Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

evo mi prva probna
:wub:off:
elem - slike s dugom expozicijom pri nocnim snimcima sto zahteva fiksiran aparat
Mali savet: na aparatu imas odlozeno okidanje, svicuj na tu opciju. Posle klika ovakav stalak vibrira jos neko vreme, bolje je pustiti ga da se smiri pa da aparat tek onda krene sa ekspozicijom Edited by CowBoy
Link to comment
:wub:off:Mali savet: na aparatu imas odlozeno okidanje, svicuj na tu opciju. Posle klika ovakav stalak vibrira jos neko vreme, bolje je pustiti ga da se smiri pa da aparat tek onda krene sa ekspozicijom
tnx za savet :) odlozeno okidanje je bilo aktivirano i na ovoj slici *sto se vidi u EXIF data *doduse bez preke potrebe jer je obican predefinisani mode 'bez blica' u sobi -nije preduga ekspozicija te nije ni mutno (samo je smanjena fotka)probni nocni pejzazi su mi omanuli, nalupah na manuelu parametre skroz promaseno, al dobih od jednog forumasa sjajan tekst za tips'n'tricks za snimanje nocnih fotki raznih podvrsta :)ovaj stalak je 'bolje ista nego nista' resenje, plasticno postolje, alu noge, al skroz ok za sada.. :)a resih i pitanje video-snimanja :)$%28KGrHqV,!hcE2iDYjWpzBNvQ3YVK6!~~_35.JPGHama Star 63 TripodFor photo, video, binoculars & spotting scopes.3-way tripod head with quick release plate.With crank for continuously variable height adjustment of centre column.With rubber feet.Aluminiumlegs, dia.26.7mm.Closed length: 64cm.Fully extended length: 160cm.Tripod Weight: 1.73kg.Maximum Load: 4kg. btw - a koji stalak uopste ne vibrira nakon okidanja?
Link to comment

Ima u Indjiji slicna ovakva, samo muska, Nordic, bilo na snizenju oko 11 hiljada a sad je valjda vraceno na 16 i nesto (pre toga valjda 20 i po). I nema ovo pedersko krzno.

Link to comment

@invisiblelightto se na staaarim aparatima rešavalo žičanim okidačima, ako tako nešto mož da se ušrafi u taj digitalniimaš jedan

Link to comment
@invisiblelightto se na staaarim aparatima rešavalo žičanim okidačima, ako tako nešto mož da se ušrafi u taj digitalniimaš jedan
imam taj zicani od caletove praktike L, haha.al nemam gde usrafiti.resenje bi bilo onda daljinski upravljac za okidanje al sam videla da je cena tog koji mi treba rc-6 40E kod nas. u npr hrvatskoj ima za 20ak.sad videh - na svim rezimima je max exposure 30 sekundi, jedino na manual ima neogranicen -bulb- koji zahteva drzanje prsta na okidacu dok traje ekspozicija. stvarno ne znam kako to bez tog zicanog okidaca uraditi na digitalcu.. :( Edited by InvisibleLight
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...