Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Meni se dopala originalna zamisao da se "smanji ton". Uopšte, sve poruke iz samog Stewartovog govora. Nekako (i od ranije) imam utisak da prog.liberal crowd samo čeka punchlines da se smeje na račun usual suspects (u čemu nema ničeg lošeg, dapače to i ja obožavam), ali propušta neke kvalitetne poruke između punchlines.Poruka Stewarta da se "smanji ton" logično bi trebalo pre svega da se odnosi na glavne manipulatore (Fox et al.), međutim treba imati u vidu da se Stewart ne obraća tom auditorijumu uopšte. Imamo donekle sličnu situaciju od pre nekoliko godina iz Srbije - 2 Srbije koje se međusobno ne čuju, obe stavile ruke na uši i viču iz sveg glasa. I onda sam ja npr. tamo izigravao Stewarta i pokušavao da apelujem na peščanikovce da malo smanje ton i možda saslušaju neke od te mordorske smradikalske Srbije (jerbo možda nisu ni oni baš svi isti, možda među njima ima onih malo razumnijih... na kraju, i da nema, potrebno je razumeti "šta jede gilbertovo grožđe", koja je to frustracija koja muči taj uslovno rečeno redneck deo populacije, i kako im prići i prodati 1 malo liberalniju priču koja bi za njih bila prihvatljivija od nekakvih liberalnih frindžova koji se najglasnije čuju (i vamo i tamo).)Uopšte je pogrešna ideja da je i 1 ideologija (bilo koja) u pravu i da sve što treba da se desi je da ona preuzme svu vlast i sve će posle biti haja-haja. Ranije sam pisao o tom konceptu (koji sigurno ja nisam izmislio) društva kao 1 čorbe, u kome ima mesta za sve (ili skoro sve) začine i komponente, ali ta čorba lahko postaje nejestiva ako se bilo čega rokne u ogromnoj količini. Međutim, ekstremi se sa tim nikad ne bi složili, oni svi misle da su bogom dani da usrećuju populus, pa bili oni komunistički, libertarijanski, nacionalistički ili neki 16.ti ekstremi.Dopala mi se ideja "smanjivanja tona", da bi se čuli oni koji imaju nešto u stvari pametno da kažu...

Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

I vetoed™. Mnogo vise ljudi danas na izbornom mestu, nego u Maju za primaries. Komsinica (koja je ispred agitovala za DEM) me saletela sa pricama kako je bilo na R2RS, usput isto objasnjava GOP koleginici pored nje koja je gleda belo. Pored mene bracni par pakistanskih emigranata oko 50 godina, glasaju prvi put. God Bless America! :Hail:

Meni se dopala originalna zamisao da se "smanji ton". Uopšte, sve poruke iz samog Stewartovog govora. Nekako (i od ranije) imam utisak da prog.liberal crowd samo čeka punchlines da se smeje na račun usual suspects (u čemu nema ničeg lošeg, dapače to i ja obožavam), ali propušta neke kvalitetne poruke između punchlines.Poruka Stewarta da se "smanji ton" logično bi trebalo pre svega da se odnosi na glavne manipulatore (Fox et al.), međutim treba imati u vidu da se Stewart ne obraća tom auditorijumu uopšte. Uopšte je pogrešna ideja da je i 1 ideologija (bilo koja) u pravu i da sve što treba da se desi je da ona preuzme svu vlast i sve će posle biti haja-haja. Ranije sam pisao o tom konceptu (koji sigurno ja nisam izmislio) društva kao 1 čorbe, u kome ima mesta za sve (ili skoro sve) začine i komponente, ali ta čorba lahko postaje nejestiva ako se bilo čega rokne u ogromnoj količini. Međutim, ekstremi se sa tim nikad ne bi složili, oni svi misle da su bogom dani da usrećuju populus, pa bili oni komunistički, libertarijanski, nacionalistički ili neki 16.ti ekstremi.Dopala mi se ideja "smanjivanja tona", da bi se čuli oni koji imaju nešto u stvari pametno da kažu...
Mislim da malo naivno gledas na sve ovo, iako si generalno u pravu ako se gleda samo cista teorija. Elem, imas jednu stranu koja nastupa povisenim tonom zadnje 2 godine, i na tu buku i dreku ce sad ladno da dobije izbore. U cemu je stos da se sad kaze onoj drugoj strani da "smanji ton"? Ton koji oni nikad nisu ni povisili. Ni pre 2 godine, ni u zadnje 2 godine. Neki bi ovde upotrebili 1 popularni americki izraz "preaching to the choir" - u prevodu - gubis vreme pricajuci nesto onima koji te ionako shvataju i vec slazu se s tobom. Ja ovaj R2RS vise shvatam kao poziv onima koji su se iz straha ili apatije u ove zadnje 2 godine uvukli u misije rupe da izadju i da bar danas (11/2) urade nesto "where and when it counts", kad vec nisu u fazonu da se dernjaju po town hall sastancima, demonstriraju, ili setaju okolo sa posterima featuring swastikas i Hitlerovske brkove docrtane na licima politickih protivnika.
Jel' ima sanse za neki live stream za MSNBC ili FNC?
:lol: Paging Kojot! Paging Kojot!
Link to comment

