Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

Ma "interes Srbije" ne postoji, tacnije nije definisan, bar ne na neki razuman nacin. Nego mislim da su tamo mnogi podrzavali Obamu (pogotovu u DEM primaries) da se slucajno ne bi desilo da se u Beloj Kuci nadje isti bracni par koji je pre 10 godina (doduse u obrnutim ulogama) bombardovao™ Srbiju.
Ne znam, meni obe verzije, i gornjeg i donjeg doma, legle ko budali samar. Sve dok cene ne idu na gore a osiguravajuca drustva ne smeju da zajebavaju zbog preexisting conditions (nemam ih, al' sta ako gi fasujem?), meni fino. Za radnicku klasu bumo vid'li u sijecnju, ozujku ili tako nekom listopadu. cool.gif
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa to se srpski kaze "navijanje". Moze i "podrzavanje". E sad jos samo da mi objasnis kako je to u interesu Srbije da Amerika ima drzavno zdravstveno osiguranje (valjda ti se zato ne svidja ovaj zakon pa ga zoves "Obmana"), pa da polegamo.
То се зове само да не гледам Клинтонове и њихове сараднике. Да је био неко други контра Хилари а не Обама био би за њега. Касније ме аполутно није занимало ко ће победити али је било занимљиво гледати ту општу напалу а још је лепше бити у праву касније. Можда се то код тебе зове навијање.Најбоље би било да мање лупаш глупости и убацујеш нешто што нисам написао као у претходном случају око избора за скупштину САД, ако ми дозвољваш да се тако изразим.
Link to comment
То се зове само да не гледам Клинтонове и њихове сараднике. Да је био неко други контра Хилари а не Обама био би за њега. Касније ме аполутно није занимало ко ће победити али је било занимљиво гледати ту општу напалу а још је лепше бити у праву касније.
Ovaj, a u cemu si ti to bio u pravu? Da ce ovaj cetvorogisnji mandat proci bez Hilari? Tome se Kojot nadao, a ne ti. Ja njegovo razocarenje razumem jer je veca sansa da Hilari kroji njegovu sudbinu nego moju. Ali ne razumem tvoje odusevljenje sopstvenim prorocanskim sposobnostima ("vidi Kojote kako sam pametan"). Sta si ti to nekad rekao apropo ove zdravstevene reforme sto te je navelo da likujes? I uopste, sta tebe bole uvo kako Ameri regulisu zdravstveno osiguranje? Kakve to veze ima sa Srbijom, koja ti je uber alles?
Најбоље би било да мање лупаш глупости и убацујеш нешто што нисам написао као у претходном случају око избора за скупштину САД, ако ми дозвољваш да се тако изразим.
Ma samo se ti izrazavaj, nije ovo FB92 pa da te, ne daj boze, banuju za sva vremena zbog budalastina. Dozvolices da ti se u lice smejem kad ispadnes glup?
Link to comment
Ne znam, meni obe verzije, i gornjeg i donjeg doma, legle ko budali samar. Sve dok cene ne idu na gore a osiguravajuca drustva ne smeju da zajebavaju zbog preexisting conditions (nemam ih, al' sta ako gi fasujem?), meni fino. Za radnicku klasu bumo vid'li u sijecnju, ozujku ili tako nekom listopadu. cool.gif
Kapitalizam na srpski način; istovremeno odlična demonstracija zašto istom ovde teže uspeva da da adekvatne rezultate, jer se uglavnom ide ovom linijom. "Ne znam, meni leglo, meni fino, sve dok...ako...a to ako se neće desiti garant".
Ma samo se ti izrazavaj, nije ovo FB92 pa da te, ne daj boze, banuju za sva vremena zbog budalastina.
Istina.
Link to comment
Ovaj, a u cemu si ti to bio u pravu? Da ce ovaj cetvorogisnji mandat proci bez Hilari? Tome se Kojot nadao, a ne ti. Ja njegovo razocarenje razumem jer je veca sansa da Hilari kroji njegovu sudbinu nego moju. Ali ne razumem tvoje odusevljenje sopstvenim prorocanskim sposobnostima ("vidi Kojote kako sam pametan"). Sta si ti to nekad rekao apropo ove zdravstevene reforme sto te je navelo da likujes? I uopste, sta tebe bole uvo kako Ameri regulisu zdravstveno osiguranje? Kakve to veze ima sa Srbijom, koja ti je uber alles? Ma samo se ti izrazavaj, nije ovo FB92 pa da te, ne daj boze, banuju za sva vremena zbog budalastina. Dozvolices da ti se u lice smejem kad ispadnes glup?
