Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Nije mozda ova pobeda GOP-ovaca i cajdzija toliko losa. Kako rece Dzimi Karter, konacno ce morati da pocnu da se ponasaju odgovorno jer su poslednje dve godine totalno podivljali.Drugo, jeste da su preuzeli Donji dom, ali Senat je demokratski, predsednistvo isto tako, Vrhovni sud, ako se ne varam, preteze na levo. Prema tome, nije bas da ce pobednici da vladaju.Trece, mozda sve ovo izgleda bolje kada se posmatra iz Masacuseca gde su D imali landslide pobedu na svim frontovima. Tacno je da je u Masacusecu gadna klima za udoban zivot, ali bar ne moras da trpis teror verskih fanatika i nacionalista.

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nebitno. Poruka Ross Perot-a je bila slična poruci Teabaggersa, a obe imaju istu ciljnu grupu: kvazilibertarijance koji "ne daju da se država meša u njihov život", ali hoće da "država zabrani abortus", vole free trade ali traže da se NAFTA ukine (Ross Perot je bio protiv dok se još nije potpisala), ne vole "government handouts", ali su državne subvencije farmerima (koji su skoro 100% beli) sasvim OK, neće da im država nameće zdravstveno osiguranje, al' hoće da im država plati kada odu u hitnu pomoć a nemaju zdravstveno osiguranje. Ekipa koja bi rado da se, da prostiš, j*be, al' da im ne uđe.
To je to. GOP jos od Regana ima religious right bazu, a Teabaggersi rekrutuju kao vise urbane kvazi-libertarijance. Veoma interestantan clanak o finansiranju Teabaggersa: http://www.newyorker.com/reporting/2010/08/30/100830fa_fact_mayerA Grassroot Movement brought to you by Koch Industries.
Link to comment

Dok ne proanaliziramo poolove™ teško je dati točan, empirički utvrđen odgovor. Odgovor na bazi mog iskustva je da tu nije Tea Party glavni faktor, pravi odgovor je star, tradicionalan i poznat.Angry white men. Ovog puta, pridružilo im se i nešto womenova. Razlog broj 1 - stimulus. Izglasan, navodno novac stiže - a radnih mjesata nigdje. Drugo - health care - navodno se i na to troši neka para, a ne osjeti se nigdje. Obadva velika pothvata temeljito su obljepljena govnima od strane najgledanijeg networka, Faux News.Konačno, predsjednik je crnac. On, jel, troši lovu angry white menova i womenova, a na što? (sigurno na sebe i svoje). Let's kick his negro butt.Evo jedna topla ljudska priča kao dokaz:

He knew that, in a few hours, people like Cornelia Thompson, 70, a retired art teacher from a family of registered Democrats, would use her cane to climb the five concrete steps leading to the lobby of Hazleton City Hall — first one foot, then the other — and cast her vote for Mr. Barletta in the marble foyer, near a display reading, “Great World War Honor Roll.”“I think it’s time for a change,” she would say.He knew, too, that in the same old St. Stan’s gym where he had voted, people like Larry Saltz, 42, a paramedic and Democrat, would vote against Mr. Kanjorski — even though he had voted for the congressman ever since he was eligible to vote. Mr. Saltz would cite the health care overhaul, government overspending and general unease as his reasons.“It’s just not working,” he would say, standing across from a closed church. “Everything seems broken.”Tuesday night, while watching the election returns in a supporter’s apartment, close to the Bo Brothers bar where his victory party awaited, Mr. Kanjorski heard the lackluster reports coming from Lackawanna County, one of his traditional strongholds. Now he really knew.
Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Nije mozda ova pobeda GOP-ovaca i cajdzija toliko losa. Kako rece Dzimi Karter, konacno ce morati da pocnu da se ponasaju odgovorno jer su poslednje dve godine totalno podivljali.Drugo, jeste da su preuzeli Donji dom, ali Senat je demokratski, predsednistvo isto tako, Vrhovni sud, ako se ne varam, preteze na levo. Prema tome, nije bas da ce pobednici da vladaju.
U neku ruku ste u pravu ovde. Na papiru je slaba vajda od kontrole nad donjim domom (House), ako se ne kontrolise Senate, a pogotovu kad je predsednik iz druge partije. Da su stvari obrnute (tj. da DEM imaju kontrolu nad House, a GOP Senate i POTUS), ja bih se slozio 100%. Medjutim, zadnjih nekoliko decenija su nas naucili da GOP sa svojom disciplinom i propagandnom masinerijom ume i cesto moze da progura stvari cak i kad nema 100% kontrolu, dok su DEM sa druge strane imopotentni cak i kad imaju apsolutnu dominaciju, kao npr. u zadnje 2 godine. Ostaje da se vidi kad House progura prvi zakon koji ce imati striktno partijske glasove, da li ce Senate imati cojones da ga zaustavi ili ce se naci neki novi Ben Nelson / Blanche Lincoln da u ime bi-partinsanshipa™ progura to, i da li ce onda Obama u to isto ime da potpise taj zakon umesto da lupi 1 veto?Sto se tice Vrhovnog Suda, ne bih rekao da je bas na levo. Zadnje dve sudije koje je postavio Obama (Sotomayor i Kagan)su ga vratile u desni centar iz teske desnice u koju su ga odvela 2 Bushova namestenika (Roberts i Alito).
Trece, mozda sve ovo izgleda bolje kada se posmatra iz Masacuseca gde su D imali landslide pobedu na svim frontovima. Tacno je da je u Masacusecu gadna klima za udoban zivot, ali bar ne moras da trpis teror verskih fanatika i nacionalista.
Tu ste potpuno u pravu. Evo juce sam cuo podcast lokalne NPR emisije na kome je analiticar rekao da je za novi state legislature ovde u NC (GOP po prvi put kontrolise House i Senate od 1868 :o ) jedan od prioriteta da napravi ustavni amandman po kome se brak definise kao "unija muskarca i zene" :isuse: Naravno, na ustavne amandmane guverner (koja je DEM) nema pravo veta.
Link to comment

U neku ruku ste u pravu ovde. Na papiru je slaba vajda od kontrole nad donjim domom (House), ako se ne kontrolise Senate, a pogotovu kad je predsednik iz druge partije. Da su stvari obrnute (tj. da DEM imaju kontrolu nad House, a GOP Senate i POTUS), ja bih se slozio 100%. Medjutim, zadnjih nekoliko decenija su nas naucili da GOP sa svojom disciplinom i propagandnom masinerijom ume i cesto moze da progura stvari cak i kad nema 100% kontrolu, dok su DEM sa druge strane imopotentni cak i kad imaju apsolutnu dominaciju, kao npr. u zadnje 2 godine.

Ostaje da se vidi kad House progura prvi zakon koji ce imati striktno partijske glasove, da li ce Senate imati cojones da ga zaustavi ili ce se naci neki novi Ben Nelson / Blanche Lincoln da u ime bi-partinsanshipa™ progura to, i da li ce onda Obama u to isto ime da potpise taj zakon umesto da lupi 1 veto?