Ah taj vickasti šarm! wub.gif

:+1 odličan osvrt na good ole days. Staaara kampanja, civility, tradition! 1860. laugh.gif
On the last Friday night before the 1860 election, Senator William H. Seward delivered a rousing Republican campaign address to a large outdoor gathering on 14th Street in Manhattan. Afterward, crowds of pro-Lincoln “Wide Awakes” fanned out through the surrounding area. Wide Awakes, members of an organization with strong paramilitary overtones, could be a menacing sight: they wore military-style caps and shrouded themselves in long black capes made of a shiny fabric that reflected the flames of the torches they carried. Some strapped axes to their backs, in tribute to their rail-splitting hero.According to the next day’s Times and other papers, things began to spin out of control when supporters of a rival presidential contender, John Bell, charged toward the Lincoln men, “calling them ‘negro stealers,’ ‘sons of b____s,’ &c.” At the corner of 12th Street and Fourth Avenue, several dozen volunteer firemen — members of Engine Company 23 — joined the fray, swinging roundhouse blows with clubs and heavy iron wrenches that the Wide Awakes tried to parry with their torches. But the tide of battle turned when the young Republicans brought their Lincoln axes into play. They chased the enemy back into the company firehouse and promptly began smashing down its barricaded doors, as other idealistic marchers flung bricks and cobblestones.
Edited by Roger Sanchez
Link to comment
:isuse::huh::ph34r::blink::isuse:
What else might affect the economy? The answer is obvious, but its implications are frightening. War and peace influence the economy. Look back at FDR and the Great Depression. What finally resolved that economic crisis? World War II. Here is where Obama is likely to prevail. With strong Republican support in Congress for challenging Iran's ambition to become a nuclear power, he can spend much of 2011 and 2012 orchestrating a showdown with the mullahs. This will help him politically because the opposition party will be urging him on. And as tensions rise and we accelerate preparations for war, the economy will improve. I am not suggesting, of course, that the president incite a war to get reelected. But the nation will rally around Obama because Iran is the greatest threat to the world in the young century. If he can confront this threat and contain Iran's nuclear ambitions, he will have made the world safer and may be regarded as one of the most successful presidents in history.
:isuse:
Link to comment

Ali je izgubio i Ted Strickland. Što se tiče senata - Nevada & Colorado hang in the air....... ili kako kaže Kos: Dems losing swing state districts -- Ohio, Penn, Florida are just killing zones.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Bar neka korist od današnjeg glasanja: u lokalu smo izglasali da se skinu kamere sa semafora/raskrsnica - uprkos kampanji vatrogasaca, policije i zabrinutih majki da ne glasamo protiv kamera jer spašavaju živote.

Link to comment
Bar neka korist od današnjeg glasanja: u lokalu smo izglasali da se skinu kamere sa semafora/raskrsnica - uprkos kampanji vatrogasaca, policije i zabrinutih majki da ne glasamo protiv kamera jer spašavaju živote.
:Hail: Mi ovde™ izglasasmo 1 state constitutional amendment da nam od sad kandidati za Sherifa ne smeju imati criminal record. :lol:
Au, ode Ilionis. To je prilicno iznenadjenje.
I PA takodje. Iznenadjenje (doduse pozitivno) je za mene bilo i da su Miller i Angle izgubili u AK, odnosno NV.
Link to comment
I PA takodje. Iznenadjenje (doduse pozitivno) je za mene bilo i da su Miller i Angle izgubili u AK, odnosno NV.
Sto PA?Tu je od pocetka bilo gusto, a da nije bilo energicnog Joe-a odavno bi bilo jasno da je GOP. Simpatican taj Joe, gledao ga sinoc na BBC.
Link to comment
Bar neka korist od današnjeg glasanja: u lokalu smo izglasali da se skinu kamere sa semafora/raskrsnica - uprkos kampanji vatrogasaca, policije i zabrinutih majki™ da ne glasamo protiv kamera jer spašavaju živote™.
Aha, znači i ti si za nemiješanje države u tvoj život, Tea Parteejašu...Razotkriven si! dry.gif
I PA takodje. Iznenadjenje (doduse pozitivno) je za mene bilo i da su Miller i Angle izgubili u AK, odnosno NV.
Auuu, Miller će zaboljeti Tinu™ žestoko. Kad se još pribroje O?Donnelica, Angle i Fiorina.. Jadna Tina.Andrew Sullivan mi je osobica koju sam malo žalio danaske. Javija se noćas nekim linkom da su Iowa hicksi 'progledali' kroz zle namjere neprijatelja i ostavili ono troje sudaca koji su legalizirali gay marriage... Jesu kurac, svo troje je dobilo vritnjak sa benča. Uz to propo mu je i Prop 19, ali za to je bar znao.Završila se i Guvernatorova era. sad.gifInače, Obama ima srećicu, osto mu je Senat.. malo će mu manje bušiti zube nego Bubbi.
Link to comment
×
×
  • Create New...