Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

a kladim se da je njima prava meta blumberg i socijalno liberalni/fiskalno konzervativni republikanci
Koji su ti?Inace, ne znam sta je lose u antibirokratskoj revoluciji u jednoj hipertrofiranoj megadrzavi. Druga je stvar sto je ta "revolucija" vec demontirana, kako mozemo da vidimo.
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma da, svi su fiskalno konzervativni osim po pitanju drzavnog trosenja na bas njihovu svinjetinu/prasetinu. Zato u anketama vecito vecina ljudi mrzi Kongres kao celinu, ali mnogo voli svog senatora/predstavnika.

Link to comment

Upravo tako. Lepo rece Obama onim GOP reps "many of you will be proudly present at the ribbon cutting ceremonies of the projects you voted against", ili tako nesto. Od svoga congressmana i senatora mozes da ocekujes da ce uvek da podrzi svaku inicijativu gde ce drzava da plati ili subsiduje neki lokalni projekat. Primera radi - congressman koji predstavlja district gde je sediste moje firme vazi za jednog od najliberalnijih/left-wing ljudi u House koji dolaze juzno od Mason-Dixon linije, a i uopste. To mu uopste ne smeta da redovno utice preko komiteta za oruzane snage da nam Army i Navy dodele raznorazne milionske projekte. I kako drugacije da reagujem nego sa :lol: kad vidim kako ga neki lokalni GOPer kolumnista ili tako neko proziva da je "tree-hugging granola-eating hippie liberal"?

Edited by WTF
Link to comment
[/b]Koji su ti?Inace, ne znam sta je lose u antibirokratskoj revoluciji u jednoj hipertrofiranoj megadrzavi. Druga je stvar sto je ta "revolucija" vec demontirana, kako mozemo da vidimo.
bloomberg npr.
Link to comment

Bloombergu teabaggers mogu da odrade 1 tea-bagging. Bar u okvirima drzave NY. Vrlo je rano da se vide pravi efekti teabaggersa. Za sada su uspeli (bar tako oni tvrde) da daju nogu 2 DEM guvernera i da osvoje 1 mesto u Senatu. Bice zanimljivo da vidimo kako ce da prodju primaries i sta ce biti sa GOP congressmen/senators na polozajima. Pogotovu oni pravoverni. Da li ce imati challengere u primaries, kao sto ih recimo ima John McCain? Teabaggers pokusavaju da sebe predstave kao neki bipartijski/vanpartijski projekat, kao borce protiv korumpiranih politicara iz Washingtona koji trose drzavne pare kao pijani mornari. Svako ko je na polozaju je bad guy i villain, cilj im je da "povrate zemlju narodu", yada, yada, yada.. Da li to znaci da su im na nisanu i Richard Burr, David Vitter, Richard Shelby, ili Jim DeMint, pravi Bible Belt/evangelical konzervativci, svi GOP, ali i svi oni takodje incumbents sa stazom u Washingtonu, "tom leglu prljavstine i korupcije"? Ili je viable primary challenge rezervisan za samo za McCaina i Coburna?

