Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

13 minutes ago, Leia said:


2 nedelje i nemam nikakav plan osim ove gomile linkova i mapa u kojima se plašim da ću se totalno pogubiti

Zanima me sve, mainstream ću valjda pregledati u prvih nekoliko dana

 

ako nisi obe nedelje bukirala u tokiju onda mozes bez grize savesti da prepolovis te dve nedelja na tokio/kyoto.

iz kyota mozes do osake (1 sat), hirosima, nara, nagahama. kyoto kao centralno mesto

Link to comment
5 minutes ago, Eleniko said:

inače moja preporuka za tokyo je da se menja kvart u kome se ostaje na svake 3-4 noći, prosto su distance i razlike izmedju delova grada takve da je to prilično očigledno da mora


Uh mislim da bi me dotuklo da se svakih 3-4 dana prepakujem i vučem kofer negde drugde, pa bauljam i tražim adresu nekoliko puta…

Valjda se može i metroom postići, naravno po jedan kvart po danu

  • +1 1
Link to comment

moraš da kupiš japan rail pass za 7 dana, isplati se već na 1 putu do kyota i nazad

a trebaće ti oko kyota itd. valjda ti je to već rekao, ne znam koliko se to brzo sada vadi, svakako ne u japanu.

Link to comment
Just now, Eleniko said:

moraš da kupiš japan rail pass za 7 dana, isplati se već na 1 putu do kyota i nazad

a trebaće ti oko kyota itd. valjda ti je to već rekao, ne znam koliko se to brzo sada vadi, svakako ne u japanu.

 

nisi u toku. u oktobru je jr pass otisao u majcinu. sad je 7 dana 50,000 jena

ne isplati se do kjota i nazad

 

ovde se moze proveriti da li se isplati

Japan Rail Pass Calculator - find out whether a JR Pass pays off (japan-guide.com)

Link to comment
1 minute ago, Ros said:

 

ako nisi obe nedelje bukirala u tokiju onda mozes bez grize savesti da prepolovis te dve nedelja na tokio/kyoto.

iz kyota mozes do osake (1 sat), hirosima, nara, nagahama. kyoto kao centralno mesto


Bukirala Tokio dve nedelje, sa idejom da u Kyoto krenem s nekim mini bagažem, ostanem jedno noćenje eventualno

A sad vidim da ima još sve i svašta izvan Tokija, pa razmatram šta činiti

Tokio je ogroman pa bi se i samo tu mogle potrošiti 2 nedelje, a opet…

sve u svemu prilično stihijski planiram sve ovo, trenutno mi deluje kao neki tsunami ideja da ne znam šta bih pre ali valjda ću uspeti da optimizujem

Link to comment
2 minutes ago, Leia said:


Bukirala Tokio dve nedelje, sa idejom da u Kyoto krenem s nekim mini bagažem, ostanem jedno noćenje eventualno

A sad vidim da ima još sve i svašta izvan Tokija, pa razmatram šta činiti

Tokio je ogroman pa bi se i samo tu mogle potrošiti 2 nedelje, a opet…

sve u svemu prilično stihijski planiram sve ovo, trenutno mi deluje kao neki tsunami ideja da ne znam šta bih pre ali valjda ću uspeti da optimizujem

 

mozda da probas da otkazes deo hotela u tokiju, uzmes nesto u kjotu na 5-6 dana, i ostavis samo poslednje nocenje u tokiju pre povratka kuci

Link to comment

pola dana kjoto je malo, a potrosila bi 200€ za shinkansen (tamo i nazad cca. 5 sati)

Link to comment
Just now, Ros said:

pola dana kjoto je malo, a potrosila bi 200€ za shinkansen (tamo i nazad cca. 5 sati)


2.5 sata u jednom pravcu znači…Mislila sam od jutra jednog do veceri sledećeg dana, to bi bilo onda efektivno dan ipo

e sad pitanje je da li postoji takav raspored vozova

 

Razmišljam jel taj rail pass vredi za gradski prevoz… ili obavezno mora i Seica card (izgleda mora)

Is it useful for urban transportation?

Urban transportation alone will never justify the purchase of a Japan Rail Pass. A pass will only pay off if a lot of long-distance travel is involved. However, in cities that are well served by JR train lines, the Japan Rail Pass can also be useful for urban transportation.