Manchin je već on the record da će repealnuti 'loše dijelove Obamacarea'. Dakle, ako se nije zlagao, već sada možeš staviti 1 ad hoc preletača u Mičovu kolonu.
Sto se tice Vrhovnog Suda, ne bih rekao da je bas na levo. Zadnje dve sudije koje je postavio Obama (Sotomayor i Kagan)su ga vratile u desni centar iz teske desnice u koju su ga odvela 2 Bushova namestenika (Roberts i Alito).
blink.gifPa valjda ti bar znaš što je igra - pomladiti svoje krilo suda da se ne bi dogodilo da 1 member tvoga krila rikne dok je onaj drugi™ u White-House-poziciji da ga odmijeni svoga krila memberom. Nisu se dogodili nikakvi pomaci dakle, oba tima su igrala DI-fens. Vrijedilo bi pogledati who's next on the to-die-list. Koliko ja vidim, sljedeća po godinama i po zdravstvenom kartonu je Ruth Bader Ginsburg, bilo bi pametno srediti tu situaciju do 2012.
Tu ste potpuno u pravu. Evo juce sam cuo podcast lokalne NPR emisije na kome je analiticar rekao da je za novi state legislature ovde u NC (GOP po prvi put kontrolise House i Senate od 1868 :o ) jedan od prioriteta da napravi ustavni amandman po kome se brak definise kao "unija muskarca i zene" :isuse: Naravno, na ustavne amandmane guverner (koja je DEM) nema pravo veta.
Danas sam pročitao da nema pravo veta ni na redistricting (čitaj gerry...). GOP dobio i Senat u Nueva Jorku isuse.gif, Demsi su zbilja royally fucked. dry.gif
Link to comment
U neku ruku ste u pravu ovde. Na papiru je slaba vajda od kontrole nad donjim domom (House), ako se ne kontrolise Senate, a pogotovu kad je predsednik iz druge partije. Da su stvari obrnute (tj. da DEM imaju kontrolu nad House, a GOP Senate i POTUS), ja bih se slozio 100%. Medjutim, zadnjih nekoliko decenija su nas naucili da GOP sa svojom disciplinom i propagandnom masinerijom ume i cesto moze da progura stvari cak i kad nema 100% kontrolu, dok su DEM sa druge strane imopotentni cak i kad imaju apsolutnu dominaciju, kao npr. u zadnje 2 godine.
Propagandna masina GOP-ovaca i Cajdzija donosi plodove kada nisu in charge i kada ne moraju snose odgovornost za svoja bulaznjenja i lupetanja. I kada imaju licnosti koje su privlacne za Nezavisne i desne Demokrate (npr. Regan, Bejker, Kemp, Viliam Bakli Jr., Bjukanan). Sada ce morati da zasucu rukave i zamoce ruke u govna koja je Obamina administracija nasledila od Busove i da urade nesto konkretno i delotvorno, da pokazu da imaju agendu koja "radi za narod". Njihove fantazije koje lansiraju Limbo, Palinka, ili Kristina O Donel, i koji oni nazivaju "Americkim snom" mozda raspale mastu dobrog dela registrovanih GOP-glasaca, ali tesko da ce da privuku bilo koga izvan tog kruga.
Ostaje da se vidi kad House progura prvi zakon koji ce imati striktno partijske glasove, da li ce Senate imati cojones da ga zaustavi ili ce se naci neki novi Ben Nelson / Blanche Lincoln da u ime bi-partinsanshipa™ progura to, i da li ce onda Obama u to isto ime da potpise taj zakon umesto da lupi 1 veto?
Po svemu sudeci, novoizabrani D-senator iz Zapadne Virdzinije je to vec najavio (npr. da nece podrzati Obamin zdravstveni plan, stimulans, isl. + se u inaguralnom govoru viseputa zahvaljivao Bogu). Ne bi me iznenadilo da se presaldumi i promeni stranku.Nevezano za gornje komentare, jedan od razloga poraza Demokrata na ovim izborima je otsustvo podrske glasaca onih koji su dioprineli Obaminoj pobedi pre 2 godine; mladji ljudi (izmedju 30-40 godina). Ovu pobedu GOP-ovaca su dobrim delom izneli matorci moje i starijih generacija.
Link to comment
