Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

šta si se iznenadio, ovo su sve opšte poznate stvari? :D

 

druga strana priče je da u recimo muškoj košarci samo u prvoj diviziji nastupa oko 300 univerziteta tako da bojim se da bi tek nastao haos uvođenjem plaćanja. što ne znači da je ovo sadašnje stanje održivo i realno. ncaa je još jedna od organizacija koje se ponašaju prikladno vremenu dinosaurusa a ne 21og veka... 

 

što se turnira tiče bitno je da duke opet bude eliminisan negde u ranoj fazi  i sve će biti super :)

Link to comment

pa jesu manje vise poznate stvari, al` kad ti neko ovako sazvakano servira i kaze da MM zaradjuje vise od NFL plejofa, malo ti se zavrti u glavi.. znao sam da zaradjuju dosta, ali toliko..

pritom igraci dobijaju tuki

.. muka mi je bilo kad je Sabaz pricao kako nema za klopu

pa jebote

Link to comment

To neplaćanje igrača na studijama je jedna od najboljih stvari u sportu uopšte. Slažem se da nije u "duhu vremena", ali ovo vreme je kurac lipov.

Link to comment

igraci dobijaju stipendije za studiranje, nije bas da igraju za dzabe

 

+1

 

ako ima full scholarship to mu je već 50000$ u džepu + dobija tuition za dž. (a to nije malo - oko 1500$ po predmetu)

Link to comment

:ph34r:

 

Prevarantski univerziteti, koji placaju igrace ispod stola, svercuju kroz ispite, oduzimaju stipendije i izbacuju na ulicu kad se igraci povrede ili kad ne zadovolje i to sve samo da bi obrtali milijarde je nesto najbolje u sportu. Jos jednom :ph34r: . Ako je to najbolje u sportu, onda ovaj PDF iz humanih razloga treba ukinuti. Najbolje da se NCAA po bilo cemu razlikuje od duha vremena, u pitanju je surovi profesionalizam. Neko je skoro pominjao Megu i Miska kao robovlasnike - pa ovo je najblize sto imamo robovlasnickom sistemu danas.

Link to comment

:ph34r:

 

Prevarantski univerziteti, koji placaju igrace ispod stola, svercuju kroz ispite, oduzimaju stipendije i izbacuju na ulicu kad se igraci povrede ili kad ne zadovolje i to sve samo da bi obrtali milijarde je nesto najbolje u sportu. Jos jednom :ph34r: . Ako je to najbolje u sportu, onda ovaj PDF iz humanih razloga treba ukinuti. Najbolje da se NCAA po bilo cemu razlikuje od duha vremena, u pitanju je surovi profesionalizam. Neko je skoro pominjao Megu i Miska kao robovlasnike - pa ovo je najblize sto imamo robovlasnickom sistemu danas.

 

Nemam pojma, ja stvarno ne znam šta se tu dešava konkretno, ko koga vara i ko skuplja kajmak™. Ako je to tako kao što pričaš, onda ni nema nekog smisla da postoji ncaa, nek igrači lepo idu da zarađuju pare kad napune 18 godina, nek igraju profesionalno gde ko može. Meni se dopadala ideja amaterskog bavljenja sportom (makar i s namerom da se posle uzimaju ozbiljne pare), izgleda da sam naivan. Međutim sama ideja da se prihod od ncaa posmatra kao kolač, pa da i igrači treba da dobiju deo tog kolača potpuno obesmišljava tu ideju. Ne bi bio neki problem što pare uzimaju univerziteti, ako te pare idu na stipendije i kvalitet nastave. Ako se bogate pojedinci, onda jbg.

Ja gledam malo iz naše situacije, gde vidimo da je trenutno organizacija košarkaških takmičenja takva da je malo problem šta sa igračima od 18-19 godina koji nisu toliko dobri da odmah igraju ABA i Evroligu.

Link to comment

Ako ne zaradjuju igraci jer je amatersko takmicenje, onda ne bi trebalo ni treneri da zaradjuju

 

Misliš da onda treba da timove treniraju treneri od 20 godina, onako, uz studije?

Link to comment

Misliš da onda treba da timove treniraju treneri od 20 godina, onako, uz studije?

ne (mada ako ima neko ko je dobar i perspektivan, moze, sto da ne), ali ne moraju da primaju 7+M po godini, a vode amatere

 

 

treneri imaju status nastavnog osoblja. 

je l` i ostalo nastavno osoblje prima po 7 milki?

ako je tako, onda je ok

Edited by Have_Fun
Link to comment

ne, ali ne moraju da primaju 7+M po godini, a vode amatere

 

 

 

 

Slažem se sa tim. Očigledno da je sve to otišlo u zarađivanje para, dekadencija sistema, jbg.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Nemam pojma, ja stvarno ne znam šta se tu dešava konkretno, ko koga vara i ko skuplja kajmak™. Ako je to tako kao što pričaš, onda ni nema nekog smisla da postoji ncaa, nek igrači lepo idu da zarađuju pare kad napune 18 godina, nek igraju profesionalno gde ko može. Meni se dopadala ideja amaterskog bavljenja sportom (makar i s namerom da se posle uzimaju ozbiljne pare), izgleda da sam naivan. Međutim sama ideja da se prihod od ncaa posmatra kao kolač, pa da i igrači treba da dobiju deo tog kolača potpuno obesmišljava tu ideju. Ne bi bio neki problem što pare uzimaju univerziteti, ako te pare idu na stipendije i kvalitet nastave. Ako se bogate pojedinci, onda jbg.

Ja gledam malo iz naše situacije, gde vidimo da je trenutno organizacija košarkaških takmičenja takva da je malo problem šta sa igračima od 18-19 godina koji nisu toliko dobri da odmah igraju ABA i Evroligu.

 

Ne bogate se pojedinci, nego mnogo pojedinaca. Od kojih niko nema direktnu vezu s onim sto je bitno - igra.

 

Zasto raspodela kolaca obesmisljava ideju amaterizma, a ne samo postojanje kolaca? O kakvom se amaterizmu govori ako su cak i treneri milioneri? Dakle ne univerzitet koji to onda trosi na ucionice i opremu za studente (kad bi se lagali), nego neko ko stoji pored terena i govori igracima sta da rade. Sta je tu tacno amatersko?

Link to comment

ne (mada ako ima neko ko je dobar i perspektivan, moze, sto da ne), ali ne moraju da primaju 7+M po godini, a vode amatere

 

 

je l` i ostalo nastavno osoblje prima po 7 milki?

ako je tako, onda je ok

 

svaki zaposleni potpisuje ugovor posebno. niko nema 7M po sezoni, nick saban ima 5M i mislim da je to maximum. to je cena sjebavanja sopstvenog života i rada bez odmora od 6 ujutru do 10 uveče. i da, radi se o bruto svotama. ne znam kakve cifre se obrću u ncaab, pretpostavljam da su manje. 

sadašnji trener vukova je bio glavni trener u navaro koledžu (juco - junior college), pa je tamo imao nešto preko 100k bruto. 

 

da li je to mnogo ili malo, nije na nama da određujemo. iz naše pozicije može izgledati kao neka veća cifra, ali ne dolazi se slučajno na čelo nekog univerziteta. bilo kog. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...