Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Šta je stvarno taj Tea Party? Jel' može neko ukratko?
Богатуни су скапирали да је најбољи начин да плаћају мале порезе тај да напале и финансирају гомилу припадника средње класе да на главу набију тророге шешире и почну да булазне о Уставу.
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Богатуни су скапирали да је најбољи начин да плаћају мале порезе тај да напале и финансирају гомилу припадника средње класе да на главу набију тророге шешире и почну да булазне о Уставу.
"Порез? Не плаћам. То је за ситну рају", рече она баба што је била власница Њујорк Тајмса.
Link to comment

OK, niko ne voli da plaća porez. A kako će to izvedu? Da ukinu državu, da raspuste vojsku? Super, nek' pretope, recimo, onaj super nosać aviona 'Ronald Regan' u staro gvožđe i eto manjih poreza. Zvuči mi k'o hleb tri dinara. Ne mogu da verujem da su na toj priči dobili izbore.

Link to comment
Šta je stvarno taj Tea Party? Jel' može neko ukratko?
Ukratko: jel' ti se dogodilo da voziš auto i krene džukac da laje bez veze i počne da se trka sa tvojim kolima? Ti staneš, otvoriš vrata, a džukac stane, zbuni se i ućuti. Taj džukac je Tea Party. Do sada su lajali bez veze i jurili vlast, a sada je vlast stala i otvorila im vrata.
Link to comment
I mozel meni neko ko detetu od 6 godina da objasni sto su ameri glasali za republikance? :unsure:
Zato sto mogu. Valjda je elementarno pravo gradjana da glasa kako zeli.
Ukratko: jel' ti se dogodilo da voziš auto i krene džukac da laje bez veze i počne da se trka sa tvojim kolima? Ti staneš, otvoriš vrata, a džukac stane, zbuni se i ućuti. Taj džukac je Tea Party. Do sada su lajali bez veze i jurili vlast, a sada je vlast stala i otvorila im vrata.
Problem, tvoj problem, tacnije, je to sto ovaj dzukac ima i pravo glasa. Doduse, pitanje je koliko je tea party pomogla republikanancima, kad su independents glasali 55% za njih. Mozda se ipak pronadje kompromis izmedju malog interracial Staljina™ i founding fathers™.
Link to comment
Zato sto mogu. Valjda je elementarno pravo gradjana da glasa kako zeli.
No se ljutis. Ne kazem ja da su republikanci glupi, samo me zanimaju razlozi jer nisam upucen.
Link to comment
Problem, tvoj problem, tacnije, je to sto ovaj dzukac ima i pravo glasa. Doduse, pitanje je koliko je tea party pomogla republikanancima, kad su independents glasali 55% za njih. Mozda se ipak pronadje kompromis izmedju malog interracial Staljina™ i founding fathers™.
Sinko, ja možda odveć mator, no ipak poslušaj što ću ti reći. Tea Party se ovde nekada zvao Ross Perot, i bio je isto tako magnet za nezavisne glasače 1992 i 1996. Razlika između ovog i onog Tea Partija je u tome što je Ross Perot bio samo na predsedničkim izborima, a ovi su išli na parlamentarne. Ništa više i ništa manje. Kao što je Ross Perot danas jedna fusnota u američkoj istoriji (ko od vas zna da je Klinton pobedio oba puta osvojivši manje od 50% glasova? Daj da vidim ruke? Bravo Mušarafe, bravo WTF. Vi ostali sedite i slušajte), tako će i Tea Party biti fusnota za 15-20 godina. Oni jednostavno nemaju substance a i zdrav razum im nije baš jača strana. Lajaće po donjem i gornjem domu, guraće opstrukciju (prvi zadatak je da obore reformu zdravstva? Bez većine u senatu i sa demokratskim predsednikom koji ima pravo veta? Idi begaj) sa ciljem da pod epitetom žrtve (mi probali, zli Demosi nisu dali, daj da gi smenimo) ponove uspeh 2012. No kako je to već i Ross Perot saznao, istorija se nikad ne ponavlja na isti način. Predstoje nam dve izgubljene godine gde će se terijeri iz Tea Party svađati i upirati prstom u demokrate i umerene republikance i spremati se za izbore 2012. Čisto sumnjam da će se neki novi balanced budget izgurati za njihovog vakta.
