Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

Kentucky preživeo LSU. Otvorili loše, da bi ih Kentucky lagano lomio i preuzeo vođstvo pred kraj Ip. To bi nadogradio do +13 u jednom trenutku polovinom IIp. Tada sam promenio kanal i okrenuo 15ak minuta kasnije i video da su na -6. Do kraja su odigrali 4-5 odličnih odbrana i dobili serijom 11-3. Towns odličan (mada je izgleda dobio tehničku dok nisam gledao), počeo je da isporučuje u kontinuitetu ono što se očekuje od potencijalnog top3 pika. WCS takođe odličan. Andrew Harrison je takođe bio vrlo dobar i u pas i u koš igri.

 

LSU odličan, mislim da imaju tim za NCAA turnir, mada su malo ograničeni, jer nemaju šut. Martin bi trebao biti makar dobar rotacioni igrač u NBA, Mickey liči na u potencijalu unapređenu verziju top evropskih centara koji su došli iz SADa. Dogodine im dolazi jedan od dva najbolja igrača iz sr. škole, Simmons i top20 talenat Blakeney. Sa Kentuckyem su u igri za još jednog top igrača - Newmana. PF Victor sa Arizone se transferovao kod njih i mislim da će im moći pomoći u drugom delu sezone. Ako im ostanu dva najbolja igrača, mogli bi dogodine biti jako interesantan tim.

 

Martin mi se ic nije svideo kako je odigrao pozadi, dok mi Miki deluje natprosecno interesantno. Ima nesto ( neka to bude telo kao takvo - isti razlog zasto mi se nikada nije dopao Dzabari Parker )) sto mi se ne svidja ni kod Taunsa ni kod Dakarija, dok se za WCS odavno zna da je zivotinja i bio bi perfektan za Atlantu ( nekakve prognoze da bi ga bas Hoksi mogli uzeti ) - mada bih ja sve sto mi se svidja u Memfis  :D  ( on, Mekdermot, Brenden Doson, dodati jos Hezonju na dvojku i zadrzati Konlija i, eto, to bi bilo to ).Sta bi moglo biti od Bukera?

Link to comment

Dakari je previše spor/trom i neatletičan da bi bio ozbiljan NBA prospekt, ali sa iskustvom i dodavanjem znanja će sigurno biti dugoročan back-up centar. Towns sa druge strane mi se izuzetno sviđa, bukvalno ima ceo paket na obe strane terena, s tim što nije vrhunski atleta, već samo vrlo dobar što će biti više nego dovoljno dobro sa visinom i dužinom ruku. Igra na jako visokom nivou u poslednje vreme, preuzima ulogu glavnog igrača.

 

Ako se Netsi ne raspadnu (pošto njihovog picka ima Atl) neće Atlanta da dočeka da WCS bude na draft tabli. Za mene je on siguran top10 pick. Atlanti bi dobro legao, pogotovo ako Millsap odleprša. Uz Okafora je po meni jedini igrač koji je spreman da igra odmah u NBA. Uvek mi se nekako sviđala kombinacija Portlanda i WCS, ali kao što rekoh, meni se čini da on neće da potraje duže od desetog picka.

 

Martin je jednostran, zato sam i rekao da je za back-up PF u NBA. Vidim da ga analitičari vide kao lošeg tweenera. Šta znam, ako ništa drugo sa ofanzivnim arsenalom koji poseduje će uvek moći da bude igrač za Evropu i nadam se odličan četvorogodišnji igrač na LSU. Mickey mi se sviđa i imam listu od još jedno 4-5 igrača koji bi u potencijalu mogli biti ozbiljni igrači u Evropi i tamo zarađivali milione. Sinoć su ga WCS i Towns posterizovali par puta i to bi bilo učestalije u NBA. Ta zaštita obruča iz drugog plana je nešto što se u Evropi danas izuzetno plaća, a taj standard će se nastaviti odlaskom najboljih centara iz Evrope u NBA. Nema on visinu i tehniku da bi bio više od nekog filera na kraju rostera u NBA.