Link to comment
bloomberg npr.
Blumberg je STAAAAAAA?Nemoj da si smesan.Blumberg nit je fiskalno konezrvativan (cuven je po izreci da newyorkeri zasluzuju da imaju sve moguce gradske servise na izvolte - zato je i gradski budzet u crvenom), nit je republikanac. Trenutno je clan Indipendent partije ako to ikoga interesuje, i u sredistu je skandala s parama koje je on donirao toj stranci dan-dva pred izbore, koje su umesto na izborni materijal otisle izgleda na neke druge, trece strane. Razlog za switchovanje Republikanske za Indipendent stranku pre dve godine je bio njegova umobolna ideja da je toliko popularan gradonaclenik da bi mogao da se okusa i kao nezavisni predsednicki kandidat. A koliko je popularan kao gradonacelnik, pokazali su izbori gde je dobio za 50 000 glasova iako je potorosio 100 mil $ vise od svog dem. protivukandidata. A i gradonacelnik je postao tako sto je 2001. postao republikanac iako je pre toga bio life-long demokrat, racunajuci da ce tako lakse doci do stolice u siti holu. Njegov jedini uspeh koji je i dalje vidljiv je da je bezbednost na vrhunskom nivou, jos je i bolja od Djulijanijeve ere. Sve ostalo se raspada. Za osam godina uspeo je da dilovima sa sindikatima zavije svilen gajtan gradu oko vrata, jer je ne samo dao velikodusne povisice siti vorkerima, vec i beneficije i sulude ritajrment programe.Primeri: NYPD ili FDNY isti qracposle 20 godina sluzbe ides u penziju, full benefitssto znaci, zavrsis srednju skolu sa 17 + 2 godine vise, udjes u NYPD sa 19, sa 39 si penzioner. Imas 40-50 godina da budes isplacivan iz budzeta a da nista ne radis. No, nacin na koji se racunaju penzije u NYPD i FDNY: poslednjih par godina se gleda prosek, kao osnova za penziju, pa kako se priblizavas penziji pravis sve vise i vise overtimea, samim tim bildujes svoju penzijicu. A onda kad odes u zvanicnu penziju, otvoris svoju bezbedonosnu agenciju ili budes izbacivac u nekom klubu, da se nadje...UciteljiSta god da urade, makar potapsali po guzici ucenicu od 13 godina, nece biti izbaceni s posla, jer im sindikat i ugovor koji je blumberg potpisao kazuje da to nije nista strasno. Ne mogu da predaju u skoli, sklanjaju se u tzv rubber room, gde provode svoje "radne" dane ne radeci nista, ali primajuci punu platu. Da, i to se moze.Gradske cateSvim zaposlenima u gradskoj upravi je lani iako je grad i drzava u recesiji, a budzet u crvenom, dao 13% povecanje plata u proseku. To je bio izgovor da TWU, sindikat MTA dobije 11.3% povecanje plata u periodu u naredne 3 godine, iako je MTA state-owned a ne city-owned entity. Otprilike, kad mogu oni, mozemo i mi (a da li mi, koji placamo porez tim sisavcima iz drzavne uprave, imamo stda da istresemo iz dzepova to nikoga ovde nije briga) Samo zbog povecanja plata MTA ima budetsku rupu za ovu godinuod 400 mil $ koju ne zna kako da zakrpi, pa slede ukidanja 2 metro linije, mnogih bus linija, ukidanja ucenickih povlastica i jos nekih... I sve to jos uvek nije dovoljno da se nadomesti minus.Da nastavim? Ima tu acorn, olimpijske igre, dodjes mi-dodjem ti i t d... Da je Blumberg 'vako vodio svoju kompaniju, ne bi opstao ni 2 dana na Vol stritu... On je fiskalno knzervativan taman koliko sam ja marsovac...Umre Murta juce.Cekamo na Kurtu.
Link to comment
Blumberg je STAAAAAAA?Nemoj da si smesan.Blumberg nit je fiskalno konezrvativan (cuven je po izreci da newyorkeri zasluzuju da imaju sve moguce gradske servise na izvolte - zato je i gradski budzet u crvenom), nit je republikanac. Trenutno je clan Indipendent partije ako to ikoga interesuje, i u sredistu je skandala s parama koje je on donirao toj stranci dan-dva pred izbore, koje su umesto na izborni materijal otisle izgleda na neke druge, trece strane. Razlog za switchovanje Republikanske za Indipendent stranku pre dve godine je bio njegova umobolna ideja da je toliko popularan gradonaclenik da bi mogao da se okusa i kao nezavisni predsednicki kandidat. A koliko je popularan kao gradonacelnik, pokazali su izbori gde je dobio za 50 000 glasova iako je potorosio 100 mil $ vise od svog dem. protivukandidata. A i gradonacelnik je postao tako sto je 2001. postao republikanac iako je pre toga bio life-long demokrat, racunajuci da ce tako lakse doci do stolice u siti holu. Njegov jedini uspeh koji je i dalje vidljiv je da je bezbednost na vrhunskom nivou, jos je i bolja od Djulijanijeve ere. Sve ostalo se raspada. Za osam godina uspeo je da dilovima sa sindikatima zavije svilen gajtan gradu oko vrata, jer je ne samo dao velikodusne povisice siti vorkerima, vec i beneficije i sulude ritajrment programe.Primeri: NYPD ili FDNY isti qracposle 20 godina sluzbe ides u penziju, full benefitssto znaci, zavrsis srednju skolu sa 17 + 2 godine vise, udjes u NYPD sa 19, sa 39 si penzioner. Imas 40-50 godina da budes isplacivan iz budzeta a da nista ne radis. No, nacin na koji se racunaju penzije u NYPD i FDNY: poslednjih par godina se gleda prosek, kao osnova za penziju, pa kako se priblizavas penziji pravis sve vise i vise overtimea, samim tim bildujes svoju penzijicu. A onda kad odes u zvanicnu penziju, otvoris svoju bezbedonosnu agenciju ili budes izbacivac u nekom klubu, da se nadje...UciteljiSta god da urade, makar potapsali po guzici ucenicu od 13 godina, nece biti izbaceni s posla, jer im sindikat i ugovor koji je blumberg potpisao kazuje da to nije nista strasno. Ne mogu da predaju u skoli, sklanjaju se u tzv rubber room, gde provode svoje "radne" dane ne radeci nista, ali primajuci punu platu. Da, i to se moze.Gradske cateSvim zaposlenima u gradskoj upravi je lani iako je grad i drzava u recesiji, a budzet u crvenom, dao 13% povecanje plata u proseku. To je bio izgovor da TWU, sindikat MTA dobije 11.3% povecanje plata u periodu u naredne 3 godine, iako je MTA state-owned a ne city-owned entity. Otprilike, kad mogu oni, mozemo i mi (a da li mi, koji placamo porez tim sisavcima iz drzavne uprave, imamo stda da istresemo iz dzepova to nikoga ovde nije briga) Samo zbog povecanja plata MTA ima budetsku rupu za ovu godinuod 400 mil $ koju ne zna kako da zakrpi, pa slede ukidanja 2 metro linije, mnogih bus linija, ukidanja ucenickih povlastica i jos nekih... I sve to jos uvek nije dovoljno da se nadomesti minus.Da nastavim? Ima tu acorn, olimpijske igre, dodjes mi-dodjem ti i t d... Da je Blumberg 'vako vodio svoju kompaniju, ne bi opstao ni 2 dana na Vol stritu... On je fiskalno knzervativan taman koliko sam ja marsovac...Umre Murta juce.Cekamo na Kurtu.
"The second element of a successful economic development strategy may be the most basic - and rare: fiscal restraint. I am not an expert on British politics, but it seems to me that the Conservative party in the U.K. is much more fiscally conservative than many American politicians who call themselves conservative. Too many of them want to run up enormous deficits and hope that someway, somehow - someone else will pay for it. That's not conservatism - that's alchemy, or if you like, lunacy. I'm glad to see that your party has rejected that approach."Being a fiscal conservative is not about slashing programs that help the poor, or improve health care, or ensure a social safety net. It's about insisting services are provided efficiently, get to only the people that need them, and achieve the desired results. Fiscal conservatives have hearts too - but we also insist on using our brains, and that means demanding results and holding government accountable for producing them.
zato sto je voditi kompaniju isto sto i biti demokratski izabrani predstavnik gradjana -_- inace graf koji uzivam da pokazuje kada smo vec kod budzetskog deficita, javnih usluga i konzeravtivne fiskalne politikeNational-Debt-GDP.gif
Link to comment

