Jump to content
IGNORED

Pomoć prijatelja


MaryPoppins

Recommended Posts

koji je najbolji prevod na engl za naš kiosk, trafiku? Ako uopšte imaju tako nešto..
Имају киоск, али... то није то. Киоск је било шта што стоји соло у сред нечега и служи за једну особу. Водио сам неке наше момке што су дошли преко лета као студенти, и траже посао, одемо до Таржеа (тј до Таргета или Таргеа :P) да питамо, и овај нас упути на киоск... што је један сточић са столицом, на столу рачунар, и да се попуни исти формулар који смо могли и од куће. Или, имаш киоск у тржном центру, што је обичан вашарски штанд, ћепенак, где један или двоје нешто продају (накит, мобилне, осигурање, шминку, торбице - ко већ шта отвори) а пешаци пролазе око њих.Видео сам и нормалне киоске као код нас, у Њујорку. Другде не, јер нема довољно пешака да би се исплатило.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Kako biste preveli naslov knjige o II sv ratu "No end save victory" ja bih rekao "Nema drugog cilja osim pobede" ali nisam bas siguran...

Link to comment
  • 2 weeks later...

sparing the rodkao u: They believe sparing the rod spoils the child.jasan mi je smisao. to su oni koji misle da se deca dobro vaspitavaju kaznjavanjem. ali nemam dobar prevod za frazu.

Link to comment

штеде батинуедит: не смем ни да помислим какве ће све ово коментаре да изазове. :lol:

Edited by Д
Link to comment
штеде батинуедит: не смем ни да помислим какве ће све ово коментаре да изазове. :lol:
hvala. na zalost, priroda teksta me sprechava da upotrebim bash tu formulaciju. ali je jasno.
Link to comment
sparing the rodkao u: They believe sparing the rod spoils the child.jasan mi je smisao. to su oni koji misle da se deca dobro vaspitavaju kaznjavanjem. ali nemam dobar prevod za frazu.
штеде батинуедит: не смем ни да помислим какве ће све ово коментаре да изазове. :lol:
Ja sam cuo da se to prevodi kao "batina je iz raja izasla".edit: No pun intended, Damjanovicu! :lol: Edited by Milogled Bluff
Link to comment
sta je goddamn COALFISH?
Kad tražim životinjsku vrstu, pogledam na Wikipediji latinski naziv, onda to izguglam sa rezultatima na srpskom i pogledam šta ima. Prvi rezultat površnom pretragom ispada da je to morska riba zvana mintaj.Elem, kad smo već tu, prevodio sam nešto o nekim ajkulama i uletela mi neka podvrsta opisnog naziva, da me ubijete, ne mogu da se setim koja je, ali nešto tipa big jaw shark. I pozovem ja lepo Biološki fakultet i posle nekoliko prebacivanja lokala dobijem odeljenje za morske živuljke. I tu mi neki čovek reče da je u Srbiji standard za prevodjenje životinja ovakav: ako je neka vrsta koja živi kod nas, onda postoji službeni prevod; ako je neka vrsta koje nema kod nas, onda prevodi slobodno. Posle jedno pet "da li ste sigurni? dakle, da napišem bilo šta neću pogrešiti?" Čovek mi potvrdi i tako ja smandrljam neku velikočeljusnu ajkulu...
Link to comment
Prvi rezultat površnom pretragom ispada da je to morska riba zvana mintaj.
hvala, lrd. prodala je kao mintaj. autoritativno. svi su me gledali belo, ali usvojili laugh.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...