Jump to content
IGNORED

NCAA


kobni zelaya

Recommended Posts

Da, pala mu je nakon prve godine. Meni uopšte nije jasno što je Coach K njega držao na ledu. Nije da su mu timovi puni svestranih igrača, pogotovo onih koji umeju nešto u odbrani. Isplivaće razlog za koji dan, možda čak i noćas, ali je verovatno primarni razlog minutaža i uloga u timu. Od nekoga ko je trebao biti prva runda drafta do nekoga ko verovatno danas ne bi bio draftovan. Istina, per40 brojke su mu iste, ali zaista sam očekivao da će donositi više iz godine u godinu. To je primarni zadatak svih igrača koji ostaju na koledžu, a žele da budu draftovani - moraš biti bolji nego prethodne godine.

 

Baš sam pre neko veče gledao Duke-ov sastav za narednu godinu i video da imaju gužvu na SG, a da će biti problem na većini ostalih pozicija ako nikog više ne regrutuju. Često se dešava u zadnje vreme da igrači odlaze sa Duke-a. Mislim da je ovo treći odlazak u poslednje tri godine. Gbinije, Ojeleye i sada Sulaimon.

 

edit. Google pomaže, i Murphy uz trojicu pomenutih.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

Evo zvanicne izjave vezane za Sulaimon-a

 

 

 

“Rasheed has been unable to consistently live up to the standards required to be a member of our program,” said Krzyzewski. “It is a privilege to represent Duke University and with that privilege comes the responsibility to conduct oneself in a certain manner. After Rasheed repeatedly struggled to meet the necessary obligations, it became apparent that it was time to dismiss him from the program
Link to comment

http://www.draftexpress.com/article/SportVU-Insight-on-Jahlil-Okafor-as-a-College-Player-and-NBA-Prospect-4808

 

Jako je teško ispustiti dobrog igrača na draftu sa postojanjem ovakve analitike, pogotovo kada je pothranjena video snimcima. Lakše se može proceniti koliko koji igrač može da napreduje. Pored ubraznja njegovog rada nogu odmah se vidi da će morati da se radi na boljem pozicioniranju u odbrani p&r, jer ako već nema atletske sposobnosti neophodno je da bolje zatvara prostor.

 

Okafor radi iste stvari koje radi Boban u Zvezdi kada je u pitanju odbrana od p&r. Jako teško nalazi tu sredinu gde može i da stigne beka na obruču i da može da mu oteža šut sa poludistance. Ovo je jedan od glavnih razloga zašto smo prošle godine ispali od Cibone u 1/2 ABA lige (a i često smo imali iste probleme tokom sezone), jer smo Blassingame-a čuvali jako loše, pa ili je Boban bio previsoko i dozvoljavao ulazak u reket Blassu ili smo mu dozvoljavali nakon bloka šut sa (polu)distance koji je na tom meču redovno pogađao. Sličan problem smo imali ove godine protiv Galate u Top16 u Bg sa Arroyom. Ipak, ove godine daleko bolje kontrolišemo i zbog toga što nam spoljni igrači brže izlaze iz bloka, a i Boban lakše nalazi tu sredinu (mada ume ponekada i da se previše povuče što je opet daleko bolje nego da dozvoli prodor).

Link to comment

Odgledao sinoć Louisville - North Carolina i paralelno Virginia - Duke i Kentucky - Alabama (sa akcentom na meč ACC-a). UNC je razbio Louisville u Ip uglavnom skokom u napadu i solidnom odbranom, imali su početkom IIp +18 i onda su krenuli da se raspadaju. Nisu mogli da drže Jonesa i Roziera van reketa i meč je zavisio od Louisville-a koji su promašivali, ali su imali brdo skokova u napadu. Na kraju je UNC nekako uspeo da izbori produžetak, jer je Harrell očekivano promašio otvorenu trojku za pobedu u regularnom toku. Zanimljiv igrač, neke stvari radi dobro, ali je neverovatno koliko je nemoguće kontrolisati ga. Igrač koji kroz karijeru šutira sl. bacanja oko 50% (ove godine nešto bolje - 60%) šutira trojke redovno i šuteve sa distance. Louisville ih očekivno razbio u produžetku.

