Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Sve su prilike da cemo sa Litvanijom igrati u sesneastini finala. Jeste da igraju lose na ovom prvenstvu ali oni nam nikada ne odgovaraju na ovim takmicenjima mladjih kategorija.

Edited by Micko8
Link to comment

Ipak spanci kao nagrada za osvojeno prvo mesto u grupi, sve crnje od crnjeg. Proslogodisnji finalni par:rolleyes:

Link to comment
7 hours ago, Micko8 said:

Cudan odnos imaju partizanove vedete Ratkovica i sada Avadalovic prema Kosticu. Kostic zasluzuje mnogo vecu minutazu i ulogu u ekipi i Markovic je dosta koristan igrac. Neki igraci imaju bas dosta kredita a kod drugih odmah disciplinovanje.

 

Ajde da ne branim strucni kadar.Kosticu je danas kao cureo nos pa iz tog razloga ga je mozda malo stedeo.

 

Sto se tice igraca koji imaju veliki kredit meni je tu Tofvski medju prvima.Momak je imao tri kontre 1 na 0 i sva tri puta su ga stigli i zalepili bananu.

Danas leva strana on zavrsava desnom rukom u kontri i naravno banana.U Juniorima jebote.

Dimitrijevic i Sojic danas odlicni.I Jovanovic i Plisnic su lepo odigrali svoje munute.

Link to comment
2 hours ago, Micko8 said:

Ipak spanci kao nagrada za osvojeno prvo mesto u grupi, sve crnje od crnjeg. Proslogodisnji finalni par:rolleyes:

 

Mi Finska,Grcka,pa Francuska

Link to comment
15 minutes ago, Блок_64 said:

 

Mi Finska,Grcka,pa Francuska

Da, super zaboravio sam da su Spanci dobili finsku, otvara nam se put do samog kraja ali treba biti oprezan , tako smo imali otvoren put i na U20 prvenstvu pa smo stali na prvoj stepenici.

Link to comment
1 minute ago, Micko8 said:

Da, super zaboravio sam da su Spanci dobili finsku, otvara nam se put do samog kraja ali treba biti oprezan , tako smo imali otvoren put i na U20 prvenstvu pa smo stali na prvoj stepenici.

 

Jenda po jedna.Uvek je sledeca najvaznija.Gledao sam sada francusku daleko su od nepobedive ekipe ali su odlicni posebno na pleju gde smo mi tanki.Atletski su fenomenalni igraju presing na loptu,kako li ce se ovi nasi mucenici tu snaci boga pitaj.Drugi centar je vec dosta losiji kao i drugi plej i druga dvojka.

Link to comment

Trojka Tofoski,Kostic i Markovic nam je danas resila utakmicu. U principu meni najvise bode oci forsiranje Drezgica. On kao prvi plej ekipe je operisan od bilo kakve organizacije igre tima. Sojic je cetvorka bez suta za tri poena, to tesko prolazi u danasnjoj kosarci. Moram da priznam da sada igra zrelije nego sto je to bilo na kadetskom EP, gde je za mene licno bio najgori igrac u ekipi. Kako je tada samo gubio lopte i promasivao zicere oko obruca . I sada zna da posalje po neko bezvezno dodavanje ali uglavnom igra sigurno i sa puno energije.

Edited by Micko8
Link to comment
2 minutes ago, Блок_64 said:

 

Jenda po jedna.Uvek je sledeca najvaznija.Gledao sam sada francusku daleko su od nepobedive ekipe ali su odlicni posebno na pleju gde smo mi tanki.Atletski su fenomenalni igraju presing na loptu,kako li ce se ovi nasi mucenici tu snaci boga pitaj.Drugi centar je vec dosta losiji kao i drugi plej i druga dvojka.

Za pocetak je vazno da obezbede mesto za SP sledece godine.

  • +1 1
Link to comment

Bloce, odlican je bio mali juce. Dobro izgelda, cuvao je najbolje igrace Izraela, bolji smo bilo sa njim na terenu. 
 

Ne znam kako je Litvanija uspela da dobije ono, grozno izgledaju na ovom turniru. A osvojili su U16 pre dve godine. Onaj plej koga svi hvale igra ocajno, a Illinois ga je platio milion dolara za sezonu. Spanski bekovi sa druge strane…onaj mali Hugo Gonzalez je ozbiljan igrac, cenim da je rutinski prva runda drafta, a i Saint-Supery ce biti ozbiljan igrac.

  • +1 2
Link to comment

Obicno ta kadetska prvenstva daju laznu sliku o potencijalu neke generacije. Na primer mi smo imali onu Muslijevu gde smo osvojili kadetsko EP a koja posle nista vise nije uradila a iz nje niko nije  postao ozbiljan igrac koji je mogao da pomogne seniorskoj  reprezentaciji. Dok na primer ona Raduljicina, Markoviceva,Marijanoviceva i Macvanova je ostvarila los uspeh na kadetskom prvenstvu a posle je osvojila sve ukljucujuci i U19 SP sto je i najveci uspeh ikada nasih mladjih selekcija a imali smo i koristi od navedenih igraca u seniorskoj reprezentaciji. Juniorsko EP je najmerodavnije kada se meri potencijal jedne generacije. Mnogi klinci su kod nas zapostavljeni u tom uzrastu. Ova nasa generacija na kadetskom EP se jedva zadrzala u elitnom takmicenju pre tri godine, mi i hrvati smo igrali utakmicu za opstanak u Dizviji A.  Iz te ekipe su danas samo tri igraca u sastavu nase juniorske reprezentacije.

Edited by Micko8
Link to comment

Letonija je eliminisala Sloveniju koja je bila neporazen tim u grupi i to u kakvoj grupi. Litvanija razvaljuje Italiju.

Edited by Micko8
Link to comment

Sta uradise glupi letonci imali su plus cetiri na 25 sekundi do kraja utakmice i posed lopte a slovenci izjednacise rezultat.  Vracaju se iz mrtvih kao sto je  njihova U20 reprezentacija sve glupim greskama njihovih  protivnika. Imali su plus 6 razlike na 14 sekundi do kraja utakmice,neverovatno. Slovenci uzimaju loptu protivniku dva puta na identican nacin kada protivnici trebaju da privedu utakmice kraju , njihova U20 i sada U18 reprezentacija. Gledao sam dva najgluplja poraza u istoriji kosarke u razmaku od dve sedmice:fantom:

Edited by Micko8
Link to comment

Kakva je klasa Ben Saraf, ubija Spaniju. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...