Jump to content
IGNORED

Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka


Aca

Recommended Posts

meni se stomak prevrće od pomisli da iole normalni ljudi mogu da raspravljaju o nečem takvom.hajd onda da pokrenemo priču o batinanju retardiranih, lomačama, elektrošokovima i ostalim slavnim tradicijama isterivanja Nečastivog.
Ocigledno je potrebno okrenuti pricu tako da bi shvatila besmislenost tog gledista
Link to comment
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    58

  • Аврам Гојић

    54

  • Indy

    46

  • Viloticka

    41

Верујте да мене у овом тренутку највише занима како ће то да се одрази на момке који су се тамо скинули са допа.
ovo je zanimljivo, ako su se skinuli, na koji način će uticati to što će crna reka biti zatvorena?
Link to comment
Још једном: из мог искуства, ова метода је радила. Драјзерова је на жалост покретна трака кроз коју се протрчи на путу ка озбиљнијим станицама, Русија - сви знају за јадац, приватне клинике (ако сте се питали зашто станови по центру Београда имају решетке иако су на 2. или 3. спрату, ту се скидају џанкији) су фарса... Једини људи за које ја знам да су престали да се дрогирају на више година или више месеци су то учинили захваљујући Црној Реци.
tako je brate, privatne klinike imaju dilove sa uvoznicima lekova i naravno gledaju da izmuzu što više kinte od očajnih roditelja, a i što ne bi ovce su za šišanje. o državnim institucijama nema govora, kako očekivati da u borbu protiv narkomanije ozbiljno ulaže država koja jeste glavni diler heroina. mislim odakle dop na ulicama i to ovo đubre koji se valja klincima za 20-30 jura? ljubav izneđu DB/BIA i braće nam šipaca zaborava nema, pogotovo kad je najunosiiji biznis u pitanju. svima njima koji su u poslu dilovanja što legalnih što ilegalnih substanca smetaju oni koji odvikavaju "na suvo". duša me boli za ocem Branislavom.
Link to comment
Ma jebes dusu, vazno je da ne boli bulja, brada i nos.
pa to za mene ne važi jer sam ja izuzetno jak karakter i dop sam gustirao i izgustirao za dve godine. to je bilo još polovinom 90ih. naravno, neki moji drugovi iz tog perioda su pokojni a neki i dan danas kubure s dopom. čak sam nedavno popio otvorenu optužbu jednog od njih da sam ga ja uveo u gudru a onda se izvuko ko pička. jebiga šta ću mu ja kad je glup i kad i nije za bolje nego običnu pajdaru. duboko verujem da ljudi koji imaju neku svest o svojoj svrsi u ovom životu, dakle koji imaju neku vrednost, ne mogu da se navuku na dop toliko da ništa drugo ne rade osim gudru. takvi ljudi se ili skinu sami kao ja, što je retkost, ili se bore s navikom koliko mogu, povremeno odlazeći u rehab, a za to vreme ostvarujući svoje uspešne karijere npr kao muzičari, glumci, itd.kažem, oni koji godinama ili decenijama žive samo za dop i ništa drugo, džaba ih bilo, džaba su se rodili. njih mogu i treba da žale samo njihovi roditelji a i njih manje-više zabole.ono što zameram ocu Branku je što nije uveo nižu tarifu za siromašne porodice ili ih primio za dž, dok bi bogatije odrapio bar po duplo većoj ceni mada je i to za njih simbolična suma s obzirom kolke pare bacaju po privatnim klinikama. Edited by Glen Livet
Link to comment

