Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ja se secam da je on odigrao jedno 5 minuta u zvezdi jednom prilikom, i posle toga je nestao netragom.
Mislim da je to bilo kod Zmaga, tad kad samo ja nisam igrao u Zvezdi. Ali su bili tu Zlatko Savovic, Kiril Pavlovski, Emre Bayav,...
Link to comment
Gajic je, ako se ne varam, imao i brata? Obojica su bili nade™
Taj mladji je igrao sa mnom :) bio je dobar, pametan na burazera, ali je imao Barkli konstituciju i nedovolno visine da igra bilo sta dalje od 2ke.
Zar nije počeo da igra i pre? Valjda kod Rusa.
Mislim da je jako malo sansi dobijao kod Rusa. Secam se da je u jednom trenutku Partizan nekako ostao bez plejmejkera, da se na brzinu doveo Zec Milisavljevic i da je na mesto drugog pleja mogao da upadne Gaja, ali je neko odnekuda iskopao Vuleta Avdalovica i Gaja nikad nije dobio pravu sansu.
Link to comment

Dusan Djordjevic, Gajiceva zamena na tom prvenstvu ima mnogo bolju karijeru od Gajica. Trenutno je u Ostendeu. Veljko Tomovic ima rodjenog brata Tomislava koji je takodje igrao na tom prvenstvu na kome je Gajic bio MVP. Za obojicu Tomovica je medju klincima kruzila prica da su protezirani dok je Gaja bio dominator i svi su ga postovali.

Link to comment

Taj Tomislav Tomović je, ako se ne varam, bio u prvom timu neke od onih nesrećnih raspadnutih Zvezda početkom veka. Ni tu nije uspeo da se probije.

Link to comment

moguce da je bio u onom legendarnom kreckovicevom timu.ili je to ipak bio dragan tomovic

CRVENA ZVEZDASrđan Jovanović 12, Rade Milutinović, Milan Dozet 19, Jovan Koprivica 10, Milutin Aleksić 16, Vladimir Tica 6, Dragan Tomović, Petar Petrović, Dejan Voštić, Igor Đaletić 4, Dušan Nedić 14trener: Zoran Krečković Edited by Joe D
Link to comment
  • 3 months later...

http://sport.blic.rs/Kosarka/Domaca-kosarka-i-ABA/244736/Mladi-kosarkasi-Bujanovca-Od-njih-Zvezdina-deca-traze-autogram Mladi košarkaši Bujanovca: Od njih Zvezdina deca traže autogramKada neki klinci košarkaši iz nekog tamo Bujanovca, najpre u Beogradu pobede svoje vršnjake iz Crvene zvezde rezultatom 64:25, a nedugo zatim, takođe u Beogradu, pobede i nade Partizana sa 52:44, najmanje što zaslužuju jeste da ih predstavimo na stupcima „Blica“ kao buduće košarkaške asove s juga Srbije.- Mi smo multietnički Košarkaški klub „Plej 017“ iz Bujanovca. Postojimo dve godine, a okupljamo šest selekcija pionira i pionirki, budućih košarkaških nada - kaže košarkaški zaljubljenik Nenad Stajić, šef stručnog štaba i glavni krivac ove po svemu zanimljive sportske družine. Morina za desetku Najbolji strelac je „desetka“ Bernard Morina (2001), sportski šoumen, dete rođeno da bude košarkaš koje po utakmici redovno postiže od 20 do 40 koševa. On je Crvenoj zvezdi dao 34 od 52 koša. Posle utakmice doživeo od beogradskih vršnjaka da im daje autograme i naziv svoje profil stranice na Fejsbuku. Otac Rahman i majka Džemilja su ulični prodavci u Bujanovcu, a Bernard je u školi odličan učenik. „Plej 017“ je pravi sportski bum na jugu Srbije. Postalo je pravilo da Bernard Morina, Danilo Dabetić, David Trajković, Melvin Rašitović, Strahinja Zdravković, Eron Isljami, Viktorija Kiprijanovska, Gaši Ljorent, Branislav Prokopijević, Veton Zairi, Dorotea Nakić, braća blizanci Matija i Luka Stojanović... u mini basket ligama Pčinjskog okruga svoje vršnjake pobeđuju sa 20, 30, pa i 50 koševa razlike, što je raritet u bilo kojoj starosnoj kategoriji i košarkaškom takmičenju.Zanimljivo je da aktivnosti ovog kluba sa 120 članova finansiraju uglavnom roditelji dece jer opština nije prepoznala potrebu da im pomogne. Ove godine, ipak, njihove sportske rezultate pomogla je Švajcarska kancelarija za saradnju u Srbiji. Klubu je upravo pristupio izuzetno talentovani Nikola Marković (2002) iz Vladičinog Hana, o ovim malim majstorima košarke tek ćemo slušati i čitati.

Link to comment

nikola markovic iz hana :D meni omiljeni klinac, trenirao ga je moj drug ali je otisao u bujanovac zato sto tamo ima bolje uslove, mada mislim da trenira i u hanu. steta je sto taj klinac nece biti visok ali mali je genije. kad me je pozvao drug da ga gledam na treningu nisam mogao da verujem sta je radio 2 godine starijim drugarima koji su za dve glave veci od njega. ima fenomenalan osecaj za igru, kad ga vidim na sportskom centru da igra basket uvek zastanem 10ak minuta da ga gledam a dete ima 11 godina.

Edited by kojot
Link to comment
kad ga vidim na sportskom centru da igra basket uvek zastanem 10ak minuta da ga gledam a dete ima 11 godina.
0.jpg Edited by pacey defender
Link to comment
  • 1 month later...

gledao sam ga u mecevima reprezentacije. dobar suter i ima dobar motor, nisam video neku kreativnost a ni size. mozda bude nesto od njega, mozda i ne bude. ne bih se previse uzdao u bilo sta sto izlazi iz partizanove skole.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...