Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Drago mi je da su maske pale, pa vidim da je nas WTF za robovlasnicko drustvo, s obzirom da tibegeri i bratija s foksa cudom ne mogu da se nacude da neko iole normalan moze da se sprda sa brutalnim iskoriscavanjem onih koji ovde nemaju ama bas nikakvih prava. A to je Kolber, koga vi ovde hejlujete ko pomhnitali uradio. Ismejao je te jadnike koji su trbuhom za kruhom (i zahvaljujuci fantasticnom sajfaj sajberfensu na juznoj granici) po najgorim uslovima zaradjuju pare ispod zagarantovanog minimalca. Zakon, naravno postoji, koji kaznjava poslodavce koji uposljavaju likove bez papira (da ih oni ne uposljavaju ne bi ni bilo robova a ni robovlasnika), ali se naravno taj zakon ne sprovodi. Zasto? Evo primera: Njujork ima nekih 30000 restorana, koji restoran gore-dole, nije bitno, i konkurencija je ogromna. Sta se narodu nudi osim hrane sumnjivog kvaliteta (zavirivao sam u najelitnije kujne, tu i bifteci koji se valjaju po podovima idu direktno na tavu)? Cena iste. Da bi ona bila pristupacna, ko se zaposljava? Bezpapirasi. Zamisli da ti moras da platis radnike po utvrdjenoj satnici, pa jos pride da im das i overtajm, ne daj Boze i zdravstveno, i sik dejeve da im obezbedis? Koliko bi biftek, onaj prljavi, s poda kujne, kostao? Pa, umesto 19$, kostao bi 39$... I onda se gradske sluzbe prave ludi. Kastameri takodje, iako vide da u mnogim restoranima ne mogu da se sporazumeju oko narucivanja obroka, jer kelneri na razbiraju engleski najbolje. Al' kad vide racun, svane... I svi, i gradjani i drzava i drustvo time podrzava ropstvo. Neka taj Nikaragvadjanin, Jamajcanin ili neki drugi ...nin radi 10-12 sati dnevno za 45$-60$, nije to moj problem... Mirna Backa, jbga.Ako vama nije jasno da je sa ovim svedocenjem Kolbera sam Kongres (i demokrate koje su u komitetu juce ispitivale istog) napravile budale od sebe i to troseci moje pare, onda daleko vam lepa kuca. Onima koji ne zive ovde i ne placaju porez ova komedija moze biti zabavna. Meni nije nimalo.Kad ce taj 2. novembar vise...

Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

ode McChrystal pa nema niko testise da simpaticnom Crncu javi da je izgubio rat. SAD ostaju u Avganistanu25. septembar 2010. | 01:39 | Izvor: Beta Njujork -- Predsednik SAD Barak Obama rekao je u Njujorku da će američke trupe ostati u Avganistanu "dok posao ne bude obavljen".U izjavi za persijski ogranak TV mreže BBC, Obama je taj posao opisao kao "omogućavanje Avganistancima da steknu kapacitet da sami štite sopstvenu zemlju".Obama je kao i u ranijim izjavama napomenuo da će u julu 2011. godine američke trupe početi da se povlači iz Avganistana, ali da to ne znači da će SAD prestati da se angažuju oko te zemlje.File:Stanley_A._McChrystal%27s_retirement_ceremony_2010-07-23_2.JPG

Edited by 3opge
Link to comment

Edit: za Njujorkeracalimero.1239543996.jpg A nije ti smetalo kada je Bush jr. trosio trilione, koje nije ni imao, da se sprda po belom svetu koristeci tragediju NYC za neke druge svrhe?Pati.