Propagandna masina GOP-ovaca i Cajdzija donosi plodove kada nisu in charge i kada ne moraju snose odgovornost za svoja bulaznjenja i lupetanja. I kada imaju licnosti koje su privlacne za Nezavisne i desne Demokrate (npr. Regan, Bejker, Kemp, Viliam Bakli Jr., Bjukanan). Sada ce morati da zasucu rukave i zamoce ruke u govna koja je Obamina administracija nasledila od Busove i da urade nesto konkretno i delotvorno, da pokazu da imaju agendu koja "radi za narod". Njihove fantazije koje lansiraju Limbo, Palinka, ili Kristina O Donel, i koji oni nazivaju "Americkim snom" mozda raspale mastu dobrog dela registrovanih GOP-glasaca, ali tesko da ce da privuku bilo koga izvan tog kruga.
101102_FG_boehnerTN.jpgsaystongue.gif
While our new majority will serve as your voice in the people's House, we must remember it is the president who sets the agenda for our government. The American people have sent an unmistakable message to him tonight, and that message is:"change course."We hope President Obama will now respect the will of the people, change course, and commit to making the changes they are demanding. To the extent he is willing to do this, we are ready to work with him.
Drugovi. Nije Boehner opo s kruške.
Link to comment
Manchin je već on the record da će repealnuti 'loše dijelove Obamacarea'. Dakle, ako se nije zlagao, već sada možeš staviti 1 ad hoc preletača u Mičovu kolonu.
On je prvi izasao iz closeta. Bice ih jos, mmw. :ph34r:
Danas sam pročitao da nema pravo veta ni na redistricting (čitaj gerry...). GOP dobio i Senat u Nueva Jorku isuse.gif, Demsi su zbilja royally fucked. dry.gif
Tacno, nema pravo na veto ni na redistricting, ni na amandmane na drzavni ustav. Dems su fucked jer su nasli da izgube premoc tacno posle censusa kad se radi redistricting, a jos su jos velike sanse da ce ova drzava da dobije jos 1 congressional district. Ako mislis da je sadasnja electoral district mapa ludacka, zamisli tek kako ce da izgleda kad GOP zavrsi sa njom. Meni je pak najveci strah da mi lupaci Biblijom i osedlavaci dinosaurusa ne ukinu drzavnu lutriju.
Propagandna masina GOP-ovaca i Cajdzija donosi plodove kada nisu in charge i kada ne moraju snose odgovornost za svoja bulaznjenja i lupetanja. I kada imaju licnosti koje su privlacne za Nezavisne i desne Demokrate (npr. Regan, Bejker, Kemp, Viliam Bakli Jr., Bjukanan). Sada ce morati da zasucu rukave i zamoce ruke u govna koja je Obamina administracija nasledila od Busove i da urade nesto konkretno i delotvorno, da pokazu da imaju agendu koja "radi za narod". Njihove fantazije koje lansiraju Limbo, Palinka, ili Kristina O Donel, i koji oni nazivaju "Americkim snom" mozda raspale mastu dobrog dela registrovanih GOP-glasaca, ali tesko da ce da privuku bilo koga izvan tog kruga.
Ja sam i mislio na vladanje, a ne na izbore i izbornu propagandu. Propagandna masinerija i disciplina koju GOP ima medju svojim representatives i senators, ona ista zbog koje im od 2002-2006 nije trebalo nikakav super majority da proguraju sve sto su hteli. Ta ista propagandna masinerija i disciplina gde ce da se stoji za govornicom Senata i cita telefonski imenik u svrhu fillibustera nekog zakona koji ne mozes da sprecis da se izglasa normalnim putem. DEM nemaju takvu disciplinu izmedju sebe. Gospodin novoizabrani Junior Senator iz WV je bar to otvoreno rekao u startu.
Nevezano za gornje komentare, jedan od razloga poraza Demokrata na ovim izborima je otsustvo podrske glasaca onih koji su dioprineli Obaminoj pobedi pre 2 godine; mladji ljudi (izmedju 30-40 godina). Ovu pobedu GOP-ovaca su dobrim delom izneli matorci moje i starijih generacija.
Sasvim ste u pravu. Participacija glasaca 65 i starijih 2008 je bila 16%. Ove godine - 25%. Naravno, tu su krive mladje generacije sto nisu u vecem broju izasli i glasali.
Link to comment
On je prvi izasao iz closeta. Bice ih jos, mmw. :ph34r:
ne znam da li sam halucinirala, ali kad je manchin drzao govor preksinoc, neko je iz publike dreknuo "impeachment!". jeste da niko nije reagovao, ali cinjenica da nekome pada na pamet da to uopste kaze pokazuje ko je on i kakvim ga smatra njegovo biracko telo.
Link to comment

