Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

Verujem da bi se USB mogao dvojako objasniti, prvo, pošto je prodaja gramofona marginalizovana modernizacija uređaja ima smisla, čemu, pa ako imate kolekciju ploča, nešto retko, evo načina da lako i bezbolno digitalizujete vašu kolekciju, remasterizujete i sl.takođe, u svetlu opšteg hipsteraja, ne bi me čudilo da počnu ili možda već uveliko i rade, genuine gramofon zvuk sa sve puckanjem, vrhunskog kvaliteta, puštajte na vašem ubermoćnom sistemu i vratite se u zlatno doba muzike, svaki šum će zvučati autentično, čak i bolje od originala.... ili tako nešto.

Edited by Vapad
Link to comment

@senzitivni namcor :)stvarno nisam mislio da se mora objasnjavati ocigledno, te mi se "negiranje poente kupovine gramofona" ucinilo kao hi-fi cistunstvo, koje mi oduvek poprilicno ide na onu stvar.ja imam svoj razlog zasto me zanima - imam pristup fantasticnoj kolekciji, mozda najvecem arhivu u evropi, i voleo bih da neke stvari odatle sebi snimim. zato bih zamolio kepu da podeli iskustvo kad/ako bude snimao nasto sa gramofona na komp.

Link to comment

Pa bas lepo da si objasnio svoj razlog, posle sasvim bespotrebnog natezanja na 2 stranice. Uopste nisam senzitivan, nego ne vidim poentu foruma ako nekog mrzi da elementarno obrazlozi ono sto je sam napisao.Primetices da je u pocetnom postu pomenut George Benson, Pink Floyd i tome sl. Ako nekom trebaju digitalizovani snimci globalno popularnih muzikanata, mislim da ima laksih i jeftinijih (as in $0) nacina da se do istih dodje. Ako treba ima i FLAC.Inace si skroz promasio, za audiofilstvo me zabole, jedino mi je do logike stalo.

Link to comment

pa kazem, mislio sam da je logika ocigledna. pri tome, garantujem da bar polovine onoga sto ja ovde imam na plocama nema nigde digitalizovano.a i meni je ovde poprilicna frka da koristim torente, ne znam kako je kod kepe...

Link to comment

Onda je taj gramofon za tebe prava stvar... nije mi palo na pamet da bi to bilo od koristi bilo kome ovde, osim mozda Nikole Kirica koji je cesto u posedu vrlo egzoticnih YU rock vinilnih izdanja.George Benson me je bacio na pogresan trag.

Link to comment

ja Milera i Bensona shvatio kao "aj' kad sam vec kupio gramofon, daj bar nesto da imam da turim na njega". tako bih i ja, sve ploce mi ostale u bgd-u, keva ih odnela u podrum, da skupljaju vlagu :isuse:a ne zezam se kad kazem "mozda najveca kolekcija u evropi", u stvari, arhiv je bolje ime. radi se digitalizacija svih analognih formata, procena je da ce im trebati cetiri godine, ako nista drugo ne rade, a ima oko 200 zaposlenih u arhivu :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...