Jump to content

"Insajder"


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

koje emisije? One nakon kojih su sledila hapšenja mafijaša iz fudbala? U ponedeljak uveče gledamo priču o fudbalskoj mafiji, u utorak ujutro čitamo o hapšenjima. O tome pričaš? Ti meni kažeš da to nije bilo koordinirano?Uopšte nemam problem da kažem da Brankica sarađuje sa policijom. Ona je privatila nezahvalni posao ledolomca, tj ona svojim emisijama priča sve ono što državni organi nisu imali hrabrosti da saopšte svih ovih godina. To nije minus za nju nego za državu. Ona kao novinar želi da predstavi sve to i napravi ekskluzivu, to je skroz ok.

Link to comment

ne, ne mislim da je to bilo koordinirano. mislim, brankica radila akciju sa ministarstvom na cijem celu je covek koga je optuzivala za najstrasnije stvari?! plicija je iskoristila emisiju da odradi stvari koje nije mogla da odradi bez medijske pripreme. ti si rekao da brankica ne bi bila ovoliko hrabra bez saradnje sa policijom. nemas apsolutno nikakvo pokrice za to sto si rekao.

Link to comment

Da nastavim u istom tonu... sve ovo sto je Brankica objavila na TV, objavljivale su novine nakon ubistva Brisa Tatona. Ako se secate pominjane su krivicne prijave, trgovina narkotika i tako to. Ono sto je Brankica uradila je da je sve to lepo skupila i slozila u vrlo potresnu pricu i za ovo drustvo porazavajucu.Dacic je dao mig, sad je pitanje ko ce dalje da radi svoj posao. Novi tuzioci su izabrani, nove sudije, dok se malo uigraju, bice dana za megdana.

Link to comment
ne, ne mislim da je to bilo koordinirano. mislim, brankica radila akciju sa ministarstvom na cijem celu je covek koga je optuzivala za najstrasnije stvari?! plicija je iskoristila emisiju da odradi stvari koje nije mogla da odradi bez medijske pripreme. ti si rekao da brankica ne bi bila ovoliko hrabra bez saradnje sa policijom. nemas apsolutno nikakvo pokrice za to sto si rekao.
Brankica nije optuživala Dragana Jočića za bilo šta. Fokus kritike bio je usmeren na neke druge državne organe, baš kao što to čini i sada. Ne kažem da je njena kritika pogrešno usmerena. I ja delim mišljenje da je problem pre svega među sudijama što Brankica potencira. Dodao bih da je i tužilaštvo tu malko sumnjivo ali dobro, da ne ulazimo u te detalje.Ti misliš da je hapšenje Džajića koincidiralo sa emitovanjem Insajdera? Državni tužilac je sedeo pred televizorom i gledao Insajder u ponedeljak uveče, saznao ono što do malopre nije znao i naprasno došao do epohalnog zaključka da treba baš sutra ujutro da uhapsi Džajića?Pokriće mi je rezonovanje. Znam da to nije dovoljno dobro ali ni ne pretendujem da ovde dokazujem bilo šta. Nije Brankica išta razotkrila što nije bilo poznato državnim organima, nego su državni organi odlučili da je ovo pravo vreme da se sve te njima poznate stvari baš u ovom trenutku, nakon ubistva Brisa Tatona, iznesu u javnost. Je li Brankica naprasno otkrila da protiv Dragaša postoji 10+ krivičnih prijava? Je li Brankica nekim tajnim kanalima saznala da protiv ljudi iz Alkatraza postoji 50+ aktivnih postupaka?Meni se ipak čini da je neko iz MUPa, a moguće je da je to bio Dačić lično, rekao Brankici da je ovo vreme da se odradi zajednička akcija. Prosta je stvar - Srbija nije dovoljno bezbedna država da bi ijedan novinar ovu bitku sam započeo, bez garancije državnih organa da će imati podatke kojima može da uzburka javnost, ali i zaštitu od onih kojima se plasirane informacije neće svideti.
Link to comment