Tokyo and Osaka are two of the few cities where the pass is quite useful thanks to Tokyo's Yamanote Line and Osaka's Loop Line. In many other cities, however, for example in Kyoto, non-JR trains, subways and buses are more convenient but not covered by the Japan Rail Pass.

Link to comment
Just now, Leia said:


2.5 sata u jednom pravcu znači…Mislila sam od jutra jednog do veceri sledećeg dana, to bi bilo onda efektivno dan ipo

e sad pitanje je da li postoji takav raspored vozova

 

Razmišljam jel taj rail pass vredi za gradski prevoz… ili obavezno mora i Seica card (izgleda mora)

Is it useful for urban transportation?

Urban transportation alone will never justify the purchase of a Japan Rail Pass. A pass will only pay off if a lot of long-distance travel is involved. However, in cities that are well served by JR train lines, the Japan Rail Pass can also be useful for urban transportation.

Tokyo and Osaka are two of the few cities where the pass is quite useful thanks to Tokyo's Yamanote Line and Osaka's Loop Line. In many other cities, however, for example in Kyoto, non-JR trains, subways and buses are more convenient but not covered by the Japan Rail Pass.

 

Rail pass vazi samo prigradsku zeleznicu, ne za gradski prevoz. za gradski radi suica ili pasmo.

vozovi za kjoto idu na svakih 5 do 10 minuta. ima ih 3: nozomi je najbrzi jer staje samo dva puta i ide nekih 2sata i 10 minuta. 

nije lose uzeti kartu sa rezervacijom dna-dva ranije

 

ovaj lik je to dobro objasnio

 

kad biras sediste, onda biraj sedista desno od tokija jer tako vidis fuji, ako vreme odgovara

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Eleniko said:

 

u jeee, bio je 22,000 za ekonomsku klasu kad sam poslednji put bio 2017. i ta cena je stajala kroz celu tu dekadu. ovo je baš mnogo. 

 

sad je 50,000 za 7 dana, pa ti vidi.

bas se mora voziti dosta da bi se isplatilo

Link to comment
30 minutes ago, Leia said:

A sad vidim da ima još sve i svašta izvan Tokija, pa razmatram šta činiti

 

dosta bi pomoglo ako bi podelila šta te zanima od japana u smislu da li art, social life, gastro, arhitektura, shopping itd itd. mora neki fokus malo da ne bude baš haos, koji se lakše hendluje sa jr passom ali ne za 50,000 jena.

 

inače se ne boj, najbolja zemlja na svetu za turistu - nema nasilja, uvek dobiješ više nego što platiš, nema ni prevara ni bakšiša itd itd.

 

ako baš zagusti, just go with the flow. i to se radi a ume da ispadne baš dobro.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Eleniko said:

dosta bi pomoglo ako bi podelila šta te zanima od japana u smislu da li art, social life, gastro, arhitektura, shopping itd itd. mora neki fokus malo da ne bude baš haos,


Pa ono, valjda u te 2 nedelje može da stane ponešto od svega ovoga…

imam već neke liste najpoznatijih atrakcija tako da bi mi neke lične a zanimljive preporuke bile interesantne, 

prvenstveno Tokio i možda neka baš blizu mesta za daily trip, ako uspem volela bih i Kyoto i to što ima tamo blizu

  • +1 1
Link to comment

ako kupujes za preko 5000 jena možeš odmah dobiti 10% poreza nazad, ali ne smes da konzumiras dok si u Japanu. Može ti carina traziti robu na uvid. 
Ovde možeš da popuniš prijavu dolaska

https://www.vjw.digital.go.jp/main/#/vjwplo001
 

na kraju dobiješ QR code koji ti policija i carina skeniraju i brze si gotova. U pasos ti udare isto jedan QR code koji daješ da skeniraju za povrat poreza. 
obavezno nosi pasos sve vreme

  • +1 1
Link to comment

Ako si u subotu u Tokiju i nije kiša, idi tu oko ranog popodneva npr 2 popodne do Yoyogi parka. Ima tih nadrealnih Japanskih rokabili batica na samom ulazu.

 

Obavezno idi do Nare nećeš zažaliti.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...