Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Izvinjenje mandingo, a Rođer je promašio poentu mog javljanja (to je bila reakcija na pisanje na ovom topiku apropo Restore Sanity koji barem nije bio promovisan kao antirepublikanski skup).

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa, ništa, osim što je Rally to Restore Sanity bio protiv ekstremnih stavova.
mda... ne znam koliko se to da videti na vestima i slikama, ali je ovo bio parti americkih "levicara". koliko je tu bilo ekstrema, koliko umerenih... nemam pojma, ali nisam video niti jedan poster anti-Demokrata ili anti-Obama. video sam ogroman broj neutralnih, i ogroman broj koji su bili anti-Glen Ben, anti-Republikanaca, anti-Cajanka..."ektremna levica" je bila tamo, i cenim da su bili prihvaceni sa simpatijama - code Pink, nemacki Zeleni, i tome slicno.
Link to comment
Izvinjenje mandingo, a Rođer je promašio poentu mog javljanja (to je bila reakcija na pisanje na ovom topiku apropo Restore Sanity koji barem nije bio promovisan kao antirepublikanski skup).
Pa nije, nije ni Glenn Beckov R2RH bio promoviran kao antidemokratski skup.  :D Međutaw, usprkos tome što je za razliku od R2RH R2RS livedapnuo 2 its promise, osim C-Spana nije ga prenosio niko, čak ni MSNBC. Questions, questions..Lizardi drže konce..
Link to comment
Oprostite, ObiW i ostali, ali ta dalja rasprava, koliko god da je zanimljiva, nema veze sa mojim komentarom na koji se ObiW nadovezao. Htedoh prosto reći da Stewartov skup ovde prisvaja progresivni frindž koji ima potpuno ekstremni sud o svemu na Tea Party/republikanskoj/libertarijanskoj strani (kao da se radi o uniformnom frontu i da su svi oni 1 Glenn Beck). A između ostalog je na nežni način Jon Stewart pokušao da apeluje da se i tu makar malo smanji ton. Posle toga slede oduševljeni WTF i TBone, sa skrotumima i sličnom sadržinom.
Kao prvo, da kazem da je moje :Hail: najvise prouzrokovano cinjenicom da mi je dobar prijatelj uslikan na Stewartovom rallyju i izasao na prvoj stranici 1 NY Times. A medju 200K+ ljudi, naci ce se svakakvi. I zasto da ne budemo odusevljeni da je Stewartu doslo 3 puta vise ljudi nego Becku? Kad prestanu oni sa Hitlerovim brkovima i krstenicama, prestacu i ja sa cajnim i drugim kesicama. Nisam bas 100% "turn the other cheek" kind of a guy.
FNC je 'fair and balanced' taman koliko i MSNBC, kad vec pises o dzukcima i fringeu. Izjednjacavanje tea party folka sa libertarijancima, isto tako, ne stoji. Tamo su vecina Christian conservative... libertarijanci bi bili pro - choice, pro gay marriage, anti war i slicno. Cak ni Ron Paulov sin nije libertarijanac, bar ne u pravom smisli te reci... samo treba baciti pogled na njegovu kampanju.
Pravi libertarijanci ne postoje vise. Mozda nikad nisu ni postojali. Svako voli da ga drzava ostavi na miru kad mu ide odlicno, i da uleti da mu pomogne kad sranje udari u ventilator. Human nature and shit...
Link to comment
mda...
Yebi ga onda Jon Stewart ne zna kakav je skup organizovao. To jedino mogu da zaključim. Pričam o tome kakav je skup organizovan, a ne ko je tamo bio... možda su bili i boljševici i alkaida, to ne znam, ali znam šta je JS pričao pre, a i na samom skupu. On je okarakterisao kao ekstremno ono što ovde ponekad čitamo iz pera WTF-a, TBoneta i još nekih.
Link to comment
Zanimljivo je kako su to moderate Demokratsi u newsspeaku. Reper za određivanje extrema je dakle odlično postavljen. I R2RS je oko toga napravio pomak od egazkli 0 milimetara...
apsolutno. trenutno, jednako su ekstremi oni koji smatraju da su Djordjije II i Cejni kriminalci i ratni zlocinci koje valja pred sud, i oni koji smatraju da bi vec sutra valjalo baciti par nuklearki na Teheran.u stvari, ovi prvi su "ekstremi", ovi drugi su u uglednim think tenkovima i pisu za WSJ.edit: Cajnici sebe definisu libertarijancima, Glen Bek tvrdi da je libertarijanac...tako da mnogi "libertarijance" gledaju u tom okviru. s druge strane, znam pun qrac deklarisanih Demokrata koji Ron Pola smatraju ideoloski bliskim. Edited by Gandalf
Link to comment
Nisam bio na Stewart/Colbert rally, ali je zato tu bio deo moje DC ekipe! :Hail:slide_12644_169303_large.jpg?1288560953045
ovi u crnini su 100% srbi; ko da im je majka umrla :Dgandalf je metastazirao pa je na reliju trazio crvene :P
Link to comment
Pa super OK je to, problem je što ljevica praktično nema ekstreman stav, dakle da se je ljevičarski hell upravo duboko smrznuo od R2RS puhanja, dok onaj quasilibertarijanski i dalje fino krčka i puši se. Mislim da Amesa to pomalo žulja. Razumijem ga. Solidariziram se.
Odlicno objasnjenje, pravo u sridu. Ko cita Amesa dugo vreme i zna njegove stavove, odmah je ukapirao da bi on radije video pravi gnev one druge Amerike™, postere i znakove za koje bi i "levi ekstremisti ovog foruma kao TBone i WTF" smatrali da su malo over the top, a ne bi mu bilo mrsko ni da vidi neku radikalniju akciju koja bi se zavrsila scenom gde neki ninja kornjaca mlati nekog Greenwich Village levicara ("moj si DC dosao da rusis").
Yebi ga onda Jon Stewart ne zna kakav je skup organizovao. To jedino mogu da zaključim. Pričam o tome kakav je skup organizovan, a ne ko je tamo bio... možda su bili i boljševici i alkaida, to ne znam, ali znam šta je JS pričao pre, a i na samom skupu. On je okarakterisao kao ekstremno ono što ovde ponekad čitamo iz pera WTF-a, TBoneta i još nekih.
Zna Stewart dobro kakav je skup organizovao. I dobar broj ljudi na tom skupu misli isto sto mislimo TBone i ja, i mozda pise slicne stvari na nekom forumu ili blogu gde obicno pisu (ako pisu), e sad sto se nisu iscimali da to stave na poster, to je druga prica. Ja cisto sumnjam da ce vise od 2% ljudi koji su bili tamo da sutra na glasackom mestu zaokruze kandidata koji iza svog imena ima "®".
Link to comment
ovi u crnini su 100% srbi; ko da im je majka umrla :D
Ali poster je slika i prilika onoga o čemu je Ames pisao: oneliner doskočica sa sve smajlijima. Život imitira web2.0 :lol: 1 srpska skolonost ka ironiji i sarkazmu + 1 reli baziran na ironiji & sarkazmu = Srbin u prvom planu sa ironično/sarkastičnim posterom. We are the champions, my friends...
Link to comment

