Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

anotj.jpgUzeo prosto kao radio za kujnu. Tražio sam neki model koji može da strimuje sa servera (da se ne petljam sa usb stikovima) i da ima već integrisane zvučnike zbog strujnog štekera manje. Ali prijatno sam se iznenadio. Zvuk je za te pare i dimenzije sasvim pristojan za jedan kuhinjski radio. Imaju 14-15 hiljada radio stanica preko interneta (sve digitalno i bez kilavog signala), tematski sortirano, sa pretraživanjem, može da strimuje sa mog servera sve moje mp3-jeve, podcastove, lastfm, spotify, itd. Ima app za Android i iOS kojim se može kontrolisati kao daljincem, podešavati, praviti playliste. Ima i svoju grupaciju appova koji se izvršavaju na samom radiju. Ima bateriju i može da se iznese na terasu ili u dvorište (dokle dopira wifi) za roštiljanje, ručak napolju ili prosto izležavanje na ležaljci. Za sada - pun pogodak.
Link to comment

Logitech Squeezebox. Ima tu još podvarijanti proizvoda - ima Squeezebox Touch, ima Sqeezebox Boom... Ali meni je ovaj bio best bang for the buck, s obzirom da ne trebam dodatne zvučnike itd. Ima kao alternativa Terratec Noxon iRadio serija sa istim konceptom, ali ovo mi bilo bolje.

Link to comment

Istekao edit, pa moram da dodam post. Ovi proizvodi su izašli na tržište prvi put pre nekoliko godina (od 2009? pa na ovamo) i ako pogledate user reviews za bilo koji uređaj te klase, videćete da su svi kupci bili zgroženi. Prosto zbog toga što je sam firmware softver uređaja bio "zelen" i što su ti serveri sa kojih se streamovao sadržaj pucali usled opterećenja i/ili takođe nezrelosti softvera. Danas to nije više slučaj - servisi rade stabilno, softver je sazreo i već pri prvom paljenju, nakon što podesite pristup mreži, uređaj ponudi apdejt na poslednju sw verziju. Tako da sve user reviewove od pre 2012. slobodno preskočite.

Link to comment

imam ja stari squeezbox i prezadovoljan sam, pre svega sto ne moram da palim komp da bih slusao internet stanice.nego, da priupitam ovde nesto skroz drugacije, mozda neko zna:gde u bg mogu da se kupe duboke topten adidas patike? narucivanje preko neta ne dolazi u obzir.ne zezam se, treba mi za prijatelja zarobljenog u kosarkaskoj modi s pocetka osamdesetih

Link to comment
... Ovi proizvodi ...
Mene zanima nesto slicno, ne bas kao to Razzovo. Znam da postoji (ne znam tacno kako se zove) - obicno je mala kutijca koja se nakaci u line in ulaz muzickog stuba, a s druge strane transmiter je u vidu USB stick-a i ide u PC/laptop (ili sto bi Razz rekao server). Tako moze da se plej-ira muzika sa kompjutera sa regularnim audio kvalitetom, a bez ikakvih zica... ako neko ima stogod slicno, neka da vise informacija (guglao sam nesto, ali tesko je reci sta tu valja, a sta je sranjce).Znaci, nesto kao audio streaming (ili kako bi se to vec zvalo).
Link to comment
Mene zanima nesto slicno, ne bas kao to Razzovo. Znam da postoji (ne znam tacno kako se zove) - obicno je mala kutijca koja se nakaci u line in ulaz muzickog stuba, a s druge strane transmiter je u vidu USB stick-a i ide u PC/laptop (ili sto bi Razz rekao server). Tako moze da se plej-ira muzika sa kompjutera sa regularnim audio kvalitetom, a bez ikakvih zica... ako neko ima stogod slicno, neka da vise informacija (guglao sam nesto, ali tesko je reci sta tu valja, a sta je sranjce).Znaci, nesto kao audio streaming (ili kako bi se to vec zvalo).
To se zove bluetooth audio receiver, wifi varijante nisam viđao.Pogledaj na Amazonu Imperial Bar 1 Bluetooth 3.0 Receiver i Terratec NOXON B1 Bluetooth Receiver.Ima sličnih uređaja na koje kačiš zvučnike direktno, tj. oni samo obezbeđuju bežičnu vezu između kompa na jednoj i zvučnika na drugoj. A ovo gore kačiš baš na svoj AV receiver.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...