Link to comment

Ne ljuim se. To ti je najjednostavniji odgovor. ObiW, WTF ili neko drugi US 4umash ce ti mozda konciznije objasniti. Nisam ja neki hardcore GOP (republikanski) navijac. Ja zelim da US of A ostane (politicki) najmocnija zemlja na planeti, zato sto je jedini primer gde obicni glasac (ti, ja, bilo ko) moze da odluci dali hoce legalizaciju vutre, dali hoce kamere na raskrsnicama...itd. Jedini primer gde gradjani biraju shefove policije, sudije, direktore skola... za razliku od EU koja ne postuje cak ni nacionalne referendume. Power to the people at it's best! Edit: @ Shan Jan

Edited by mandingo
Link to comment
Sinko, ja možda odveć mator, no ipak poslušaj što ću ti reći. Tea Party se ovde nekada zvao Ross Perot, i bio je isto tako magnet za nezavisne glasače 1992 i 1996. Razlika između ovog i onog Tea Partija je u tome što je Ross Perot bio samo na predsedničkim izborima, a ovi su išli na parlamentarne. Ništa više i ništa manje. Kao što je Ross Perot danas jedna fusnota u američkoj istoriji (ko od vas zna da je Klinton pobedio oba puta osvojivši manje od 50% glasova? Daj da vidim ruke? Bravo Mušarafe, bravo WTF. Vi ostali sedite i slušajte), tako će i Tea Party biti fusnota za 15-20 godina. Oni jednostavno nemaju substance a i zdrav razum im nije baš jača strana. Lajaće po donjem i gornjem domu, guraće opstrukciju (prvi zadatak je da obore reformu zdravstva? Bez većine u senatu i sa demokratskim predsednikom koji ima pravo veta? Idi begaj) sa ciljem da pod epitetom žrtve (mi probali, zli Demosi nisu dali, daj da gi smenimo) ponove uspeh 2012. No kako je to već i Ross Perot saznao, istorija se nikad ne ponavlja na isti način. Predstoje nam dve izgubljene godine gde će se terijeri iz Tea Party svađati i upirati prstom u demokrate i umerene republikance i spremati se za izbore 2012. Čisto sumnjam da će se neki novi balanced budget izgurati za njihovog vakta.
:Hail: A ovo boldovano je vec pocelo
Mozda se ipak pronadje kompromis izmedju malog interracial Staljina™ i founding fathers™.
Nisam ja neki hardcore GOP (republikanski) navijac.
:lol::isuse:
Link to comment
Sinko, ja možda odveć mator, no ipak poslušaj što ću ti reći. Tea Party se ovde nekada zvao Ross Perot, i bio je isto tako magnet za nezavisne glasače 1992 i 1996. Razlika između ovog i onog Tea Partija je u tome što je Ross Perot bio samo na predsedničkim izborima, a ovi su išli na parlamentarne. Ništa više i ništa manje. Kao što je Ross Perot danas jedna fusnota u američkoj istoriji (ko od vas zna da je Klinton pobedio oba puta osvojivši manje od 50% glasova? Daj da vidim ruke? Bravo Mušarafe, bravo WTF. Vi ostali sedite i slušajte), tako će i Tea Party biti fusnota za 15-20 godina. Oni jednostavno nemaju substance a i zdrav razum im nije baš jača strana. Lajaće po donjem i gornjem domu, guraće opstrukciju (prvi zadatak je da obore reformu zdravstva? Bez većine u senatu i sa demokratskim predsednikom koji ima pravo veta? Idi begaj) sa ciljem da pod epitetom žrtve (mi probali, zli Demosi nisu dali, daj da gi smenimo) ponove uspeh 2012. No kako je to već i Ross Perot saznao, istorija se nikad ne ponavlja na isti način. Predstoje nam dve izgubljene godine gde će se terijeri iz Tea Party svađati i upirati prstom u demokrate i umerene republikance i spremati se za izbore 2012. Čisto sumnjam da će se neki novi balanced budget izgurati za njihovog vakta.
Ignoriracu 'sinko' i 'sedite i slusajte'. Klinton je 2 puta imao > 50% ali je imao Electoral vote, koji se jedino broji u federalnoj republici kao sto je USA.... State rights i ostalo. Primer ti je totalno neadekvatan, posebno ako se ima u vidu da su independents (ili kako ih ti zoves Ross Perot i tea party) glasali za demokrate 2006 i 2008. @ WTF Boldovao si (™), a sudeci po smajlijima, cini se da ga nisi video. Edited by mandingo
Link to comment
Klinton je 2 puta imao > 50% ali je imao Electoral vote, koji se jedino broji u federalnoj republici kao sto je USA.... State rights i ostalo.
Valjda si mislio < 50%? A u tome je cela poenta, da je Perot uzeo glasove Bushu '92 i Dolu '96 sa kojima bi imali vecinu u nekim drzavama i samim time veci broj electoral votes.
Primer ti je totalno neadekvatan, posebno ako se ima u vidu da su independents (ili kako ih ti zoves Ross Perot i tea party) glasali za demokrate 2006 i 2008.
Independents jesu vecinom glasali za Demokrate 2006 i 2008, ali niti su svi independents u tea party, niti su svi tea party clanovi independents.
Link to comment
Valjda si mislio < 50%? A u tome je cela poenta, da je Perot uzeo glasove Bushu '92 i Dolu '96 sa kojima bi imali vecinu u nekim drzavama i samim time veci broj electoral votes.