Edited by dragance
Link to comment
Drago mi je da su maske pale, pa vidim da je nas WTF za robovlasnicko drustvo, s obzirom da tibegeri i bratija s foksa cudom ne mogu da se nacude da neko iole normalan moze da se sprda sa brutalnim iskoriscavanjem onih koji ovde nemaju ama bas nikakvih prava. A to je Kolber, koga vi ovde hejlujete ko pomhnitali uradio. Ismejao je te jadnike koji su trbuhom za kruhom (i zahvaljujuci fantasticnom sajfaj sajberfensu na juznoj granici) po najgorim uslovima zaradjuju pare ispod zagarantovanog minimalca. Zakon, naravno postoji, koji kaznjava poslodavce koji uposljavaju likove bez papira (da ih oni ne uposljavaju ne bi ni bilo robova a ni robovlasnika), ali se naravno taj zakon ne sprovodi. Zasto? Ako vama nije jasno da je sa ovim svedocenjem Kolbera sam Kongres (i demokrate koje su u komitetu juce ispitivale istog) napravile budale od sebe i to troseci moje pare, onda daleko vam lepa kuca. Onima koji ne zive ovde i ne placaju porez ova komedija moze biti zabavna. Meni nije nimalo.Kad ce taj 2. novembar vise...
Ismejao je on jadnike, ali ne one sto rmbace na farmama nego one druge sto sede na kaucima ceo dan gledajuci Fox Noise, i kenjaju kako im "ilegalci otimaju posao". Naravno, oni misle da bi mogli da rade takav posao, ali za jedno $20-30/sat, jer su toliko umislili da moze, treba, i mora da zaradjuje svako ko je imao tu lepu srecu da ispadne iz majcine vagine na prostoru ogranicenom Kanadskom i Meksickom granicom odozgo i odzodo, te Atlantikom i Pacifikom s leva i desna. Te sto su kao nacelno za slobodno trziste, koji veruju da ce zakoni trzista sve da dovedu u red bez da im se veliki brat iz Washingtona mesa u zivot, eto im kako to izgleda.A stvarno, kada ce vise taj 2. novembar, i ja ga sa nestrpljenjem cekam. Hocu da vidim kako ce GOPeri da poprave sranje koje je valjda Obama napravio, jer svi znamo kako je zivot bio lep tamo krajem 2008.I naravno da je ovima sa strane komedija zabavna. Vidis da bar pola njih sprema kokice i pivo za 2012, i iz svojih fotelja sa 10000km udaljenosti navija da nam za predsednika dodje neka diabola tipa Tina™ ili DeMent™, pa da sve ode u kurac.
Link to comment
Zamisli da ti moras da platis radnike po utvrdjenoj satnici, pa jos pride da im das i overtajm, ne daj Boze i zdravstveno, i sik dejeve da im obezbedis?
ovde verovatno mislis na pola radne snage u US koja radi za kweekE/wal/mart,kraljapljeskavica/odsedamdojedanaest/realestateoidne/telefonske drkadzije/private sekuritate/&ostale. njih nisu zajebali meksikanci; to su nasi US Merkanci => proizvod prelepog obrazovnog sistema; zdravstva/najboljeg na svetu/jerbo sheici ovde dolaze da ga lece/+aut aut aut aut(ekv) sorsovanjarezultat su gladni US radnicki pitbuli zeljni da nekog ujedu zbog toga sto ih je big guy jebo u bulju; naravno da ce se iskaliti na jadnim meksikancima. pa ni jebeni meskin ne bi zeleo da radi u walmartu gde se za 500 radnih mesta prijavljuje 25k US Merknz :wicked:
Link to comment

+ne treba zaboraviti US biblioidnu fukaru koju je stari Hitchens pokusao prosvetiti :( a koja veruje u ono sto je gore to je bogougodnije :D idem da se pomolim za rezultate nov izbora