Link to comment

Dandjelo Rasel je levoruk i po parketu se koristi kretnjom prebijene macke.Kit Lanford? Trajs odigrao skroz razigravajuce ( nakon sto je startovao sa klupe ).

Link to comment

Ružan meč, kao i većina Spartansa ove godine. Ovom pobedom su verovatno kupili mesto na NCAA turniru, ali ću biti iznenađen ako prođu prvi meč na turniru.

Link to comment

Valentajn sabio na imendan.Klasicni mudasrce profil igraca ( mada, istine radi, valja reci da ga je Rasel, u jednoj situaciji, krajne nehumano izvozao ).

Link to comment

Ružan meč, kao i većina Spartansa ove godine. Ovom pobedom su verovatno kupili mesto na NCAA turniru, ali ću biti iznenađen ako prođu prvi meč na turniru.

 

Jedini moguci spas im je da ostali rade sto i inace rade, a da se Trajs ofanzivno izivljava.

 

Fresmen iz Japana Vatanabe, te stari mi znanac gauco Garino razlozi su sto gledam Dzordza Vasingtona ( obaska sto imaju sezonski 10 nista kod kuce, sto igraju protivu VCU-a. te sto, ispostavlja se, raja po tribinama im je vrhunska ).Japanca prvi put vidim, no nije puno igrao.Uglavnom, visok je, zgoljav i levoruk - dakle, vredi zapratiti.Garino igra sto je vazda i igrao, uobicajeni spot up promenljive suterske " srece ", no meni je on oduvek mio i drag, ima taj neki nekakav " stav " ( sta god ).Mekdonald bi bio ozbiljniji kada bi vise trazio asistencije, da ubacim i to.

Link to comment

Večeras Louisville kod Syracusea u 1 sat, a dva sata kasnije North Carolina gostuje kod Dukea (prenos na AS1).

 

Cardinalsi bez Jonesa koji je suspendovan i nakon potpuno neočekivanog poraza kući od prosečnog NC Statea, a Syracuse se preventivno samobanovao od igre nakon konferencija, pre svega jer nisu ni sigurni da će ga izboriti NCAA turnir.

 

Duke apsolutni favorit protiv UNC.

Link to comment

gledao sam utakmicu do prvog vodjstva unc ali dalje vise nisam izdrzao. sad mi krivo jer izgleda da je bio dobar i neizvestan mec do kraja.

 

jel tyus jones i winslow izlaze na draft ove godine?

Link to comment

Winslow verovatno jer bi trebao biti u lutriji. Jones se kotira kao pick prve runde, ali nisam siguran da će on izađi. Nisam pogledao ni jedan meč, bio sam baš umoran.

Link to comment

Nisam gledao, ali Ristić prethodni meč nije igrao (prvi u sezoni ne znam razlog), da bi ovaj izdominirao. 4/4 iz igre i sa penala uz 3 skoka za 11 minuta. Definitivno odlična rola. Mada je po rezultatu meč bio jako ružan.

Link to comment

Ristic je sve dao u 1. poluvremenu, u 2. cini mi se da nije ni ulazio u igru. Arizona nije dala poen u prvih 7min igre, upravo je Dashawn dao prvih 6p za njih.

A i malo ga je ukenjalo, 2 bacanja je dobio zato sto je UCLA bila u bonusu, druga 2 tako sto je sebi fino izgradio poziciju za horog. Iz igre je pogodio sve ali su skoro svi sutevi bili cudni, jako ishitreni, kao da se plasi da ce popiti rampu pa baci neku frljoku na brzinu (nesto kao Nurkic na pocetku sezone). Jos uvek je jako mekan, skinuli su mu nekoliko lopti, a i Parker ga je par puta sa lakocom uneo pod kos.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...