Jump to content
IGNORED

Jedno sasvim novo i drugačije Presidency..


Roger Sanchez

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WTF

    399

  • Roger Sanchez

    334

  • Indy

    197

  • TBoneSteak

    187

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rod Blagojevic u the dailyshow kod Dzona,http://www.thedailyshow.com/full-episodes/...rod-blagojevichAko je tacno da ima dokaze da mu je namesteno onda ce biti zanimljivo.Inace uhvacen u piramidalnoj prevari od 300 miliona $ veliki donator DP i Obame u kampanji.Inace ovaj lika, Peter Schiff, ako dobije podrsku moze jako do samog kraja jos ako se ispostavi da je tacno ono sto prica, a skoro izvesno jeste kao, kao sto ej i pricao da ce doci do katastrofe kod stembenih kredita pa mu se smejali. Mada ce tesko dobiti podrsku Republikanaca i medija kada udje u politiku sada ga kao ekonomistu dosta guraju na Fox-u.http://finance.yahoo.com/tech-ticker/artic...skf,WWE,tip,tbthttp://finance.yahoo.com/tech-ticker/artic...DIA,TBT,UDN,GLDAko dobije podrsku republikansih medijiskih mocnika, moze jako do kraja.

Edited by No7
Link to comment

35 miliona filatelista u US/food stamps/sledece godine mozda i (zvanicna) nezaposlenost od 15%bice veselo za Barry-ja 2012; change je mozda bila 1 patka a demokratska porodica mozda dobije jos 1 crnu ovcu/pored Starog Jimmy Cartera/

Link to comment

Kad je politika u pitanju medju ovom dvojicom nema velike razlike. Obama nastavlje svetlim putem svog prethodnika i to brzinom kojom ce verovatno uspeti da "nanese vise dobra" u svom prvom mandatu nego sto je Bush uspeo za dva. Lepo rece neki taliban da su mu Obama i Bush kao Coke i Pepsi. Na spoljasnjem planu nastavio je ratove koje je kauboj zapoceo. Na unutrasnjem nastavlja sa ukidanjem sloboda gradjana i sirenjem moci drzave i banaka. Kaki sponzori, taka politika.No, ima jedna razlika medju njima koja se vise tice licnosti, nego interesa koji zastupaju. Bus je veci deo svoja dva mandata proveo sa imidzom omrazenog predsednika/glupana (izuzev neposredno nakon 11. septembra kada je kaubojsko "we'll chase him to the gates of hell" kupilo simpatije). Nije se nesto ni trudio da se dopadne javnosti. Sa druge strane Obama se upinje da ga svi vole. Malo, malo, pa mu se iz usta provuce "bipartisanship" ili "we should all come together". Mejnstrim mediji su, pogotovo u pocetku mandata, pravili kult licnosti od Berija. Kada razgovaram sa nekim crncima koji inace poseduju dobru moc logickog rasudjivanja primecujem pomracenje uma na cak i bezaleno negativan komentar o Obami ili njegovoj politici. Podsetilo me to (stepen iracionalnosti/zasplepjlenosti) na sledbenike Vuka Draskovica ili one domacice koje su u amoku izgovarale ime Slobodana Milosevica na kontramitingu. Stoga, ne cudi previse, sto je neka gospodja nasla za shodno da poduci skolarce o messiah-ijnom liku & delu. Obama za ovo nije direktno odgovoran, on ovo nije trazio, ovo je samo neumitna posledica tretmana koji ima u medijima. Ne znam gde se odvija ovo ispiranje mozga koje si ti postovao, ali mi mesto lici na neku crkvu (u pozadini vidim roditelje i cela ceremonija podseca na neki religiozni obred.) Sama tabla sa natpisom "Jesus" u uglu gotovo da otklanja mogucnost da je rec o drzavnoj skoli. Valjda uocavas razliku? Da bi deca u Nju Dzersiju naucila kako smo "svi jednaki u Njegovim ocima" placaju svi gradjani. Neki od njih ne slazu se sa politikom Obame i radije bi da deca uce matematiku (u kojoj zaostaju) nego da ih politicki vaspitavaju (u isto vreme dok zaostaju u testovima iz matematike, mali ameri rasturaju u zastiti zivotne sredine, toleranciji i slicnim zajebancijama). Dakle, "mmmmm, Tales iz Mileta" umesto "mmm Barak Husein Obama".Nije mi poznato da je 1 Slobodan Milosevic imao ovakve promocije u skolama Srbije (u Skupstini su mu Raka i Bidza pevali da ga kao socijalistu/komunistu vole vise nego Hrista). Poslednje u nas sto ja pamtim je "Druze Tito, ja ti seku nemam".

