Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

Aj kad smo vec kod teme naočara: da li zna neko koliko košta da se uradi UV zaštita za tu plastiku? Kada sam ja radila naočare naplašili me da je užano skupo i gotovo nemoguće a posle vidim po nekim stranjskim sajtovima da je oko 10EUR.

Edited by puella
Link to comment

U traženju okvira već duže vreme , dobro je što nabasah na vašu priču - pitanje za Cmrlj gde je pomenuta radnja inventivnog imena :lol: Imam očni problem slično ko Toni, na jednom oku veliki i umešan astigmatizam zbog čega je to staklo specijal i košta me :ph34r: a sad nosim i naočare za blizinu čija se dioptrija svako malo povećava. Uglavnom za 2 para i 1 novi okvir dići ću stambeni kredit kako stvari stoje :( . Ima li ko iskustva sa progresivnim staklima i kolika bi cena mogla biti za to, nemam ni najblažu predstavu dok ne odem kod lekara mogu li moje kombinacije diptrija(najmanje 4 različite)uopšte da se urade u toj varijanti. Koliko se lako, teško privići. Cena stakala plastike, šta god da je imam utisak svake godine sve veća, ako nastavi ovako na kraju ću tapnuti 1bubreg za oči :cry: I da, nosila sam sočiva 20 i kusur godina savršeno zadovoljna al više ne mogu

radnja oly coopit? (cita se s crnogorskim naglaskom) :D
a da budem precizan, cena je bila manja od iste dioptrije plastike posto sam morao da jurim veci kvocijent radi tanjih stakala, znas da mi na levom oku dioptrija tezi bjeskonacnom. i opet je izislo ne premnogo, recimo 8 il 9k za oba. sa antirefleks slojem, dabome.
Link to comment
gde je pomenuta radnja inventivnog imena :lol:
napisao ti toni, kod picerije klikli, na cosku francuske i cara dusana. znam gde je, ali ne znam kakva je, nikad u njoj nisam bila samo sam ime zapamtila. ali toni ce vec znati.
Link to comment

pa meni su odradili ok posao, u sustini sam zadovoljan. sad, mislim da je fora u odvajanju jednog dana za obilazak opticarskih radnji i poredjenje cena.

Link to comment
Stekao sam drugačiji utisak... O ceni filma, razvijanja i skeniranja da ne govorim.
Ja platio ovaj primerak 100E, ne znam kada su prestali da ga proizvode ali ovo sto je kod mene izgleda kao da je juce izaslo iz fabrike.Cena filma srednjeg formata (crno-beli) je oko 450 dinara, razvijanje oko 200, ultradobro skeniranje oko 300. Dakle, 10 eura po filmu - tacno, nije malo kada se uporedi sa digitalnom lakocom postojanja, ali film je film.
Link to comment
Ja platio ovaj primerak 100E, ne znam kada su prestali da ga proizvode ali ovo sto je kod mene izgleda kao da je juce izaslo iz fabrike.Cena filma srednjeg formata (crno-beli) je oko 450 dinara, razvijanje oko 200, ultradobro skeniranje oko 300. Dakle, 10 eura po filmu - tacno, nije malo kada se uporedi sa digitalnom lakocom postojanja, ali film je film.
Gde kupuješ film? Ako je rolna crno-belog 450, 35-ica bi trebalo da je jeftinija? Ali koja, i gde je kupiti? To razvijanje (crno-belog?) za 200, posebno ako je za srednji format, je super povoljno, ali opet - gde (šalji PM! :) )? Skeniranje mi pak dođe najveće drndanje, dok mi ne pukne film (!) i otvorim se za kršten skener.
Link to comment
Gde kupuješ film? Ako je rolna crno-belog 450, 35-ica bi trebalo da je jeftinija? Ali koja, i gde je kupiti? To razvijanje (crno-belog?) za 200, posebno ako je za srednji format, je super povoljno, ali opet - gde (šalji PM! :) )? Skeniranje mi pak dođe najveće drndanje, dok mi ne pukne film (!) i otvorim se za kršten skener.
Imas u staklencu radnju, na spratu. Imaju leica format i srednji format, Ilford - 400 i 100 ASA. Rade i razvijanje (rucno ili masinsko zavisi za koji se film odlucis, postoji crno-beli za masinsko razvijanje), rade i skeniranje. Edited by CowBoy
Link to comment
Ah, Elit? Ništa, pogledaću. A C-41 crno-beli mi zvuči kao žestok kompromis.
More ja se tek adaptiram na film. Nije mi kvalitet prioritet trenutno, mashim ja i po pet blendi gore-dole.
Link to comment

Čekaj, kako se tek adaptiraš, zar nisi skoro postavio na fotografiji neki slajd od prošlog leta, neko primorsko mesto?PS: Što se mašenja tiče, ako baš nemaš svetlomer: THE ULTIMATE EXPOSURE COMPUTER.Pravim se pametan, a sam bez svetlomera ne bih ubo 20% pravilno eksponiranih...

Edited by zorglub
Link to comment
Čekaj, kako se tek adaptiraš, zar nisi skoro postavio na fotografiji neki slajd od prošlog leta, neko primorsko mesto?
Jok, to si me pomesao sa nekim. Poslednji put sam koristio film pre petnaestak godina.edit: moze biti sa idiota (njega sam vukao dok nisam kupio digitalca) ali ne mogu da se setim :( Edited by CowBoy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...