje do nule. Retko dobar primer za izreke klin se klinom izbija i ljuta trava na ljutu ranu. Sasvim je razumljivo da se duzim uzimanjem metadona/heptanona heroinska zavisnost zamenjuje metadonskom, ako si na tu zajebanost mislio.
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Ova, neuobičajeno jasna i nedvosmislena ograda Sinoda od Crne Reke, bez pokušaja da se udari u neku kontru i puštanje snimaka i svedočenja podvede pod papsku zaveru protivu crkve naše jedine, navodi me na pretpostavku da su se tamo dešavale i gore stvari od onih koje smo videli na snimku. Kao i da je svedočenje onog nesrećnika sa austrijskim pasošem, koje je postovano na nekoj od prethodnih strana, možda autentično i istinito. U tom slučaju, nije teško pretpostaviti zbog čega Sinod nije ni pokušao da brani alternativni koncept Crne Reke već je ekspresno pozvao nadležne da sve reše u skladu sa zakonom.Doduše, teško da će bilo kome biti postavljeno pitanje zbog čega se ova stvar ispituje dve godine nakon što je snimak načinjen, i zašto ništa nije preduzeto ranije iako su i Sinod i državni organi sigurno imali informacije vredne makar ispitivanja stvari na licu mesta. Zašto je i kako priča vaskrsla tek sada, nije ni toliko btino. Bitno je da se može špekulisati sa pretpostavkom da ovde ima mnogo više od jednog uslikanog premlaćivanja.Ovde naglašavam reči špekulisati i pretpostavljam. Moj utisak je da će potresna svedočanstva tek da stignu do javnosti, i da sinod ide na kontrolu štete. Međutim, to su samo moje pretpostavke i dozvoljavam mogućnost da nisam u pravu. Na ovom topiku je prosuto dota žuči i prozivki, na osnovu nepotpunih informacija ili materijala koji svako može da tumači onako kako mu odgovara. Mislim da za time nema potrebe jer će slika o ovom slučaju biti potpunija kako vreme prolazi i nove informacije pristižu. U međuvremenu, ako već bauljamo po mraku i nagađamo, ne moramo da gazimo jedni druge.

Link to comment
...navodi me na pretpostavku da su se tamo dešavale i gore stvari od onih koje smo videli na snimku. Kao i da je svedočenje onog nesrećnika sa austrijskim pasošem, koje je postovano na nekoj od prethodnih strana, možda autentično i istinito.
Evo kako izgleda popov rucni rad:slike5.jpg(otac koji je dosao po sina)
Link to comment
Cini mi se da odluka Sinoda vise ima veze sa aktuelnim sukobom vecinske struje sa Artemijem, u cijoj se nadleznosti nalazi manastir.
Nadam se da to ujedno ne znači da je snimak izvađen iz arhive u sklopu istog sukoba, inače ga javnost možda nikada ne bi ni videla da su dve struje ostale u slozi & ljubavi. Na žalost, ne znam kako drugačije objasniti dvogodišnje tavorenje tog snimka (i ostalih svedočanstava) u naftalinu.
Link to comment

BGhost je lepo primetio nedostak socijalizacije i odsustvo porodice iz procesa lecenja, "sticenici" se "tretiraju" u zatvorenom hemeticnom sistemu. Bez ponovnog ukljucivanja u drustvo i/ili pomoci i podrsci roditelja nema izlecenja. Pa zaboga, zato su i postali narokmani, zato sto su hteli da se iskljuce iz drustva. Narkomanija je (a)socijalna bolest. Radna terapija je neophodna, ali ne u vidu zidanja manastira vec ukljucivanja u neki kolektiv, firmu, na nekom jednostavnom radnom mestu. Upoznace nove ljude i mozda zapoceti neka nova prijateljstva itd., a to je vec posao (organizovanog) drustva.Sto se tice onih koju se vracaju u Crnu Raku, to su oni koji su presli na bezopasnu drogu - pravoslavlje i takvih nema puno. Oni govore o bratstvu i vec su vidjeni za monašenje*. U medjuvremenu volontiraju prebijajuci one koji krše "kutjni red".*Zapravo terapija je neko vrsta predmonaške obuke jer se dobar deo vremena provodi u religioznom drilu i ispiranju mozga (jutarnja molitva, predavanje, vecernja molitva, post, poseta nedeljnim liturgijama itd.)