А јел нисам ништа рекао?Због природе посла. А узгред јел ми забрањено да коментаришем?Има, због новог задуживања САД услед реформе здравственог осигурања. САД се убрзано задужује ова еформа ће то само још више убрзати. У наредним годинама ће долазити камате за наплату и повелики део буџета САД ће ићи само на отплату дуга те ће остати мање новца за остале потребе у САД. Сасвим је реално да се због тога настави штамање долара из тога следи да је реално да долар буде угрожен као валута. То може да изазове економски колапс у читавом свету па тиме и у Србији због повезаности светских економија са економијом САД и нарочито доларом.Мене могу и одавде да банују ако процене да је то правилно, само је јадно када неки појединац, попут тебе, то користи у обрачуну са неким јер нема ништа и пише глупости и убацује некоме нештго што није написао или врши инсинуацију попут sa Srbijom, koja ti je uber alles.И само за записник ја сам банован са форума б92 због једног модератора а то је повезано са тиме што је због мене Киник банован, ја сам га навео на грех. Узгред због мене је у кратком периоду после Киника био банован и мангрипа или како већ и још неки. Пошто сам ја долазио на тај форум пре свега због једног човека који има надимак Daytrader после његовог напуштања форума због идиота који немају појма са економијом али много познају светску политику и знају да се САД не могу срушити јер су оне најбоље као да им је ћаћа, у најмање, Линколн, такви слични теби који не признају никакве злочине САД и све бране. Па сам почео да више прозивам Киника и остале зато што су због мене бановани али тек када су се бахатили и први кретали а мене један мод кажњавао, суштински ми више није било ни брига форум је постао ултимативно мастурбирање а и то послеедње бановање је смешно било чак и за оне који су желели да ме банују и није им најјасније зашто. Може се видети на форуму 92.Узгред како је кренула твоја и Индијева прича смпрам "мог антиамериканизма",http://forum.b92.net/index.php?showtopic=37964&st=1005После се Recycle Bin није више јављао на тему а ти си у скалду са тумачењем мог деловања на форуму закључио да је то због Крајине а у томе те је подржао мој стари пријатељ магрипа. Тачно се види како се понашаш када останеш без аргумената то и овде покушаваш.Погледати раније и видети како се развијала дискусија.Ето, зато ја лупам глупости а ти си у праву. Edited by No7
Link to comment
Ne znam, meni obe verzije, i gornjeg i donjeg doma, legle ko budali samar. Sve dok cene ne idu na gore a osiguravajuca drustva ne smeju da zajebavaju zbog preexisting conditions (nemam ih, al' sta ako gi fasujem?), meni fino. Za radnicku klasu bumo vid'li u sijecnju, ozujku ili tako nekom listopadu. cool.gif
Znas sta, legle su i meni bas lepo. Pretpostavljam da smo u istom fazonu - osiguranje preko firme, neki HMO/PPO fazon, oko $100-125 mesecno (moje je toliko jer mi pokriva i suprugu, da sam single bilo bi oko pola od toga), deductible nemam, co-pay $15 po office visit. Nama je fino... sve dok recimo u nekoj blizoj buducnosti ne dobijes e-mail od HR koji ti kaze da ce da bude sastanak u vezi "changes to company nebefits™" pa ti na tom sastanku neki HR manager saopsti da se ukida medical coverage"because due to the recently passed health care reform, you can now get your own affordable health care guaranteed by 1 Uncle Sam", pa ti onda lepo sam kupuj osiguranje... E sad, mozda se to nece desiti, ali ja se polako spremam za ovakav neki scenario i nadam se da se ne desi...
То се зове само да не гледам Клинтонове и њихове сараднике. Да је био неко други контра Хилари а не Обама био би за њега. Касније ме аполутно није занимало ко ће победити али је било занимљиво гледати ту општу напалу а још је лепше бити у праву касније. Можда се то код тебе зове навијање.
Evo, stiglo 1 objasnjenje, do reci onakvo kakvo sam ocekivao. Drago mi je sto si u pravu. Sad sedi u Srbiji van EU, bez Kosova, sa sjebanom ekonomijom, negativnim prirodnim prirastajem, i jednim od najvisih stepena korupcije u svetu, i uzivaj gledajuci kako Amerika propada po Obmanom™.
Link to comment

Јесте, а ти се надај да нећеш изгубити посао пошто САД економије напредује.Само бих да се исправим, не бих био контра Обаме априори јер то нисам био у случају председничке кампање али нисам ни навијао за њега, покушававо сам реалније да сагледам ствари.

Edited by No7
Link to comment
Ozbiljno?Koji je izgovor za to?
how about "it worked so far, it will keep on workin'"bisajds, u duhu novoprezuntovane legislative ima daleko vise smisla...pa nie ti privatno osiguravajuce doo sluzba soc pomoci...
Link to comment
Znas sta, legle su i meni bas lepo. Pretpostavljam da smo u istom fazonu - osiguranje preko firme, neki HMO/PPO fazon, oko $100-125 mesecno (moje je toliko jer mi pokriva i suprugu, da sam single bilo bi oko pola od toga), deductible nemam, co-pay $15 po office visit.
Jok. Slobodan strelac. Cisto da znas: moze u ugovor svasta da se stavi, ukljucujuci i kompenzacija za zdravstveno osiguranje, reimbursement za dodatne novce sto placas za social securiry & medicare/medicaid, placeni godisnji odmor, itd, itsl.
