Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Ne radi se individualno vec 10ak godina kod nas. Igraci igraju sezonu od po 50+ utakmica, za svaku utakmicu se treba pripremiti, uigrati, napraviti taktiku, odraditi suterske treninge, a i malo odmoriti zbog napora, tu gotovo da nema prostora za neki individualni napredak. E onda kad dodje leto, i paradoksalno, oni bolji odu u reprezentativne selekcije i tamo opet prolaze kroz isti ciklus, znaci nista od individualnog treninga. Individualno mogu da rade samo oni losiji, ali mi slabe vajde od toga imamo.
Iskreno, ne znam koliko slobodnog vremena ima profesionalni sportista za individualni trening ali ono sto hocu da kazem je da mi se cini da se radna kultura malo razlikuje s ove i sa one strane bare. Mozda bi neko od ovih koji su ziveli na oba mesta mogao nesto da kaze na tu temu. Procitao sam na jednom drugom forumu da je Lebron prosle godine preko leta radio tako sto je ustajao u 5.30 ujutru i trenirao, sa malom pauzom u sredini dana, do vecernjih sati. Posle onoga sto sam cuo od tih americkih studenata o kojima govorim to me uopste ne cudi. A covek je najbolji kosarkas na svetu.
Link to comment

Harpere mozda bi i studenti sa ove strane bili za nijansu vredniji kada bi znali da ce neko to njihovo iskustvo i rad ceniti a ne partijsku knjizicu. Da ne pricamo koliko su fakulteti kod nas zaostali te je uz pojedine prakticno nemoguce baviti se jos necim.

Link to comment

Ne kazem da nisi u pravu, ali ako krenemo tom logikom svi treba da se razocaramo ne radimo nista u zivotu, jer jelte, niko to nece ceniti ako nemamo knjizicu.

Link to comment
Harpere mozda bi i studenti sa ove strane bili za nijansu vredniji kada bi znali da ce neko to njihovo iskustvo i rad ceniti a ne partijsku knjizicu. Da ne pricamo koliko su fakulteti kod nas zaostali te je uz pojedine prakticno nemoguce baviti se jos necim.
Ne ulazim u to, samo kazem da u tom smislu razlike postoje. Kod kosarkasa partijska knjizica ne pomaze, rad i individualni napredak se isplati i u SAD i u Evropi.
Link to comment

Sistemi i skolstvo nisu za poredjenje, posto ti je tamo omoguceno, cak i pozeljno da se skolujes i bavis sportom na istom mestu. Kod nas deca ili odustaju od sporta zbog skole, ili od skole zbog sporta.Ovo za Lebrona je verovatno tacno, i za Kobija kruze price da leti radi po 6 sati dnevno, i to je upravo taj period kada je jedino moguce potpuno se fokusirati na individualni napredak, a to ovi nasi nisu u stanju zbog reps'tativnih akcija kojih imaju mnogo vise nego USA igraci. A sistem igre i duzina sezone je sve bliza NBA.I sad naravno, mnogo toga zavisi i od igraca samog i koliko je on spreman da se zrtvuje i tera do granica iznemoglosti. Drazen, Kukoc, Divac & co. su fenomeni jer, iako su bili dozlaboga veliki talenti, i mogli su biti kosarkasi i bez mukotrpnog rada nisu odustajali od toga (Drazen pogotovo) samo da bi bili bolji. Ovi danas, pa, ne bih da lupam u prazno posto ne znam cinjenice, ali cini mi se da nemaju taj zar i da se prebrzo zadovoljavaju postignutim.

Link to comment
Sistemi i skolstvo nisu za poredjenje, posto ti je tamo omoguceno, cak i pozeljno da se skolujes i bavis sportom na istom mestu. Kod nas deca ili odustaju od sporta zbog skole, ili od skole zbog sporta.Ovo za Lebrona je verovatno tacno, i za Kobija kruze price da leti radi po 6 sati dnevno, i to je upravo taj period kada je jedino moguce potpuno se fokusirati na individualni napredak, a to ovi nasi nisu u stanju zbog reps'tativnih akcija kojih imaju mnogo vise nego USA igraci. A sistem igre i duzina sezone je sve bliza NBA.I sad naravno, mnogo toga zavisi i od igraca samog i koliko je on spreman da se zrtvuje i tera do granica iznemoglosti. Drazen, Kukoc, Divac & co. su fenomeni jer, iako su bili dozlaboga veliki talenti, i mogli su biti kosarkasi i bez mukotrpnog rada nisu odustajali od toga (Drazen pogotovo) samo da bi bili bolji. Ovi danas, pa, ne bih da lupam u prazno posto ne znam cinjenice, ali cini mi se da nemaju taj zar i da se prebrzo zadovoljavaju postignutim.
Nisi me razumeo. Ne poredim skolstvo i sport vec ukazujem na moguce razlike u radnoj etici izmedju SAD i Srbije ciju sam demonstraciju iskusio kad su u pitanju studenti i pitam se da to mozda nije slucaj i sa sportom. Ne znam kakve to silne reprezentativne akcije i silnih 50+ utakmica po sezoni imaju neki Jokici, Salici, Milutinovi, Novaci, Micici, Jankovici, pa da nemaju vremena da individualno rade na sebi. Hocu da kazem da mi ljude koji tako crnacki rade dozivljavamo kao fanatike, a u Americi je to prosto stvar radne kulture.
Link to comment