...1. едит: одговор на ГЛ-ов едит - ово каже аутор текста у Времену

Tretmani su se naplaćivali, a o visini se odlučivalo na osnovu materijalnog položaja porodice narkomana. ?To je 350, 400, 200 evra. Znači otprilike da su oni procenjivali materijalni status porodice koja dolazi na lečenje. Ko je to procenjivao? Pa gospodin Peranović ko bi drugi?, kaže Karanović.
2. едит: обрисао увреду, извињавам се што се нашла у оригиналном посту, па онда и цео оригинални пост. Чињеница да сам на неки начин лично уплетен у ово почиње да ме тера у срчањење, те стога нећу више да пишем на овом топику. Ионако сам о центру Црна Река рекао све што сам имао. Edited by Праслин
Link to comment
A verovali ili ne, kombinacija vere i kolektvine izopštenosti u nekoj guduri, ima izgleda za uspeh, jer su volja i odlučnost narkomana od presudnog značaja za njegovo eventualno izlečenje.
Volja i odlučnos,t ne postoje kod narkomana. Da postoje, narkoman ne bi bio narkoman. Sa apstinencijom, pojave se naznake integriteta ličnosti, kakva je nekad bila... Ali je to jako tanko i vrlo lako se može krenuti u nove laži i recidiv...Taj tanki integritet ličnosti apstinenta se mora graditi ispočetka... Korak po korak... Učenje umeća malih koraka, uopšte nije jednostavan posao... Terapeuti preporučuju pisanje tkzv. večernjeg plana sa satnicom za sutrašnji dan... Sastavlja ga pacijent (nikako roditelj ili neko drugi), kako on hoće u zavisnosti od obaveza i potreba, ali ga obavezno mora ispuniti onako kako je zamišljen. Tako se dobije, zadovoljstvo učinjenim za protekli dan, kao prva cigla za temelj samopouzdanja koji apstinent mora ponovo izgraditi. (inače ovaj sistem/plančić je idealan za organizovanje vaše dece u osnovnoj školi i funkcioniše na isti način)...Uz svakodnevna ispunjenja plana, koji moraju biti skromni za početak, raste samopouzdanje, sigurnost, i želja za novim zadacima i interesovanjima... Tu se negde vraćaju osećaji... Ponovo rade, davno zaboravljeni receptori za obične stvari... Za smeh, za šalu, za zadovoljstvo radom, znanjem i drugim ispunjenjima... Apstinent počinje da uživa u društvu dragih mu ljudi, da ponovo oseća ukuse i mirise... Njegovim sistemom ponovo cirkulišu oni stari dopaminčići draškajući receptore koji su sve zaboravili u potrazi za supstancom... Pa polako... Malim koracima...
Kojih profesinalaca? Da nisu oni iz Drajzerove, možda? Koje zabole živo kurac za svakog jebenog narkomana? Najveću pomoć sam dobio u Zagrebu, i to na njihovoj državnoj ustanovi. Toliko o tome. I o sudu "profesionalca". Poserem se na njih, sve koliko ih ima.I da dodam, ništa lakše nego...
Tja... Drajzerova... Em malo ljudi, em su distacirani... A veliki broj slučajeva... (Hrvati su uvek bili mnogo ispred nas u tretmanu bolesti zavisnosti)Bilo bi normalno da se u takvim situacijama formira sistem grupa u kojim stariji pacijenti brifuju mlađe, pa tako stepenik, po stepenik, grupu, po grupu, godinu po godinu... Tu lekari samo vode ili vodstvo prepuštaju starijim pacijentima, a oni samo koordiniraju i reaguju od slučaja do slučaja...Na taj način mali broj lekara bi mogao kvalitetno da obradi veći broj pacijenata. I druga vrlo važna stvar, lekari su mahom distancirani, ali grupa nije... Grupa priča direktno o direktnim problemima i nudi konkretnu podršku i konkretna rešenja... Svi sistemski gledaju one ispred sebe, a pomažu onima svežijima iza sebe... Prosto rečeno: -Vuku jedni druge! Lekar je tu samo da koordinira i spreči eventualne neadekvatne savete i metode (batine npr. ;) ) Ovaj sistem melje sam po sebi... Ispada tu poneko, ode, oteraju ga, recidivira... Ali većina se drži u grupi (koja se sastaje npr par sati nedeljno) i tako krpi godinicu, po godinicu apstinencije... (Mehanizmi i filozofija grupe su iskonski u nama od samog postojanja... Crkva, vojska političke partije, su do savršenstva razvile te mehanizme i zluoprebljavaju ih iz sve snage... Te manipulacije su i zanat i nauka... Ja lično, loše pevam u horu i prilično mi smetaju mehanizmi grupe... <_< ) Ono što sada vidite u štampi kod pacijenata, koji brane popa Branka i metod Crne Reke, to je klasična reakcija grupe, koja brani svoje članove i svoje principe lečenja (koji naravno uključuju i batine). To je sve 1 sasvim normalna reakcija.Elem, ovakav kružni sistem psihoterapijskih grupa, koji bi vukli pacijente napred u sledećih nekoliko godina (teorija kaže idealno je 5), nikad nije postojao, ni zaživeo u Drajzerovoj i završio se samo na nekim pojedinačnim pokušajima. Daj bože da me neko demantuje i kaže da danas nešto slično postoji...Ne verujem... Svi su na distanci... A zna se kako se smanjuje distanca između lekara i pacijenta... Novcem naravno...(odužio sam ovo... sutra ću o lečenju do poslednje pare...) Edited by dare...
Link to comment

Ima dosta mistifikacija kada je rec o heroinskim zavisnicima. Tu ne postoji nikakvo "lecenje bolesti", pa samim tim ni izlecenje. Svaki heroinski zavisnik se moze skinuti sasvim bezbolno za deset dana, naravno pomocu metadona. Posle toga jos nedelju dana tableta za smirenje i opustanje da bi se normalizovao san i - to je to, covek je cist. Cak cu sablazniti mnoge tvrdnjom da je lakse "ostaviti" heroin nego obicnan duvan. Sta vise, nema potrebe ni za rihebom, bolnicama, centrima, konc-logorima, sve je moguce u ambulantnim uslovima, pri cemu zavisnik dolazi svakodnevno po dozu. Ali... tada nastaje praznina koju je tesko ispuniti, tim teze ako zavisnik ne ide u skolu/fakultet ili ne radi, vec je prepusten "ulici". Povratak u staro drustvo je ujedno i povratak heroinu i tu ne pomaze nikakva Crna Raka, lopata ili Dzizus Krajst, uzalud boravak od 6, 8 ili 12 meseci. Ako "sticenik" dodje u kontakt sa osobom koja mu ponudi fix ili šmrk... Zato dolazi do recidiva i ponovne terapije, ponovnog navlacenja, ponovne terapije... Onaj ko uspe da razbije zacarani krug, a to najvise zavisi od zavisnika, taj ide dalje. Drugi potonu. Zato oni koji govore o velikoj uspesnosti lopata-terapije govore gluposti.

