Jump to content
IGNORED

mladje kategorije


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Meni nije delovalo da bi se ti klinci slozili s tobom, licilo je da im je bas stalo da dobiju utakmicu. Ne mislim da ce Milutinov, ako si na njega mislio, da propadne zato sto nije igrao tih deset minuta da bi se dobilo polufinale SP, kao sto ne mislim da bi postao vrhunski igrac da je igrao a mi izgubili. Na stranu sto bi verovatno i igrao vise da nije napravio brzo faulove. Ne vidim kako ce za nasu kosarku biti bolje da pravimo luzere a ne pobednike.
a kakve tacno veze sa mojom ocenom ima kome je koliko stalo do pobede?ne mogu da se pobroje igraci koji su osvajali ova prvenstva u nasoj zemlji, a opet smo dali 2 relevantna kosarkasa u poslednjih 10 godina. a poenta je napraviti kosarkasa. pride vecina od boljih igraca - bjelica, velickovic, savanovic, lucic - nisu videli takicenja madjih kategorija.(novica jeste, ali sa mizernom ulogom) kao sto nije ni krstic. dakle, to sticanje pobednickog mentaliteta kurcu nije vredelo za nasu kosarku.i nema opravdanja da se igra ne bazira na najvecim talentima. Edited by Joe D
Link to comment

Kad vec pricamo o prezrelim igracima, da se podsetimo ranijih titula:U16 1997 - Prvaci EvropeIgrali su Becirovic, Kirilenko, Fotsis, Calderon, Pietrus...Mi smo igrali u sastavu:

Ivan MicetaSlobodan TosicIvan VukadinovMladen SekularacAndrija CrnogoracVladimir TicaMarko PekovicVladimir RoncevicSreten LakonicPredrag SojicMiljan PavkovicPetar Jovanovic

U16 1999 - Prvaci EvropeIgrali su: Zisis, Pachulia, Slokar, Turiaf...Nas tim:

Jovan StefanovBojan BakicAleksandar GajicNemanja MatovicMilos PavlovicDusan DjordjevicMirko KovacMilos NisavicSrdjan BulatovicIvan AndonovTomislav Tomovic

U16 2001 - Prvaci EvropeIgrali su: Kleiza, Markoishvili, Biedrins, R. Fernandez, Schortsanitis, Papanikolaou...Nas tim:

Stefan MajstorovicMladen SljivancaninVukasin AleksicSrdan ZivkovicDusan VucicevicVladimir MicovVeljko TomovicDarko MilicicVladimir MasulovicKosta PerovicMilovan RakovicLuka Bogdanovic

U16 2003 - Prvaci EvropeIgrali su: Ilyasova, i skoro niko viseNas tim:

Milos TeodosicMilenko TepicStefan NikolicMarko DurkovicDragan LabovicNenad MijatovicDusan TrajkovicNenad ZivcevikNemanja AleksandrovBranko JereminovNikola DragovicBoban Medenica

U18 2007 - Prvaci EvropeIgrali su: Koufos, Rubio, BertansNas tim:

Filip CovicStevan TapuskovicStefan ZivanovicBranko LazicDusan KatnicDejan CvoroStefan StojacicDusan CvetkovicNikola MaravicIvan SmiljanicNikola MarkovicMilan Macvan

U19 2007 - Prvaci svetaIgrali su: Batum, Curry, Beasley, DeAndre Jordan, Claver,Nas tim:

Mladen JEREMIĆPetar DESPOTOVIĆDusan KATNIĆStefan MARKOVICMarko KESELJAleksandar RADULOVIĆStefan STOJAČIĆMarko CAKAREVICMilan MACVANMiroslav RADULJICABoban MARJANOVICSlaven ČUPKOVIĆ

