Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

seknd hendovi u Srbiji su generalno očajni. ono malo bolje robe koja im stigne proberu pre puštanja u promet pojedinci koji to posle prodaju na limundu.(znam jer lovim dresove)elem,originalslika_Trenerka-gornji-deo-Yugoslavia-odlicna--29943833.jpg

Link to comment
a ja bih po mom iskustvu iz seknd henda i dobijanja gomile esprita od sestre iz Njemacke rekla da jeste,bar sto se kvaliteta izrade,trajanje i peri-deri momenta tice
Ja imam jaknu godinama koja se odlično drži. Pri tom, i cenovno kod nas, esprit je mnogo ispred zare, tj mnogo skuplje, cenim ne i slučajno.
Link to comment
seknd hendovi u Srbiji su generalno očajni. ono malo bolje robe koja im stigne proberu pre puštanja u promet pojedinci koji to posle prodaju na limundu.(znam jer lovim dresove)elem,originalslika_Trenerka-gornji-deo-Yugoslavia-odlicna--29943833.jpg
:isuse:Kupovina second hand robe mi je prejadna stvar, osim ako ljudi nisu prinuđeni kupovati istu. Bejah kod nekog nemačkog nikogovića onomad (teško mi je priznati da mi je kao neki rođak), čovek cepa ozbiljniju lovu i troši hiljade euAra na haj-faj mesečno. Al' markirana odeća i obuća koju kupuje su sa ibeja, u vrednosti par evra. Meni je šokantno ispalo da je isplanirao sa njegovom drugaricom da ne idemo na večeru u neki nemački restoran nego je kupio baget, neke kremove iz turske radnje (koji su bili, btw, odlični) pošto bi to ispalo preskupo, a posle hand-made večere smo otišli u veoma dobru vinariju gde smo se olešili skupo. Jednostavno, ne znam i ne razumem tu cenovnu relaciju :frust:
Link to comment
:isuse:Kupovina second hand robe mi je prejadna stvar, osim ako ljudi nisu prinuđeni kupovati istu. Bejah kod nekog nemačkog nikogovića onomad (teško mi je priznati da mi je kao neki rođak), čovek cepa ozbiljniju lovu i troši hiljade euAra na haj-faj mesečno. Al' markirana odeća i obuća koju kupuje su sa ibeja, u vrednosti par evra. Meni je šokantno ispalo da je isplanirao sa njegovom drugaricom da ne idemo na večeru u neki nemački restoran nego je kupio baget, neke kremove iz turske radnje (koji su bili, btw, odlični) pošto bi to ispalo preskupo, a posle hand-made večere smo otišli u veoma dobru vinariju gde smo se olešili skupo. Jednostavno, ne znam i ne razumem tu cenovnu relaciju :frust:
jbg, ne razumeš ti to, mi milijarderi moramo da upražnjavamo makar neku nastranu ekscentičnost
Link to comment

prejadno je malo teška reč, ali da ne razumem priznajem. nekako mi je prljavo, ne samo u fizičkom smislu. onaj kaubojev princip razumem i donekle prihvatam, ali ovo sa garderobom....verovatno zato i nisam ekscentrični milijarder:huh:

Link to comment

pa može vrlo da se nadje novih stvari sa etiketom u sekond hendu..i to sve firmiranoprosto je,svako ima svoje prioritete.meni nikada krpe nisu bile predmet nekog trošenja i uvek mi je bilo žao da potrošim više novca za krpu kad mogu da odem negde i da se dobro npr provedem,da uštedim taj novac pa negde da otputujem,da kupim nešto od opreme za hobi a tek od kad sam otkrila sekond hend i čuda koja kriju te radnje tek mi je sada žao da dam neki veći novac za krpu jer prosto nema smisla dati 2-3k za majicu kad mogu da kupim majicu za 200-500din u sekond hendu,obuća se ne računaa ovaj djeksonov drugar,rekla bih da ima dobre prioritete

Edited by ivy
Link to comment

Ja se vama divim kako uspevate da zapamtite i koliki značaj pridajete natpisima na etiketama koje prišivaju na kineske krpe pravljene u istoj ili susednoj fabrici.

Link to comment

pa to sve jeste skoro ista krpa, pravljena u kini, bangladešu, itd. razlike su suptilne, ali postoje. jedan espri ima bolji dizajn i kvalitet materijala od npr teranove. pa kome je do toga da nosi nešto za nijansu kvalitetnije i lepše na oko uzeće tu stvarčicu sa našivenom espri etiketom.opet, uvek se sve to može kupovati kod šanera ili na pijaci gde ima krpica ispalih iz kamiona sa isečenim etiketama.sve u svemu, tuga jeste davati i 20, 30 evra, za nešto što realno vredi pet

Link to comment
Kupovina second hand robe mi je prejadna stvar, osim ako ljudi nisu prinuđeni kupovati istu. Bejah kod nekog nemačkog nikogovića onomad (teško mi je priznati da mi je kao neki rođak), čovek cepa ozbiljniju lovu i troši hiljade euAra na haj-faj mesečno. Al' markirana odeća i obuća koju kupuje su sa ibeja, u vrednosti par evra. Meni je šokantno ispalo da je isplanirao sa njegovom drugaricom da ne idemo na večeru u neki nemački restoran nego je kupio baget, neke kremove iz turske radnje (koji su bili, btw, odlični) pošto bi to ispalo preskupo, a posle hand-made večere smo otišli u veoma dobru vinariju gde smo se olešili skupo. Jednostavno, ne znam i ne razumem tu cenovnu relaciju :frust:
ovo je onaj rezon po kome je prejadno ici na letovanje osim ako ne ides u pet zvezdica ol inkluziv.koliko ja vidim, taj nikogovic ima odlicne prioritete (skup hobi, skupa vina) i nece da baca pare na gluposti. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
pa to sve jeste skoro ista krpa, pravljena u kini, bangladešu, itd. razlike su suptilne, ali postoje. jedan espri ima bolji dizajn i kvalitet materijala od npr teranove. pa kome je do toga da nosi nešto za nijansu kvalitetnije i lepše na oko uzeće tu stvarčicu sa našivenom espri etiketom.
Ma, kapiram ja to, ali ne razumem zašto je bitno šta piše na etiketi, valjda dobar dizajn (što je opet pitanje ukusa) i kvalitet materijala procenjuješ na osnovu onog što vidiš, a ne etikete?Rekao bih da kad bi zamenili etikete na dva proizvoda, i dalje bi se kupovalo na osnovu onoga što piše, a ne na osnovu dizajna i kvaliteta.
Link to comment

ja celog života nosim tuđe stvari, jer imam 5 starijih sestara od kojih sam nasleđivala stvari, tako da mi je 2nd hand koncept skroz prirodan.pa nije to prljava šugava odeća, samo je nošena.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...