Link to comment
To im je bila jedna od poslednjih ocajnickih mera u stilu vidi koliko ima lepih stvari u svetu bez droge. Inace kada ga je obezbedjenje tuklo i vozilo u gepeku pri pronadjenim smsovima ili u neuspelim pokusajima zavrsavanja droge posle nekog vremena nije ni pokusavao vise. Jednostavno smatram da za neke osobe je Crna Stena prava stvar. Za druge mozda i ne bi bila dobra. Ali u svakom slucaju treba da postoji
Reka, care, Reka...
Link to comment

Prvi google find na "beating drug addicts" smo "mi". :wub:https://richarddawkins.net/forum/viewtopic....=17&t=82791Drugi link na slicnu pojavu upravljuje na Avganistan... gee, whiz. Srpski i talibanski narkici su specijalni slucaj. A moguce je i da niko na svetu nije nikad video narkomana uzivo, niti ga imao u porodici, hehe.Vecina google nalaze govori o "wife-beating drug addicts", ili o necemu jos cudnijem: "beating drug addiction". WTF?!

Link to comment

ova zemlja se još dugo neće unormaliti i jako mi je žao što neću doživeti trenutak kada će većina shvatiti da se nijedan problem ne rešava lopatom i kik-boksom.tužno je što se uopšte diskutuje o "delotvornosti" metoda koji je ovaj raspop usavršio na agronomiji.

