Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

fightingirish_9124913.jpg

Sljaka onaj Limundo kao Svajcarac, svaka cast. Plus sto neveruem kako sam na tref nabo stvar koja mi stoji kao da je lik koji je pravio imao na stolu moju sliku, docim mi stvari koje probam po 30 puta uvek na kraju stoje u najboljem slucaju... onako.

Edited by Lord Stef
Link to comment
Za malo više para, ali jako malo (možda ni malo) - Nikon D5000 sa par hiljada okidanja (praktično novo) i 18-55VR.FAIL! :P
Al' sto me ova prica nervira.... cuj, da je hteo DSLR valjda bi ga i kupio, ne?
Link to comment
Al' sto me ova prica nervira.... cuj, da je hteo DSLR valjda bi ga i kupio, ne?
Možda se dvoumio i nije gledao polovne npr? Možda su mu i pali na pamet i nije hteo polovne, ali u suštini, može da se prođe jako dobro i sa polovnim, i sl?U svakom slučaju nema potrebe da te nervira, ne?
Link to comment
Možda se dvoumio i nije gledao polovne npr? Možda su mu i pali na pamet i nije hteo polovne, ali u suštini, može da se prođe jako dobro i sa polovnim, i sl?U svakom slučaju nema potrebe da te nervira, ne?
Nervira me jer je covek kupio kompakt sa najboljim iq-om ikada, a sprocitava mu se fail jer nije zagrizao metak i platio DSLR sa (skoro) dna ponude, sa skrndeljnim kit-om, bez garancije ili ikakvog saznanja o nacinu koriscenja od prethodnog vlasnika. Uostalom, do A4 printa razlika izmedju ova dva aparata (Nikon sa kit-om) prakticno ne postoji, a Oly ce mu, za razliku od DSLR-a uvek biti pri ruci - recimo samo da bih mu mnogo manje zavideo na 5000... Edited by zorglub
Link to comment

fightingirish_9124913.jpg

Sljaka onaj Limundo kao Svajcarac, svaka cast. Plus sto neveruem kako sam na tref nabo stvar koja mi stoji kao da je lik koji je pravio imao na stolu moju sliku, docim mi stvari koje probam po 30 puta uvek na kraju stoje u najboljem slucaju... onako.

Kacmotm vec kod Limunda, prosle nedelje bidovao JJ Stokesa, 500 dindzi :)

originalslika9138473.jpg

Edited by ducca
Link to comment

aj javite ako se pojavi dres Jenkisa, gledam cesto ali se zaboravim ponekad...ali koje je to zlo, jbt, kupio sam dresove Hajduka iz Splita, Cukarickog i Rapida iz Beca... koji ce mi to u zivotu? :isuse:

Link to comment
Uostalom, do A4 printa razlika izmedju ova dva aparata (Nikon sa kit-om) prakticno ne postoji, a Oly ce mu, za razliku od DSLR-a uvek biti pri ruci
Da je to tako, ne znam koji bi ludak kupovao uopšte (bilo koji) DSLR od pola kile, kilo, umesto malog i lepog Olija. Pri tom je taj nikonov kit i više nego korektan za pare koje košta, a može da se nađe i za 50ak e, ako si uporan i bezobrazan u cenkanju.
Link to comment
Da je to tako, ne znam koji bi ludak kupovao uopšte (bilo koji) DSLR od pola kile, kilo, umesto malog i lepog Olija. Pri tom je taj nikonov kit i više nego korektan za pare koje košta, a može da se nađe i za 50ak e, ako si uporan i bezobrazan u cenkanju.
Mislim da smo baš mi pričali o tome, ležanju u ruci i svemu tome, prosto drugačiji su sistemi i očekivanja, oli ima ok senzor, mada mali opet najveći u klasi 1/1.6 inča, i odličnu optiku sa jako dobrim svetlosnim karakteristikama i f brojem od 1.8 do 2.5 na 4x zumu dok nikonov kit počinje na f3.5 a i samo 3x je, inače tako niski f brojevi u saradnji sa senzorom koji se odlično nosi sa šumom na visokim iso vrednostima u situacijama sa jako malo svetla donosi tone prednosti, možeš i bez blica raditi sa dobrim rezultatima, ima ugrađen ND filter (što opet povećava fleksibilnost u radu), oled ekran i metalno a kompaktno telo daju izuzetno poželjnog i dobrog kompanjona u svakoj prilici. To što bi ti uzeo D5000 polovan, a ja nov D3100 je samo i isključivo stvar naše odluke, nije lako odlučiti i ja u potpunosti razumem da neko ne želi da vucara dslr gde god ide. A i opet, vraćam se optici, pogledaj koliko košta neka Nikon 50mm f1.8D AF, plus to je 50mm fiksno... itd...pogledaj šta ovaj mali ume...http://g3.img-dpreview.com/0C13BCE2B3254B45B7E7A28D21C8BFB9.jpg
Link to comment

Ma sve to stoji, nisam ja uopšte hteo da budem kritičan i da trljam na nos, naravno da je čovek kupio šta njemu vše odgovara, više sam to napisao u fazonu "imao si opciju tu i tu", činjenica je da ljudi izbegavaju polovne stvari, tj i ne razmatraju ih što je i realno jedino normalno za one sa dovoljno sredstava za novo. Ja sam taj D5000 uzeo za smešne pare u stanju da sam mogao da pričam da sam kupio nov, bukvalno. A prošao jeftinije za tipa 150, 200e.

Link to comment
Ma sve to stoji, nisam ja uopšte hteo da budem kritičan i da trljam na nos, naravno da je čovek kupio šta njemu vše odgovara, više sam to napisao u fazonu "imao si opciju tu i tu", činjenica je da ljudi izbegavaju polovne stvari, tj i ne razmatraju ih što je i realno jedino normalno za one sa dovoljno sredstava za novo.
Citao sam ja detaljno savete i diskusiju na "koji digitalni fotoaparat da..." :) Jedini problem su pare, a para nema. Plus sam od onih smaraca koji ne kupuju cesto polovnu tehniku, to jest samo kada je od nekoga za koga znam kako i koliko je koristio. Dvoumio sam se izmedju Canona 550d (550€), Nikona 3100 (470€) i XZ-1, a kinte imam toliko da verovatno ne bi jeli sledecih par dana da sam uzeo dslr. S čim ja nemam problem :D, ali, kao sto rekoh, ubedjen sam konstruktivnim razgovorom sa lepsom polovinom da se ima jos stvari kupiti. <_< Aparat je odlican, vrlo lak za provaljivanje i brz kao djavo. Bas kao sto je Zorglub opisao. Okacicu par slika ovih dana. Nisam se zajebao nikako, a bice i drugih prilika za dslr.
Link to comment
Nisam se zajebao nikako
To je najbitnije, kraj svake priče. :) Meni je bilo negde u glavi da si ti i spominjao DSLR-ove u "uvodnom" postu, verovatno je to i jedan od razloga što sam napisao šta sam napisao.Čekamo reprezentativne primerke. :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...