Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

A i nadredjeni ti je bio milioner, koji je svoje milione bazirao na tvom radu, i da si se posek'o radeci mogao si da budes izbacen sa fakulteta i da sam snosis troskove lecenja.

 

 

 

Da sam se povredio radeći svakako da bih sam snosio troškove lečenja. A da ne dođem na taj posao bez ikakve najave ili razloga, bio bih momentalno izbačen s fakulteta i to bi bilo opravdano. I usput, nikad se nije desilo da ne dođem, čak ni kada sam bio bolešljiv, jer bi to značilo otkazivanje čitave stvari tog dana, tako da, realno, nisam imao pravo na bolest ni povredu, kao što je nemam ni sada kada se bavim time za pare.

Naravno da nisu milione zarađivali na mom radu, ali princip je isti, osim što sam ja stvarno studirao i bio primljen na fakultet jer sam to zaslužio prijemnim ispitom.

A ako pričamo o tome koliko se zarađuje baš zbog igrača, verovatno ćemo doći do činjenice da je Duke vs NC uvek Duke vs NC, bez obzira ko igrao u tim timovima. Igrači dolaze anonimni na univerzitete i tamo postaju zvezde. Tako da nije baš da publika samo zbog njih dolazi i da sponzori daju pare samo zbog njih. Ako se već gleda na to kao na neki šou biznis, gde svi akteri treba da budu adekvatno plaćeni, onda su tu orkestri, čirlidersice, razni voditelji programa, organizatori, reditelji, menadžeri, itd, sve što čini taj šou. U toj jednačini, igrači, naročito oni koji dolaze na jednu godinu, da bi odmah prešli u nba, su zamenljiva roba.

Ali, da ponovim, pošto niko neće da me čuje - rekoh - ako treba da se i formalno profesionalizuje to neko pred nba iganje košarke - ja sam za. Samo mislim da to onda realno više nema nikakve veze s univerzitetima.

Link to comment

uz flyvpn radi i ncaa.com/march-madness-live

 

:misko:

 

ipak ne, isključi me kad se vratim na naš ip

Edited by theanswer
Link to comment

Baylor - Georgia St bi trebao biti fin meč, mada je svakako u prednosti Baylor. Za Georga St. igra nekoliko vrlo zanimljivih igrača: RJ Hunter - trenerov sin i verovatno pick prve runde na ovogodišnjem draftu, ako izađe. Kevin Ware - momak što je slomio nogu u sezoni kada je Louisville osvojio NCAA turnir. Harrow transfer sa Kentuckyja. Ono što ne valja (makar za mene je) što meč počinje u 18.40, 35 minuta pre Zvezde.

 

Par mečeva koji bi mogli da budu zanimljivi danas:

 

19.10 Arizona - Texas Southern - kome se gleda Ristić

19.45 Butler - Texas

20.10 SMU - UCLA

21.10 Xavier - Ole Miss

21.40 VCU - Ohio St - Russell će igrati protiv full court pressinga

02.20 NC State - LSU - verovatno dva najnekonstantija tima u koledž košarci

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Krivo mi za Boise state juce, izgubise 56-55

Jedan drugar je tamo zavrsio skolu, zna se sa Igorem Hadziomerovicem koji igra za BSU

Slabo su poceli, dosta promasenih suteva za 3 u pocetku, pa je prednost imao Dayton.. Derrick Marks se trudio da udje u mec, ali je u pocetku bio malo los.
Igor Hadziomerovic je brzo napravio 2 licne i bio zamenjen, do kraja utakmice je odigrao tek 12min.
Najbolji je u pocetnim momentima bio Alford, koji je Daytonu munuo 3 trojke na brzaka (medjutim, mec je zavrsio sa samo 11pts, dodavsi samo 2 slobodna bacanja na ove 3 trojke). Kasnije se i Smart razigrao i razjurio, pa su napravili 14-0 seriju i poveli 29-17.
BSU je na poluvremenu vodio 9 razlike!
Dayton u 2. poluvremenu stize, cak su uspeli i da povedu 3 razlike, da bi ponovo Marks povukao, prikljucio mu se Heyer i nakon serije ovaj put od 1-11 (cini mi se), BSU imao 7 poena plusa.
Prednost su odrzavali do nekih 3min do kraja utakmice.
Pierre, Pollard, Sibert rade preokret, pa su poslednji minut ekipe bile poravnate, Alford se tek tada upisuje u strelce, sa linije penala, nakon onih pocetnih trojki, vodili su 2 razlike, ali Sibert pogadja za 3 (na nekih 30sec do kraja) a onda Alford promasuje u sledecem napadu ulaz i prave brz faul za slobodna bacanja (na 13-14sec).
Dayton promasuje oba bacanja, medjutim BS u sledecem napadu komplikuje, na kraju neizgradjena pozicija za sut Marksa za 3 nije bio ni blizu..
mada je vise hteo da iznudi faul nego da sutne.. svakako je bilo skoro pa nemoguce da pogodi iz one pozicije

Razbili ih u off skoku, ali dzabe..

Link to comment

Baylor - Georgia St bi trebao biti fin meč, mada je svakako u prednosti Baylor. Za Georga St. igra nekoliko vrlo zanimljivih igrača: RJ Hunter - trenerov sin i verovatno pick prve runde na ovogodišnjem draftu, ako izađe. Kevin Ware - momak što je slomio nogu u sezoni kada je Louisville osvojio NCAA turnir. Harrow transfer sa Kentuckyja. Ono što ne valja (makar za mene je) što meč počinje u 18.40, 35 minuta pre Zvezde.

 

Par mečeva koji bi mogli da budu zanimljivi danas:

 

19.10 Arizona - Texas Southern - kome se gleda Ristić

19.45 Butler - Texas

20.10 SMU - UCLA

21.10 Xavier - Ole Miss

21.40 VCU - Ohio St - Russell će igrati protiv full court pressinga

02.20 NC State - LSU - verovatno dva najnekonstantija tima u koledž košarci

ovo i  u 17:15, Notre Dame - Notheastern, prenose Arene

(cisto da najavim, mada ste verovatno ispratili)

Link to comment

Sinoć je UConn završio sa NIT u prvoj rundi. Prilična slaba sezona, ono što me je najviše začudilo je to što Ollie nije uspeo da kapitalizuje sjajnu prošlu sezonu na polju regrutovanja. Dobiće samo dva pojačanja iz srednje škole - PG Adamsa koji dolazi sa solidnom reputacijom i korektnim centrom Enochom, ali su ostali bez nekoliko primarnih opcija. Boatright je završio školovanje, živo me zanima kako će njegova karijera izgledati.

Link to comment

ipak nisu blokirali sve aplikacije koje internet ima da ponudi :) može da se gleda bar 4h a posle ćemo da tražimo novu itd ko i svake godine :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...