Jesam. Sorry, matematika me muci oduvek. A u tome nije nikakva poenta, posto ovo nisu bili pretsednicki izbori.
Independents jesu vecinom glasali za Demokrate 2006 i 2008, ali niti su svi independents u tea party, niti su svi tea party clanovi independents.
Sto je upravo moja poenta. Na ovim izborima su independents (ne tea party, ne Ross Perot), glasali 55/40 u korist republikanaca. Zato mislim da ce biti neke kohabitacije Obame i rep. kongresa. Ja sam pricao o americkim nezavisnim glasacima (koji su oko 30% glasackog tela, ako ne i vise) a ObiW je njih izjednacio sa tea party i Rossom. Edited by mandingo
Link to comment
Zvuči mi k'o hleb tri dinara. Ne mogu da verujem da su na toj priči dobili izbore.
ne samo na tome. stvar je u tome da su Republikanci znatno bolji u vodjenju debate - recimo, oni lepo vicu u sav glas kako su Obama & Dems socijalisti, i onda se potonji polome dokazujuci kako to nije tacno. pa kada Dems treba nesto da urade (ili nesto i urade), sve to deluje tromo i impotentno. uspeli su da izgube poverenje mnogih Demokrata i nezavisnih zbog takvog pristupa. Dzon Stjuart redovno podjebava Dems da nemaju cojones da urade sta treba. Stewart’s complaints are bi-partisan. “Obama ran as a visionary and leads as a legislator. That’s been the most disappointing thing about him,” he says. “People were open to major changes, and they didn’t get it. I mean, he was pretty clear about some shit: ‘We’re not gonna sacrifice values for safety. I’m closing Guantánamo.’ Jettisoning Shirley Sherrod showed he doesn’t quite understand this game yet, does he? He’s more than willing to sacrifice someone to the voraciousness of the news cycle than to any sense of what his narrative is.”http://nymag.com/arts/tv/profiles/68086/index3.html Edited by Gandalf
Link to comment
http://www.theonion.com/articles/democrats-if-were-gonna-lose-lets-go-down-running,18333/Conceding almost certain Republican gains in next month's crucial midterm elections, Democratic lawmakers vowed Tuesday not to give up without making one final push to ensure their party runs away from every major legislative victory of the past two years.Party leaders told reporters that regardless of the ultimate outcome, they would do everything in their power from now until the polls closed to distance themselves from their hard-won passage of a historic health care overhaul, the toughest financial regulations since the 1930s, and a stimulus package most economists now credit with preventing a second Great Depression. Edited by Gandalf
Link to comment
Jesam. Sorry, matematika me muci oduvek. A u tome nije nikakva poenta, posto ovo nisu bili pretsednicki izbori.
Nebitno. Poruka Ross Perot-a je bila slična poruci Teabaggersa, a obe imaju istu ciljnu grupu: kvazilibertarijance koji "ne daju da se država meša u njihov život", ali hoće da "država zabrani abortus", vole free trade ali traže da se NAFTA ukine (Ross Perot je bio protiv dok se još nije potpisala), ne vole "government handouts", ali su državne subvencije farmerima (koji su skoro 100% beli) sasvim OK, neće da im država nameće zdravstveno osiguranje, al' hoće da im država plati kada odu u hitnu pomoć a nemaju zdravstveno osiguranje. Ekipa koja bi rado da se, da prostiš, j*be, al' da im ne uđe.
Ja sam pricao o americkim nezavisnim glasacima (koji su oko 30% glasackog tela, ako ne i vise) a ObiW je njih izjednacio sa tea party i Rossom.
Američki "nezavisni glasač" je mit koji je nastao tako što prilikom registracije za glasanje postoji opcija da napišeš koji ti je "party affiliate", i na osnovu toga statistika kaže "ima ovoliko registrovanih R, ovoliko D, a ostali su I (Independant)". Ja poznajem ljude koji neće da se izjasne prilikom registracije jer nije obavezno (neće da primaju poštom PR partije za koju glasaju), a kada izađu na izbore stalno glasaju za istu partiju. Tehnički su I, praktično nisu. Tako da... kategorija o kojoj ti pričaš je u stvarnosti daleko manja od 30%. U suštini skoro svaki izbori ne zavise toliko od "pravih" I, nego od toga koliko R+R(I) i D+D(I) izađu na izbore. 2006 & 2008 je izašlo više D+D(I), sada je izašlo više R+R(I). Ako ne veruješ, uporedi precentualni (ne elektoralni) broj glasova koji je dobio Obama 2008 u odnosu Kerija 2004. Obama 53%, Keri 48%. U pitanju je samo 5% glasova koje je od republikanaca 2004. otišlo demokratama 2008. Edited by ObiW
Link to comment
×
×
  • Create New...