Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

a jbt, smorio sam se baš, baš...pazario sam neki lep džemper. bio mi je malo veći. stajao mi je kao vitu spataforeu u sopranima. čista vuna. piše na etiketi da mora da se pere ručno. jbt ko će da pere ručno!? uglavnom nakon dva boravka u mašini na 30 stepeni, ne mogu više da ga navučem! šta da radim ubuduće? kako se pere prokleta vuna?

Link to comment
a jbt, smorio sam se baš, baš...pazario sam neki lep džemper. bio mi je malo veći. stajao mi je kao vitu spataforeu u sopranima. čista vuna. piše na etiketi da mora da se pere ručno. jbt ko će da pere ručno!? uglavnom nakon dva boravka u mašini na 30 stepeni, ne mogu više da ga navučem! šta da radim ubuduće? kako se pere prokleta vuna?
peri rucno
Link to comment

pa peri ga ručno tu je jedini problem cedjenje i sušenje,samo pranje uopšte nije problem....staviš u lavor sa toplom vodom i nekim praškom za vunu,ostaviš a odstoji nekih pola sata a ni ne mora,protrljaš nekoliko puta,ispereš u nekoliko,2-3, voda,u poslednju staviš omekšivaš ako hoćeš,ispereš..sve ukupno traje 10tak min .. uopšte ne moraš da ga tretiraš bojnim otrovom,ništa ne bude toliko prljavo,misim ako si ga nosio nekoliko puta i nije ti bio do kože tu nema šta mnogo da se filozofira a neke stvari stvarno moraju da se peru ručno ako hoćeš da ih imaš lepe...jedini problem je cedjenje..ja takve stvari obično ostavim prebačene preko česme u kadi da se dobro ocede pa pažljivo još dobro istiskam pa sušim horizontalno položeno na sušilici..

Edited by ivy
Link to comment

Zar vuna ne ide u ladnu vodu? Enivej, vise smara susenje nego pranje. Kad ga plaknes ovako kako je Ivy napisala, ocedis ga sto vise mozes, bez da ga teglis i uvrces, pa ga uvijes u peskir. Ostavis tako jedno vreme, pa kad se malo prosusi i djemper olaksa, rasiris ga na nekoj ravnoj povrsini. Mene sad mrzi da cekam, pa ga dok je jos u peskiru stavim na radijator. I okrecem povremeno :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...