brankica je do informacija o dragasu i ostalim huliganima dosla tako sto je zatrazila te informacije od suda. na to ima pravo po zakonu o dostupnosti informacija. nikakvi tajni kanali joj za to nisu potrebni. do tih informacija je mogao da dodje svako ko se interesovao za te stvari. da, bas joj je dacic licno rekao da radi emisiju, kao sto joj je nikitovic (on je tada vodio policiju) sapnuo da bi bilo dobro da naprave koordinisanu akciju protiv dzajica. nemojmo da se zajebavamo. istraga o dzajicu i ostalima je pocela mnogo pre insajdera. ovi su resili da tada krenu zato sto je to bio idealan trenutak da gradjanstvo priguta celu pricu. brankica je sama rekla da je otisla kod verana matica da zatrazi da se prekine emitovanje insajdera zato sto ovi hapse posle svake emisije, ali kaze da su je odgovorili. nemam razloga da joj ne verujem.ona je radila emisije gde je prozivala mnogo opasnije ljude (da, prozivala je i jocica, ali si ti to izgleda zaboravio). nije prvi serijal insajdera bio o fudbalskoj mafiji. prozivala je i policiju i kostuncinu vladu, tako da mi je tesko da poverujem da je kasnije sa njima saradjivala.

Link to comment

Pacey želi da tu postoji nekakav cunning plan, čiji je Brankica bitan deo, jer misli da su stvari takvog nivoa predmet intenzivnih istraga i bavljenja od strane najviših državnih zvaničnika, dok je Brankica u svojevrsnoj korisnoj simbiozi jer sa strane državnih organa izigrava korisnog PR-a za akciju. Jesu malo sutra, ali čovek jednostavno priželjkuje da je iza svega toga dobro koordinisan i jasno fokusiran instrument ili skup instrumenata i institucija pravne države. Koliko su te akcije organizovane i smislene jasno govore i učinci i rezultante tih akcija, i to da danas najviši predstavnici države istoj toj mafiji daju pare da gradi koordinacioni centar i ispijaju šampanjac sa njom, umesto da je pritegnu za muda. 2-3 žrtvena jagnjeta i to je to, Batu Kan Kana priveli pa pustili, Džaju držali u tvorza pa stilipu, Terza pobegao, a i njega bi pustili, nego zalizanko ima preveliki ego da bi rizikovao, a i što bi rizikovao kada može da koordiniše mafiju i iz inostranstva. Partizanove nisu ni pipnuli :lol: Naravno, ovo ne treba stavljati na dušu Brankici, naprotiv, već nesposobnom državnom aparatu, njoj kapa dole. Inače, kada bi se sledila Pejsijeva logika, Brankicu bi mogli sa podjednakim argumentima sa druge strane komotno da optuže da je u tom serijalu radila za Miškovića i Miška Jr. i pomagala im da preuzmu Crvenu zvezdu, što su u tom trenutku i želeli, te da joj je zadatak bio da ocrni Džaju, koji se tome protivio...edit: plus ovo što je američki prerijski vuk rekao...

Edited by Filipenko
Link to comment
Nekad i sam aktivni fudbaler, koji je zbog umeća na terenu zaradio nadimak Ajkula, tvrdi da je dvojicu sinova vaspitavao "u duhu viteštva i časti svojstvene Dorćolu" i da Miloš sigurno nije mladić koji bi pozivao na nečiji linč.
:puke:
Link to comment

Evo sad ce Telekom. Jat, Lasta... da raskinu ugovore ako klubovi ne osude nasilje... Mos misliti... 2-3 saopstenja i eto, sve su ubedili da se brinu o svemu i svakome...

Link to comment

Da je Srbija Engleska, Dule Vujošević bi posle ovakvih izjava zaglavio mardelj. Zamislite da su posle Hejsela u Engleskoj počeli da se bune što je UEFA SVE ENGLESKE KLUBOVE kaznila višegodišnjom zabranom igranja u evropskim kupovima. Da je Engleska bila Srbija, onda bi čelnici klubova naivno postavljali pitanje: Kakve veze mi imamo sa navijačima Liverpula?! I prozivali bi BBC što anatemiše njihove navijače i što sponzori beže od njih!Skandalozno!

Link to comment

Izvini mollim te, ali napravio si vise gresaka u koracima. Niti je vredjanje novinara, Hejsel, niti B92 ima bilo kakve veze sa BBC. To sto je Dule Vujosevic rekao, sa jedne strane je u pravu, a sa druge je potpuno neprimereno da daje takve izjave. Nije njegovo da ocenjuje novinare, nego da trenira igrace. Sasa Danilovic i uprava KK Partizan treba da se izjasne o navijacima i odnosu kluba prema njima, a ne trener. Dule je bio emotivan i izbacio iz sebe sta misli o B92, siguran sam da ne podrzava huligane, vredjanja i slicne stvari.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...