Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

I to je moguće, mada nije verovatno da će baš ona biti prvi pacov koji beži s' broda sa prvim tamnim oblacima koji se pojavljuju na horizontu. Mis'sim, ako je uspela da ubedi belu radničku klasu pre dve godine da je već 30 godina u politici i da je trčala preko piste u Tuzli pod snajperskom pabljom... zašto si toliki pesimista da ih neće ubediti godinu dana pred izbore da je oduvek bila 1 autsajder u ovoj administraciji?Zaboravi ti koja je bila seča vena međ' Milisavima (doduše iz Ohaja) kad je bilo jasno da je gospoja ispuhala na prajmariju? Ne sećaš se koliko se bela radnička klasa iz middle Amerike (koja inače nije rasistička, ali...) zaklinjala da će da apstinira na izborima? Sitovacija se preokrenula tek kad je Billy stao iza Obame par meseci pre izbora.
Problem nije ubedjivanje naroda, problem je naci pare i podrsku unutar partije da se napravi nesto nezabelezeno u novijoj americkoj istoriji - da neko skine trenutnog predsednika i to jos u partijskom primary! Za takvo nesto nije samo dovoljno da taj aktuelni predsednik ima katastrofalne pooll™ brojeve (a Obamini i nisu bas toliko losi kad se sve uzme u obzir) i da na midterm izborima njegova partija izgubi 40-50 House i 8-10 Senate mesta. Mora tu da postoji neka jaka struja unutar partije, neki veoma mocni igraci, neke zakulisne igre, a ja tako nesto ne vidim. To ne znaci da se nece naci neko ko ce mozda naterati Obamu na primary 2012, ali to ce po svojoj prilici biti neki fringe politicar, neka marginalna licnost kojoj je cilj da napravi 1 statement™, a ne neko sa ugledom ili reputacijom HRC za koga bi to bilo (kao sto je Roger vec rekao) ravno politickom samoubistvu. Hillary mozda ima nekih sirovih ambicija i zelja za tako nesto, ali zena nije luda niti pati od nekih deluzija da je to moguce. Neke stvari su jednostavno off limits.
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imaš neku posebnu motivaciju za lupetanja? Mržnju prema 1 ženi, iskonsku, jaku? Tražiš li u njoj ono prvotno, esencijalno zlo, podlost kojoj premca nema?
O, da. Dok si ti šarao po pepelu, ja sam uživo gledao njeno eksponiranje u javnosti pred izbore 1992 & prve godine boravka u Beloj kući. Tek kada joj je neko skrenuo pažnju da je Amerika izabrala njenog muža a ne bračni par Klinton (citat iz Newsweek-a iz tog doba), ona je smanjila eksponiranje ali je nastavila sa vođenjem politike iza kulisa koje je rezultiralo apsolutnom katastrofom demokratske partije 1994. Posle tih izbora je Billy batalio demokratske "core values" i počeo politiku umerenog konzervativca. Hilari se nije u javnosti pojavljivala do leta gospodnjeg 2000., kada se kandidovala za senatora. Moj zaključak na osnovu onoga čega se sećam iz perioda 1992-1993 je da je ta žena, što kažu braća Crnogorci pečatna. Nema stid, nema obraz, nema skrupule. Upravo zbog toga se nisam iznenadio kada je u cilju pobede nad Obamom krenula da ruši temelje onoga što je Billy ugradio 1992-2000. Da te podsetim: ona je tada rekla, otprilike, da je Obama media darling (a ne ona) zato što je crnac (a ona žena). Kakve to ima veze sa Billy-jevim radom? Kada je Billy došao na vlast, bela Amerika je bila ubeđena da se crnci "izvlače" na račun belaca: da primaju veću socijalnu pomoć, da su lenji i da su skloniji kriminalu, ALI da ih država štiti i da baš zbog toga što su crnci dobijaju više socijale a manje zatvorske kazne nego što bi dobili da su belci. Da li si tako nešto čuo i poslednjih 10-15 godina u Americi? Nisi, baš zato što je Billy-jevom veštom politikom takav stav postao prošlost - sve dok se Hilari nije setila da ga pokrene vodeći kampanju po middle Americi u proleće 2008. Naježio sam kada sam to čuo, ali se nisam iznenadio. To je Hilary. Ako treba da se vrati točak istorije 10-15 godina unazad da bi pobedila... okrenuće ga, pa nek ide sve u peršun.
Ja ju točno ocjenjujem.
Ocenjuješ ti točno kur moj. Zaboravio si šta je radila pre 2 godine, a ne znaš šta je radila pre 18 godina. Zlo, spremno na sve. Edited by ObiW
Link to comment
O, da. Dok si ti šarao po pepelu, ja sam uživo gledao njeno eksponiranje u javnosti pred izbore 1992 & prve godine boravka u Beloj kući. Tek kada joj je neko skrenuo pažnju da je Amerika izabrala njenog muža a ne bračni par Klinton (citat iz Newsweek-a iz tog doba), ona je smanjila eksponiranje ali je nastavila sa vođenjem politike iza kulisa koje je rezultiralo apsolutnom katastrofom demokratske partije 1994. Posle tih izbora je Billy batalio demokratske "core values" i počeo politiku umerenog konzervativca. Hilari se nije u javnosti pojavljivala do leta gospodnjeg 2000., kada se kandidovala za senatora. Ocenjuješ ti točno kur moj. Zaboravio si šta je radila pre 2 godine, a ne znaš šta je radila pre 18 godina. Zlo, spremno na sve.
Bunch of croc, paranoja, patologija. Nisam ni očekivao nešto kvalitetnije.Jel to isti ovaj narrative u kojem je Barry koristio Harry & Louise protiv nje? 'Likable enough' :bljak: ?Rekao da je njezin health plan sranje i loša stvar, da bi ga sada dao ozakoniti? DADT, koji će nestati za njegove straže (pogotovo sada kad će imati hrrpu glasova u House of Rep.! Svi su spremni na sve, ObiW, u toj mjeri. Hardball, brate. Onaj jad McCain je spreman postati teabagger do zadnjeg artritičnog zglavka da bi ostao glavom iznad površine. Demokrati snimaju oglase starring Nancy Pelosi kao protivnicu. I tako dalje..Što se tiče tvoje interpretacije istorije, prejeo si se medija tadašnjih - to najbolje pokazuje nadolazeća apsolutna katastrofa demokratske partije 2010. Koju je to ona politiku vodila 'iza kulisa'? laugh.gif Jel to ova ista politika koju Barack skrovito vodi iza kulisa, samo tu i tamo se pomaljajući na kojem dramatičnom provlačenju kroz Senat u kojem Demokrati imaju 60-40 (pa 59-41) većinu? DADT? Demokratska stock politika? Kmon. Zaboravi malo Hillary. Na zalasku je, za 2 godine će otići, pitanje je samo hoće li joj se Barack pridružiti ili ne.
Link to comment
Ma jok. 1 potpuno vanpartijski™ miting. Kao sto je i Glen Beck-ov bio <_<
Glen Beck-ov je bar bio suptilniji. Faith, hope, charity i slicno. :P Posmatrcu sa fotelje (kao sto sam ja), ovo deluje potpuno neverovano. Ovakva podela... left/right of center, se ne pamti odavno. Rasisticki republikanci i "Minorities or bust" demokrate. Tea party vs. communist party USA, Hannity vs. debeli ED, Bill O vs. Rachel, Beck vs. Olby. Jebem ti sve... :isuse:
Link to comment