destinacija xxi vek, imam osecaj da smo neadekvatno opremljeni - ustav iz 1776(?) u levoj ruci; biblija /2 soma godina? koliko vec ona od kralja djejmsa?/ u desnoj ruciu dzepovima 5 soma godina stari relikti proslosti /zlatosrebro/; u ruksaku oruzje za ubijanje nase vrste /najmodernije/nismo happy camperi :wicked:

Link to comment
destinacija xxi vek, imam osecaj da smo neadekvatno opremljeni - ustav iz 1776(?) u levoj ruci; biblija /2 soma godina? koliko vec ona od kralja djejmsa?/ u desnoj ruciu dzepovima 5 soma godina stari relikti proslosti /zlatosrebro/; u ruksaku oruzje za ubijanje nase vrste /najmodernije/nismo happy camperi :wicked:
I'm packing for Jesus, I'm packing for Jesus oh-ho,I'm packing for Jesus, Who's packing for me?
http://www.npr.org/templates/transcript/transcript.php?storyId=130070569http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=130070569
Link to comment
destinacija xxi vek, imam osecaj da smo neadekvatno opremljeni - ustav iz 1776(?) u levoj ruci; biblija /2 soma godina? koliko vec ona od kralja djejmsa?/ u desnoj ruciu dzepovima 5 soma godina stari relikti proslosti /zlatosrebro/; u ruksaku oruzje za ubijanje nase vrste /najmodernije/nismo happy camperi :wicked:
Значи, управо се на ХБО завршило ово. Значи, немам речи. Значи, ко има пара да баци на такво смеће, инвестиција у Чајанку му дође као блу чип. Невероватан филм.
Link to comment

Idioti:

Keith Olbermann has been suspended indefinitely without pay from MSNBC for making donations to three Democrats in violation of NBC's ethics policy."I became aware of Keith's political contributions late last night," Phil Griffin, president of MSNBC, said in a statement. "Mindful of NBC News policy and standards, I have suspended him indefinitely without pay."
William Kristol spremno je dočekao priliku za volej:
MSNBC’s suspension of Keith Olbermann is ludicrous.First, he donated money to candidates he liked. He didn’t take money, or favors, in a way that influenced his reporting.Second, he’s not a reporter. It’s an opinion show. If Olbermann wants to put his money where his mouth is, more power to him.Third, GE, the corporate parent of MSNBC, gives money to political organizations. GE executives and, I’m sure, NBC executives give money. Why can’t Olbermann?Perhaps Olbermann violated NBC News “policy and standards.” But NBC doesn’t have real news standards for MSNBC — otherwise the channel wouldn’t exist. It’s a little strange to get all high and mighty now.
Pelosi se natječe za vođu - manjine.isuse.gif Ne znam koliko je još ostalo različitih načina da se Demokrati samoustrijele u stopala.
Link to comment

Vracajte Olbyja, pod hitno! On i Beck, su apsolutno najjaci na cable news. Nije ni Phil Griffin tolika budala, kao sto na prvi pogled izgleda.... i pored svega, 'countdown' je najgledaniji show na MSNBC-u. Takav lineup se ne dira. Osim debelog Eda (koji me nervira skoro koliko i Hannity) svi ostali su biser do bisera. :Hail:

Link to comment
×
×
  • Create New...