Jump to content
IGNORED

Pomoć prijatelja


MaryPoppins

Recommended Posts

koliko se ovih dana placa prevod sa srpskog na engleski?koliko sa engleskog na srpski, npr. roman ili nesto naucnopopularno, a od strane izdavackih kuca koje nisu sluzbeni glasnik? hvala

Link to comment
Možda nešto tipa: So much more of them to love. Ili: Built for comfort, not for speed.
Hvala, snašao sam se nekako. Našao sam neki njihov nazovi ekvivalent "more cushion for the pushin'". Ne oslikava to tako dobro, ali engleski nije dovoljno bogat jezik.
Link to comment
smela izjava :)
Нисам у животу упознао мушкарца који више воли да жуља, дизвинеш, тако да мислим да и није толико смела. :)
Link to comment
  • 2 months later...

bump ! i da dalje ne znam kako da prevedem 'te drz te nedaj' a pitao sam na sto mesta dosad :(vlastita je imenica (ime pozorisne trupe), tako da mi treba nekakvo simetricno resenje, aaaaaaaa

Link to comment

Hm, a zasto prevodis ime trupe? Koliko znam vlastita imena se ne prevode, eventualno transkribuju radi lakseg citanja. Jedino ako je zahtev bas takav? Razmisljala sam o ovom tvom jezickom problemu ali mi se ne "javlja" kakvo dobro resenje.

Link to comment

uh naravno da to nije neophodno, ali meni je kind_of_neophodno jer sam to konzistentno radio kroz celi tekst; a initially sam to poceo raditi jer mislim da adekvatno docarava citaocima karakter / duh desavanja.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Da, svakako je zanimljivo kad se takve fraze ili nazivi kvalitetno prevedu, pretpostavila sam da se radi o utisku. Well, ako smislim nesto kuckam, a do tad srecno :)

Link to comment
Ja nisam sasvim siguran šta znači "drž' ne daj". Kao posle neke muke i koca i konopca?
to je izraz kojim se opisuje situacija, radnja koja ne ide glatko, situacija sa neizvesnim ishodom.
Link to comment
Ja nisam sasvim siguran šta znači "drž' ne daj". Kao posle neke muke i koca i konopca?
Mozda znaci povuci-potegni i ima sleng za to- taffy pull :unsure: Edited by bergasa19
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...