Nedavno sam procitao pricu jednog americkog trenera koji je proslog leta bio pozvan da radi sa americkom olimpijskom reprezentacijom. Ide otprilike ovako... Prvog dana se upoznaje sa Bryantom, daje mu svoj broj ako mu ikad ista zatreba. Iste noci oko 4 ujutro evo ga Kobe, kao ako ne radis nesto bitno da li mozes doci u dvoranu da malo treniramo. Ovaj ode, Kobe vec totalno mokar od znoja ali odrade oni jedan kondicijski trening od oko sat vremena i jos nekih pola sata teretane. Trener odlazi na spavanje, Kobe kaze da ce jos malo sutirati...Tim je imao trening u 11 dopodne, dolazi ovaj trener, vidi tamo Coach K nesto prica sa Durantom, LeBron, Carmelo,... Kobe na drugoj strani terena sutira na kos. Pridje mu ovaj, kao dobar trening smo odradili jutros. Kad si zavrsio sa sutiranjem? I njemu Kobe "Evo, taman sam ubacio 800. sut... upravo sam zavrsio."Pitam onda prijatelja iz Olimpije koliko samostalno rade ovi nasi kosarkasi? Kaze skoro niko, jedino Blazic. Meni je to potpuno neshvatljivo. Da ja imam 2 metra i nesto talenta, pa ne bih izlazio iz dvorane.

Link to comment
Nedavno sam procitao pricu jednog americkog trenera koji je proslog leta bio pozvan da radi sa americkom olimpijskom reprezentacijom. Ide otprilike ovako... Prvog dana se upoznaje sa Bryantom, daje mu svoj broj ako mu ikad ista zatreba. Iste noci oko 4 ujutro evo ga Kobe, kao ako ne radis nesto bitno da li mozes doci u dvoranu da malo treniramo. Ovaj ode, Kobe vec totalno mokar od znoja ali odrade oni jedan kondicijski trening od oko sat vremena i jos nekih pola sata teretane. Trener odlazi na spavanje, Kobe kaze da ce jos malo sutirati...Tim je imao trening u 11 dopodne, dolazi ovaj trener, vidi tamo Coach K nesto prica sa Durantom, LeBron, Carmelo,... Kobe na drugoj strani terena sutira na kos. Pridje mu ovaj, kao dobar trening smo odradili jutros. Kad si zavrsio sa sutiranjem? I njemu Kobe "Evo, taman sam ubacio 800. sut... upravo sam zavrsio."Pitam onda prijatelja iz Olimpije koliko samostalno rade ovi nasi kosarkasi? Kaze skoro niko, jedino Blazic. Meni je to potpuno neshvatljivo. Da ja imam 2 metra i nesto talenta, pa ne bih izlazio iz dvorane.
pa o tome pricam... ali zato Kobe ima 35 godina, savrsen sut i moze da igra 45minuta u NBA... a ovi nasi posle jedne cetvrtine vec leze na parketu a sut pogode svaki petnaesti
Link to comment
Nisi me razumeo. Ne poredim skolstvo i sport vec ukazujem na moguce razlike u radnoj etici izmedju SAD i Srbije ciju sam demonstraciju iskusio kad su u pitanju studenti i pitam se da to mozda nije slucaj i sa sportom. Ne znam kakve to silne reprezentativne akcije i silnih 50+ utakmica po sezoni imaju neki Jokici, Salici, Milutinovi, Novaci, Micici, Jankovici, pa da nemaju vremena da individualno rade na sebi. Hocu da kazem da mi ljude koji tako crnacki rade dozivljavamo kao fanatike, a u Americi je to prosto stvar radne kulture.
Razumeo sam te ja, i slazem se sa tobom, i potvrdih to u prethodnom postu. Jedino sto mislim da to nije samo do radne kulture vec i do jacine konkurencije - Average Joe da bi dogurao do NBA tamo, ili do zavidne Euro karijere, mora da prolije litre i litre krvi i znoja. Kod nas se likovi mahom zadovoljavaju ako doguraju do prvog tima Partizana/Zvezde i onda krenu da splavarisu. Bane Djekic fazon.I u Americi sigurno ima Jokica, Salica, Novaka i ostalih, samo ti nikad nisi cuo za njih posto se nisu probili jer su neradnici.A glede Milutinova, pa pazi, on je za Partizan odigrao ove sezone ravno 61 utakmicu, da je Partizan kojim slucajem prosao u Top16 to bi bilo 75. Nakon zavrsetka sezone odmarao je tipa 7 dana i onda otisao na pripreme ove reprezentacije, odradio ih odigrao turnir itd. I sad je kao free do kraja avgusta kada krece Duletov dril, mesec i po dana. U tih mesec i po dana nema dovoljno vremena da se igrac odmori (a odmor je neophodan, inace se desavaju stvari kao Berti), i da ozbiljno radi na nekom individualnom napretku.I sledece sezone ga ceka isto, verovatno neko U20 prvenstvo, sezone nakon toga, ako dogura do A tima isti djavo.
Link to comment

Vi sto pratite mladje kategorije, ko je Stefan Peno? Klinac izgleda ko latinoamerikanac ili u najmanju ruku spanac, ima spansko prezime, kao klub u kojem igra izlistana Barcelona a on igra za reprezentaciju Srbije??? Je to KSS poceo privlaciti juniore najvecih klubova, ili?

Link to comment

Pretrazio, nema nista vise od toga osim da mu je majka iz Gvajane, otac pretpostavljam odavde? Je on najtalentovaniji iz te generacije? Je igra U16 neko prvenstvo ovo ljeto?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...