Link to comment
U16 2003 - Prvaci EvropeIgrali su: Ilyasova, i skoro niko vise
Prilicno sam siguran da je ovde bio Gallinari, i to kao najimpresivniji igrac. Pored njega evroligaski Akyol (najbolji uz Gallinarija) i Datome.A kao da se kroz maglu secam Llulla za Spaniju. To je vrlo moguce da nisam u pravu. Ovih sam se odmah setio, a mora da je bio jos neko.
Link to comment
a kakve tacno veze sa mojom ocenom ima kome je koliko stalo do pobede?ne mogu da se pobroje igraci koji su osvajali ova prvenstva u nasoj zemlji, a opet smo dali 2 relevantna kosarkasa u poslednjih 10 godina. a poenta je napraviti kosarkasa. pride vecina od boljih igraca - bjelica, velickovic, savanovic, lucic - nisu videli takicenja madjih kategorija.(novica jeste, ali sa mizernom ulogom) kao sto nije ni krstic. dakle, to sticanje pobednickog mentaliteta kurcu nije vredelo za nasu kosarku.i nema opravdanja da se igra ne bazira na najvecim talentima.
Ima utoliko sto se oni pitaju a ti ne. Sta njih ima da boli djoka za interes srpske kosarke, oni momci igraju za pobede i trofeje. Postoji izraz za namerno vodjenje ekipe u poraz da bi se razigrao jedan igrac - taj izraz je sabotaza. To sto smo mi napravili dva relevantna kosarkasa u poslednjih deset godina (necu ni da ulazim u to sta je po kome relevantno) najmanje ima veze sa tim sta smo napravili na ovom ili onom prvenstvu. Ti momci ce na prvenstvu biti dve nedelje, a imaju godine i godine da se pojedinacno razvijaju. Ne vidim na koji bi nacin u interesu srpske kosarke bilo da smo ispali u grupi a Milutinov igrao po 40 minuta na svakoj utakmici.
Link to comment
Prilicno sam siguran da je ovde bio Gallinari, i to kao najimpresivniji igrac. Pored njega evroligaski Akyol (najbolji uz Gallinarija) i Datome.A kao da se kroz maglu secam Llulla za Spaniju. To je vrlo moguce da nisam u pravu. Ovih sam se odmah setio, a mora da je bio jos neko.
Galinari i Llull nisu bili, igrali su Akyol i Datome...
Link to comment
Galinari i Llull nisu bili, igrali su Akyol i Datome...
Gallinari najbolji igrac na prvenstvu bio, dao spancima nesto skoro 40 poena za bronzu. Valjda nisam pomesao prvenstva, ali secam se i onog Antela iz Spanije koji je bio njihov najbolji a nije postao igrac. Ne znam ni da li je stigao da ACB lige.Sad sam izguglao, izgleda da sam pomesao. Samo ne znam gde sam onda gledao Gallinaria kako dominira. Antelo jeste bio, jel zna neko gde igra sada? Edited by Borisha
Link to comment
Ima utoliko sto se oni pitaju a ti ne. Sta njih ima da boli djoka za interes srpske kosarke, oni momci igraju za pobede i trofeje. Postoji izraz za namerno vodjenje ekipe u poraz da bi se razigrao jedan igrac - taj izraz je sabotaza. To sto smo mi napravili dva relevantna kosarkasa u poslednjih deset godina (necu ni da ulazim u to sta je po kome relevantno) najmanje ima veze sa tim sta smo napravili na ovom ili onom prvenstvu. Ti momci ce na prvenstvu biti dve nedelje, a imaju godine i godine da se pojedinacno razvijaju. Ne vidim na koji bi nacin u interesu srpske kosarke bilo da smo ispali u grupi a Milutinov igrao po 40 minuta na svakoj utakmici.
Bas zato sto to nisu samo dve nedelje, nisi u pravu. Problem je dublji, jer se rezultat slicno forsira i u klubovima. To ce ti reci svako ko je imao tu nesrecu da gleda i na par minuta trening neke juniorske ekipe. Decu uce kosarku™ u periodu kada treba da rade na individualnoj tehnici. Ovo sto pominje Joe sa Bjelicom, Velickovicem, Savanovicem itd. nije nista cudno, jer su to sve igraci koji su imali cudan put u karijeri, prakticno su sami nesto napravili. Nemam nista protiv igre na rezultat reprezentacije, ali Savez treba (kao i klubovi) u juniorskim kategorijama prvenstveno da radi na sistemskom razvijanju igraca. Dok god sve to bude zavisilo od individualne volje svakog igraca, nema leba od ozbiljnih rezultata. A Savez moze realno i da se raspusti, da ne trosi pare bezveze.
Link to comment
Bas zato sto to nisu samo dve nedelje, nisi u pravu. Problem je dublji, jer se rezultat slicno forsira i u klubovima. To ce ti reci svako ko je imao tu nesrecu da gleda i na par minuta trening neke juniorske ekipe. Decu uce kosarku™ u periodu kada treba da rade na individualnoj tehnici. Ovo sto pominje Joe sa Bjelicom, Velickovicem, Savanovicem itd. nije nista cudno, jer su to sve igraci koji su imali cudan put u karijeri, prakticno su sami nesto napravili. Nemam nista protiv igre na rezultat reprezentacije, ali Savez treba (kao i klubovi) u juniorskim kategorijama prvenstveno da radi na sistemskom razvijanju igraca. Dok god sve to bude zavisilo od individualne volje svakog igraca, nema leba od ozbiljnih rezultata. A Savez moze realno i da se raspusti, da ne trosi pare bezveze.
Sa ovim mogu da se apsolutno slozim ali to nisam ni sporio. Odgovarao sam na tezu da smo usli u finale sa gomilom mediokriteta zato sto su nam igraci fizicki prerasli konkurenciju, sto jednostavno nije tacno. Takodje, ne mislim da ce Milutinova koji radi sa Vujosevicem i vec ima sezonu seniorske kosarke iza sebe da kosta vrhunske karijere to sto je igrao deset minuta manje na jednoj utakmici juniorskog svetskog prvenstva. Druge ekipe koje su u konkurenciji za medalju ili su pre prvenstva bili favoriti (SAD. Litvanija, Spanija) prave sjajne igrace pa im svejedno nimalo ne smeta sto im se klinci bore za trofeje na ovim prvenstvima.Druga je stvar sta i kako se radi sa nasim klincima, u to ne ulazim jer mogu da visim po ceo bogovetni dan na treninzima klinaca pa da i dalje ne shvatim razliku. Samo mislim da je malo bezveze stavljati upitnik nad ovim rezultatom po svaku cenu. Bas me zanima da li bismo se ovoliko hvatali za glavu i kukali posle Bormia da je tada postojao internet.
Link to comment