Link to comment
...1. едит: одговор на ГЛ-ов едит - ово каже аутор текста у Времену2. едит: обрисао увреду, извињавам се што се нашла у оригиналном посту, па онда и цео оригинални пост. Чињеница да сам на неки начин лично уплетен у ово почиње да ме тера у срчањење, те стога нећу више да пишем на овом топику. Ионако сам о центру Црна Река рекао све што сам имао.
što se mene tiče slobodno se ti isprazni, kapiram da si ultra nadrkan zbog nekog bližnjeg ko je pajdoman. šta ćeš tako te zadesilo, pa možeš bar malo da se isprazniš, jer čemu inače služe forumi ako ne kao antidepresivi. jasno mi je kako je zajebano, nit ga možeš ubiti a ne možeš mu ni pomoći, nemoćan si i to te jebe.što kaže Zmijadin, ovaj problem narkomanije prosto zaudara od trivijalnosti a vidim da mnogima nije ni do zajebancije. šteta jer kad su narkomani u pitanju nema mesta saosećanju i bolećivosti. dijabetičar ne može sebe izlečiti jednostavno odlukom da želi da ozdravi, dok narkoman može. skidanje, aps. krize su strahotne ali jebiga cena mora se plati, iza velikog uživanja ide velika patnja, ekstaza i agonija su sestre rodžene. šta ćeš, ljudsko biće u 21. vijek, sve je to lepo i liči na život.
Link to comment
Ima dosta mistifikacija kada je rec o heroinskim zavisnicima. Tu ne postoji nikakvo "lecenje bolesti", pa samim tim ni izlecenje. Svaki heroinski zavisnik se moze skinuti sasvim bezbolno za deset dana, naravno pomocu metadona. Posle toga jos nedelju dana tableta za smirenje i opustanje da bi se normalizovao san i - to je to, covek je cist. Cak cu sablazniti mnoge tvrdnjom da je lakse "ostaviti" heroin nego obicnan duvan. Sta vise, nema potrebe ni za rihebom, bolnicama, centrima, konc-logorima, sve je moguce u ambulantnim uslovima, pri cemu zavisnik dolazi svakodnevno po dozu. Ali... tada nastaje praznina koju je tesko ispuniti, tim teze ako zavisnik ne ide u skolu/fakultet ili ne radi, vec je prepusten "ulici". Povratak u staro drustvo je ujedno i povratak heroinu i tu ne pomaze nikakva Crna Raka, lopata ili Dzizus Krajst, uzalud boravak od 6, 8 ili 12 meseci. Ako "sticenik" dodje u kontakt sa osobom koja mu ponudi fix ili šmrk... Zato dolazi do recidiva i ponovne terapije, ponovnog navlacenja, ponovne terapije... Onaj ko uspe da razbije zacarani krug, a to najvise zavisi od zavisnika, taj ide dalje. Drugi potonu. Zato oni koji govore o velikoj uspesnosti lopata-terapije govore gluposti.
Jes... To je otprilike to. Deluje vrlo jednostavno ali nije. Ne znam da li sad postoji, ali pre 15-20 god postojao je kontejner-vagon ispred Drajzerove gde se svako jutro stvarao red ljudi koji su čekali na propisanu dozu za "skidanje". A i po svedočenju 1 medicinskog brata iz Drajzerove problemi sa narkomanima u njegovom poslu su minimalni... Dođe/dovedu narkomana u krizi, unezverenog ispovraćanog i u bolovima... Kaže medicinski brat, mi mu zveknemo antidot (u stvari propisanu dozu), on ustane, za desetak minuta se dovede redu u kupatilu, pruži ruku, zahvali i odšeta iz Drajzerove ko da ništa nije bilo. Inače su osoblju mnogo veći problem deliranti pacijenti 2-3 dan po skidanju sa alkohola koji prave mnogo veća sranja, a teško se daju umiriti.Ovaj drugi deo Zmijčetove priče je u principu najveći problem i otud i ovo moje davljenje o podršci roditelja, familije, prijatelja i nedeljnim terapijskim grupama podrške i samopomoći, o novim sadržajima, poslu ili učenju koji bi zaokupili apstinenta...Dejstvo droge na 1pojedinca je individualno. Em su pragovi receptora različito podešeni, em su različiti karakteri pojedinaca... Naravno da najlakše popuštaju najslabiji, ali ni oni najači ne bivaju pošteđeni ukoliko uzimanje doze postane redovno... Da bi ste postali alkoholičar sa fizičkom zavisnošću treba vam 5-10 godina svakodnevnog pijenja dnevne doze(ženama kraće). Da bi ste postali narkoman, u pitanju su dani i meseci. Zato je i opasnost po npr. 1 srednjoškolca ili studenta koji se oprobava u bolnim i nesigurnim godinama veoma velika. Batine o kojima ovde govorimo tu ne pomažu. O tome koliko batine jačaju karakter pojedinca, koji je i onako dibidus nikakav možemo da diskutujemo. 2 reda batina + 2 očenaša svakodnevno i za 6 meseci dobiješ diplomu da si izlečen od narkomanije... Teraj i Bog da te vidi...E sad ako tako diplomiran opet zgrešiš ko ti je kriv... ;) Pre par godina sam pričao sa drugaricom koja je psiholog u timu za rehabilitaciju mladih zavisnika, koja kuka na malu platu... Kaže imala je par ponuda da pređe u privatne klinike, ili bar radi honorarno... Ali kaže ne mogu... Gde će mi duša... Tamo se leči do poslednje roditeljske devize, a kada se roditelji finansijski iscrpe onda se pacijenti upućuju na državne ustanove... Biznis i humanost na delu...Ja lično uopšte nisam pametan... Da li treba reorganizovati i udesetostručiti policijsku službu koja se bavi narkomanijom (Tadić davno obećavao), jer ih sada ima 15ak, a verujem da veliki dileri imaju njihove dosijee u fijoci i znaju gde im deca idu u školu i kada izbacuju đubre i idu u samišku...Ili treba ko u Holandiji sve legalizovati i učiniti dostupnim... Tamo ima tipova koji normalno rade, zarađuju u firmama i funkcionišu svakodnevno se drogirajući i tako dočekaju penziju... Ne žive doduše previše jer udese jetrice hemijom, ali je to stvar njihovog izbora... Tako sam bar čitao u štampi... Čitao sam i o nekom holandskom slučaju gde se neki takav tip sudio za diskriminaciju na poslu i dobio spor... Edited by dare...
Link to comment
Ili treba ko u Holandiji sve legalizovati i učiniti dostupnim... Tamo ima tipova koji normalno rade, zarađuju u firmama i funkcionišu svakodnevno se drogirajući i tako dočekaju penziju... Ne žive doduše previše jer udese jetrice hemijom, ali je to stvar njihovog izbora... Tako sam bar čitao u štampi... Čitao sam i o nekom holandskom slučaju gde se neki takav tip sudio za diskriminaciju na poslu i dobio spor...
U Holandiji ni marihuana nije legalizovana, a kamoli "sve".
Link to comment
U Holandiji ni marihuana nije legalizovana, a kamoli "sve".
`Ebi ga... Onda sam pogrešio... Ali stvarno čitah u nekoj štampi članak o narkomanima u pristojnim godinama, koji rade i kobajagi normalno funkcionišu... I još se javno bore za svoje pravo da ne budu diskrimisani na poslu...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...