moram reci da je meni neverovatno da iko shvata glen beka ozbiljno. ja sam uhvatio neki njegov nastup (ludila) tokom kojeg je middle americi objasnjavao sta je to antikolonijalizam (i zasto je usmeren protiv jedne bivse kolonije koja se oslobodila revolucijom od metropole). ta kolicina simplifikacije, izravnih lazi i sumanutog spina se pre desetak godina nije mogla cuti nigde i quite frankly je delovala zapanjujuce. na tragu RTS iz zlatnog doba. krizanac sima 'zip' gajina, milijane baletic & milje vujanovic.

Link to comment

Sta tu ima da se objasnjava? Kad neko lupi da je lose imati anti-kolonijalni stav u zemlji poznatoj po tome sto je bila prva kolonija u istoriji koja se oruzano pobunila, vojno porazila kolonizatore, i proglasila nezavisnost. I to ni manje ni vise lupi covek koji se deklarise kao pristalica pokreta koji je nazvan upravo po prvom aktu neposlusnosti prema kolonizatoru koji je bio uvod u taj anti-kolonijalni ustanak iz prethodne recenice. Ali nema to veze. Za njegovo stado ovaca istorija pocinje u Januaru 2009, kad im je 1 "Musliman iz Kenije oteo njihovu zemlju".

Link to comment

Porediti Rally i Becka je suludo. Mozda izgleda da ide na ruku demokratama, mada ja mislim da se vise radi o onima koji su razocarani u Barryja - "normalni ljudi". Beck je bolestan covek. RTS je mala maca naspram onog sto on izgovori.

Edited by dragance
Link to comment
Sta tu ima da se objasnjava? Kad neko lupi da je lose imati anti-kolonijalni stav u zemlji poznatoj po tome sto je bila prva kolonija u istoriji koja se oruzano pobunila, vojno porazila kolonizatore, i proglasila nezavisnost. I to ni manje ni vise lupi covek koji se deklarise kao pristalica pokreta koji je nazvan upravo po prvom aktu neposlusnosti prema kolonizatoru koji je bio uvod u taj anti-kolonijalni ustanak iz prethodne recenice. Ali nema to veze. Za njegovo stado ovaca istorija pocinje u Januaru 2009, kad im je 1 "Musliman iz Kenije oteo njihovu zemlju".
Mislio sam vise generalno, o Beck-ovom loodiloo. Naravno da je pro-kolonijalni stav, sa Franklinom, Washingtonom i Jeffersonom u pozadini, u najmanju ruku licemeran. A Glen je isuvise proud American, da bi rekao da su sami founding fathers sebe smatrali free born Englishmen. Po tome se i revolucija u USA razlikuje od anti-kolonijalnih ratova u Africi i Aziji, recimo. Nisam gledao Becka odavno, posto uopste ne prica o izborima. Mogu da pretpostavim da opet zamera Obami kako mrzi Veliku Britaniju, zbog anti-kolonijalnog deda i oca. :lol:
Link to comment
Daj objasni taj spin i loodilo detaljnije, molim te. Bas bi voleo da cujem sta misli 1 ordotoxni levicar. Mozes i sutra, nije problem. ;)
loodilo? loodilo se ogleda u pokusaju da predstavi da postoji nesto kao transistorijski anti-kolonijalizam (koji kao ideoloska potka spaja valjda haiti u 19. veku i alzir u 20. veku ili jos bolje da su kenyatta i mau-mau jedno isto). spin je tvrditi da ako je barijev cale bio kenijski antikolonijalista to znaci da bari mora da mrzi 'zapad' (opet nesretni kenyatta koji je najuren iz moskve 1932. godine i koji je bio student malinowskog u londonu). na kraju krajeva, kao da je situacija 60tih ista kao i danas. neobrazovanje je navoditi stihove internacionale (koje franz fanon koristi kao naslov jedne svoje knjige doduse) kao antikolonijalisticki credo. i opet sta je lose u pozivu 'zemaljskom roblju' da ustane? narocito 60tih godina 20. veka (belgija, alzir, vijetnam...). da ne pominjem ovo sto je wtf rekao i iza cega se krije samo rasizam (beli antikolonijalizam moze ali kada se obojeni bune to je onda nasilje). neobrazovani klovn. ako je na ovo spala konzervativna desnica u US of A (od buckleya do becka) neka nam je nebo u pomoci.mislim ja bih podrzavao barija da je on zaista ono za sta ga ovaj klovn optuzuje da jeste.edit: e da najvise me je valjda porazilo to da sam se osetio ko u srbiji 90tih dok sam ga gledao. bilo koji argument koji bi se mogao iskoristiti protiv njega je bespredmetan i sluzio bi samo daljoj racionalizaciji beckove pozicije. u nejgovom slucaju je jasno, kao sto je govorio tito mekluan, da medij jeste poruka. otuda svi oni rekviziti u studiju, suze, dramske pauze i uopste cirkus. bahtinovski karneval sa staljinovim brkovima. Edited by kim_philby
Link to comment
×
×
  • Create New...