Jump to content
IGNORED

Fauna zajedno sa florom


FranziskaKafka

Recommended Posts

Konkretno mislim na otrovne biljke i kako ih/da li ih drzati u kuci ili dvoristu ako imate ljubimce.Znamo za brsljan i ostale otrovne biljke (a nece da steti da ih se podsetimo), ali me sad zanimaju lukovice (posto ih obozavam).Da li su bas toliko otrovne (posebno ljiljani) i da li moze nesto da fali ljubimcima ako ne grizu lisce, cvece i ne kopaju (i ne jedu) lukovice (kao npr. psi)?? Navodno treba prati ruke cak i kada se samo dodirnu ovi delovi djurdjevka!Rec je o ljubimcima koji bi mozda samo u igri dodirnuli (eventualno polomili) narcis, safran ili lalu...:unsure:

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Uginuo mi adam pa sam pomislio da dam malo hrčkovima da jedu. Kao svaki brižan vlasnik gricnuo sam malo stabljike da vidim kakvo je...takav bol i pečenje u životu nisam osetio. Pola sata sam ispirao usta vodom, malo je falilo da odem u hitnu.

Link to comment
Konkretno mislim na otrovne biljke i kako ih/da li ih drzati u kuci ili dvoristu ako imate ljubimce.Znamo za brsljan i ostale otrovne biljke (a nece da steti da ih se podsetimo), ali me sad zanimaju lukovice (posto ih obozavam).Da li su bas toliko otrovne (posebno ljiljani) i da li moze nesto da fali ljubimcima ako ne grizu lisce, cvece i ne kopaju (i ne jedu) lukovice (kao npr. psi)?? Navodno treba prati ruke cak i kada se samo dodirnu ovi delovi djurdjevka!Rec je o ljubimcima koji bi mozda samo u igri dodirnuli (eventualno polomili) narcis, safran ili lalu... :unsure:
Ja imam ljubimca koji u igri stalno dodiruje safrane( jel to krokus)) i narcise. Neke i nagazi,polomi kad jurca za loptom. Ovo cvece je na nekoj poljani takoda nema veze sto ga lomi.Ja stvarno nisam cula nikada da je neki pas/mackapojeo otrovnu biljku. Macka ne bi nikada, a ni psi ne jedu cvece.Za Hartmanove hrckove ne znam ;) Ja pomislila prvo da je Adam hrcak i taman da mu izjavim sauceshce shvatimda je to bilja sa ogromnim zelenim listoviam ( ima i Eva ako se ne varam). Edited by Teja
Link to comment

Jeste Krokus taj safran.Google izbacuje mnostvo informacija i upozorenja na tu temu ("otrovne lukovice" ili "otrovne biljke"), pa me zanima sta je od toga tacno. I jedva cekam sledecu nedelju, da pitam veterinarku.

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Kaže da su lukovice OK (doduše, nisam pitala za one dve vrste ljiljana koje su navodno baš otrovne...), ali fikusi i ostalo nikako.Srećom ne volim fikuse. :)

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...