Jump to content
IGNORED

Hate lista itema, pojava, trendova i proizvoda


yolo

Recommended Posts

Da, od dress codea svakako ni traga ni na kanadskim univerzitetima. Profesori se uglavnom oblače izuzetno ležerno. Lingvisti su posebno na našem univerzitetu poznati kao vrlo neformalni (ima ih i koji hodaju bosi odsekom).
На источној обали свака шуша има дрес код, почев од средњих школа па навише. Чак у самоуслугу не пуштају да уђеш бос, шатро није хигијенски. Није ми јасно шта то можеш на табанима да унесеш што не би на ђоновима. Исти људи пуштају кере и мачке за сто кад ручају.За посао углавном пропишу "лежерно пословно" (business casual) што углавном служи само да искључи долазак у папучама, шорт чакшајру и подераној мајици. Онда измисле лежерни петак, па видиш те исте правнике како се разгаће, донекле.
Link to comment

Ni ja još ne mogu da se naviknem na trenerke za izlazne prilike. A, eto se pojavio prateći elemenat, da ne kažem asesoar, patike sa štiklom. Koje se, doduše, mogu nosti i uz neku drugu odeću. Skoro je neka mlada glumica pričala na nekoj televiziji kako se ona sredi, nabaci džidža-bidže, popne se na štikle i ide da vozi bajs. U njenom slučaju mu to dodje kao slobodno izražavanje ličnosti. Ove druge su samo malograđanke.

Link to comment
Ovo prvi put cujem. Mozda na nekom posebnom faksu (pravnom?) ili na nekom ustirkanom univerzitetu.
Pravni faks sigurno nije, jer mi je stric zavrsio ETF ;), radi se / radilo se o privatnom fakultetu u LA. Bila sam na njegovom FB profilu i nasla da je kao poslodavca naveo ITT Technical Institute , sto opet ne govori mnogo, a moguce je da je i promenio posao, jer je govorio da zeli da predje na drzavna jasla.Samo znam ovo za duge rukave i kravate predavaca, pri tome nije propisana boja, a kako profesori dolaze iz svih delova sveta moguce su sve kombinacije kosulja i kravata po pitanju boja i dezena, pa kad ih zene "picnu" nekada izgleda i ovako : :blink: . Edited by Krotka
Link to comment
Skoro je neka mlada glumica pričala na nekoj televiziji kako se ona sredi, nabaci džidža-bidže, popne se na štikle i ide da vozi bajs. U njenom slučaju mu to dodje kao slobodno izražavanje ličnosti. Ove druge su samo malograđanke.
ali ne razumim zašto bi vožnja bicikla podrazumijevala sportsku robu? ako se ide biciklom npr. na posao, za razumnu udaljenost i lagan tempo možeš bit obučen kako hoćeš. ne znam šta smetaju ukrasi (biseri od metar i po, koji se u slobodnom padu zapliću u lanac? unsure.gif)
Link to comment
jes vala, bas tako. meni je to bas ruzno. on topic - ove sezone "it bag" je nesto sto se na francuskom kaze "besace" a lici na skolsku torbu. ne kazem ja, nije los oblik, ali to sto je tako "it" je ono sto je za hate. ima ih toliko i svi ih nose da je prosto neverovatnosac-besace-ysl.jpg
uh, ovo mi se nikako ne sviđa. već par sezona nosim iste tašne, samo zato što mi se aktuelna ponuda ne dopada. ako je ovo naznaka ovogodišnjeg trenda, furaću još malo svoje omiljene.maštala sam jedno vreme da kupim onu ogromnu, ali me malo odbija to što takve nosi posh spice (naravno, ne mislim na birkinku), a i strah da ću sve, uključujući i sebe izgubiti u njoj. ne mogu da nađem sliku.
Link to comment
ali ne razumim zašto bi vožnja bicikla podrazumijevala sportsku robu? ako se ide biciklom npr. na posao, za razumnu udaljenost i lagan tempo možeš bit obučen kako hoćeš. ne znam šta smetaju ukrasi (biseri od metar i po, koji se u slobodnom padu zapliću u lanac? unsure.gif)
Zavisi gde radiš i kakav je dres kod. Al to nije ta vožnja bicikla. Ovde govorimo o sportskoj i izlaznoj.
Link to comment