Link to comment
Јесте, а ти се надај да нећеш изгубити посао пошто САД економије напредује.
Ocemo da pricamo o statistici ili o tome kako ko podnosi krizu?Negde krajem osamdesetih je Juga uveliko odlazila u qrac. Nezaposlenost je bila oko 20% a infacija, pred dolazak Ante Markovica, 100%. na godisnjem nivou. Dojch marka se na crnom kursu prodavala 25% vise nego na zvanicnom. I pored svega toga, sve moje kolege sa studija su u roku od 6 meseci po diplomiranju imale posao - iako, statisticki gledano, nisu imali sanse da ga dobiju.Tako je i sada & ovde. Posla ima, ako si u pravoj struci i znas prave ljude.
Само бих да се исправим, не бих био контра Обаме априори јер то нисам био у случају председничке кампање али нисам ни навијао за њега, покушававо сам реалније да сагледам ствари.
Realan si do jaja, pogotovo kada je Amerika u pitanju.
Link to comment
kak bi ti rekel...covjek prestane citat vec kod onog dijela "one of the poorest communities..."tko ti je napunil medjuusje glupostima da je to "delalo" za sve?pa nikaj na ovom svijetu ne "dela" za sve...osim Cire Blazevica, al to je iznimka koja potrvdzuje pravilo...dakle, to je "delalo" za drustvo u cjelini kao organicni sustav...sljedeci puta kad mi se bude [ciro] sablaznjavao zbog texta koji si nasao na svom twitter wallu, pa mislis da je cool, bush dobil strukle neohladjene u one of the shittiest parts of your organic system...@superhikma kakvi...nemrem spavat nocima zbog one of the poorest communities in *******s i njevog problema sa limitiranjem ponude meda od lavande na 37 vrsta...iz svega 12 drzava...
Link to comment
Jok. Slobodan strelac. Cisto da znas: moze u ugovor svasta da se stavi, ukljucujuci i kompenzacija za zdravstveno osiguranje, reimbursement za dodatne novce sto placas za social securiry & medicare/medicaid, placeni godisnji odmor, itd, itsl.
Been there, done that! Nije to problem, znam tacno sta mislis, ja sam imao svakakve kompenzacije u ugovoru kad sam radio kao W-2 ili 1099 contractor, sve do racuna za mobilni, a da sam hteo da budem malo bezobrazniji mozda bih uspeo da izkamcim i reimbursement za hemijsko ciscenje odece i cuvanje kucnih ljubimaca :D Ali... kad je doslo do medicinskog meni je ispalo jeftinije da zadrzim COBRA coverage od bivseg posla nego da licno kupim osiguranje. Moot point, jer bi oni platili premium i ovako i onako, ali mene je zapanjila ta razlika, i zbog toga me zaista hvata jeza od pomisli da bih jednog dana sam morao da kupujem osiguranje.
Ocemo da pricamo o statistici ili o tome kako ko podnosi krizu?Tako je i sada & ovde. Posla ima, ako si u pravoj struci i znas prave ljude.
Upravo tako. Nekoliko ljudi koje znam koji su ostali bez posla (layoff) su novi nasli za mesec dana u vrh glave. 1/5 radnji, restorana, kafea sto sam video u zadnjih 2-3 nedelje imaju "Help Wanted" znakove, dobro znam sad su praznici pa se trazilo extra osoblje, ali ipak... Ne zivimo svi mi u Detroitu.
Link to comment
Been there, done that! Nije to problem, znam tacno sta mislis, ja sam imao svakakve kompenzacije u ugovoru kad sam radio kao W-2 ili 1099 contractor, sve do racuna za mobilni, a da sam hteo da budem malo bezobrazniji mozda bih uspeo da izkamcim i reimbursement za hemijsko ciscenje odece i cuvanje kucnih ljubimaca :D Ali... kad je doslo do medicinskog meni je ispalo jeftinije da zadrzim COBRA coverage od bivseg posla nego da licno kupim osiguranje. Moot point, jer bi oni platili premium i ovako i onako, ali mene je zapanjila ta razlika, i zbog toga me zaista hvata jeza od pomisli da bih jednog dana sam morao da kupujem osiguranje.
Ja cenim da ce zdravstveno osiguranje po firmama u buducnosti biti ono sto je i sad... benefit, samo ce imati malo drugaciji oblik. Kao sto neke firme imaju 2 a neke 4 nedelje godisnjeg odmora, tako ce neke firme placati osiguranje, a neke ti davati odredjenu sumu van plate... bem li ga kako se kaze na srpskom - pausal? - da ti to sam platis. Na kraju ce to biti jedna od stvari koje stavis na astal kada donosis odluku da li ces da radis u firmi A ili B.
Ne zivimo svi mi u Detroitu.
Ne, ali kako ja da objasnim Srbinu koji realno gleda na Ameriku iz Beograda da je Detroit za mene (i tebe) isto sto i za njega Babusnica?
Link to comment
×
×
  • Create New...