Link to comment
Kad je politika u pitanju medju ovom dvojicom nema velike razlike. Obama nastavlje svetlim putem svog prethodnika i to brzinom kojom ce verovatno uspeti da "nanese vise dobra" u svom prvom mandatu nego sto je Bush uspeo za dva. Lepo rece neki taliban da su mu Obama i Bush kao Coke i Pepsi. Na spoljasnjem planu nastavio je ratove koje je kauboj zapoceo. Na unutrasnjem nastavlja sa ukidanjem sloboda gradjana i sirenjem moci drzave i banaka. Kaki sponzori, taka politika.
Pa da kazem da se delimicno slazem oko sirenja moci drzave i banaka, kao i o spoljnoj politici. Jedino mi malo smrdi na licemerje kad to cujem od ljudi koji su za 8 godina Busha valjda bili u nekoj hibernaciji ili na nekoj drugoj planeti pa eto nisu dizali glas protiv "velike zle Federalne Vlade", a onda su se negde oko 20 Januara ove godine volsebno probudili i doslo im iz dupeta u glavu. Mislim kad su Bush i Cheney napravili Patriot Act i GOP congress ga poput najvecih vulvi i marioneta usvojio onda je to bilo OK, a kada Obama i DP congress to produze, tek onda se krse slobode gradjana. A sto se tice izjave nekog talibana, e pa tu mi je drago da su njemu Bush i Obama isti, veruj mi brinulo bi me da nisu. <_<
...Sa druge strane Obama se upinje da ga svi vole. .....Obama za ovo nije direktno odgovoran, on ovo nije trazio, ovo je samo neumitna posledica tretmana koji ima u medijima.
Pa dobro, da li se on upinje da ga svi vole ili nije direktno odgovoran sto mediji, americke domacice, i nalozene public school uciteljice vlaze na njega?
Kada razgovaram sa nekim crncima koji inace poseduju dobru moc logickog rasudjivanja primecujem pomracenje uma na cak i bezaleno negativan komentar o Obami ili njegovoj politici.
Kada razgovaram sa nekim belcima koji inace poseduju dobru moc logickog rasudjivanja primecujem pomracenje uma na cak i bezaleno pozitivan komentar o Obami ili njegovoj politici. <_<
Ne znam gde se odvija ovo ispiranje mozga koje si ti postovao, ali mi mesto lici na neku crkvu (u pozadini vidim roditelje i cela ceremonija podseca na neki religiozni obred.) Sama tabla sa natpisom "Jesus" u uglu gotovo da otklanja mogucnost da je rec o drzavnoj skoli. Valjda uocavas razliku? Da bi deca u Nju Dzersiju naucila kako smo "svi jednaki u Njegovim ocima" placaju svi gradjani. Neki od njih ne slazu se sa politikom Obame i radije bi da deca uce matematiku (u kojoj zaostaju) nego da ih politicki vaspitavaju (u isto vreme dok zaostaju u testovima iz matematike, mali ameri rasturaju u zastiti zivotne sredine, toleranciji i slicnim zajebancijama). Dakle, "mmmmm, Tales iz Mileta" umesto "mmm Barak Husein Obama".
Mrzi me sad da googlam™ i trazim po youtube primere GOP i pro-Bush ucitelja i uciteljica po javnim skolama i njihovih kerefeka. Kao sto i nemam vremena da trazim da li je ta crkva sto je radila Jesus Camp dobila Federal Funding kao mnoge druge za vreme GOP kontrole Congressa i Bele Kuce. Vrlo je moguce da su tvoje i moje pare kojima smo platili 1 porez finansirale oba video clipa... Slazem se sa tobom da decu u drzavnim skolama treba uciti matematici, prirodnim naukama i drugim stvarima u kome se ovde zaostaje za svetom, i da za politiku tu nema mesta. Tako bi bilo u idealnom svetu. U idealnom svetu bi takodje takva pravila vazila i za privatne skole, a ona vrhunska glupost zvana home schooling bi bila zabranjena ili u najgorem slucaju ne bi bilo nikakvih dodataka ili poreskih olaksica za roditelje koji svesno rese da svoju decu odgajaju pod staklenim zvonom daleko od realnosti.
Link to comment
a ona vrhunska glupost zvana home schooling bi bila zabranjena ili u najgorem slucaju ne bi bilo nikakvih dodataka ili poreskih olaksica za roditelje koji svesno rese da svoju decu odgajaju pod staklenim zvonom daleko od realnosti.
Pa postoji razlog zasto ljudi to rade. Kao roditelj imas izbor: ili u drzavnu skolu koja ti pripada na osnovu toga gde zivis, ili privatna skola ako imas pare, ili home schooling. Sta da radis ako je skola koja ti pripada losa a nemas para za privatnu ili neces/ne mozes da se preselis u kraj gde je bolja skola? Mi smo imali slicnu situaciju za vreme usmerenog obrazovanja, ali se to kod nas resavalo tako sto nadjes vezu u skoli u koju hoces da ides i tako se upises. Ovde to jednostavno ne moze tako, i ne mozes da izbegnes da upises dete u "kaubojsku" skolu.
Link to comment
×
×
  • Create New...