Link to comment
Данас сам у новинама прочитао ово:
Чак из Подгорице, са документацијом, потврдама да јој је син после повратка из Црне Реке, излечен, нормалан младић,
Baš bih voleo da vidim potvrdu/dokumentaciju u kojoj piše da je neko izlečen od narkomanije. Kao i što me zanima ko takve potvrde izdaje.Jedina medicinska potvrda koju je u ovakvom slučaju moguće dobiti je ona da u krvi ili mokraći nisu pronađeni tragovi određene supstance.
Link to comment
...са документацијом, потврдама да јој је син после повратка из Црне Реке, излечен, нормалан младић
:lol::ph34r: Edited by Zmitjkoe
Link to comment
father branko je to lepo provalio.
To im je bila jedna od poslednjih ocajnickih mera u stilu vidi koliko ima lepih stvari u svetu bez droge. Inace kada ga je obezbedjenje tuklo i vozilo u gepeku pri pronadjenim smsovima ili u neuspelim pokusajima zavrsavanja droge posle nekog vremena nije ni pokusavao vise. Jednostavno smatram da za neke osobe je Crna Stena prava stvar. Za druge mozda i ne bi bila dobra. Ali u svakom slucaju treba da postoji
Link to comment
Ima dosta mistifikacija kada je rec o heroinskim zavisnicima. Tu ne postoji nikakvo "lecenje bolesti", pa samim tim ni izlecenje. Svaki heroinski zavisnik se moze skinuti sasvim bezbolno za deset dana, naravno pomocu metadona. Posle toga jos nedelju dana tableta za smirenje i opustanje da bi se normalizovao san i - to je to, covek je cist. Cak cu sablazniti mnoge tvrdnjom da je lakse "ostaviti" heroin nego obicnan duvan. Sta vise, nema potrebe ni za rihebom, bolnicama, centrima, konc-logorima, sve je moguce u ambulantnim uslovima, pri cemu zavisnik dolazi svakodnevno po dozu. Ali... tada nastaje praznina koju je tesko ispuniti, tim teze ako zavisnik ne ide u skolu/fakultet ili ne radi, vec je prepusten "ulici". Povratak u staro drustvo je ujedno i povratak heroinu i tu ne pomaze nikakva Crna Raka, lopata ili Dzizus Krajst, uzalud boravak od 6, 8 ili 12 meseci. Ako "sticenik" dodje u kontakt sa osobom koja mu ponudi fix ili šmrk... Zato dolazi do recidiva i ponovne terapije, ponovnog navlacenja, ponovne terapije... Onaj ko uspe da razbije zacarani krug, a to najvise zavisi od zavisnika, taj ide dalje. Drugi potonu. Zato oni koji govore o velikoj uspesnosti lopata-terapije govore gluposti.
Ma da, pis of kejk. šta kažeš, 10 dana metadona i to je to? Metadon je zajebana stvar, ne treba ga tek tako reklamirati.
Link to comment

Evo jos nefto o mistifkacijama. Zasto je narkomanija toliki problem? Zasto ljudi uopste uzimaju (teske) droge? Zasto bi neko dobrovoljno otvorio vrata pakla? Sta to nudi i pruza droga kada je toliko zavodljiva? Da li bi bilo manje (drustvenih) problema kada bi teske droge bile legalne kao i ostale teske droge (alkohol i duvan - da, duvan i alkohol ubijaju sto puta vise od heroina). Budimo realni, droga je lepotica koja lako zavodi, pruza zadovoljstvo koje se na listi uzitaka nalazi odmah posle sexa i orgazma. Neki cak stavljaju na prvo mesto. Zasto je droga onda problem i kada nastaje? Nastaje onda kada je - nema. Droga ulazi u metablizam i potrebna je zavisniku da bi normalno funkcionisao (ok, relativno normalno). Postoje (pametne) zemlje u kojima jasno deklarisanim narkomanima drzava daje drogu, cime se problem prebacuje na pojedinca i skida sa drustva (na obostrano zadovoljstvo). Daje mu cak i spriceve da bi suzbili HIV i hepatitis C. Tada nisu potrebni ni duhovni centri, ni lopate, ni agronomi u crkvenim mantijama na Harley Davidsonima.Ako ne mozes pobediti neprijatelja, pridruzimu se (pridji k Vilotic/ima/kama). Droga postoji od kako je sveta i bice je do kraja istog. Ako u ovoj zemlji ne umeju da izvedu cost-benefit racunicu onda neka pogledaju kako to drugi rade, a ne da izmisljaju toplu lopatu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...