 

Winslow se juče pojavio za Duke. Odlično Ip, mada nisu mogli da pogode trojku. Virginia je odlično zavrila poluvreme i došla na -2 da bi do sredine IIp došla do +9. Duke je zonom i šutom nakon toga rešio meč. Promašili su prvih 9 šuteva za 3p, da bi nakon toga pucali 6/8 i dobili meč. Pored Winslowa, odličan je na kraju meča bio Jones koji je dao odlučujuću trojku. Okafor tih za svoje standarde. Virginia izgubila prvi meč u sezoni.

 

Kentucky lagano preko Alabame. Towns je otvorio meč sa 4/4 i odličnom igrom u napadu i došli do +15, nakon toga je Kentucky održavao razliku između 14 i 22 do kraja meča.

Link to comment

Nike Hoops Summit, USA tim: http://www.usab.com/news-events/news/2015/02/usa-roster-for-2015-nike-hoop-summit.aspx

 

2015 HS generacija je jedna od slabijih (možda i najslabija) što se tiče potencijala za NBA u poslednjih ko zna koliko godina. Tu negde sa njima je eventualno bila ona sa generacija sa Noelom i Muhammadom. Možda može da se popravi ako Maker uspe da se reklasifikuje u HS generaciju 2015. Još gore je za SAD jer 2 od 3 top talenta u srednjim školama nisu državljani SAD-a; Simmons i Labissiere.

 

RoW tim će biti izbačen negde u martu.

Link to comment

Izvuče se Kentaki protiv Floride. Horford dve čiste situacije iz pnr pod košem, fintira po 2,3 puta umesto odmah da završi, prvi put na minus 2 i minut do kraja maši oba bacanja, drugi put mu sviraju korake, istina sumnjive. Kentaki mislim samo jedno promašeno bacanje od 20, Florida na 50 posto, to da je bilo malo drugačije..

Link to comment

Nisam gledao, ali vidim da pišu je da je bilo gusto. Vidim i da je potez meča zversko zakucavanje WCSa. Gledao sam Duke sinoć, razneli su ND još na početku meča, odlična igra u napadu u Ip, svega nekoliko promašenih šuteva. Winslow je od kako sam napisao da je u najgoroj formi od svih pretendenata na top10 izbora na draftu odigrao četiri odlična meča. I dalje se plaši da šutne, ali mu šut za sada ulazi u pristojnom procentu. Kansas razbio Oklahoma St. u Ip da bi ovi okrenuli u IIp i dobili meč. Oubre se nije pojavio na meču. Oni nisu dobili puno od oba svoja freshmana, ali su zato rešili problem na PG, jer Mason igra odličnu sezonu. Nakon toga sam pokušao da uhvatim Arizonu, ali nisam našao stream. Izgubili su, Johnson igrao ispod svog proseka.

Link to comment

Kentucky preživeo LSU. Otvorili loše, da bi ih Kentucky lagano lomio i preuzeo vođstvo pred kraj Ip. To bi nadogradio do +13 u jednom trenutku polovinom IIp. Tada sam promenio kanal i okrenuo 15ak minuta kasnije i video da su na -6. Do kraja su odigrali 4-5 odličnih odbrana i dobili serijom 11-3. Towns odličan (mada je izgleda dobio tehničku dok nisam gledao), počeo je da isporučuje u kontinuitetu ono što se očekuje od potencijalnog top3 pika. WCS takođe odličan. Andrew Harrison je takođe bio vrlo dobar i u pas i u koš igri.

 

LSU odličan, mislim da imaju tim za NCAA turnir, mada su malo ograničeni, jer nemaju šut. Martin bi trebao biti makar dobar rotacioni igrač u NBA, Mickey liči na u potencijalu unapređenu verziju top evropskih centara koji su došli iz SADa. Dogodine im dolazi jedan od dva najbolja igrača iz sr. škole, Simmons i top20 talenat Blakeney. Sa Kentuckyem su u igri za još jednog top igrača - Newmana. PF Victor sa Arizone se transferovao kod njih i mislim da će im moći pomoći u drugom delu sezone. Ako im ostanu dva najbolja igrača, mogli bi dogodine biti jako interesantan tim.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...