Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

Da nastavim tradiciju slikanja novih cipela na klonji7ajuhuzy.jpgTC Usće , dajhman prodavnica , na popustu 2000 rsdSend from WC solja by BVK

Link to comment
Aj sad na sport i lepo nam objasni cmas owd padi... da ne guuuuglamo.
Sutra malo na sport, nema nam topika. :(Ukratko, CMAS je najstarija ronilačka federacija (osnovao ju je Žak Kusto), a kad su ovi što vole pare videli da tu može lepo da se zaradi potapajući turiste po mondenskim letovalištima na 10m i 10 minuta za solidne pare, osnovali su PADI. (:P)Zvanja u CMAS-u idu po broju zvezda, osnovna ronilačka su P1, P2, P3, P4 (četvrta se dobija u znak počasti), M1, M2, M3 i M4 instruktorska.Kod PADI-ja je malo drugačije, osnovna zvanja su: Open Water DIver, Adventure Diver, Advanced Open Water Diver, Rescue Diver, Master Diver.Kod PADI-ja postoje i specijalistički kursevi, pa sa određenim zvanjem može da se završi i odgovarajući specijalistički kurs (tipa Wreck DIver, Altitude Diver...). Na slici se vidi šta i kako su oni to smislili da bi se bolje zaradilo :D :

ConEdChart_HorizDown_12.jpg

Federacije se međusobno priznaju, pa zvanja iz jedne važe u drugoj i obrnuto.Ima još gomila asocijacija, ali ove dve su najpoznatije.

Link to comment

Posle tri dana...-_-No, bolje ikad nego nikad.I dokle si stigao? I ova gospođa u mrežastim čarapama, nešto posebno ili je samo nova?

Link to comment

P2 i nema potrebe za dalje, ionako ronimo svi na svim dubinama, zavisno od preferencija. :DA gospođa je samo nova i - moja!

Link to comment

Dvije 8mm kamere stigle danas, pre njih doooobar stari radio Nordmende sa milijun stanica i fantasticnim zvukom, sve zajedno 2000 dindzi, zivijo limundotumblr_mprl68WEhf1rjssdoo1_500.jpgexclusiv_10_trans_987829.jpg

Edited by CowBoy
Link to comment

@simovic: ova veca je potpuno ispravna ali ja ih kupujem kolekcionarsko-rekvizitski. A radion ne da je segsi nego mi je jedna od boljih kupovina ikad. Juce slusao Beograd 3 :wub: uz ono elektronsko pucketanje (antena needed) pa se sav opustio, prvi put posle dugo vremena

Edited by CowBoy
Link to comment
štaš raditi s tim kamerama, misim jel imaju neku upotrebnu vrednost ili samo skupljaju prašinu?
I ja se isto pitao.Verovatno će da ugradi u onaj fensi nameštaj koji je ulovio na dunavu. ;-) Send from WC solja by BVK
Link to comment
I ja se isto pitao.Verovatno će da ugradi u onaj fensi nameštaj koji je ulovio na dunavu. ;-)Send from WC solja by BVK
:lol: ... to mi i jeste jedna od opcija, da od kamera pravim male lampe za nocno citanje.edit: u jbt pa ovo je industrija :( Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...