Ne bih da vam mnogo kvarim dozivljaj, ali covek na slici nije Srbin nego Amerikanac (skotskog porekla, ako cemo da gledamo poreklo). Poznanstvo sa mnom mu je jedina dodirna tacka sa Srbijom, ako se tako nesto uopste i racuna. Za ove druge oko njega stvarno ne znam sta su i ko su, cudi me da mu zena nije na slici pored njega jer je i ona isla.

Ali poster je slika i prilika onoga o čemu je Ames pisao: oneliner doskočica sa sve smajlijima. Život imitira web2.0
Ali sa ovim se slazem 100%. Edited by WTF
Link to comment
Ja cisto sumnjam da ce vise od 2% ljudi koji su bili tamo da sutra na glasackom mestu zaokruze kandidata koji iza svog imena ima "®".
Ili ti ne shvataš koja je bila poruka skupa (sa glasanjem nema veze), ili je proklamovani cilj zaista bio lažan... što me ne bi previše ni začudilo.
Link to comment
Ili ti ne shvataš koja je bila poruka skupa (sa glasanjem nema veze), ili je proklamovani cilj zaista bio lažan... što me ne bi previše ni začudilo.
koja god bila poruka skupa, tu su dosli ljudi koji gledaju i slusaju Stjuarta i Kolberta. obzirom da obojica naginju Demokratama (sto nije tajna), i da su Republikanci (i Cajanka, Fox...) cesca i zahvalnija meta, njihova publika su velikom vecinom ljudi koji su pro-demokratski nastrojeni.Stjuart je pokusao da skup iskoristi kako bi smirio strasti - znacajan broj ljudi je to ispostovao, i dosli su bez partijskih slogana. kako bilo, publika su veeelikom vecinom bili ljudi koji ce za par dana glasati za Demokrate.@Stejk: nasli crveni i zeleni mene, prepoznali me. :D Edited by Gandalf
Link to comment
kako bilo, publika su veeelikom vecinom bili ljudi koji ce za par dana glasati za Demokrate.
JS: "It's a perfect demographic sampling of the American people"Bez da pretendujem da znam ko je u pravu, samo primećujem 1 neslaganje između zvaničnih stavova JS i nekih forumaša ovde.
Link to comment
JS: "It's a perfect demographic sampling of the American people"
to je tacno. United Colors of USA - belci, crnci, latinosi, azijati... Stewart and his associates asked some in the audience to identify themselves by category, eliciting answers such as “half-Mexican, half-white,” “American woman single” and “Asian-American from Taiwan.”“It’s a perfect demographic sampling of the American people,” Stewart cracked to a crowd filled with mostly younger whites. “As you know, if you have too many white people at a rally, your cause is racist. If you have too many people of color, then you must be asking for something — special rights, like eating at restaurants or piggy back rides.”edit: eh, da... to sto su Stjuart i Kolbert privukli znatno vise ljudi od Beka ne znaci puno. mislim da DC kao lokacija ipak znaci prednost domaceg terena za Stjuart-Kolbert duo. gornja istocna obala, a NY je na par sati voznje. Edited by Gandalf
Link to comment
×
×
  • Create New...