I izneo tezu da je bolje da stvaramo pobednike nego gubitnike. Nacelno naravno tacno, ali vec je ocigledno da pobede i trofeji u juniorskim takmicenjima sami po sebi ne stvaraju pobednike u takmicenjima koja nas najvise interesuju. Igrajuci modernu kosarku koja ce ih pripremiti za seniorski nivo da, ovo sto radimo poslednjih deceniju i vise, ne.Nisam gledao nista od ove generacije da bih se konkretno bunio, ali ako Milutinov nije igrao bez posebnog razloga, onda jebiga. I da je to bilo fatalno, mozda bi nateralo momka da udje u teretanu i pocne ljudski da jede. Ishod daleko vazniji od finala juniorskog takmicenja kojeg ce se narednih godina secati entuzijasti. Kojih je opet sve manje.edit: inace ne videh ovo o Bormiju, a napisah nesto slucajno i o tome, pa sam obrisao ne zeleci da preterano sirim pricu. A napisao sam sledece: ekipe iz Bormija se svi secaju zato sto su kasnije postali najbolja ekipa u istoriji evropske kosarke. I neki od najboljih evropskih kosarkasa svih vremena. Da su imali karijere poput vecine nasih osvajaca poslednjih godina, bili bi cuveni kao ekipa iz pitaj boga gde smo poosvajali vecinu tih takmicenja.

