Jump to content
IGNORED

Sta ste pazarili ovih dana


Merlak

Recommended Posts

pdf nije najbolji format za e-readere sto zna svako ko je probao da otvori pdf u, recimo, illustratoru.standardni pdf ne vidi paragraf kao niz recenica, vec kraj svakog reda vidi kao poseban paragraf. zamisli da kucas enter na kraju svakog reda i bice jasno o cemu pricam.par godina citam sa sonijevog 505 readera pa mi je to dobro poznato. kad bih sad kupovao reader kupio bih ovaj najveci kindle jer je tu najmanja potreba za uvecavanjem teksta sto dovodi do loseg renderovanja strane.inace, neverovatno je da ni same izdavacke kuce nisu nacisto kako da pripremaju knjige u pdfu za e-readere, tako da zvanicna e-book izdanja dolaze sa sve paserima i cajtnama.

Link to comment

ipad ne cita fles, a to me bas nervira, mada ovdje nije tema, a mimo toga mi izgleda kao ok opcijabijese samsung priprema za kraj godine neki tablet od kog se mnogo ocekuje?stvarno dobro izgleda skrinsot, skroz citabilnobas sam iznenadjena da postoje problemi sa pdf-om na e-readerima. ne da imam pojma o tome, al nekako bih ocekivala da je to sredio ili proizvodjac ili drustvena zajednica.

Link to comment

nema tu nauke. pdf je napravljen za stampu i ima solidan sistem zastite - digitalni potpis kojim je povezan za kompjuter preko digital editions i opet preko koga kupujes knjige. (i to je naravno razbijeno) epub se mnogo bolje renderuje ali ne znam kako se kriptuje. sto se tice ipada/iphone, rezolucija je ok, ali osvezavanje ekrana? kod e-readera toga nema. slika ne treperi pa se oci ne zamaraju.

Link to comment
sto se tice ipada/iphone, rezolucija je ok, ali osvezavanje ekrana? kod e-readera toga nema. slika ne treperi pa se oci ne zamaraju.
Ne znam sigurno za iPad, ali na iPhone-u GoodReader ne zamara oci. Jedino se ponekad isplati prebaciti u tekstualni mod (sto je sasvim OK za beletristiku, ali ne bi bilo dobro sa tehnicke tekstove sa dijagramima, itd) i takodje moze da se invertuje ekran (pozadina da bude tamna). Evo i tog skrinshouta od iste stranice

scr2u.jpg

GoodReader site

Link to comment
kampokei, jel kompatibilan kindle sa rapidshareom i gigapediom? cita li pdf-ove?
Nije jos stigao proizvod, ali meni je za odluku bilo najvaznije da znam ovo za pdf-ove. I sudeci po svim reviews, ova nova verzija je mnogo bolja nego stara.
Link to comment
a20792912491551000e622_m.jpg
Кад смо код тога... видим да има нових грамофона који се каче на УСБ. Пошто ми се не исплати да то купујем за једнократно људско пребацивање са винила на диск, има ли негде адаптера... дакле, с једне стране туриш кабл из грамофона, с друге УСБ? Или ваља копати да се нађе претпојачало итд итд?
Link to comment
Nisam baš upućen u to (ali sigurno ima forumaša koji su prebacivali muziku sa ploča na komp). Inače, ovo što sam ja pazario je magnet za gitaru.
Пребацивао ја пре одласка тамо(рж), ал' ми у одсуству неко поплашио претпојачало и још понешто.Срећа у слику па нисам мислио да је камионет :).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...