Jump to content
IGNORED

Hate lista itema, pojava, trendova i proizvoda


yolo

Recommended Posts

opušteno trenirka. pacejače nisam očekivo da si tako uštirkan.
Па и нисам... ал' тренерке ми некако не иду. Не због, шгјз, бон тона или углађенције, него тако, кваре пејзаж. Ваљда зато што сам навикао да се носе од куће до пољанчета и назад, да су строго радна одећа за то. Или што мењају силуету.Нем појма. То није та естетика, није моја штрафта.
Link to comment

Nemam sliku. Video juče u metrou drečavo roze sandaločizmu, s tim što nije bila sandaločizma, već sandaločarapa. Alo. Drečavo roze sandaločarapa. A i ostatak ribe je bio obučen kao otelovljenje 1980ih (krecava kosa, ogromne hoop earrings, i tašna na kojoj je bilo ispisano "Guess" dijamantostaklićima).

Link to comment

Sticajem(cudnih) okolnosti u poslednje vreme cesto idem na jedan fakultet. Dolazi profesor, bilo je leto, izlizane farmerke i sandale, a studenti listom u suskavim trenerkama :yucky: . Kad sam ja studirala profesori su nosili odela i kravate, a vecina i bele mantile, zavisno od predmeta ^_^ .U Americi postoji dres kod i za studente i za profesore, to bolje znaju oni koji tamo studiraju, npr. moj stric je profesor u Kaliforniji, mora da ima kosulju dugih rukava i kravatu, pricao mi je da mu je studentkinja dosla u japankama, on ju je vratio sa predavanja, pa tek kad je donela lekarsku povrdu da ima neke gljivice i mora da ladi noge, statijaznam, pustio je, eto.

Link to comment

Šta ima na Singidunumu ? :lol:Tamo su morali da okače obaveštenje kada su studentkinje krenule da se pojavljuju u vrućim pantalonicama i kratkim majcama koje su nedvosmisleno ukazivale na to da je ispod odeće kupaći kostim. Mada je i peškir koji viri iz beach-bag style torbe bio siguran znak gde se ide posle.4 godine sam se osećao kao kreten što idem pokrivenih nogu, sa rukavima na majcama. Osećao bih se kao još veći da sam popustio :D

Link to comment

podsetili ste me na veselnika koji je prosle nedelje u hotelski restoran na moru u vreme dorucka usetao u belim kupacim gacama (gace nemaju nogavice i od rastegljivog materijala su) sa crnom trojkom posred dupeta i negodovao sto hostesa nece da ga pusti unutra. jos lepo pored ulaza stoji veliki crtez sa srecnim (adekvatno obucenim) i tuznim (neadekvatno obucenim) cikama i tetama.oko te odece, koliko god da mi je bitna udobnost, sve vise mi je bezveze to sto se svuda nosi sve... i sto zene po danu idu presminkane i odeci za vecernje prilike...

Link to comment
Nemam sliku. Video juče u metrou drečavo roze sandaločizmu, s tim što nije bila sandaločizma, već sandaločarapa. Alo. Drečavo roze sandaločarapa. A i ostatak ribe je bio obučen kao otelovljenje 1980ih (krecava kosa, ogromne hoop earrings, i tašna na kojoj je bilo ispisano "Guess" dijamantostaklićima).
pa jel taj guess nije u stanu proizvest komad borše ili cipele, bez 13 signalizacijskih svjetala? uvjerena sam da kraj njihovih dućana ima više epileptičkih i migrenskih napada
Link to comment
oko te odece, koliko god da mi je bitna udobnost, sve vise mi je bezveze to sto se svuda nosi sve... i sto zene po danu idu presminkane i odeci za vecernje prilike...
Sad sam se setila, u Novom Sadu pre nekih 10 godina, zene kese ! voze bicikle, nasminkane, u nesportskoj odeci gore, dole sandale na stiklice, ...a izmedju... suskave trenerke :Hail: .
Link to comment
pa jel taj guess nije u stanu proizvest komad borše ili cipele, bez 13 signalizacijskih svjetala? uvjerena sam da kraj njihovih dućana ima više epileptičkih i migrenskih napada
Meni Guess prodavnice daju migrenu iako od nje ne patim. :D
Link to comment
Па и нисам... ал' тренерке ми некако не иду. Не због, шгјз, бон тона или углађенције, него тако, кваре пејзаж. Ваљда зато што сам навикао да се носе од куће до пољанчета и назад, да су строго радна одећа за то. Или што мењају силуету.Нем појма. То није та естетика, није моја штрафта.
Au, au...Ti, sine, baš čačkaš mečku...Nemo' da ti "objasnimo" da su sve štrafte naše :lol:

post-3424-12854531479258.jpg

Link to comment
Au, au...Ti, sine, baš čačkaš mečku...Nemo' da ti "objasnimo" da su sve štrafte naše :lol:
То су пруге, деране. Штрафта је оно где се шеташ по главном сокаQ. Тако с'то код нас зове.Имали смо један шал на попречне пруге, тегет и жуте. Таман су били ставили она наранџаста светла на трг у Новом Саду. Недеља увече, с једне стране трга наилазе навијачи гостију, с друге навијачи Војводине. Чудно нас гледају и једни и други. Одмахују главом и одлазе, не распознају боје. Нису наши, ал' нису ни њихови.Да се навијачка гомила за два минута може претворити у црнокошуљашку, то је знао чак и Момо Капор док је још био Мома. После је канда забојавијо. Шта си оно хтео рећи са том мечком?
Link to comment
U Americi postoji dres kod i za studente i za profesore, to bolje znaju oni koji tamo studiraju, npr. moj stric je profesor u Kaliforniji, mora da ima kosulju dugih rukava i kravatu, pricao mi je da mu je studentkinja dosla u japankama, on ju je vratio sa predavanja, pa tek kad je donela lekarsku povrdu da ima neke gljivice i mora da ladi noge, statijaznam, pustio je, eto.
Ovo prvi put cujem. Mozda na nekom posebnom faksu (pravnom?) ili na nekom ustirkanom univerzitetu. Kako god, tesko mi da poverujem. U kontinentalnoj Evropi ni na jednom iole normalnom faksu ne postoji dress code za studente, a ni za profesore. A ni na istocnoj obali USA mi se zasad ne cini da postoji bilo sta sto makar izdaleka upucuje na neki dress code.Glede hejta, ovo bi moglo i pod hipsterski topik, al svejedno. Par dana unazad videh podosta njih koji furaju sledeci fazon koji izgleda ovako: 1) brodarice ("cipele za evropske Arape koji drze do sebe" rece netko ovde :lol: ), 2)carape niks, 3) uske pantalone moraju da budu malkice "podvrnute". Edited by Kampokei
Link to comment

Da, od dress codea svakako ni traga ni na kanadskim univerzitetima. Profesori se uglavnom oblače izuzetno ležerno. Lingvisti su posebno na našem univerzitetu poznati kao vrlo neformalni (ima ih i koji hodaju bosi odsekom).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...