Svasta. I sta je pisac hteo da kaze?I grafik ti je manjkav. Sto ne zacrvene Ajzenhauera, Niksona i Forda? Oh, smer linije na grafikonu je "pogresan", jel? I zivo me interesuje sta velis svojim slusaocima kojima iz rukava izvuces ovaj (manjkavi) graf? Kako objasnjavas porast nacionalnog duga za vreme Regana? Jel kao nusprodukt Reganove borbe sa inflacijom, nezaposlenoscu i prevelikim taksama? Kako objasnjavas pad duga za vreme Klintona? Republikanskom revolucijom 1994? Bus i war on terror? Ah, da, ratovi ne kostaju ic (vidi spike na levoj strani grafikona)...Poenta: Bus je na kraju svog mandata ostavio manje od 600mlrd$ duga Obami (iako je precjednik pokusao da provuce da je dug Busa 1.3T, sto nije tacno - on je sabrao babe i zabe na dug je dodao i pare od TARPa 700mlrd, da bi dosao do magicne cifre od 1.3T. No, "zaboravio" je da kaze, da su, cak i kod ovog babazaba sabiranja, banke vratile svoj dug uz kamatu (naravno ne i demokratski mezimci fani,fredi i detroit), a da vise od pola novca je ostalo nepotroseno, dakle nije ni dodato u crvenu kolonu klikni. Dakle, cak i uz babazaba matematiku, Busov ceh posle 8 godina nije veci od 750-800mlrd$. Danas je to 1.6T$! A kakav ces grafik sutra da pokazujes kada USofA bankrotira? Ti znas da je Kalifornija vec na ivici bankrota, Rod Ajlend takodje? Njujork je stisko gas do daske i sustize ih sve brze i brze, kao i desetine drugih drzava. Zasto bismo se zaboga odricali birokartaske "radne" snage, gradjani zasluzuju da imaju sav servis na izvolte, pa makar zbog toga i bankrotirali! Bicemo i mi poput PIGSa*, ukoliko se nesto ne promeni ubrzo i to za 180o.Amin!*Portugal, Italy, Greece, Spain

Link to comment
×
×
  • Create New...