Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

haha..koji bitni igrači?
izmedju ostalog, imperije umiru kada mit o superiornosti umre. pad njujorskog Zida + vojni fijasko u Iraku i Afganu, su unistili mit o apsolutnoj vojnoj i ekonomskoj superiornosti i nedodirljivosti SAD. (Ameri su jos uvek vojno i ekonomski najjaci na svetu, i ostace tako jos dugo, ali je Mit o SAD u fronclama)bitni igraci su svi oni koji sada rade ono sto smatraju za svoj interes, a da pri tome ne brinu previse da li ce se to svideti Amerima ili nece. tek jedan primer -> Luladinejad Edited by Gandalf
Link to comment
  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, fajtaju good fajt, give me a fucking break.
Pa lepo ti je rekao na prethodnoj strani. Permanentni rat niskog intenziteta je dobar ishod za SAD, prema tome to je good fight, jer sve što je dobro za najdužu demokraciju mora biti dobro i u apsolutnom smislu.Jebote :isuse: Ušli u zemlje, uništili poretke, pobili toliko ljudi, i sada će se karakterisati kao dobar ishod to što će ti likovi nastaviti da se kokaju između sebe = fajtaju good fight :lol: Čovek prosto da poželi takav good fight na njegovom kućnom pragu.
Link to comment

Iz koje je tebi sad vražje vreće ispalo 'apsolutno dobro'? Gdje ti u ovom jebenom svijetu vidiš i jednu državu koja je na strani 'apsolutnog dobra'?Ovi ishodi su dobri za SAD. Ja osobno preferiram SAD nad bilo kojim mulom Omarom, Asifom Zardarijem (bmk što je on 'dobar', država mu je u rasulu), al Shahabom, Omarom al-Bashirom, Lukašenkom i Medvedjevim.To što netko tu ima stalne tikove na SAD jer se jednom vaša domovina našla na piku i receiveing endu njihovog arsenala mene baš i ne dira. Niti je Srbija bila bombardirana zato što je bila na strani apsolutnog dobra, a na njenom čelu nije ni bio arhanđeo Gabrijel, niti su moju zemlju bombardirali još od 2. svjetskog rata, kad je dobijala i od njih po pi*ci pomalo ali je tada to i zaslužila.Tako da thanks, but no thanks to your distaste for America.edit: a što se tiče jadnih civila i građana tih od USA teško pogođenih zemalja, često njihovi sugrađani pokažu koliko im je stalo do njihovih života kad raznesu neki stotinjak mjesečno samo zato jer su bili na javnom mjestu baveći se svojim poslom umjesto da opašu svi 100 deka trotila pa se raznesu.

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

ajde, ajde, ostavi se tih jeftinih propagandnih trikova. mozes ti i bolje od "ko nije za nas, taj podrzava mulu omara i teroriste".

Link to comment

imperija ima da se raspadne i spolja i iznutra. evo i na miroljubivim ostrvima raja se naoruzava do zuba. 1 utoka po glavi stanovnika :o bas kao i u majciciprvo bila nestasica municije, ljudi preko veze molili gunsmith-e da im svojerucno ko u 19. veku prave metke; posle nestasica gun cleaning kits-a, ljudi morali da koriste cetkice za zube i q-tips. posle toga doslo do nestasice cetkica za zube i q-tipsa i tako u krug