Link to comment
+ne treba zaboraviti US biblioidnu fukaru koju je stari Hitchens pokusao prosvetiti :( a koja veruje u ono sto je gore to je bogougodnije :D idem da se pomolim za rezultate nov izbora
А разлика између пепсија и коке је у... у чему бре?Једни исти, други истији и обратно?
Link to comment
А разлика између пепсија и коке је у... у чему бре?Једни исти, други истији и обратно?
zato si se ti preselio? well, i ja cu ovih dana kod bore na starom gradu ili bore/bore kod francuza :P i meni je dosadila koka/pepsi
Link to comment
zato si se ti preselio? well, i ja cu ovih dana kod bore na starom gradu ili bore/bore kod francuza :P i meni je dosadila koka/pepsi
Не баш зато, ал' хтедох рећи да се репуши и демоши (или, ајде, антидемократе и ројалисти :P) разликују мање од оне две мрке шећеруше. Најсмешније ми је што ови потоњи изигравају неку левицу... а лево су колико је, кад се руке положе на сто, палац десне руке левљи од малог прста.Курта, Мурта.
Link to comment
Не баш зато, ал' хтедох рећи да се репуши и демоши (или, ајде, антидемократе и ројалисти :P) разликују мање од оне две мрке шећеруше. Најсмешније ми је што ови потоњи изигравају неку левицу... а лево су колико је, кад се руке положе на сто, палац десне руке левљи од малог прста.Курта, Мурта.
Danasnje Demokrate ne izigravaju nikakvu levicu, danasnje Demokrate su na politickim pozicijama GOP cca 60s/70s/80s/early 90s proslog veka. To sto ih Fox Noise i razni right wing politicari i punditi dozivljavaju i opisuju kao levicu samo pokazuje koliko su u desno oni sami otisli, i koliko im je takva propaganda potrebna ne bi li se dodvorili glasacima koji valjda nisu obavesteni da je hladni rat zavrsen pre 20 godina i da nema sanse da im neki General Bratchenko i Pukovnik Sterlnikov preuzmu grad, zatvore crkve i uvedu komunizam. To sto izvesni levicari (i to striktno za americke pojmove, u Evropi takvi vazili za levi centar ili centar centar™) gravitiraju ka Demokratama je samo dokaz njihove zablude da ce partija da nagradi njihovu lojalnost nekim delom koje se slaze sa njihovom filozofijom, kao i testament americkom monolitnom™ politickom sistemu gde se uticaj i moc mogu jedino ostvariti kroz delovanje unutar jedne od 2 monolitne™ partije i gde je svaki pokusaj da se tako nesto ostvari kroz trecu partiju unapred osudjen na neuspeh.
Link to comment
Drago mi je da su maske pale, pa vidim da je nas WTF za robovlasnicko drustvo, s obzirom da tibegeri i bratija s foksa cudom ne mogu da se nacude da neko iole normalan moze da se sprda sa brutalnim iskoriscavanjem onih koji ovde nemaju ama bas nikakvih prava. A to je Kolber, koga vi ovde hejlujete ko pomhnitali uradio. Ismejao je te jadnike koji su trbuhom za kruhom
iskreno mislim nisi najbolje razumeo šta je bila njegova poenta. pogledaj još jednom, pa reci gde on ismeva, pošto bih ja rekla da se upravo zalaže da se tim ljudima obezbede prava. i da, bio je fantastičan.
Link to comment
iskreno mislim nisi najbolje razumeo šta je bila njegova poenta. pogledaj još jednom, pa reci gde on ismeva, pošto bih ja rekla da se upravo zalaže da se tim ljudima obezbede prava. i da, bio je fantastičan.
Ma nema tu sta da se razumeva i shvata nekakva poenta. Rekli Bill O'Reilly i ekipa sa Fox&Friends da je Colbert 1 liberalni elitist™ sto ismejava jadne Meksikance i onda je to tako. <_<
Link to comment

ono jes, ako je bilo na foks njuzu, onda je tako. ista priča ko sa rtsom. super mi je bio kolberov komentar - grečen karlson se toliko potresla na vest da će on 'nastupiti' u kongresu o trošku sirotih us poreskih obveznika that her hair nearly moved :lol:

Link to comment

ne znam cemu frka oko (buduce) unije s meksikom. US nativisti bi pre pusili sopstveni kurac nego se ujedinili; mislim da nam je to buducnost u nekih 25plus/minus godina anyways. zasto ne poceti vec danas :wicked: ne bi bilo ilegalacanasi drug dileri ne bi ziveli&radili u mehikucene bi bile nizeoni bi bili nasa 51/52/55 drzava; mi njihova 58/59...ako se i kanada prikaci, onda bi nam finansijski savetnici bili u istoj drzavijevandjelisti bi se takmicili s katolicimadoslo bi do preporoda kaubojskih filmova koji bi se snimali u mehiku :heart:

Link to comment
×
×
  • Create New...