Edited by Venom
Link to comment
Ja nista posebno nisam video od njega, osim brzine. Ne znam da li je udelio jednu asistenciju nakon prodora. Ne znam, ovakvih ima bar 10-ak u Americi.
0:14mamojebna kontrola lopte.apsolutno se ne usudjujem da mu proricem buducnost (narocito zbog toga sto ga ne mogu uporediti sa americkim vrsnjacima), ali mali bas zna znanje.
Link to comment
I izneo tezu da je bolje da stvaramo pobednike nego gubitnike. Nacelno naravno tacno, ali vec je ocigledno da pobede i trofeji u juniorskim takmicenjima sami po sebi ne stvaraju pobednike u takmicenjima koja nas najvise interesuju. Igrajuci modernu kosarku koja ce ih pripremiti za seniorski nivo da, ovo sto radimo poslednjih deceniju i vise, ne.Nisam gledao nista od ove generacije da bih se konkretno bunio, ali ako Milutinov nije igrao bez posebnog razloga, onda jebiga. I da je to bilo fatalno, mozda bi nateralo momka da udje u teretanu i pocne ljudski da jede. Ishod daleko vazniji od finala juniorskog takmicenja kojeg ce se narednih godina secati entuzijasti. Kojih je opet sve manje.edit: inace ne videh ovo o Bormiju, a napisah nesto slucajno i o tome, pa sam obrisao ne zeleci da preterano sirim pricu. A napisao sam sledece: ekipe iz Bormija se svi secaju zato sto su kasnije postali najbolja ekipa u istoriji evropske kosarke. I neki od najboljih evropskih kosarkasa svih vremena. Da su imali karijere poput vecine nasih osvajaca poslednjih godina, bili bi cuveni kao ekipa iz pitaj boga gde smo poosvajali vecinu tih takmicenja.
Milutinov je ekspresno napravio dva bezvezna faula u prvoj cetvrtini, a odmah po povratku na teren i treci. Pred kraj nije igrao posto su se Kenguri ispucavali spolja i ovaj nas je drzao nisku postavku da bi lakse branio te suteve.Nije to ni toliko bitno. Ono sto hocu da kazem je da postoji lista sa verovatno hiljadu razloga zbog kojih se slabo radi sa nasim klincima u poslednje vreme i da je zelja da se osvoji medalja na SP sasvim sigurno na repu te liste. Kosarka je na ovom nivou takmicarski sport i bezveze je ubijati deci zelju da se takmice i pobedjuju, sto je sustina takmicarskog sporta, zbog neke fantomske ideje o tome da ce nasoj kosarci biti bolje ako igrac XY na Z utakmici ima deset minuta vise. Pri cemu se radi o igracu koji vec igra u seniorskoj konkurenciji a vodi ga trener koji je dokazano jedan od nasih najboljih strucnjaka i narocito se pokazao u radu sa centrima. Ja tu jednostavno ne vidim nikakvu logicku vezu i to sam i pokusao da ilustrujem tim primerom sa prvenstvom u Bormiu. Sta ce biti sa ovom decom ne znam ali sam siguran da im karijere sigurno nece biti gore zbog toga sto su dobili polufinale SP nego da su ga izgubili.
Link to comment

pretpostavio sam da ce neko da spomene Bormio. prvo, na tom prvenstvu je nas ponajbolji igrac bio Nebojsa Ilic koji iako je imao lepu karijeru sumnjam bas da je bio neka velika zvezda... drugo, ta reprezentacija je pored neverovatnog kvaliteta imala srecu da ih Kreso Cosic sa 18-19 godina pozove u reprezentaciju i da im da igraju... da danas to neko napravi sa klincima, bio bi proglasen za ludog... trece, ko je u Bormiu mislio da ce pored Ilica, Divca i Luke Pavicevica najveca srpska legenda iz tog tima postati Sale Djordjevic(koji npr nije ni upao u reprezentaciju '90)? isto tako, bila je veca drzava, pa si mogao lakse da navatas igrace. zamislite da je nasa prva petorka na ovom prvenstvu Micic, Hezonja, Saric, Jankovic, MIlutinov? odjednom kosarkaska tehnika vise nije prva stvar oko koje se bunimo...

Link to comment

Nije susutina price o igranju/neigranju Milutinova, ni o pobedi/porazu u polufinalu. Sustina je da mi ove ekipe pravimo da bi s njima pobedjivali i osvajali medalje, radi se previse na timskoj odbrani i taktici, individualna tehnika i igra 1 na 1 se zanemaruju i sve je podredjeno timskom uspehu. Zato su nase zlatne generacije u mladjim kategorijama pretvaraju u prosecne seniore.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...