Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

i meni se cini. nego djolle, htjedoh da pitam odavno, jel ima u evropi ono pravilo 5 sekundi igre ledjima?

Edited by Timmi
Link to comment

nema

 

:D ja htedoh da pitam šta je to uopšte, mada naslućujem. U Evropi, igrač ne može da drži loptu 5 sekundi dok je 'blisko čuvan'.

Link to comment

Nije ukinuto, samo se vidja svakih pet godina. U profesionalnoj kosaci tj. Ako gledas beton ligu ili neke betonligaske juniore, verovatno imas vece sanse da vidis, jer sudija pocetnik izmislja toplu vodu. NBA pravilo je drugo.

Link to comment

to je barkli pravilo ako se ne varam. mada i mark jackson je bio poznat po tome. 

da, da. i pera bozic.  ^_^

 

 

:D ja htedoh da pitam šta je to uopšte, mada naslućujem. U Evropi, igrač ne može da drži loptu 5 sekundi dok je 'blisko čuvan'.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Five-second_rule_(basketball)

 

 

A player in the frontcourt, below the free throw line extended, is not permitted to dribble the ball with his back or side to the basket for more than five seconds.[6] A count ends when:[6]

  • Player picks up his dribbling
  • Player dribbles above the free throw line extended
  • The defense deflects the ball

This is an NBA only rule. It is often referred to as the "Mark Jackson Rule".

Edited by Timmi
Link to comment

U zajebanoj zavrsnici 1/2 finala kadetskog prvenstva u Cro, Split je dobio Cedevitu, 82-79

Spanjic 27pts, Omrcen 26pts

 

Malopre su od Cibone izgubili finale, 75:73

 

Cedevita im je vec maznula mladjeg kadeta, Parlova (bio MVP turnira u Sarajevu za dane grada).. ova dvojica koje sam spomenuo odskacu, ali mi kaze ortak da ce sve to klubovi po Zagrebu pohvatati.

 

Juniori su katastrofa, nema se para, ne zna se cilj nikakav.. ponovo je bila prica o novom gazdi, ali je to ponovo stopirano, zahvaljujuci gradskom vecu..

 

Dok se ne pojavi neki novi gazda koji zeli da pljune lovu, nema nista od Splita (Jugoplastike).. mada su se pojavljivali neki, pisao sam ranije na drugom topicu, ali je to sve grad stopirao, tako da je i to problem..

Split usao i u finale mladjih kadeta

 

Juce su dobili Cibonu 85:66 u 1/2 finalu

 

A danas su porazeni od Cedevite u finalu 86:72

Parlov kojeg sam spomenuo u postu iznad, bivsi igrac Splita, bio je najbolji igrac utakmice, 30pts, 18sk, 10ast

Link to comment

Kakvi su ovi u19? Spremaju se od 15-25. juna u Mitrovici a sutra i prekosutra igraju sa Argentincima prijateljske pa me zanima jel valja otici i gledati ili iskulirati.

Link to comment

Koliko vidim, nemamo klasicnog pleja osim kad igra Djokovic, koji je odigrao odlicno svojih 10ak minuta. Ko nam je ovaj crnac sa brojem 4?

 

Vodimo 46:28 na poluvremenu, mnogo gresaka na obe strane. Nasi mnogo visi i fizicki jaci, kod Argentinaca tek dvojica-trojica igraju nesto a ostali uglavnom srednje tuzni.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Koliko vidim, nemamo klasicnog pleja osim kad igra Djokovic, koji je odigrao odlicno svojih 10ak minuta. Ko nam je ovaj crnac sa brojem 4?

 

Vodimo 46:28 na poluvremenu, mnogo gresaka na obe strane. Nasi mnogo visi i fizicki jaci, kod Argentinaca tek dvojica-trojica igraju nesto a ostali uglavnom srednje tuzni.

 

to je stefan peno iz barselone. kazi mi koji nas igrac ti se dopada, broj na dresu samo.

Link to comment

Ma prvi put ih gledam i osim krljanja i mnogo gresaka nisam video nesto kvalitetno, sto je valjda i ocekivano za ovo godiste. Meni je najbolji bio Djokovic iz FMP-a koji je objasnio u svojih 10ak minuta a ostalo presedeo na klupi. Nisam primetii da imamo makar jednog sutera za kojeg se rade akcije a ovaj Popovic sa brojem 22 je otprilike najbolji atleta, ima odlican odraz i i duge ruke, a i dovoljnu kolicinu pozitivne drskosti. Mislim da ce on biti solidan i u seniorskoj konkurenciji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...