Link to comment
Iz koje je tebi sad vražje vreće ispalo 'apsolutno dobro'? Gdje ti u ovom jebenom svijetu vidiš i jednu državu koja je na strani 'apsolutnog dobra'?Ovi ishodi su dobri za SAD. Ja osobno preferiram SAD nad bilo kojim mulom Omarom, Asifom Zardarijem (bmk što je on 'dobar', država mu je u rasulu), al Shahabom, Omarom al-Bashirom, Lukašenkom i Medvedjevim.To što netko tu ima stalne tikove na SAD jer se jednom vaša domovina našla na piku i receiveing endu njihovog arsenala mene baš i ne dira. Niti je Srbija bila bombardirana zato što je bila na strani apsolutnog dobra, a na njenom čelu nije ni bio arhanđeo Gabrijel, niti su moju zemlju bombardirali još od 2. svjetskog rata, kad je dobijala i od njih po pi*ci pomalo ali je tada to i zaslužila.Tako da thanks, but no thanks to your distaste for America.edit: a što se tiče jadnih civila i građana tih od USA teško pogođenih zemalja, često njihovi sugrađani pokažu koliko im je stalo do njihovih života kad raznesu neki stotinjak mjesečno samo zato jer su bili na javnom mjestu baveći se svojim poslom umjesto da opašu svi 100 deka trotila pa se raznesu.
Aha, dakle pogrešno sam shvatio - tebi je dobro da Ameri idu u druge zemlje i ubijaju dok zadovoljavaju svoje interese jer ih ti gotiviš. Pa što tako ne reče odmah.Inače, sjajna je ova sintagma o raznošenju ljudi. Jesu li Ameri došli i to da spreče, iako toga nije ni bilo dok nisu došli?USA se bavi organizovanom pljačkom prirodnih resursa i resursa uopšte, i u to ime pretpostavlja svoj uski, lični interes interesu bilo koga ko živi na prostoru od interesa. Kao takva, ne može imati podršku nijednog moralnog i čestitog čoveka koji želi da vidi svet koji je malo bolji ove decenije nego prošle. To da oni šire mir, demokratiju, sreću, standarde i slično je težak bulšit. Šire, ako procene da je to baš ono što će da destabilizuje region. U suprotnom slučaju, podržavaju Slobu, Sadama, saudijske zločince iz srednjeg veka prinčeve, Ladena, sve dok ne prestanu da budu "od koristi"...USA je u ovom trenutku država nešto malo bolja od vanzemaljskih invazionih snaga iz filma Dan Nezavisnosti. Obrate pažnju na neku teritoriju, uspostave kontrolu ratom, crpu je, kada je isisaju idu dalje. Prosto. Takvi su prema spolja. Kakvi su prema unutra niti me je mnogo briga, niti ću ja imati benefite od toga. Tvoja domovinai moja domovina sa tim veze nemaju. To što su radili ovde je usputna zajebancija za njih.
Link to comment

Ja imam benefite. JA živim u miru (i slobodi) od 1995.To o podršci Slobi zatakni za šešir slobodno, saudijski prinčevi i Sadam su bili i ostali tirani i diktatori koji se ne zajebavaju čak ni sa formama izbora, ali SM je uvijek imao podršku relativne većine tvojih sugrađana, čak i kad je spušio kolijevku.Sadama kojeg je iskonski mrzilo 70% stanovništva riješili su tek ratom i invazijom. Kako ti misliš da su vama izabranima koji niste imali koprenu preko očiju, onako iz usluge, mogli maknuti vašeg požarevačkog garanta mira i stabilnosti, osim tom metodom?

Link to comment
Kako ti misliš da su vama izabranima koji niste imali koprenu preko očiju, onako iz usluge, mogli maknuti vašeg požarevačkog garanta mira i stabilnosti, osim tom metodom?
slanjem ambasadora na predizborne ivente ?nego, znas li ko je stambolic? da li znas kad i zasto je ubijen ?
Link to comment
slanjem ambasadora na predizborne ivente ?
:lol:
nego, znas li ko je stambolic? da li znas kad i zasto je ubijen ?
Naravno da ne, ja sam totalno neupućen.Opet, da krosreferenciram NZ topik jer se mora, tamo jedan vješti raspravljač izvlači neku maglovitu tezu o Slobi na konopcima zato jer je to dio čitavog konstrukta oko verzije povijesti i namjera igrača koju si je on lijepo i precizno posložio.A samo ovaj djelić pokazuje da je taj čovjek imao istrenirane ubojice spremne da izvršavaju atentate na njegov mig, vojsku koja se čak i u noći 5/6 oktobar premišljala da li je oportuno okrenuti se na drugu stranu. I taj je, kao, bio na konopcima. :lol: On je njegovu taktiku, u kojoj je puštao malo pare iz ekspres lonca nikad ne puštajući uzde prozvao knockdownom, ono, fali samo da jedan važni ambasador okrene palac dolje i ode Slobo. Puf.
Link to comment
With the Senate shifting sharply away from a "pure public option," an insurance industry insider who has been deeply involved in the health care fight emails to declare victory. "We WIN," the insider evilsmile.gif writes. "Administered by private insurance companies. No government funding. No government insurance competitor.”
...
Link to comment
×
×
  • Create New...