cijeli grad ih nosi.grozne, ali grozne čizmocipele sa željom da budu sandale.jedna od varijanti:jesenja čizma sa rupom pozadi kao borosane.brate, borosane su svetinja. to je čisto skrnavljenje.u prilog tome ono što sam našla na svetom guglu.zelene naročito.171794.jpgletnjecizme.jpg

Link to comment

QQ bobe, gledam po Španjolsci i Portugalu sve nekakve farmerke (muške) uske, nekako sve jektičave i isprane, pa sve s nekim šavovima i džepićima tako nehajno razbacanim i spreda i otraga, i gore i dole. Kao da su utekle iz Dušanbea cirka 1988. Reko, ajde de, mora da su samo ovi lokalci poludeli, ali sad vidim i na nekom Srbu s FBa. A i u Madridu sam neke Ruse uspešno identifikovao na osnovu tog jednog vizuelnog detalja, pa posle i čuo da govore Ruski. Pa sad ja vas pitam, je li ovo situacija Hannibal ante portas? Je l' ovo zlo dolazi i u Severnu Ameriku? Da li je svaka nada u otpor uzaludna?

Link to comment
grozne, ali grozne čizmocipele sa željom da budu sandale.jedna od varijanti:jesenja čizma sa rupom pozadi kao borosane.brate, borosane su svetinja.
ja od pocetka imam teoriju da je tu modu izmislila neka nasa ex-tetkica (skolska) koja se snasla u velikom svetu.druge nema. smile.gif Edited by PointTaken
Link to comment
QQ bobe, gledam po Španjolsci i Portugalu sve nekakve farmerke (muške) uske, nekako sve jektičave i isprane, pa sve s nekim šavovima i džepićima tako nehajno razbacanim i spreda i otraga, i gore i dole. Kao da su utekle iz Dušanbea cirka 1988. Reko, ajde de, mora da su samo ovi lokalci poludeli, ali sad vidim i na nekom Srbu s FBa. A i u Madridu sam neke Ruse uspešno identifikovao na osnovu tog jednog vizuelnog detalja, pa posle i čuo da govore Ruski. Pa sad ja vas pitam, je li ovo situacija Hannibal ante portas? Je l' ovo zlo dolazi i u Severnu Ameriku? Da li je svaka nada u otpor uzaludna?
sigurno znam o cemu pricas ali mi i dalje nije jasno kako to izgleda.
Link to comment

Ovako (sa tim šavovima), ali obično svetlije, ponekad s pocepanim delovima i sa dosta džepića koji ničemu ne služe (osim da poružne pantalonu) spreda, sa strane i otraga, na raznim kotama (od dole do pojasa). :puke:image1xl.jpgGlupo mi da lepim sliku tog Srba s FBa. Nastaviću da tražim javni primer.

Edited by bus
Link to comment

E, slabo nalazim (ali potraga se nastavlja). Izgleda se zlo jos nije omasovilo po engleskom internetu (i ovde (jos?) niko ne nosi). Ali gle sta sam drugo nasao :wub:blacklabel.jpg

Edited by bus
Link to comment

u dva izloga danas spazila torbe s krilcima. ne znam kako da tražim sliku, ali zamislite one sveprisutne ženske poveće torbe, kao elegantne, od neke imitacije kože klasičnog oblika i po torbi, na svakih decetak cm pod pravim uglom, nakačeno po krilce. oko cele torbe, na potezu od gore gde se otvara ka dnu. torba deluje naježeno, ali ne bodljama već krilcima.u dve radnje, nije slučajnost, trend je. isuse.gif

Edited by stormy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...